Odstawienie tabletek anty a cera - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-24, 13:57   #1
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100

Odstawienie tabletek anty a cera - pomocy!


Witam,
przez 2 lata brałam YAZ na problemy z trądzikiem, hormony były dla mnie jedynym ratunkiem, po odstawieniu wszelkich antybiotyków itp. problem poprostu wracał, a po hormonach dobrze się czułam i miałam w miarę normalny stan cery. Niestety postanowiłam pójść do gina, który doradził mi zrobić sobie 3 miesięczną przerwę i na ten czas odstawić tabletki... W tej chwili od 2 miesięcy czekam na spóźniającą się miesiączkę, stan skóry z dnia na dzień się pogarsza, a wraz z nim mój stan psychiczny w tej chwili nurtuje mnie pytanie: po co potrzebna była taka przerwa? Przecież organizm podczas niej przestawia się znów na normalny tryb tylko po to, żeby za 3 m-ce znów otrzymać sztuczne hormony dla mnie to niedorzeczne. Może lekarzowi chodziło o 3 cykle, a nie 3 m-ce? Zaczynam się już w tym gubić. Niech mnie ktoś uświadomi jak to działa. W tej chwili pragnę już tylko na nowo wziąć tabletki bo moja cera szaleje, a ja sfrustrowana czekam na @ i nie wiem jak długo jeszcze będę czekać co mam zrobić w tej sytuacji?
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:58   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Odstawienie tabletek anty a cera - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Olivka1990 Pokaż wiadomość
Witam,
przez 2 lata brałam YAZ na problemy z trądzikiem, hormony były dla mnie jedynym ratunkiem, po odstawieniu wszelkich antybiotyków itp. problem poprostu wracał, a po hormonach dobrze się czułam i miałam w miarę normalny stan cery. Niestety postanowiłam pójść do gina, który doradził mi zrobić sobie 3 miesięczną przerwę i na ten czas odstawić tabletki... W tej chwili od 2 miesięcy czekam na spóźniającą się miesiączkę, stan skóry z dnia na dzień się pogarsza, a wraz z nim mój stan psychiczny w tej chwili nurtuje mnie pytanie: po co potrzebna była taka przerwa? Przecież organizm podczas niej przestawia się znów na normalny tryb tylko po to, żeby za 3 m-ce znów otrzymać sztuczne hormony dla mnie to niedorzeczne. Może lekarzowi chodziło o 3 cykle, a nie 3 m-ce? Zaczynam się już w tym gubić. Niech mnie ktoś uświadomi jak to działa. W tej chwili pragnę już tylko na nowo wziąć tabletki bo moja cera szaleje, a ja sfrustrowana czekam na @ i nie wiem jak długo jeszcze będę czekać co mam zrobić w tej sytuacji?
Na pewno chodziło o 3 cykle. Jeśli to już drugi miesiąc, to idź do ginekologa, przepisze Ci luteinę. A przerwa rzeczywiście nie była potrzebna. Niestety - co lekarz, to opinia. Musisz trafić na dobrego specjalistę.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 16:01   #3
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Odstawienie tabletek anty a cera - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Olivka1990 Pokaż wiadomość
Witam,
przez 2 lata brałam YAZ na problemy z trądzikiem, hormony były dla mnie jedynym ratunkiem, po odstawieniu wszelkich antybiotyków itp. problem poprostu wracał, a po hormonach dobrze się czułam i miałam w miarę normalny stan cery. Niestety postanowiłam pójść do gina, który doradził mi zrobić sobie 3 miesięczną przerwę i na ten czas odstawić tabletki... W tej chwili od 2 miesięcy czekam na spóźniającą się miesiączkę, stan skóry z dnia na dzień się pogarsza, a wraz z nim mój stan psychiczny w tej chwili nurtuje mnie pytanie: po co potrzebna była taka przerwa? Przecież organizm podczas niej przestawia się znów na normalny tryb tylko po to, żeby za 3 m-ce znów otrzymać sztuczne hormony dla mnie to niedorzeczne. Może lekarzowi chodziło o 3 cykle, a nie 3 m-ce? Zaczynam się już w tym gubić. Niech mnie ktoś uświadomi jak to działa. W tej chwili pragnę już tylko na nowo wziąć tabletki bo moja cera szaleje, a ja sfrustrowana czekam na @ i nie wiem jak długo jeszcze będę czekać co mam zrobić w tej sytuacji?
mi swojego czasu dermatolog zaleciła odstawienie YAZ, co by 'jajniki pobudziły się do pracy', żeby w przyszłości nie było problemów z zajściem w ciążę. brałam je jako anty - a skutkiem ubocznym było faktycznie wyleczenie trądziku - w międzyczasie rozstałam się z facetem i już po przerwie do nich nie wróciłam. cóż, niestety cera się zepsuła... teraz jak mi maść nie pomoże to chyba wrócę do nich, ale specjalnie na cerę.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 00:44   #4
kajetania
Przyczajenie
 
Avatar kajetania
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Michaszkowo
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek anty a cera - pomocy!

Witam,
miałam podobny problem z tabletkami Yaz- dopóki je szamałam wszystko było z cerą super, czasem przed krwawieniem pojedyncze krostki i koniec. Wraz z początkiem sierpnia odstawiłam tabletki (kończe studia, chcielibyśmy mieć dzidziusia, a poza tym miałam straszne migreny) i sie zaczęło... Tradzik nie daje mi normalnie funkcjonować, jest wszedzie! Cała twarz, plecy... ehhh! Ginek powiedział ze nie mam sie czym przejmować, dermatolog zaczyna leczenie( miał byc izotec, ale ze wzgl, na planowana ciaze jest Tetralysal plus masci). Biore to a zamiast lepiej jest gorzej. Rece opadaja z bezsilności! :/
__________________
16.02.2007
kajetania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 23:38   #5
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: Odstawienie tabletek anty a cera - pomocy!

Nie wiem czy miałaś problemy z cerą zanim zaczęłaś brać tabletki, ja YAZ brałam w celach leczniczych, tylko i wyłącznie na trądzik i mi bardzo w tej kwestii pomogły (widocznie mam wysoki lub za niski poziom jakiegoś hormonu i tabletki to poprostu normowały), natomiast jeśli ktoś zaczyna brać tabletki tylko w celach antykoncepcyjnych, moim skromnym zdaniem robi błąd. Bo są inne, mniej inwazyjne metody antykoncepcji, co prawda pigułka ma jeden z lepszych wyników wg wskaźnika Pearla, ale czasem za cenę większej pewności braku wpadki trzeba zapłacić właśnie rozregulowaną gospodarką hormonalną po odstawieniu i tym samym np. problemami z tądzikiem. Już nie wspomnę o zakrzepicy, obciążeniu dla wątroby i innych konsekwekcjach, gdyby nie to, że poprostu musiałam brać pigułki w celu trzymania w ryzach stanu mojej cery nigdy bym się na nie nie zdecydowała tylko po to, żeby nie zaliczyć wpadki moim zdaniem, jeśli zdecydowaliście się już na dziecko, powinniście szybko coś robić w tym kierunku w wielu przypadkach ciąża poprawia stan cery i reguluje hormony, nie faszeruj się teraz Tetralysalem, ja brałam Tetra dwukrotnie przez pół roku, za każdym razem było super póki brałam, a po odstawieniu - nawrót trądziku, nie warto męczyć wątroby, poza tym Tetra to antybiotyk, wyjałowi Ci cały organizm z dobrej flory bakteryjnej, nie warto poprostu...
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 09:08   #6
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Odstawienie tabletek anty a cera - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Olivka1990 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy miałaś problemy z cerą zanim zaczęłaś brać tabletki, ja YAZ brałam w celach leczniczych, tylko i wyłącznie na trądzik i mi bardzo w tej kwestii pomogły (widocznie mam wysoki lub za niski poziom jakiegoś hormonu i tabletki to poprostu normowały), natomiast jeśli ktoś zaczyna brać tabletki tylko w celach antykoncepcyjnych, moim skromnym zdaniem robi błąd. Bo są inne, mniej inwazyjne metody antykoncepcji, co prawda pigułka ma jeden z lepszych wyników wg wskaźnika Pearla, ale czasem za cenę większej pewności braku wpadki trzeba zapłacić właśnie rozregulowaną gospodarką hormonalną po odstawieniu i tym samym np. problemami z tądzikiem. Już nie wspomnę o zakrzepicy, obciążeniu dla wątroby i innych konsekwekcjach, gdyby nie to, że poprostu musiałam brać pigułki w celu trzymania w ryzach stanu mojej cery nigdy bym się na nie nie zdecydowała tylko po to, żeby nie zaliczyć wpadki moim zdaniem, jeśli zdecydowaliście się już na dziecko, powinniście szybko coś robić w tym kierunku w wielu przypadkach ciąża poprawia stan cery i reguluje hormony, nie faszeruj się teraz Tetralysalem, ja brałam Tetra dwukrotnie przez pół roku, za każdym razem było super póki brałam, a po odstawieniu - nawrót trądziku, nie warto męczyć wątroby, poza tym Tetra to antybiotyk, wyjałowi Ci cały organizm z dobrej flory bakteryjnej, nie warto poprostu...
Są też inne metody leczenia trądziku. Jak można pisać, że branie pigułek antykoncepcyjnych w celach antykoncepcyjnych to błąd - w pale mi się to nie mieści.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 14:04   #7
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: Odstawienie tabletek anty a cera - pomocy!

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Są też inne metody leczenia trądziku. Jak można pisać, że branie pigułek antykoncepcyjnych w celach antykoncepcyjnych to błąd - w pale mi się to nie mieści.
Oczywiście, że są inne metody leczenia trądziku, ale jak żaden nie skutkuje - jak w moim przypadku, jeśli sam lekarz dermatolog po zastosowaniu kilku kuracji, pod każdym kątem, czyli wykluczeniu dolegliwości zaczynając od układu pokarmowego, a kończąc na gronkowcu, rokłada poprostu ręce i przepisuje pigułki, to chyba nie ma innego wyjścia dla kogoś, komu stan cery rujnuje życie?
Poza tym czytaj ze zrozumieniem, to jest poprostu moja subiektywna opinia dotycząca brania pigułek, dla mnie jest poprostu nie zrozumiałe to, że ktoś zdrowy, z piękną cerą, z hormonami w normie i przepisowym 28-dniowym cyklem jak w zegarku serwuje sobie na własne życzenie burzę hormonalną po odstawieniu, bo przecież kiedyś trzeba odstawić. Znam osobiście conajmniej klika przypadków, kiedy to tabletki pozostawiły po sobie niezły bajzel :/
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 17:51   #8
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Odstawienie tabletek anty a cera - pomocy!

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Są też inne metody leczenia trądziku. Jak można pisać, że branie pigułek antykoncepcyjnych w celach antykoncepcyjnych to błąd - w pale mi się to nie mieści.
A ja zastanawiam się czy dziewczyny tutaj piszące, że biorą YAZ robiły sobie badania na hormony
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.