Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4 - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-25, 16:04   #4651
kar0ola
Rozeznanie
 
Avatar kar0ola
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 854
Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

ROSARIO ja tez chyle czola, naprawde warto walczyc o kp jezeli nie ma zadnych medycznych przeciwskazan. Super ze Ci sie udalo, dla malego to wiele znaczy ( chociaz sobie nie zdaje z tego sprawy)

VIOLKA co sie Tobie dzieje z kp ? widzialam ze jest cos nie tak, ale nie wiem co przez to ze mie bylo mnie troche
kar0ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 16:07   #4652
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
Dzieki, juz jest dobrze Czaasem jak w pore nie zobacze awarii to troche odparzy, ale wtedy ze dwa dni i znow ok. Bez porownania co bylo, bo wtedy byl dramat.
Ostatnio przegladalam foty na kompie i znalazlam zdjecie tej biednej pupki to na sam widok plakac sie chcialo...









Super! Kciuki za pogode!




haha ja tez niewiele
Majka masz jakis sprawdzony namiar na dobre torty?


Pralka jednak dziala
Ma byc dobry czy tez piekny?






Cytat:
Napisane przez rosarioV Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że co dwa tygodnie w kioskach jest wydawana ksiażka Kupiłam pierwszą książkę, przeczytałam i teraz drugą i okazało się, że powinno być na odwrót. I z innymi ksiązkami widzę, że jest tak samo. Nie patrzyli chyba która część trylogi jesr która tylko rzucili losowo, np. harry potter byłoby np. że I. wiezien Azkabanu, II Kamień Filozoficzny III Czara Ognia. Jakby tak wydali ksiazki to bez sensu i tak tu jest Mam nadzieję, że teraz dobrze napisałam i zrozumiale

To chyba ich pokręciło




Cytat:
Napisane przez violka848 Pokaż wiadomość
No to koleżanko chylę czoła za cierpliwość i cały ten wyczyn. Ja przez tydzien spróbuje ściągać po każdym jak mi czasu starczy... Dzis ściągam ale też już dałam jej butle ze 120 ml mleka mojego- niestety ona jest jawnie niedojedzona i tak marudna dzisiaj że szok...
Oj. Chyba Twoja Ada poczula butlę i nie chce sie wysilać przy piersi :/

Julian chyba z godzinę bawil sie w leżaczku motylem tak jakby go nie było. Tylko szelest skrzydel motylka i jego radosne okrzyki przypominały że w pokoju jest niemowlę. Szok.
__________________
Żona mojego męża to fajna babka

Edytowane przez Majka232
Czas edycji: 2015-07-25 o 16:08
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 16:08   #4653
gosiak0512
Zakorzenienie
 
Avatar gosiak0512
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: ..
Wiadomości: 8 428
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

ROSI ja swoja zajechalam po pol roku :P silnik spalilam ale na gwarancja byla.. 3 tyg czekalam na wymiane a w domu brudzacy sie 2latek i noworodek!

NIUNKA niech pije duzo maluch.

Moja śpi na ogrodzie ponad 2h chlopaki zalegaja w domu teraz a ja ksiazke czytam
Maz pojechal do klienta auto oddac i piffo ma kupic :P

ROSI hahaha ty to zakrecic potrafisz! Mialam to zbierac ale darowalam sobie. Mam Nory 10ksiazek i fajnie pisze.
__________________




gosiak0512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 16:27   #4654
kamilove
Zakorzenienie
 
Avatar kamilove
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 4 469
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez lekkaatletka Pokaż wiadomość
Wlasnie wstalysmy. Ale pobudek w nocy 4 byly.
Znowu nam sie pupa brzydka zrobila
Współczuję... Oby się poprawiło szybko ✊ teraz ma trochę spaść temp do ok 23-25stop to może się poprawi 😚





Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Dla zainteresowanych motyl z lamaze w smyku w b.dobrej cenie i darmowa dostawa
http://www.smyk.com/lamaze-emanuel-z...y-dla-dzieci-p



kusisz 😁 ale mam truskawe z tiny love, coś w tym rodzaju...

Przydałaby się nam jakas fajna przytulanka... Ktoś coś? 😉


Cytat:
Napisane przez niunka2015 Pokaż wiadomość
Z malym dalej nieciekawie bylo, mial znowu 40 stopni, ledwo zbilismy, kapanie w chlodnej wodzie dopiero pomoglo

biedny 😖 wiem jak moja sis ciężko znosiła tak wys temperaturę... Oby wyzdrowial szybko




Cytat:
Napisane przez kar0ola Pokaż wiadomość
Pokaze Wam moje ostatnie łupy, pierwsze z H&M, bodziaki niemiecki LIDL i otulaczek w serduszka z funkcja raczek na wierzchu jak dziecko podrosnie sciagnelam go ze Stanow bo nigdzie w Europie nie bylo otulaczka z funkcja raczek na wierzchu.. Tylko same spiworki :/ Załącznik 6023050Załącznik 6023051Załącznik 6023052Załącznik 6023053



super 👏 oby coreczce nic się nie rozwinęło poważnego ✊😚


Cytat:
Napisane przez nancy822 Pokaż wiadomość
Hej!
Melduje się już z nad morza Podróż w miarę dobra. Synuś przespał prawie całą drogę Miał tylko gdzieś 40 minutowy czas czuwania i trochę popłakał a tak to spał jak zabity Mam nadzieję, że powrót będzie taki sam. Niech tylko pogoda się poprawi bo padało...
Super, życzę w takim razie pięknej pogody 😉
__________________
kamilove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 16:29   #4655
nancy822
Zadomowienie
 
Avatar nancy822
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 329
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez kar0ola Pokaż wiadomość
NANCY super dlugo jechaliscie? Wspolczuje pogody oby sie poprawila!!


Co tu tak cicho
Jechaliśmy dokladnie od 19:40 do 9:30 z 2 godzinnym postojem na spanie i parę krótkich przystanków na jedzenie.





Cytat:
Napisane przez violka848 Pokaż wiadomość
No to super ile km mielisciena miejsce? Trzymam kciuki za pogodę
Około 650 km
nancy822 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 16:35   #4656
rosarioV
Zakorzenienie
 
Avatar rosarioV
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdz
Wiadomości: 12 354
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez gosiak0512 Pokaż wiadomość
ROSI ja swoja zajechalam po pol roku :P silnik spalilam ale na gwarancja byla.. 3 tyg czekalam na wymiane a w domu brudzacy sie 2latek i noworodek!

NIUNKA niech pije duzo maluch.

Moja śpi na ogrodzie ponad 2h chlopaki zalegaja w domu teraz a ja ksiazke czytam
Maz pojechal do klienta auto oddac i piffo ma kupic :P

ROSI hahaha ty to zakrecic potrafisz! Mialam to zbierac ale darowalam sobie. Mam Nory 10ksiazek i fajnie pisze.
No własnie też ją lubię a mam tylko jedną ksiazkę ;/ No i to mi się wydało ciekawe, gdyby nie to, ze rzucają ksiażki byle jak ;/
__________________
21.04.2015 Nasze słońce

Razem: 21.05.2010
Ślubujemy: 21.10.2017
rosarioV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 17:29   #4657
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez rosarioV Pokaż wiadomość
Nam na szczęście noc się nie odparza.... tfu tfu, ale za to tak bród zbiera się w zgięciach, w szyi i między palcami, że małego dwa razy dziennie myje chusteczkami ;/ Nie wiem skąd mu się to bierze ;/
O tak u nas to samo. A jak faldki posnaruje kremem to wogóle sie wszystko przykleja.





Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
No ciężko latem. Do tego ciagle slinienie tylko pogarsza sprawę. Od sliny była drobna wysypka a teraz źle to wygląda







Biedaczek. Moze tez jakas angina sie rozwija






Nie





wysypka od śliny na buzi? Bo ny tez mamy i tak myslalam ze od śliny moze.
Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
Pralka sie nam popsula, fajnie :/ A akurat niedawno gwarancja sie skonczyla :/

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------



Maka ziemniaczana dosc grubo. Ale wtedy ZADNYCH innych kremow. Ladnie wysusza. Przy okropnych odparzeniach pomogla. Wygoilo sie oprocz przy samym odbycie ( sorry za tak szczegolowy opis :p) a tam pozniej sudocremem GRUBO.
Akurat na pralkę przedłużyłam gwarancje.

Ide kolka schować bo szorowalam wozek i schna, a burza lezie :-(

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez rosarioV Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że co dwa tygodnie w kioskach jest wydawana ksiażka Kupiłam pierwszą książkę, przeczytałam i teraz drugą i okazało się, że powinno być na odwrót. I z innymi ksiązkami widzę, że jest tak samo. Nie patrzyli chyba która część trylogi jesr która tylko rzucili losowo, np. harry potter byłoby np. że I. wiezien Azkabanu, II Kamień Filozoficzny III Czara Ognia. Jakby tak wydali ksiazki to bez sensu i tak tu jest Mam nadzieję, że teraz dobrze napisałam i zrozumiale
Jakie głupie. Moze myślą ze ktos czyta dopiero jak skompletuje?

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Majka przesylka na smyku gratis mowilas czy mi sie przedstawilo? Bo mi wychodzi 6.90zl
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-25, 17:41   #4658
FlightlessBird
Zakorzenienie
 
Avatar FlightlessBird
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 17 421
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez kar0ola Pokaż wiadomość

Wiecie co, tak czytalam trche na temat wpajania dziecku rytmu dnia i wyczytalam ze tak naprawde najwazniejsze sa te same schematy czyli np kapiel, kolacja, spac, niz same godziny. Liczy sie powtarzalnosc schematow i dziecko wie 'aha, teraz byla kapiel, zaraz jesc i bede spac do rana'. Ja na pczatku ustalam taki rytm ze wszystko zawsze o tej samej godzinie ale zauwazylam ze jak zmieniam gidziny, ale rzeczy robue w tej samej kolejnosci, mala zachowuje sie tak samo
u nas godziny tzn wieczorne mają znaczenie mała o 18-19 robi się marudna, bo chce już iść spać

Cytat:
Napisane przez kar0ola Pokaż wiadomość
ROSARIO ja tez chyle czola, naprawde warto walczyc o kp jezeli nie ma zadnych medycznych przeciwskazan. Super ze Ci sie udalo, dla malego to wiele znaczy ( chociaz sobie nie zdaje z tego sprawy)
niestety nie zawsze się da..



my zaraz bierzemy naszego kukuśka w obroty - kąpiel, karmienie i nyny
i zasiadamy przed gp na canale +
__________________
II krechy - 10.08.2014


FlightlessBird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 17:58   #4659
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez kamilove Pokaż wiadomość
Współczuję... Oby się poprawiło szybko ✊ teraz ma trochę spaść temp do ok 23-25stop to może się poprawi 😚










kusisz 😁 ale mam truskawe z tiny love, coś w tym rodzaju...

Przydałaby się nam jakas fajna przytulanka... Ktoś coś? 😉





biedny 😖 wiem jak moja sis ciężko znosiła tak wys temperaturę... Oby wyzdrowial szybko









super 👏 oby coreczce nic się nie rozwinęło poważnego ✊😚




Super, życzę w takim razie pięknej pogody 😉
Motyl chyba jest duzo większy





Cytat:
Napisane przez nancy822 Pokaż wiadomość
Jechaliśmy dokladnie od 19:40 do 9:30 z 2 godzinnym postojem na spanie i parę krótkich przystanków na jedzenie.







Około 650 km

Jej. To dluga trasa.
Udanego pobytu




Cytat:
Napisane przez blackberry89 Pokaż wiadomość
O tak u nas to samo. A jak faldki posnaruje kremem to wogóle sie wszystko przykleja.












wysypka od śliny na buzi? Bo ny tez mamy i tak myslalam ze od śliny moze.


Akurat na pralkę przedłużyłam gwarancje.

Ide kolka schować bo szorowalam wozek i schna, a burza lezie :-(

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------



Jakie głupie. Moze myślą ze ktos czyta dopiero jak skompletuje?

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Majka przesylka na smyku gratis mowilas czy mi sie przedstawilo? Bo mi wychodzi 6.90zl
Odbior osobisty w smyku bezplatny
Wysypka takie kropeczki to chyba od śliny.

Czesanie włosów po myciu - dramat ile włosów na szczotce a ile jeszcze będzie na ciuchach i wszędzie i ile było w wannie ech
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 18:08   #4660
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez rosarioV Pokaż wiadomość
Nam na szczęście noc się nie odparza.... tfu tfu, ale za to tak bród zbiera się w zgięciach, w szyi i między palcami, że małego dwa razy dziennie myje chusteczkami ;/ Nie wiem skąd mu się to bierze ;/
U nas też się zbiera wszędzie w faldkach i zgieciach brud. Dziecko się poci i to chyba normalne. Ja myje sama woda waciki mocze.





Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
Pralka sie nam popsula, fajnie :/ A akurat niedawno gwarancja sie skonczyla :/

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------



Maka ziemniaczana dosc grubo. Ale wtedy ZADNYCH innych kremow. Ladnie wysusza. Przy okropnych odparzeniach pomogla. Wygoilo sie oprocz przy samym odbycie ( sorry za tak szczegolowy opis :p) a tam pozniej sudocremem GRUBO.
Przykro ze się pralka psuje, ale juz doczytalam ze jednak działa






Cytat:
Napisane przez nancy822 Pokaż wiadomość
Hej!
Melduje się już z nad morza Podróż w miarę dobra. Synuś przespał prawie całą drogę Miał tylko gdzieś 40 minutowy czas czuwania i trochę popłakał a tak to spał jak zabity Mam nadzieję, że powrót będzie taki sam. Niech tylko pogoda się poprawi bo padało...

super ze podróż udana. Odpoczywajcie!




Cytat:
Napisane przez Pavlinecka_21 Pokaż wiadomość
Haha ani ja :p a z ta kura byłam w szoku ;p dlatego jajka ze wsi lepiej smakują my juz wracamy, stoimy pod biedra i czekany na TZeta
hehehe

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

MAJKA kusisz motylem, patrzalam na szopa i tez fajny się wydaje hmmm

BLACK u nas tez wokół ust i przy nosku i na brodzie taka drobna wysypka. Tez myślę że to od śliny.

KAROOLA śliczne rzeczy kupiłaś nie martw się pewnie nic się nie dzieje małej
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 18:17   #4661
kar0ola
Rozeznanie
 
Avatar kar0ola
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 854
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

NANCY to dluga mieliscie podroz, fajnie ze maly dal rade

FLIGHT nApisalam jak ktos ze wzgledow medycznych nie moze kp to co innego. Ale jak ktos ma mozliwosc a nie chce mu sie wysilac to drugie. Bo jaki moze byc inny powod by dziecku nie podawac mleka matki ? Rosario jest swietnym przykladem ze chciec to moc. Nawet Pomimo tego co przeszla.

Ale u nas wieje!! Strasznie

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

HANKA dziekuje mam nadzieje ..
Jak Cie motyl kusi to sprobuj, ja jak go gdzies dorwe na pewni wezme, mamy papuge z lamaze i mala ja uwielbia, takze ja polecam ale wiadomo, co dziecko to cos innego interesuje
kar0ola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-25, 18:45   #4662
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez kar0ola Pokaż wiadomość
NANCY to dluga mieliscie podroz, fajnie ze maly dal rade

FLIGHT nApisalam jak ktos ze wzgledow medycznych nie moze kp to co innego. Ale jak ktos ma mozliwosc a nie chce mu sie wysilac to drugie. Bo jaki moze byc inny powod by dziecku nie podawac mleka matki ? Rosario jest swietnym przykladem ze chciec to moc. Nawet Pomimo tego co przeszla.

Ale u nas wieje!! Strasznie

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

HANKA dziekuje mam nadzieje ..
Jak Cie motyl kusi to sprobuj, ja jak go gdzies dorwe na pewni wezme, mamy papuge z lamaze i mala ja uwielbia, takze ja polecam ale wiadomo, co dziecko to cos innego interesuje

Ale jak ten wysiłek odbiera radość z macierzyństwa, to jeszcze 3 nie każdemu niestety kp przychodzi łatwo i naturalnie, pomimo, że chce. Jak mi np. 3 dzień odciągam co 3-3,5h, nawet na wieś z pompką pojechałam, dziś odciągałam też w nocy i o 5 rano, a nie ściągnęłam więcej niż 10 ml z obu piersi metodą 7-5-3. Za to jestem bardzo niewyspana i nie mam czasu porządnie zjeść - bo obiad sam się nie ugotuje, a dziecko i tak trzeba nakarmić, zajać się nim i pobawić. Na kp Zuzia bardzo mało przybierała. Czasem niestety życie weryfikuje pewne rzeczy. Może jestem, złą, lewniwą matką, ale z kp sobie nie poradziłam i nawet, jak podkręcę laktację, to pewnie nie na tyle, żeby wrócić do samego karmienia piersią. Niestety. Temat zresztą wiele razy gryziony z wielu stron i kilka nas tu jest, którym nie wyszło, i też się z tym gryzłyśmy, ale najważniejsze, że maluchy najedzone i zdrowe, butelka to nie trucizna.

Mój maluch dziś tak dzielnie się bronił przed czynnościami pielęgnacyjnymi, że w mące było wszystko wokoło, niestety na niej wylądowało najmniej. Ale coś tam podsypałam Teraz leży obrazona w łóżeczku, nie śpi, ale nawet nie nawiązuje kontaktu. Foch ;P A ja idę dalej pompować cyce, jak jutro dalej będzie pucha, to piernicze to, laktator wędruje na allegro i odpuszczam sobie wszelkie grzechy. I nażrę się pizzy i kebaba :P
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 18:45   #4663
gosiak0512
Zakorzenienie
 
Avatar gosiak0512
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: ..
Wiadomości: 8 428
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

ROSI ja je w kerfie na promce kupowalam po 9.99 teraz polskie pisarki czytam

Moja juz spi na noc :P
A my po pifku

NANCY to kawalek mialas! My 530km teraz jechalismy to 9h
__________________




gosiak0512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 18:49   #4664
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Tez się boję kp zębatego dziecka :P
Starszy mnie ugryzl 3 razy i niedlugo potem skończyło się moje kp. Sam sie odstawial stopniowo ale po gryzieniu ja tez mialam lekką blokadę

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Młody zaplakal a za chwilę uslyszalam big kupę i spi dalej. Hmmmm i co teraz?
A kiedy mnie wiecej skończyłas kp starszego? I to stopniowe samoodstawianie jak wyglądało ? Jak dzieckonie chce mleka z butli ciagnac to potem przy karmieniach warzywkami itp.wode czy kaszke wieczorem w czym sie mu podaje? W kubkach zwyklych?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 18:52   #4665
gosiak0512
Zakorzenienie
 
Avatar gosiak0512
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: ..
Wiadomości: 8 428
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Ja sie zastanawiam nad lalka Emilka z lamaze
__________________




gosiak0512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 18:59   #4666
nancy822
Zadomowienie
 
Avatar nancy822
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 329
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Dzięki dziewczyny
Pogoda się poprawia więcej powinno być fajnie
nancy822 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:14   #4667
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez Pavlinecka_21 Pokaż wiadomość
Ale jak ten wysiłek odbiera radość z macierzyństwa, to jeszcze 3 nie każdemu niestety kp przychodzi łatwo i naturalnie, pomimo, że chce. Jak mi np. 3 dzień odciągam co 3-3,5h, nawet na wieś z pompką pojechałam, dziś odciągałam też w nocy i o 5 rano, a nie ściągnęłam więcej niż 10 ml z obu piersi metodą 7-5-3. Za to jestem bardzo niewyspana i nie mam czasu porządnie zjeść - bo obiad sam się nie ugotuje, a dziecko i tak trzeba nakarmić, zajać się nim i pobawić. Na kp Zuzia bardzo mało przybierała. Czasem niestety życie weryfikuje pewne rzeczy. Może jestem, złą, lewniwą matką, ale z kp sobie nie poradziłam i nawet, jak podkręcę laktację, to pewnie nie na tyle, żeby wrócić do samego karmienia piersią. Niestety. Temat zresztą wiele razy gryziony z wielu stron i kilka nas tu jest, którym nie wyszło, i też się z tym gryzłyśmy, ale najważniejsze, że maluchy najedzone i zdrowe, butelka to nie trucizna.

Mój maluch dziś tak dzielnie się bronił przed czynnościami pielęgnacyjnymi, że w mące było wszystko wokoło, niestety na niej wylądowało najmniej. Ale coś tam podsypałam Teraz leży obrazona w łóżeczku, nie śpi, ale nawet nie nawiązuje kontaktu. Foch ;P A ja idę dalej pompować cyce, jak jutro dalej będzie pucha, to piernicze to, laktator wędruje na allegro i odpuszczam sobie wszelkie grzechy. I nażrę się pizzy i kebaba :P
Ale Ty sie staralas karmic. Zuzia wisiała na piersi i długo sie staralas. Teraz jak jak sama napisalas tez odciagasz i wszędzie jeździsz z laktatorem.
Ja mam koleżanki które szybko przestaly kp bo np. dziecko tak pięknie po butli śpi i w nocy wstawac nie trzeba ech




[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;52201568]A kiedy mnie wiecej skończyłas kp starszego? I to stopniowe samoodstawianie jak wyglądało ? Jak dzieckonie chce mleka z butli ciagnac to potem przy karmieniach warzywkami itp.wode czy kaszke wieczorem w czym sie mu podaje? W kubkach zwyklych?[/QUOTE]

Jak synek mial 9 m-cy. Stopniowo jadł coraz rzadziej i coraz krocej az zostało właściwie jedno poranne karmienie trwające kilka min.
Jedliśmy kaszki na mm. Kupowalam te bezmleczne i robilam na bebilonie żeby nie mieszać tych kaszek mlecznych różnych firm. Mleka nie pil wcale co wg pediatry nie bylo żadnym problemem. Mówiła że warzywa i owoce sa ok. Dawałam sinlac ktory ma duże wartosci odżywcze. Pic niestety nic nie chciał. Dawalam odrobine na łyżeczce i częściej deserki rozrobione z wodą.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Kaszke podawalam łyżeczka. Potem pil troche z bidonu ze slomka

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Z tych zabawe mam tez osiolka z playgro. Fajny jest piesek z tej firmy
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:20   #4668
FlightlessBird
Zakorzenienie
 
Avatar FlightlessBird
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 17 421
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez kar0ola Pokaż wiadomość
NANCY to dluga mieliscie podroz, fajnie ze maly dal rade

FLIGHT nApisalam jak ktos ze wzgledow medycznych nie moze kp to co innego. Ale jak ktos ma mozliwosc a nie chce mu sie wysilac to drugie. Bo jaki moze byc inny powod by dziecku nie podawac mleka matki ? Rosario jest swietnym przykladem ze chciec to moc. Nawet Pomimo tego co przeszla.

Ale u nas wieje!! Strasznie

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

HANKA dziekuje mam nadzieje ..
Jak Cie motyl kusi to sprobuj, ja jak go gdzies dorwe na pewni wezme, mamy papuge z lamaze i mala ja uwielbia, takze ja polecam ale wiadomo, co dziecko to cos innego interesuje
nie muszą to być tylko przeciwwskazania medyczne...
Ja np mam mega wklęsłe sutki, mała nie mogła ich wyssać nawet przez kapturki... Ryczała tak, że aż się zanosiła przy cycku zamiast jeść. Ja nie mogłam na to patrzeć...Dziecko bym zagłodziła.
Więc moim zdaniem lepiej było dać mm, bo kp nie było dobre ani dla mnie, ani dla małej - przysparzało tylko kupę stresów, łez i nerwów. CC też nam nie pomogło, a laktacji mała mi nie umiała rozkręcić.
Odciągałam przez ok miesiąc, ale pokarmu było coraz mniej i mniej..
__________________
II krechy - 10.08.2014



Edytowane przez FlightlessBird
Czas edycji: 2015-07-25 o 19:23
FlightlessBird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:24   #4669
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Motyl chyba jest duzo większy








Jej. To dluga trasa.
Udanego pobytu






Odbior osobisty w smyku bezplatny
Wysypka takie kropeczki to chyba od śliny.

Czesanie włosów po myciu - dramat ile włosów na szczotce a ile jeszcze będzie na ciuchach i wszędzie i ile było w wannie ech
A no ja smyka nie mam. Musialabym 50km jechac.
Tez mam dramat z włosami.





Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
U nas też się zbiera wszędzie w faldkach i zgieciach brud. Dziecko się poci i to chyba normalne. Ja myje sama woda waciki mocze.






Przykro ze się pralka psuje, ale juz doczytalam ze jednak działa









super ze podróż udana. Odpoczywajcie!






hehehe

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

MAJKA kusisz motylem, patrzalam na szopa i tez fajny się wydaje hmmm

BLACK u nas tez wokół ust i przy nosku i na brodzie taka drobna wysypka. Tez myślę że to od śliny.

KAROOLA śliczne rzeczy kupiłaś nie martw się pewnie nic się nie dzieje małej
To jestem spokojna bo widzę ze nie tylko u nas ta drobna wysypka





Cytat:
Napisane przez kar0ola Pokaż wiadomość
NANCY to dluga mieliscie podroz, fajnie ze maly dal rade

FLIGHT nApisalam jak ktos ze wzgledow medycznych nie moze kp to co innego. Ale jak ktos ma mozliwosc a nie chce mu sie wysilac to drugie. Bo jaki moze byc inny powod by dziecku nie podawac mleka matki ? Rosario jest swietnym przykladem ze chciec to moc. Nawet Pomimo tego co przeszla.

Ale u nas wieje!! Strasznie

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

HANKA dziekuje mam nadzieje ..
Jak Cie motyl kusi to sprobuj, ja jak go gdzies dorwe na pewni wezme, mamy papuge z lamaze i mala ja uwielbia, takze ja polecam ale wiadomo, co dziecko to cos innego interesuje
Ja gdybym miala walczyć o kp to prawdopodobnie bym wpadła w spora depresję. Przykro mi ze nie zawalczylam ale jest jak jest.
I myślę ze lepiej zakończyć ten temat bo komuś moze sie zrobić przykro jak tak piszesz. Każdy ma prawo decydować o sobie i o tym jak karmi swoje dziecko i nic innym do tego moim zdaniem.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Majka zła babo wstretna! zamowilam tego motyla i 3pak body na krotki bo mało mamy, i czapusie na jesień prawie 100zl pękło. Pomine fakt ze wczoraj 200zl na mleko i sloiczki wydałam na dodomku.pl. :-P
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-25, 19:25   #4670
gosiak0512
Zakorzenienie
 
Avatar gosiak0512
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: ..
Wiadomości: 8 428
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

MAJKA ja mam kolezanke co skonczyla kp po 2 tyg bo jak stwierdzila wszyscy jej zwracali uwage ze nie tak to robi wiec przeszla na butle i mm...
__________________




gosiak0512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:27   #4671
FlightlessBird
Zakorzenienie
 
Avatar FlightlessBird
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 17 421
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez blackberry89 Pokaż wiadomość


Ja gdybym miala walczyć o kp to prawdopodobnie bym wpadła w spora depresję. Przykro mi ze nie zawalczylam ale jest jak jest.
I myślę ze lepiej zakończyć ten temat bo komuś moze sie zrobić przykro jak tak piszesz. Każdy ma prawo decydować o sobie i o tym jak karmi swoje dziecko i nic innym do tego moim zdaniem.
dokładnie
nie czuję się gorszą matką przez to, że karmię mm.
Myślę, że tego się nie zrozumie, jeśli się nie znajdzie w takiej sytuacji..
__________________
II krechy - 10.08.2014


FlightlessBird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:28   #4672
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

PAVLINECKA co Ty piszesz, jaką zła, leniwa matka! Ty która tyle się starałas i nadal starasz nie masz prawa tak myśleć o sobie!

Pomalowalam paznokcie na jutro, zrobiłam sobie frencha pierwszy raz od wieków mały właśnie odlozony do łóżeczka obserwuje nas i powoli odpływa
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:31   #4673
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez FlightlessBird Pokaż wiadomość
dokładnie
nie czuję się gorszą matką przez to, że karmię mm.
Myślę, że tego się nie zrozumie, jeśli się nie znajdzie w takiej sytuacji..
Ja sie nie czuje gorsza. Ale przykro mi ze karmilam tylko 6tyg. I fakt jak ktos sie nie znajdzie w tej syt to sie moze wymadrzac.
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:32   #4674
cashmere
Zakorzenienie
 
Avatar cashmere
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 455
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Ma byc dobry czy tez piekny?









To chyba ich pokręciło






Oj. Chyba Twoja Ada poczula butlę i nie chce sie wysilać przy piersi :/

Julian chyba z godzinę bawil sie w leżaczku motylem tak jakby go nie było. Tylko szelest skrzydel motylka i jego radosne okrzyki przypominały że w pokoju jest niemowlę. Szok.
Przede wszystkim dobry, ladny oczywiscie tez, choc nie oczekuje niewiadomo jakich zdobien w tym przypadku
Ale na takie piekne tez chetnie wezme namiar na przyszlosc


Cytat:
Napisane przez nancy822 Pokaż wiadomość
Jechaliśmy dokladnie od 19:40 do 9:30 z 2 godzinnym postojem na spanie i parę krótkich przystanków na jedzenie.


Około 650 km
Kawal drogi!
__________________
jesteśmy małżeństwem


jestem mamą
cashmere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:33   #4675
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez gosiak0512 Pokaż wiadomość
MAJKA ja mam kolezanke co skonczyla kp po 2 tyg bo jak stwierdzila wszyscy jej zwracali uwage ze nie tak to robi wiec przeszla na butle i mm...

Troche sie jej nie dziwie ;p hehe ja mam Emilke, jedyna zabawka, na jaka Zuza zwraca dłużej uwagę, rozmawia z nia i uśmiecha sie do niej, tracą raczkami i wsysa nóżki ;p
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:33   #4676
FlightlessBird
Zakorzenienie
 
Avatar FlightlessBird
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 17 421
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez blackberry89 Pokaż wiadomość
Ja sie nie czuje gorsza. Ale przykro mi ze karmilam tylko 6tyg. I fakt jak ktos sie nie znajdzie w tej syt to sie moze wymadrzac.
ja też się nie czuję gorsza
ba, nawet uważam, że byłabym o wiele gorszą matką jeśli po trupach chciałabym kp i patrzyłabym na to jak moja córka się meczy.
__________________
II krechy - 10.08.2014


FlightlessBird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:33   #4677
cashmere
Zakorzenienie
 
Avatar cashmere
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 455
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Kupilam w SP 10 sloiczkow Hippa na -40%. Ale jestem ciekawa jak bedzie je jadl! Jeszcze dwa miesiace czekamy.
__________________
jesteśmy małżeństwem


jestem mamą
cashmere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:35   #4678
FlightlessBird
Zakorzenienie
 
Avatar FlightlessBird
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 17 421
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

u nas najlepszą ostatnio zabawką jest lusterko - mała uwielbia uśmiechać się do siebie i rozmawiać ze sobą
__________________
II krechy - 10.08.2014


FlightlessBird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:36   #4679
kamilove
Zakorzenienie
 
Avatar kamilove
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 4 469
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

A Nadia już śpi i to tym snem nocnym, szok 😉 mieliśmy iść na wieczorny spacer ale się rozpadalo trochę pogrzmialo to wykapalismy paczka wcześniej, nakarmilam i padła. To my oglądamy kabarety na dwójce 😊
__________________
kamilove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 19:38   #4680
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2015! cz. 4

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
PAVLINECKA co Ty piszesz, jaką zła, leniwa matka! Ty która tyle się starałas i nadal starasz nie masz prawa tak myśleć o sobie!

Pomalowalam paznokcie na jutro, zrobiłam sobie frencha pierwszy raz od wieków mały właśnie odlozony do łóżeczka obserwuje nas i powoli odpływa

Napisałam to z przekąsem ;p juz mi przeszły wyrzuty wobec siebie, nie jestem szczęśliwa z tego powodu, wiadomo, ale to ponad moja cierpliwość i możliwości. Moze to jednak prawda, ze z mikro cycek ciezko wydusić ;p moja mama ma teorie, ze to od znieczuleń przy CC. Wlasnie kończę pompowanie, jesczw po 3 mi zostały. Sonia - miałaś racje, na gemini najlepiej jak na doz nie ma, zamówiłam 12 sztuk. Bede jesc suchy chleb do wypłaty ;p
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-27 12:23:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.