Nafta kosmetyczna z retinolem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-27, 16:33   #1
Gabii_79
Przyczajenie
 
Avatar Gabii_79
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3

Nafta kosmetyczna z retinolem


Witam
Kilka dni temu kupiłam naftę kosmetyczną w celu łączenia jej z olejkiem pichtowym. Nie zwróciłam jednak uwagi,że zawiera ona retinol który jak jest napisane na opakowaniu,może działać drażniąco na skórę. Zrobiłam sobie test na zgięciu łokcia (nafta + olejek pichtowy) i nie zaobserwowałam żadnych niepokojących zmian na skórze,jednak nadal mam pewne obawy przed użyciem tej mieszanki na twarz.

Jest to nafta firmy Pasmedic,z witaminami A+E.
Dokładny skład: Paraffinum Liquidum,Retinyl Acetate,Tocopheryl Acetate

Bardzo liczę na pomoc czy nie zaszkodzę swojej twarzy taką miksturą,ponieważ kompletnie się na tym nie znam..
Gabii_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 20:47   #2
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: Nafta kosmetyczna z retinolem

Cytat:
Napisane przez Gabii_79 Pokaż wiadomość
Witam
Kilka dni temu kupiłam naftę kosmetyczną w celu łączenia jej z olejkiem pichtowym. Nie zwróciłam jednak uwagi,że zawiera ona retinol który jak jest napisane na opakowaniu,może działać drażniąco na skórę. Zrobiłam sobie test na zgięciu łokcia (nafta + olejek pichtowy) i nie zaobserwowałam żadnych niepokojących zmian na skórze,jednak nadal mam pewne obawy przed użyciem tej mieszanki na twarz.

Jest to nafta firmy Pasmedic,z witaminami A+E.
Dokładny skład: Paraffinum Liquidum,Retinyl Acetate,Tocopheryl Acetate

Bardzo liczę na pomoc czy nie zaszkodzę swojej twarzy taką miksturą,ponieważ kompletnie się na tym nie znam..
lepiej nie nakladaj tego na twarz ! moj tata i mama nałozyli ta nafte na wlosy (ponoc miala zapowbiegac wypadaniu) nie dosc ze skora byla czerwona to jeszcze spuchnieta przezkilka dobrych dni i pol wlosow wylecialo
nafta jest bardzo drazniacym produktem a ty chcesz to na twarz nakladac? litosci
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 15:55   #3
Gabii_79
Przyczajenie
 
Avatar Gabii_79
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Nafta kosmetyczna z retinolem

Cytat:
Napisane przez kankanatancze Pokaż wiadomość
lepiej nie nakladaj tego na twarz ! moj tata i mama nałozyli ta nafte na wlosy (ponoc miala zapowbiegac wypadaniu) nie dosc ze skora byla czerwona to jeszcze spuchnieta przezkilka dobrych dni i pol wlosow wylecialo
nafta jest bardzo drazniacym produktem a ty chcesz to na twarz nakladac? litosci
Z tego co czytałam większość dziewczyn używa do rozcieńczania tego olejku właśnie nafty. Chodzi mi głównie o zawarty w niej retinol

Edytowane przez Gabii_79
Czas edycji: 2014-10-28 o 17:04
Gabii_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:40   #4
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Nafta kosmetyczna z retinolem

Cytat:
Napisane przez kankanatancze Pokaż wiadomość
lepiej nie nakladaj tego na twarz ! moj tata i mama nałozyli ta nafte na wlosy (ponoc miala zapowbiegac wypadaniu) nie dosc ze skora byla czerwona to jeszcze spuchnieta przezkilka dobrych dni i pol wlosow wylecialo
nafta jest bardzo drazniacym produktem a ty chcesz to na twarz nakladac? litosci
ale konkretnie ta z retinolem?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-28 21:40:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.