usg przezciemiączkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-14, 14:41   #1
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik

Badanie USG przezciemiączkowe


Moje dziecko przez jakiś czas upodobało sobie jeden bok do leżenia i w rezultacie nabawiło się niewielkiej asymetrii główki. Jakiś czas temu zmieniliśmy małemu stronę na której spał w łóżeczku i teraz woli spać na drugim boczku, ma tam też zabawki i polubił nową sytuację. Asymetria się zmniejsza. Ale polecono nam zrobić "dla spokoju" USG przezciemiączkowe główki. Podczas badania lekarz tylko powtarzał, że trzeba się skontaktować z neurologiem, nie chciał nic powiedzieć. Na wyniku zaś odczytałam, że dziecko ma poszerzoną przestrzeń przymózgową, oraz powiększone komory boczne. Nie wiem co to oznacza, szukałam na stronach medycznych, ale tu albo trzeba się zalogować jako lekarz, albo trzeba znać jakieś kody dostępne SMSem, jakoś dziwnie mi się to kojarzy. Czy któraś z was mogłaby mi wyjaśnić co to oznacza i jak bardzo jest groźne? Czy to jest tak samo jak ze stawami, które rozwijają się jeszcze długo po urodzeniu i ich niewielki niedorozwój nie oznacza w przyszłości kalectwa?
W okolicy jest tylko jeden neurolog dziecięcy, więc na wizytę poczekam kilka miesięcy.
Dodam jeszcze, że dziecko rozwija się prawidłowo, zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:25   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Badanie USG przezciemiączkowe

Nie potrafie pomóc ale osobiscie zdecydowałabym sie na wizyte prywatna ,nie dałbym rady czekac kilka miesiecy.dla swietego spokoju.

i nie martw sie na zapas bedzie wszytsko dobrze
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:51   #3
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Badanie USG przezciemiączkowe

hah, taka była moja pierwsza reakcja, ale tu nie ma takiego prywatnego lekarza...
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 17:33   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Badanie USG przezciemiączkowe

w polsce chyba nie ma problemu ze znalezieniem lekarza prywatnego w najblizszym miescie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 10:09   #5
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Badanie USG przezciemiączkowe

Właśnie jest....
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 10:10   #6
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Badanie USG przezciemiączkowe

Postanowiłam w takim razie powtórzyć badanie USG, ja kiedyś miałam robione na tym samym aparacie, jeszcze w ciąży i przez pomyłkę lekarz straszyła mnie hipotrofią płodu. Może to wina złego pomiaru....
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 10:35   #7
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Badanie USG przezciemiączkowe

Apsik, mój synek po ciężkim porodzie miał skierowanie na usg podciemiączkowe, drugim wskazaniem było wolno zarastające się ciemiączko. Z usg wyszło, że ma zniekształcone komory boczne na granicy normy. lekarz powiedział, że to nic czym powinnam się przejmować i wystawił tylko takie zaświadczenie dla komisji poborowej bo jest to przeciwskazanie do wzięcia dziecka do wojska za iles tam lat. Za bardzo tego wszystkiego nie rozumiem. Mały rozwija się bardzo dobrze, jest żywym, spontanicznym dzieckiem, nie mam z nim najmniejszych problemów. Byliśmy też u neurologa, który potwierdził, ze to zniekształcenie nie jest niczym złym czy niepokojącym.
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-12, 18:38   #8
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Exclamation usg przezciemiączkowe

Wizażystki koleżanka ma skierowanie na usg przezciemiączkowe swojego 4 miesięcznego synka. Proszę napiszcie co na ten temat wiecie,czego ono dotyczy i co wykrywa.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 12:43   #9
marzenaszym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 3
Dot.: usg przezciemiączkowe

Witam
Moja córeczka, też miała usg przezciemiaczkowe, gdyz była małym nerwuskiem, w 2 miesiącu zycia gdy ssała pierś po 3 minutach krzyczała. Badanie wykazało, że w czasie porodu jakaś zyłka pękła, ale teraz jest wszysko ok i nie ma się czego bać, jednak może już być nerwuskiem i trzeba jej to wybaczyć.
marzenaszym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:40   #10
a_pruzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Badanie USG przezciemiączkowe

Cytat:
Napisane przez maryska13 Pokaż wiadomość
Apsik, mój synek po ciężkim porodzie miał skierowanie na usg podciemiączkowe, drugim wskazaniem było wolno zarastające się ciemiączko. Z usg wyszło, że ma zniekształcone komory boczne na granicy normy. lekarz powiedział, że to nic czym powinnam się przejmować i wystawił tylko takie zaświadczenie dla komisji poborowej bo jest to przeciwskazanie do wzięcia dziecka do wojska za iles tam lat. Za bardzo tego wszystkiego nie rozumiem. Mały rozwija się bardzo dobrze, jest żywym, spontanicznym dzieckiem, nie mam z nim najmniejszych problemów. Byliśmy też u neurologa, który potwierdził, ze to zniekształcenie nie jest niczym złym czy niepokojącym.


Witaj
Czy mogłabyś napisać skąd masz tą informację na temat wojska. Mój synek też ma powiększone komory, ale nic takiego lekarz mi nie mówił, ani nie dał zaświadczenia do komisji poborowej.
Pozdrawiam.
a_pruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.