Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-22, 20:53   #1
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363

Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?


Drogie Wizazanki,
w tym roku szkolnym czeka mnie matura, a pozniej rekrutacja na studia. Mam pytanie (poniewaz nigdzie nie moge znalezc takich statystyk): ile w poprzednich latach i tym roku nalezalo miec punktow z matury, by dostac sie na studia dzienne w renomowanych panstwowych uczelniach? Konkretnie interesuje mnie Uniwersytet Jagielonski, Wroclawski i Warszawski- kierunki psychologia, prawo i dziennikarstwo.
Bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje- zarowno Wasze wlasne doswiadczenia jak i linki do stron internetowych (niestety na stronch uniwerkow tego nie wyszukalam).
Jesli byl taki watek to przepraszam, ale w wyszukiwarce nie znalazlam inf, jakie mnie interesuja.
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 20:56   #2
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Szukałaś na forach tych uczelni?Założe się,że tam zajdziesz interesujące Cię informacje
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 20:58   #3
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Na stronach interesujących Cię uczelni są działy "rekrutacja" i tam powinny znajdować się takie informacje.
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 21:15   #4
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Na pewno na takich stronach znajdziesz ile było na jedno miejsce na dany kierunek. A co do matury to pewnie dużo, bo wszystkie kierunki które wymieniłaś są bardzo popularne
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 21:18   #5
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Np na AGH na dzienne trzeba było miec 590 pkt, na zaoczne 390.
Z wlasnego doswiadczenia wiem ze warto wziazc pare dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Postaw sobie wysoką poprzeczkę a napewno wszystko sie powiedzie Powodzenia.
__________________

Wymianka
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 10:40   #6
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Dzieki dziewczyny za zainteresowanie tematem. Niestety na stronie UJ nie ma wogole zadnych statystyk, ani formu uczelni. Jesli chodzi o UW maja jedynie tabele, w ktorej jest podana liczba kandydatow na jedno miejsce w poprzednich latach na dany kierunek- ale liczba wymaganych punktow nie jest uwzgledniona Strona Wroclawskiego jest mniej czytelna, ale takze nie znalazlam tam interesujacych mnie inf. Wiec ponawiam swoje zapytanie i prosze o Wasze wlasne doswiadczenia z tym zwiazane, lub linki do stron w internecie gdzie te dane znajde.
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 10:56   #7
kasQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 169
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

to glownie zalezy od kierunku na jaki sie wybierasz.dopoki nie podasz konkretnego kierunku to raczej trudno bedzie cos powiedziec bo na kazdy kierunek byly inne kryteria.

a najlepiej miec maxa i sie wtedy nie musisz o nic martwic
kasQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 11:02   #8
Olenia20
Raczkowanie
 
Avatar Olenia20
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

nie jestem pewna ale wyjade mi sie ze na psychologię ogólną na UJ był w tym roku próg 256 ptk na dzienne(punkty to suma procent z 3 przedmiotów zdawanych na maturze)
Olenia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 11:02   #9
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Ja składałam na UW więc mogę Ci powiedzieć że trzeba było mieć baardzo dużo na prawo;/ Średnia wynosiła niby 85% ale wszystko było poustawiane. Moja koleżanka która miała 90% z rozszerzonej historii i z innych przedmiotów podobnie się nie dostała. Pozatym nawet normalnej listy przyjętych nie było tylko same pesele. NIestety na UW liczą sie znajomośći na prawie i każdy powienien zdawać sobie z tego sprawę
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 11:36   #10
agatkaz88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 308
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

no niestety, znajomoscina UW i Akademii Medycznej w Warszawie to norma. niestety

no, ale jak bedziesz miała dużo pkt to wiadomo, ze Cie przyjmą.. kolega miał 75 rozszerzony polski 65 % biologia i jakos dużo z angielskiego z 90 kilka rozszerzonego i zabraklo mu 3 pkt na psychologie. czyli próg nie jest aż tak duży.

ale radze zapytac sie w watku maturzystek, bo kilka zdawało na prawo na UW wiec powinny Ci pomóc
__________________
S.E.S.J.A
agatkaz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 12:34   #11
kiniaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 320
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

próg w tym i w poprzednim roku na prawo na uj był zbliżony i wynosił około 403 [ang podst.; hist podst. roz.; wos podst. roz.]. tak mi coś świta;]
kiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 13:32   #12
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Dzieki Na szczescie UW najmniej biore pod uwage, jakos nie ciagnie mnie do Wa-wy. Ale tak czy inaczej sie obawiam... zamierzam zdawac polski, angielski, WOS i historie- wszystko poziom rozszerzony. Ale z historii wiem, ze rewelacyjnego wyniku nie osiagne, nawet jesli stane na glowie:/
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 13:49   #13
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

jutro w g. Wyborczej mają być takie statystyki
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 14:31   #14
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

monyczkaaa- wielkie dzieki! bede musiala kupic i moze moj problem wreszcie bedzie rozwiazany- od dawna tego szukam, az wreszcie postanowilam zapytac na wizazu
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 14:56   #15
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez cannelle89 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za zainteresowanie tematem. Niestety na stronie UJ nie ma wogole zadnych statystyk, ani formu uczelni. Jesli chodzi o UW maja jedynie tabele, w ktorej jest podana liczba kandydatow na jedno miejsce w poprzednich latach na dany kierunek- ale liczba wymaganych punktow nie jest uwzgledniona Strona Wroclawskiego jest mniej czytelna, ale takze nie znalazlam tam interesujacych mnie inf. Wiec ponawiam swoje zapytanie i prosze o Wasze wlasne doswiadczenia z tym zwiazane, lub linki do stron w internecie gdzie te dane znajde.

tez zajrzalam z ciekawosci na strone UJ (chociaz matura dopiero za rok), i faktycznie, nie moglam znalezc informacji
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 15:03   #16
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
tez zajrzalam z ciekawosci na strone UJ (chociaz matura dopiero za rok), i faktycznie, nie moglam znalezc informacji
swieta racja- nie rozumiem dlaczego uniwersytety nie uwzglednily tej dosc istotnej informacji- wiadomo, ze trzeba dac z siebie wszystko i napsiac jak sie najlepiej potrafi- ale czasem moze szkoda oplaty wpisowej, jesli przykladowo przyjmuja tylko tych, ktorzy osiagneli wyniki od 95% wzwyz i ogolnie by chciala wiedziec na co mam sie nastawic...
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 18:03   #17
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Też mnie denrwuje brak takich punktowych statystyk. Na stronie uw szukalam tego bardzo długo (ich strona jest nieco zmotana i mało czytelna...)

UW jest moją wymarzoną uczelnią... Ale nie chcialabym iść na bardzo popularny kierunek (mam już upatrzony)
__________________

K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 09:38   #18
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

na prawo na UW trzeba było miec 290/350 pkt zeby sie dostac na dzienne;/ czyli po 80 pare procent z kazdego...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 19:12   #19
kiniaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 320
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

ja proponuję takich statystyk szukać raczej na forach wydziałowych.
kiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 19:57   #20
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

a moge prosic o linki do jakiegos forum?
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 21:48   #21
kiniaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 320
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

forum uj - http://www.offuj.fora.pl/
forum studentów prawa uj - http://forum.lex.edu.pl
forum wpia uw - http://wpia-uw.pl/f/
forum wpaie uwr - http://www.wpaie.e9.pl/forum/index.php
;]
kiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 21:49   #22
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Kurde nie rozumiem takich zachac...jesli chodzi o uniwersytety to wiadomo,ze wyniki trzeba miec bardzo wysokie.Poprostu....I cóz ,ze sie dowie człowiek ile trzeba miec mniej wiecej zeby przyjeli??Trzeba pracowac,znac,poznac wyniki i potem myslec...ja przynajmniej tak zrobiłam.
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 07:20   #23
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez kiniaczek Pokaż wiadomość
forum uj - http://www.offuj.fora.pl/
forum studentów prawa uj - http://forum.lex.edu.pl
forum wpia uw - http://wpia-uw.pl/f/
forum wpaie uwr - http://www.wpaie.e9.pl/forum/index.php
;]
bardzo dziekuje teraz nie mam czasu, ale potem dokladnie przejrze i jak cos znajde napisze i tu- moze komus jeszcze sie to przyda

Cytat:
Napisane przez sylweczka Pokaż wiadomość
Kurde nie rozumiem takich zachac...jesli chodzi o uniwersytety to wiadomo,ze wyniki trzeba miec bardzo wysokie.Poprostu....I cóz ,ze sie dowie człowiek ile trzeba miec mniej wiecej zeby przyjeli??Trzeba pracowac,znac,poznac wyniki i potem myslec...ja przynajmniej tak zrobiłam.
Coz to da? To, ze bardzo dobry wynik to dla jednego 80% z rozszerzenia, dla kogos innego 90%, aa jeszcze inna osoba za bdb rezultat uzna wynik zblizony do 100%. Wiem, ze mimo wielu staran i wysilkow raczej powyzej 90% nie uda mi sie uzyskac- dlatego chce wiedziec, czy wogole mam o czym marzyc i jest sens ponoszenia oplaty rekrutacyjnej na dany kierunek. Wiem, ze mam duzo czasu i moze sie troche zmienic, ale chce miec wstepne rozeznanie-bo juz taka jestem, ze waznymi dla mnie sprawami interesuje sie na bierzaco i odpowiednio wczesniej.
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 08:47   #24
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

wszystko oczywiscie zalezy od uczelni ja jestem na AE we Wroclawiu, zeby dostac sie za pierwszym rzutem na moj kierunek trzeba bylo miec 157pkt (pod uwagę brany byl jezyk i matematyka lub historia lub geografia), najlepiej szukac faktycznie na forach uczelni, oficjalnych albo i nie
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 10:16   #25
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez cannelle89 Pokaż wiadomość


Coz to da? To, ze bardzo dobry wynik to dla jednego 80% z rozszerzenia, dla kogos innego 90%, aa jeszcze inna osoba za bdb rezultat uzna wynik zblizony do 100%. Wiem, ze mimo wielu staran i wysilkow raczej powyzej 90% nie uda mi sie uzyskac- dlatego chce wiedziec, czy wogole mam o czym marzyc i jest sens ponoszenia oplaty rekrutacyjnej na dany kierunek. Wiem, ze mam duzo czasu i moze sie troche zmienic, ale chce miec wstepne rozeznanie-bo juz taka jestem, ze waznymi dla mnie sprawami interesuje sie na bierzaco i odpowiednio wczesniej.
Powiem Ci,ze wydajesz mi sie srednio powazna-nie obraz sie...Ale kurcze chcesz jak piszesz na Uniwersytet( wiadomo,ze tam dostac sie jest najtruniej),do tego wybrałams kierunki...żeby isc na pisychologie to roz biologia,zeby na prawo i dziennikartwo to wos i historia...Moze jestes zdolna,ale nie wierze,ze zdasz roz histroie ,biologie i wos...Uniwersytet Jagiellonski i takie kitrunki??Ponad 90 trzeba miec..a i tak najczesciej biora olimpijczykówradziłabym sie naprawde zastanowic nad soba i nad tym co chcesz zdawac...nie wiem do jakiego liceum chodzisz i na jakim jestes profilu.czy miałas roz histroie,wos i biol w programie.jestem swiezo po maturze wiec orietuje sie w tym wszystkim.Wiec naprawde przem,ysl dokładnie i do roboty bo czasu i tak jest zbyt mało
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 10:52   #26
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez agatkaz88 Pokaż wiadomość
no niestety, znajomoscina UW i Akademii Medycznej w Warszawie to norma. niestety
Ja się jakoś dostałam bez znajomości na szalenie popularny kierunek, moi znajomi również, z tego co wiem

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
tez zajrzalam z ciekawosci na strone UJ (chociaz matura dopiero za rok), i faktycznie, nie moglam znalezc informacji
Ale jakich informacji? Ile punktów trzeba mieć, żeby się dostać?
Przecież tego NIGDY nie wiadomo.
Bo to nie zależy od uczelni, ale od czynników takich jak limit miejsc na kierunku i wyniki osób które akurat o tym kierunku marzą i będą tam zdawać.
Tu z kolei zaczyna się pojawiać kwestia trudności matury w danym roku, bo wiadomo, że ten poziom trudności się waha.

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
wszystko oczywiscie zalezy od uczelni
Raczej od tego jakie wyniki mają inni kandydaci, uczelnia nie ma wiele do gadania, bo jeśli na 100% miejsc zgłoszą im się kandydaci z (np) 400/400pkt (był taki przypadek na UW), to MUSZĄ przyjąć wszystkich. Nawet gdy kandydatów z jednakowym wynikiem jest więcej, niż miejsc. I wtedy przyjmują od 400/400.

Jeśli na ten sam kierunek osoba na szczycie listy będzie miała 380 pkt, a ta na końcu listy przyjętych będzie miała 250 - to będą przyjmować od 250/400.

Uczelnia nie ma możliwości narzucenia z góry minimum punktów na dany kierunek.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 12:10   #27
y_ulia
Rozeznanie
 
Avatar y_ulia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 856
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez sylweczka Pokaż wiadomość
Powiem Ci,ze wydajesz mi sie srednio powazna-nie obraz sie...Ale kurcze chcesz jak piszesz na Uniwersytet( wiadomo,ze tam dostac sie jest najtruniej),do tego wybrałams kierunki...żeby isc na pisychologie to roz biologia,zeby na prawo i dziennikartwo to wos i historia...Moze jestes zdolna,ale nie wierze,ze zdasz roz histroie ,biologie i wos...Uniwersytet Jagiellonski i takie kitrunki??Ponad 90 trzeba miec..a i tak najczesciej biora olimpijczykówradziłabym sie naprawde zastanowic nad soba i nad tym co chcesz zdawac...nie wiem do jakiego liceum chodzisz i na jakim jestes profilu.czy miałas roz histroie,wos i biol w programie.jestem swiezo po maturze wiec orietuje sie w tym wszystkim.Wiec naprawde przem,ysl dokładnie i do roboty bo czasu i tak jest zbyt mało
na psychologie wystarczy roz. hist. takze nie musi byc wybitnie wykształcona, wystarczy ze zda na maturze rozsz. hist,. i wos,
__________________
"szukam innego swiata. bez nudy, rutyny, bezsensownych dyskusji, głupich wymówek, zadufanych i egoistycznych ludzi. czegos, co nie jest plastikowe i przereklamowane."



[ Uciekaj moje serce! ]





y_ulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 14:07   #28
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez sylweczka Pokaż wiadomość
Powiem Ci,ze wydajesz mi sie srednio powazna-nie obraz sie...Ale kurcze chcesz jak piszesz na Uniwersytet( wiadomo,ze tam dostac sie jest najtruniej),do tego wybrałams kierunki...żeby isc na pisychologie to roz biologia,zeby na prawo i dziennikartwo to wos i historia...Moze jestes zdolna,ale nie wierze,ze zdasz roz histroie ,biologie i wos...Uniwersytet Jagiellonski i takie kitrunki??Ponad 90 trzeba miec..a i tak najczesciej biora olimpijczykówradziłabym sie naprawde zastanowic nad soba i nad tym co chcesz zdawac...nie wiem do jakiego liceum chodzisz i na jakim jestes profilu.czy miałas roz histroie,wos i biol w programie.jestem swiezo po maturze wiec orietuje sie w tym wszystkim.Wiec naprawde przem,ysl dokładnie i do roboty bo czasu i tak jest zbyt mało
To ze sie tym interesuje jest malo powazne? Mi sie wydaje, ze raczej malo powazne jest olanie tematu i zajecie sie tym pare dni przed matura. Jestem w klasie o profilu humanistyczno- jezykowym w jednym z lepszych LO w moim miescie. Zamierzem zdawac polski, angielski, historie i WOS- wszystko na poziomie rozszerzonym, gdyz i w programie mojej klasy wszystkie te przedmioty sa rozszerzone. Do roboty sie juz wzielam, ucze sie sama i chodze na kursy. Jakie przedmioty na jaki kiertunek sa wymagane, to wiem doskonale bo sledze to na bierzaco- i wcale nietrzeba zdawac biologii, aby udac sie na psychologie. Cel zalozenie przeze mnie tego watku byl inny- co juz wczesniej dokladnie opisalam.
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 14:46   #29
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

Cytat:
Napisane przez sylweczka Pokaż wiadomość
Powiem Ci,ze wydajesz mi sie srednio powazna-nie obraz sie...Ale kurcze chcesz jak piszesz na Uniwersytet( wiadomo,ze tam dostac sie jest najtruniej),do tego wybrałams kierunki...żeby isc na pisychologie to roz biologia,zeby na prawo i dziennikartwo to wos i historia...Moze jestes zdolna,ale nie wierze,ze zdasz roz histroie ,biologie i wos...Uniwersytet Jagiellonski i takie kitrunki??Ponad 90 trzeba miec..a i tak najczesciej biora olimpijczykówradziłabym sie naprawde zastanowic nad soba i nad tym co chcesz zdawac...nie wiem do jakiego liceum chodzisz i na jakim jestes profilu.czy miałas roz histroie,wos i biol w programie.jestem swiezo po maturze wiec orietuje sie w tym wszystkim.Wiec naprawde przem,ysl dokładnie i do roboty bo czasu i tak jest zbyt mało

to ja w takim razie chce wiedziec, kto sie na uniwersytety dostaje :P na pewno nie tylko olimpijczycy... :P

mam kolezanke ktora jest na medycynie, potrafila zdac dobrze rozszerzona fizyke chemie i biologie (a to ci dopiero :P) i jeszcze pislala roz aneiglski


lexie - zgadzam się z Tobą, chodzilo mi raczej o to, że nie możemy rzucić tutaj hasła: bedziesz miala 75% z matury to sie dostaniesz. Progi zmieniają się co roku, w 2006 na mój kierunek przyjmowali od 141pkt a w tym roku od 157
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 15:51   #30
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Matura- ile punktow minimum, by sie dostac na wymarzone studia?

martina@: pewnie, ze nie mozecie rzucic takiego hasla- ale mimo wszystko fajnie by bylo wiedziec, jaki prog punktow obowiazywal wlasnie rok temu i podczas tegorocznej rekrutacji- zawsze jakies przyblizone spojrzenie na ten problem taka informacja da, bo raczej w kolejnym roku nie bedzie bardzo duzej rozbierznosci siegajacej np 20, czy tez 30%
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.