Mamy Marzec 2020 - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-29, 16:25   #3811
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Ja tez to mam Nigdy w niczym mi nie przeszkadzało na szczęście w najmniejszym stopniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja miewalam epizody arytmii, więc brałam leki. Ale na czas ciąży i karmienia odstawiłam, bo jednak ważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo małego niż chwilowy dyskomfort. Kardio mi kazała wrócić jakby coś się działo takiego mocno powaznego.
Zresztą też mówiła, że w ciąży to bardzo częsta przypadłość nawet u zdrowych kobiet. Przez zmiany w kosccu i ucisk przepony na serce czasem ma się uczucie kołatania albo drętwienie palców. Nie jest to nic zagrażającego życiu na szczęście.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 16:26   #3812
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja miewalam epizody arytmii, więc brałam leki. Ale na czas ciąży i karmienia odstawiłam, bo jednak ważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo małego niż chwilowy dyskomfort. Kardio mi kazała wrócić jakby coś się działo takiego mocno powaznego.
Zresztą też mówiła, że w ciąży to bardzo częsta przypadłość nawet u zdrowych kobiet. Przez zmiany w kosccu i ucisk przepony na serce czasem ma się uczucie kołatania albo drętwienie palców. Nie jest to nic zagrażającego życiu na szczęście.

Załapałam się w 1 ciąży na arytmię ciążowa, nie było to przyjemne, przyznam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 18:18   #3813
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja na szczescie mam 2 + ale ja jestem otyla ,wiec nie moge duzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 14:20   #3814
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamy Marzec 2020

Strajkujecie? 20 godzin nikt nie pisal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 14:41   #3815
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzień dobry
Rzeczywiście pustki
Ja zamówiłam parę rzeczy dla Małego typy kocyki,pieluszki czekam na przyjazd męża i będziemy rozglądać się za wózkiem, fotelikiem, łóżeczkiem, komodę musimy kupić na razie mam wrażenie,że mam bardzo mało rzeczy ale jak się uzupełni w te rzeczy to już będzie coś
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 15:14   #3816
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Po wczorajszych zajęciach w SR mąż się bardziej uaktywnil i teraz ciągle do brzucha lata. Chce córkę oswoić ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 09:48   #3817
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Wiecie co, ta ciąża robi z mojego mózgu kalafior. W piątek w sklepie zgubiłam listę z zakupami, dziś wbilam jajko na papier z odpadkami zamiast do miski, a do męża powiedziałam "mamo"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-01, 11:26   #3818
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzień dobry
A z mojego niezdare:p w nocy rozbiłam wyświetlacz od telefonu, teraz miskę szklaną od sałatki

Nie wyspałam się strasznie. Od 3 nie spałam, po 6 udało się na trochę zasnąć,ale i tak czuję się jak wiadomo co :/
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 12:01   #3819
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja pojechałam na weekend do rodziców I teściów w odwiedziny. Mąż z moim tatą cały piątek i pół soboty robili auto, bo mi coś skrzypialo. Ale udało się problem rozwiązać.
A ja leniuchuje. W domu mam co prawda multum roboty, ale przynajmniej dzięki temu że mnie tam nie ma to nie kusi. Siedzę, objadam się mandarynkami i szarlotka i mi tak dobrze

Przyszły mi materiały na kocyki i otulacze. Jutro domawiam drugą część i mogę zacząć szycie w końcu
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 18:47   #3820
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny, czy w szpitalu patrzą bardziej na termin z OM czy z usg prenatalnego? Dziś się zorientowałam, że ten drugi termin mam na 27 lutego i jestem podjarana zawsze to kilka dni wcześniej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 18:50   #3821
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy w szpitalu patrzą bardziej na termin z OM czy z usg prenatalnego? Dziś się zorientowałam, że ten drugi termin mam na 27 lutego i jestem podjarana zawsze to kilka dni wcześniej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze u mnie patrzyli na om nikt nawet nie wspominal o usg.
Pewnie inaczej sprawa się ma, jesli sytuacja z om jest skomplikowana typu brak miesiaczki np po poprzednim porodzie czy problemy hormonalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Paula, jestem ciekawa jakie materialy w koncu wybralas, pochwal sie
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-01, 19:53   #3822
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy w szpitalu patrzą bardziej na termin z OM czy z usg prenatalnego? Dziś się zorientowałam, że ten drugi termin mam na 27 lutego i jestem podjarana zawsze to kilka dni wcześniej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie z om

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 19:58   #3823
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Na razie przyszło minky i bawełna. Jeszcze domawiam turkusowego i żółtego wafla plus pewnie jeszcze jakieś bawelenki na kokon.

Ja mam z OM 5.03 i się ostatnio zaczęłam zastanawiać czy młodego nie najdzie na wcześniejsze wyjście. Byle by nie wyskoczył 29.02. Każdy inny termin jest ok.
W ogóle z usg wychodzi mi 15.03 więc rozbieżność spora 1575230125809.jpg
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 06:14   #3824
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Na razie przyszło minky i bawełna. Jeszcze domawiam turkusowego i żółtego wafla plus pewnie jeszcze jakieś bawelenki na kokon.

Ja mam z OM 5.03 i się ostatnio zaczęłam zastanawiać czy młodego nie najdzie na wcześniejsze wyjście. Byle by nie wyskoczył 29.02. Każdy inny termin jest ok.
W ogóle z usg wychodzi mi 15.03 więc rozbieżność spora Załącznik 7699550
Super! Teraz już tylko szyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 11:59   #3825
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamy Marzec 2020

A propo ciążowego roztrzepania - pojechałam dzisiaj na wizytę do endokrynologa. Wizytę mam jutro jeden dzień mi jakoś uciekł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 13:42   #3826
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Różnie patrzą. Ja będę się upierać przy tp z USG, bo wiem, że on jest poprawny. Miałam bardzo długi cykl i tp z miesiączki jest o 2 tygodnie wcześniej, a to robi sporą różnicę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 14:49   #3827
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Oj dziewczyny, nasze myśli są zupełnie gdzieś indziej i takie rzeczy wychodzą z ciążowego roztrzepania

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Wiecie co, ta ciąża robi z mojego mózgu kalafior. W piątek w sklepie zgubiłam listę z zakupami, dziś wbilam jajko na papier z odpadkami zamiast do miski, a do męża powiedziałam "mamo"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja pojechałam na weekend do rodziców I teściów w odwiedziny. Mąż z moim tatą cały piątek i pół soboty robili auto, bo mi coś skrzypialo. Ale udało się problem rozwiązać.
A ja leniuchuje. W domu mam co prawda multum roboty, ale przynajmniej dzięki temu że mnie tam nie ma to nie kusi. Siedzę, objadam się mandarynkami i szarlotka i mi tak dobrze

Przyszły mi materiały na kocyki i otulacze. Jutro domawiam drugą część i mogę zacząć szycie w końcu
wow, gratuluję talentu! będziesz szyła kocyki i otulacze czy coś jeszcze?

U nas dziś poniedziałek po długim weekendzie przez święto dziękczynienia (w sumie w piątek pracowałam z domu, ale nic się nie działo). Strasznie nie chciało mi się iść do pracy, ale z drugiej strony jak pomyślałam, że miałabym być w domu cały dzień to stwierdziłam, że w sumie mogę iść W weekend wyprałam i wyprasowałam wszystkie ciuszki dla Małej Spakowałam je do tych szczelnych toreb i będą czekać na koniec lutego, wtedy je pochowam do szuflad Cieszę się, że już mam to z głowy, trochę tego było Ogólnie już zaczynamy planowanie baby shower z siostrami (moją i męża). Zdecydowaliśmy się na 25. stycznia. A w przyszły weekend moja koleżanka ma baby shower i robię dla niej tort z pieluszek - moja specjalność
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 15:10   #3828
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Agnimay- planowałam kocyki, jakiś otulacz, osłonke na szczebelki do łóżeczka, kokon i jakieś drobiazgi typu osłonki na ręce do wózka, przytulanka, szmatki do mycia. Zobaczymy na ile starczy czasu i sił

Ja nie planuje żadnego babyshower, przynajmniej nie na razie. W przyszły weekend przyjeżdżają w odwiedziny przyjaciele (jeszcze nie wiedzą, specjalnie trzymamy język za zebami) to sobie posiedzimy.

Przytachalam dziś do domu łóżeczko. Odkupilam używane z olx. Jadę teraz po owoce na wino, bo jeszcze chcemy z jedno nastawić póki sezon, a jak wrócę będziemy rozkładać i oglądać. Nie mogę się doczekać
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 15:30   #3829
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Różnie patrzą. Ja będę się upierać przy tp z USG, bo wiem, że on jest poprawny. Miałam bardzo długi cykl i tp z miesiączki jest o 2 tygodnie wcześniej, a to robi sporą różnicę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo do tego podchodzę. Moja ciąża jest młodsza o 10 dni niż wg OM.
No chyba że młoda przekroczy 5 kg to będę błagać, żeby mi pomogli wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 15:37   #3830
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Moja kluska ma 1200g. Widziałam dziś jej stópkę, śmiesznie to wyglądało jak sobie nią akurat machala.
No i mam cukrzycę ciążową, za tydzień mam diabetologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 15:48   #3831
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Moja kluska ma 1200g. Widziałam dziś jej stópkę, śmiesznie to wyglądało jak sobie nią akurat machala.
No i mam cukrzycę ciążową, za tydzień mam diabetologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze, przykro mi że wyszła u Ciebie cukrzyca. A zastosowałaś się do zaleceń przed badaniem? 24h nic słodkiego i tłustego, na badanie trzeba być wyspanym itp.
Dzisiaj byłam na glukozie i czekam na wyniki. Niestety w sobotę byłam na urodzinach znajomego, a tam kupa jedzenia, tort... Stwierdziłam, że jeśli dzisiaj wyjdą mi złe wyniki to zrobię badanie jeszcze raz na własną rękę. Niby impreza więcej niż 24h przed badaniem, ale kto wie jak taka "zmiana" diety może wpłynąć na wyniki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 15:56   #3832
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Moja kluska ma 1200g. Widziałam dziś jej stópkę, śmiesznie to wyglądało jak sobie nią akurat machala.
No i mam cukrzycę ciążową, za tydzień mam diabetologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oj, współczuję cukrzycy ale za to gratuluję solidnej wagi córeczki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 16:01   #3833
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hej dziewczyny ja za godz lece na zajecia ze szkoly rodzenia, nie chce mi sie bo jutro pobudka o 4, ale postanowilam sobie, ze nie bede opuszczac powoli oswajam sie z cukrzyca, chociaz nie jest lekko, zwlaszcza, ze ciaza zawsze kojarzyla mi sie z zachciankami a tu zonk:/ I w koncu kupilismy fotelik do auta z baza, chociaz widze, ze my w porownaniu z wami to jestesmy bardzo do tylu, bo to oprocz ciuszkow nasz pierwszy powazny zakup 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Moja kluska ma 1200g. Widziałam dziś jej stópkę, śmiesznie to wyglądało jak sobie nią akurat machala.
No i mam cukrzycę ciążową, za tydzień mam diabetologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaka juz duza kruszynka ja nawet nie wiem ile moj maluszek wazy, kolejna wizyta 23 grudnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 16:06   #3834
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
O kurcze, przykro mi że wyszła u Ciebie cukrzyca. A zastosowałaś się do zaleceń przed badaniem? 24h nic słodkiego i tłustego, na badanie trzeba być wyspanym itp.
Dzisiaj byłam na glukozie i czekam na wyniki. Niestety w sobotę byłam na urodzinach znajomego, a tam kupa jedzenia, tort... Stwierdziłam, że jeśli dzisiaj wyjdą mi złe wyniki to zrobię badanie jeszcze raz na własną rękę. Niby impreza więcej niż 24h przed badaniem, ale kto wie jak taka "zmiana" diety może wpłynąć na wyniki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dostałam zaleceń ale jadłam normalnie, tłusto to w ogóle nie jadam. Zobaczymy jak dostanę glukometr od diabetologa, jakie będę miała wyniki. Tydzień temu miałam z tym zalamkę, teraz już się oswoilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 16:27   #3835
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Agnimay- planowałam kocyki, jakiś otulacz, osłonke na szczebelki do łóżeczka, kokon i jakieś drobiazgi typu osłonki na ręce do wózka, przytulanka, szmatki do mycia. Zobaczymy na ile starczy czasu i sił

Ja nie planuje żadnego babyshower, przynajmniej nie na razie. W przyszły weekend przyjeżdżają w odwiedziny przyjaciele (jeszcze nie wiedzą, specjalnie trzymamy język za zebami) to sobie posiedzimy.

Przytachalam dziś do domu łóżeczko. Odkupilam używane z olx. Jadę teraz po owoce na wino, bo jeszcze chcemy z jedno nastawić póki sezon, a jak wrócę będziemy rozkładać i oglądać. Nie mogę się doczekać
Ale super, szczególnie że to może być wyjątkowa pamiątka na całe życie dla dziecka Moja mama kiedyś mi uszyła poszewkę na kołdrę ze wstążeczkami i bardzo miło mi się kojarzy. Właśnie myślę, że może ją poproszę żeby mi przywiozła następnym razem jak będzie do mnie lecieć
Pochwal się łóżeczkiem jak już złożycie!

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Moja kluska ma 1200g. Widziałam dziś jej stópkę, śmiesznie to wyglądało jak sobie nią akurat machala.
No i mam cukrzycę ciążową, za tydzień mam diabetologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorodna klusia
Oby z tą cukrzycą nie było ciężko... może cukier nie będzie skakał i nie będzie tak źle? Już niewiele zostało, tylko parę miesięcy!

Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja za godz lece na zajecia ze szkoly rodzenia, nie chce mi sie bo jutro pobudka o 4, ale postanowilam sobie, ze nie bede opuszczac powoli oswajam sie z cukrzyca, chociaz nie jest lekko, zwlaszcza, ze ciaza zawsze kojarzyla mi sie z zachciankami a tu zonk:/ I w koncu kupilismy fotelik do auta z baza, chociaz widze, ze my w porownaniu z wami to jestesmy bardzo do tylu, bo to oprocz ciuszkow nasz pierwszy powazny zakup 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Jaka juz duza kruszynka ja nawet nie wiem ile moj maluszek wazy, kolejna wizyta 23 grudnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przykro mi z powodu cukrzycy Jedyne pocieszenie, że to tylko tymczasowe!
Jaki fotelik kupiliście?
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 17:58   #3836
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Koleżanka z pracy co niedawno urodziła też miała cukrzycę, ale mówiła że nie jest źle, tylko musiała pilnować się żeby systematycznie jeść. Także dziewczyny głową do góry dacie radę Wiadomo jednak, że zmiany w diecie zależą też od tego jak ktoś wcześniej jadł. A do przygotowania się na badanie to ja się nie spotkałam nigdzie z informacją żeby nie jeść nic słodkiego i tłustego. Wszędzie gdzie czytałam to żeby nie zmieniać właśnie nawyków żywieniowych i nie ograniczać specjalnie węglowodanów. Ja dzień przed badaniem jadłam normalnie i też jakieś słodycze się znalazły, a wyniki na szczęście w normie.
Wróciłam od lekarza, niestety nie wiem ile mój "maluszek" waży i mierzy, ale na szczęście wszystko jest dobrze. Tylko od ostatniej wizyty miesiąc temu waga mi stoi w miejscu. A jem tak samo w sumie jak wcześniej. Od jutra jestem też już na zwolnieniu. Bóle pleców, brzucha i skórze łydek od siedzenia już mi tak w kość dawały że stwierdziłam że nie ma co się dłużej męczyć. Wcześniej myślałam że po nowym roku dopiero pójdę na zwolnienie ale widać życie weryfikuje wszystko. Obawiam się tylko trochę reakcji szefowej bo jej nic wcześniej nie mówiłam że mam w planach teraz iść na zwolnienie. Napisałam jej SMS z informacją i jutro też na chwilę podejdę do pracy ogarnąć stanowisko i z nią pogadać. Zadowolona na pewno nie będzie, ale to jest i tak taki typ człowieka że nigdy nie byłaby zadowolona ze idę na zwolnienie nawet jakbym z wyprzedzeniem powiedziała. Niby się cieszyła z informacji o mojej ciąży, problemów większych nie robiła jak musiałam wcześniej wyjść do lekarza ale dla niej najlepiej jakbym w pracy zaczęła rodzic a do szpitala po godzinach pracy dopiero jechała. I oczywiście jak najszybciej wróciła do pracy.

Edytowane przez Adity
Czas edycji: 2019-12-02 o 18:02
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 18:19   #3837
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Moja kluska ma 1200g. Widziałam dziś jej stópkę, śmiesznie to wyglądało jak sobie nią akurat machala.
No i mam cukrzycę ciążową, za tydzień mam diabetologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow fajna już kluska

Super dziewczyny,że wizyty udane
A dietę da się ogarnąć

U mnie praktycznie identyczna sytuacja jak u Niebie, będę się sugerować data z USG,bo miałam długie cykle i zwyczajnie wiem kiedy to się stało
Dzisiaj koleżanka mi powiedziała,że jej siostra miała dwa terminy też i położyli już ją,jak ten termin pierwszy wskoczył, tydzień leżała w szpitalu
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 18:39   #3838
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Shinypearl piękna waga Twojej kluseczki z dietą kiepsko, ale dasz radę, zostały już tylko 3 miesiące do porodu
Ja na krzywa idę w przyszłym tygodniu, dobrze wiedzieć jakie są zalecenia bo nawet nie wiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Adity jak Ty to zrobiłaś,że przez miesiąc waga stoi w miejscu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 18:49   #3839
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja też się nie spotkałam z zaleceniem, żeby 24 h wcześniej nie jeść nic słodkiego i tłustego właśnie raczej informacje, żeby nic nie zmieniać w diecie, ewentualnie przed samym pójściem spać ograniczyć słodkie rzeczy.

Shiny, ale już duże dziecko
Adity, nie przejmuj się szefową i nie miej wyrzutów sumienia, że nie powiedziałaś wcześniej - mam wrażenie, że takie wcześniejsze uprzedzanie może być źle odebrane, bo jednak to zwolnienie jest związane ze złym samopoczuciem - a tego się raczej nie planuje na kilka tygodni w przód wiadomo jakie są realia, ale ja raczej spotkałam się z radami, żeby raczej się nie wyrywać z uprzedzaniem. Skoro pracodawca wie o ciąży to powinien spodziewać się zwolnienia w każdej chwili.

Ja też dzisiaj po wizycie, ale bez USG. USG będę miała w tygodniu przed świętami prawdopodobnie i 23 grudnia. Jestem ciekawa co tam u malucha
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 19:00   #3840
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Jakos dam radę z dietą. Nawet dobrze, że mam motywację żeby słodkiego nie jeść, bo już źle mi z tym samej było. Od tygodnia jem mniej więcej jak na tej diecie cukrzycowej, czekam na szczegółowe zalecenia za tydzień.
Od jutra mam też liczyć ruchy i jakby było mniej niż 5 w ciagu pół godziny w trakcie jej aktywności to jechać na ktg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.