Suche plamy, miejsca, place na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-26, 18:12   #1
KatarzynaPB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3
GG do KatarzynaPB

Suche plamy, miejsca, place na twarzy


Postanowiłam iść do kosmetyczki gdyż męczyło mnie występowanie plam po karzdym malowaniu się obojętnie jakimi kosmetykami.
Zawsze byłam pewna że po ich stosowaniu wyskakują mi suche plamy na twarzy.
Lecz mimo wizyty u kosmetyczki i OCZYSZCZENIU CERY problem nie zniknoł, lecz nasilił się. Nawet jeśli się nie umaluję na mojej twarzy są widoczne SUCHE PLAMY. Kosmetyczka zaleciła mi stosowanie kosmetyków z serji do cery mieszanej, jej propozycją były kosmetyki z firmy DERMIKA, ale mnie niestety niestać na tego typu kosmetyki więc zaproponowała mi serję ZIAJA TIN TIN.
Zgodziłam się z poradami fachowca i na zajutrz zakupiłam te kosmetyki.
Ogólnie moja cera wygląda lepiej, gdyby nie to że widać te SUCHE PLAMY, które poprzednio było widoczne tylko po umalowaniu się. Jest mi z tym bardzo żle. Proszę o POMOC!!!
KatarzynaPB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-26, 18:49   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: suche plamy

Zanim ktoś, kto miał podobny problem lub Beata odpowie na Twój post; może postarałabyś się bliżej opisać Twój problem, dobrze?
Piszesz że masz cerę mieszaną, więc jak wygladają te suche plamu na twojej twarzy: czy występują tylko poza strefą "T", czy również w strefie "T" ? Czy skóra się złuszcza w tych miejscach?
Moze napisałabyś, po jakich kosmetykach występowały te plamy? Jakich firm ?
No i jak długo używasz poleconych przez kosmetyczkę kremów - może jeszcze zbyt krótko żeby uzyskać pozytywny efekt ?

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-26, 19:59   #3
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: suche plamy

A może spróbowałabyś kosmetyków dla odwodnionej cery?

Mnie na przykład kosmetyki dla stricte mieszanej cery też wysuszają (a już zimą to w ogóle dramat) i dlatego używam intensywnie nawilżających - błysk na twarzy muszę wprawdzie likwidować innymi sposobami, ale za to suchych plam nie mam i łuszczącej skóry też nie.
Ilekroć próbowałam wrócić do matujących dla cer mieszanych problem też powracał.
Może na noc jakaś maseczka nawilżająca??

pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-27, 17:32   #4
KatarzynaPB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3
GG do KatarzynaPB
Re: suche plamy

SUCHE PLAMY znajdują się punktowo na całej mojej twarzy.
A jeśli chodzi o kosmetyki, to dokładnie chodziło mi o kolorowe(fluid, puder, itp.).
KatarzynaPB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-20, 15:13   #5
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: suche plamy

Miałam podobny problem, zużyłam tony drogich kosmetyków i pomogła dopiero kuracja ZWYKŁYM KREMEM NIVEA. Przez kilka dni nakładałam na twarz w domu mnóstwo tego kremu, jak maseczkę, na pół godziny. Pomogło, ale dla zachowania efektu co jakis czas powtarzam "kurację" i prócz tego zawsze przed podkładem smaruję twarz kremem Nivea w niewielkiej ilości, pomimo uzywania wcześniej innych kremów, nawet tych z najwyzszej półki. Pozdrawiam.
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 17:04   #6
Demon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 17
suche plamy na twarzy

Mam cerę mieszaną ze skłonnościa do pękania naczynek- gorzej chyba być nie może [img]icons/icon9.gif[/img] pewne miejsca na mojej twarzy są bardzo suche,po nałożeniu kremu nawilżającego moja skóra robi się napięta!jest wrażliwa i nie każdy krem jej pasuje o czym mnie informuje w formie podrażnień! pojawiają mi się takie suche placki gdzie niegdzie co uniemożliwia mi wykonanie makijażu bo każdy podkład zatrzymuje się w tych miejscach powodując powstawanie ciemniejszych plam
kolejnym moim pytaniem jest jak pielęgnować skórę w okolicy oczu? w tym roku kończe 26 lat, moja skóra w okół oczu jest bardzo cienka i mam wielkie cienie pod oczami ale to już od dziecka zaczynam również zauważać zmarszki, ratunku!!pomocy! czy mam już stosować jakieś silne preparaty pod oczy bo słyszałam iż wcześniej zaczyna się stosować takie przeciwzmarszczkowe preparaty tym szybciej skóra się przyzwyczaja a zmarszczki robią się jeszcze większe?!! pomóżcie, prosze............
Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 19:05   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: suche plamy na twarzy

Patrycja napisał(a):
> Mam cerę mieszaną ze skłonnościa do pękania naczynek- gorzej chyba być nie może [img]icons/icon9.gif[/img] pewne miejsca na mojej twarzy są bardzo suche,po nałożeniu kremu nawilżającego moja skóra robi się napięta!jest wrażliwa i nie każdy krem jej pasuje o czym mnie informuje w formie podrażnień!
Stosuj apteczne kremy z ograniczoną liczbą składników, nieperfumowane, bez barwników, np. La Roche Posay, Avene...

pojawiają mi się takie suche placki gdzie niegdzie co uniemożliwia mi wykonanie makijażu bo każdy podkład zatrzymuje się w tych miejscach powodując powstawanie ciemniejszych plam
Ja bym się wybrała do dermatologa, może to łojotokowe zapalenie skóry, może jakaś alergia czy atopia...
doraźnie może smaruj te miejsca Lipobazą lub kremem Balneum Baby.

> kolejnym moim pytaniem jest jak pielęgnować skórę w okolicy oczu? w tym roku kończe 26 lat, moja skóra w okół oczu jest bardzo cienka i mam wielkie cienie pod oczami ale to już od dziecka zaczynam również zauważać zmarszki, ratunku!!pomocy! czy mam już stosować jakieś silne preparaty pod oczy
Tak, silniejsze, ale niedrażnące. Może Active C La Roche Posay?

> bo słyszałam iż wcześniej zaczyna się stosować takie przeciwzmarszczkowe preparaty tym szybciej skóra się przyzwyczaja a zmarszczki robią się jeszcze większe?!!
Bzdura.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-04, 21:06   #8
Demon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 17
Re: suche plamy na twarzy

bardzo dziękuje Justy za odpowiedż i porady odnośnie moich problemów! odnośnie tych moich plam na twarzy to chyba moge wyłączyć atopowe zapalenie skóry bo te placki mnie nie swędzą?
a te kosmetyki, które mi polecasz to na pewno drogie, prawda?
ale spróbuje co nieco odłożyć i wypróbuje, wiesz ja już mnóstwo kasy straciłam na kupowanie różnych kremów, podkładów bo póżniej sie okazywało że moja cera ich nie toleruje i tak na półce w łazience stoi mnóstwo nieużywanych kosmetyków
jeszcze raz dzięki za odpowież, pozdrawiam
Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 21:19   #9
julita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 180
GG do julita
Re: suche plamy na twarzy

Patrysiu [img]icons/icon40.gif[/img] z calego serca polecam Ci kosmetyki A -dermy dostępne w aptekach.Ostatnio kupiłam taki fajny kremik Exomega do ciała i do twarzy(200 ml za 55 zł)który świetnie niweluje przesuszenia i łagodzi podrażnienia.Do tego nie uczulił mojej wrażliwej cery [img]icons/icon7.gif[/img],a to duży sukces [img]icons/icon20.gif[/img]
julita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 21:30   #10
Demon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 17
Re: suche plamy na twarzy

dzięki Julitko za odpowiedz, widziałam też że testowałaś la roche posay oraz mnóstwo innych kosmetyków, a ja myślałam że jestem samotna w moich poszukiwaniach a dzisiaj rano z braku sił do mojej cery aż sie poryczałam bo patrze na te laski z cerami bez problemów i zastanawiam sie czemu ja nie moge mieć cery bez problemów??? ale widocznie tak juz musi być?! ale dzięki wizażystkom możemy sie wymieniać dośwadczeniem i problemami! jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrowionka!
Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 22:09   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: suche plamy na twarzy

Patrycja napisał(a):
> odnośnie tych moich plam na twarzy to chyba moge wyłączyć atopowe zapalenie skóry bo te placki mnie nie swędzą?
Raczej tak, ale łagodna postać atopii nie musi swędzieć.

> a te kosmetyki, które mi polecasz to na pewno drogie, prawda?
dość drogie, ale b.dobrej jakości i są dostępne próbki- więc można w miarę bezpiecznie kupować.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-05, 15:22   #12
bagera
Rozeznanie
 
Avatar bagera
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 786
Suche czerwone plamy na policzkach

Nie wiem dlaczego ale na moich (suchych) policzkach zrobiły się czerwone wysuszone plamy.Możliwe że od słońca.Pomóżcie co mam zrobić bo nie wiem.Jeśli to cos pomoże mam 15 lat
__________________
nikt nie przytula jej i nikt nie ma jej
nie zdobyta wciąż od tylu lat
nie pamięta już czego tak jej brak
bagera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-05, 18:24   #13
vixen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 7
Re: suche plamy na twarzy

Ja do niedawna miałam ten sam problem, a ponieważ jestem oprócz tego okropnym alergikiem to było to okropne. Na początku polecałabym kremy intensywnie nawilżające lub maseczki nawet dla starszych kobiet np. DERMIKI i najlepiej stosować je często np. na noc co drugi dzień, albo zawsze wtedy gdy poczujesz ściąganie skóry (u mnie taka kuracja zajęła ok. miesiąca) i proponuję na jakiś czas zrezygnować z podkładu oraz pudru. Oprócz tego sprawdź czy nie uczula cię szampon, bo u mnie jeszcze zaogniał te plamy. Acha, też mam cerę mieszaną z pękającymi naczyńkami ale obecnie stosuje żel dla cery odwodnionej YR + krem calmille (niebieski) i tonik z tej samej serii oraz krem na literkę T i nie mam problemu z przetłuszczaniem czy też świeceniem się skóry (te okropne plamki pomogła mi również zlikwidować szczoteczka do twarzy). Oprócz tego przed kupieniem czegokolwiek lepiej najpierw wziąć próbki.
vixen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-05, 19:17   #14
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: suche plamy na twarzy

Na suche plamki spróbuj zastosować olejek z wiesiołka lub ogórecznika (zewnętrznie , ale nie zaszkodzi też kuracja kapsułkami z olejem z wiesiołka wewnętrzna).Jeśli chodzi o pielęgnację okolic oczu to przejrzyj artykuły i forum.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-05, 19:59   #15
Demon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 17
Re: suche plamy na twarzy

Hej Justynko! dzisiaj odwiedziłam pare aptek i pozbierałam sobie próbki, kremów, które polecałąś i kupiłam ten krem lipobaza, spróbuje i zobaczymy??? jeszcze raz wielkie dzięki
Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-05, 20:05   #16
Demon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 17
Re: suche plamy na twarzy

dzięki za porady, dzisiaj już pozbierałam pare próbek no i bde próbować! dam znać na forum jak przebiega kuracja, pozdrowionka!
Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-05, 20:07   #17
Demon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 17
Re: suche plamy na twarzy

wielkie dzięki Beatko za odpowiedż i porady.
Wizażystki są tak pomocne, tyle porad że nie wiem od czego zacząć???? [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrawiam
Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-05, 20:47   #18
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Do kosmetyczki I Do Obeznanych HELP!!!!!!!!

Może masz uczulenie na jakiś krem.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-05, 23:03   #19
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Do kosmetyczki I Do Obeznanych HELP!!!!!!!!

Idź do dermatologa. To faktycznie może byc uczulenie na jakis kosmetyk albo proszek do prania ale także trądzik różowaty albo grzybek... - lepiej sprawdzić.
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-07, 21:28   #20
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Do kosmetyczki I Do Obeznanych HELP!!!!!!!!

Dziewczyny dobrze poradziły , jeśli plamki nie zniknęły to idź koniecznie do dermatologa. Chociaż zauważyłam ,że wiele osób ma po zimie bardzo przewrażliwioną skórę i wówczas reaguje ona na różne czynniki zaczerwienieniem, plamkami, łuszczeniem się. Mozesz spróbować smarować plamki olejkiem z wiesiołka lub ogórecznika (polecam kapsułki Gal - Allergal)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 10:04   #21
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
suche plamy na skórze

Pojawiły się na twarzy. Prawie ich nie widać, dopiero pod makijażem, ale wyraznie czuć pod palcem. Przy okazji wizyty u dermatologa zapytałam co z tym robic, dermatolog na to, że to przesuszenie zimowe, kazała uzywac bardziej tłustych kremów. Od kilku dni smaruję i nic, ale teraz mam wrażenie ze doktor się nie poznała, bo wczoraj zauważyłam na ramieniu obok pachy taką sama suchą, chropowatą plamę. Co to jest i jak sie tego pozbyć, co w aptece bez recepty??
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 10:41   #22
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Re: suche plamy na skórze

Miła Milkyway, może to alergia...
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 12:19   #23
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: suche plamy na skórze

Może, choć alergia chyba raczej swędzi albo piecze, poza tym nie używam tych samych kosmetyków do ciała i do twarzy.
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 21:47   #24
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: suche plamy na skórze

Ja się nie znam, ale skojarzyło mi sie to z liszajem, który miałam jako dziecko, ale teraz są inne czasy, bo ja wtedy musiałam uzywać do mycia szarego mydła, teraz są pewnie inne sposoby jeśli to jest to Poczekajmy na opinię znających się na rzeczy
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 22:09   #25
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: suche plamy na skórze

Mnie też kojarzy się to z liszajem, ale za Chiny nie wiem co to jest tak naprawdę liszaj i skąd ja to mam???
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 22:23   #26
daisy****
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 14
Re: suche plamy na skórze

kiedys mialam cos takiego i lekarz mi kazal smarowac mascia oxykort to jest masc do oczu ale nawet pomoglo. Radze ci jednak sie zglosic do innego dermatologa pozdrawiam
daisy**** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 22:30   #27
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: suche plamy na skórze

Mi się wydaję, że jednak lekarka miała rację - a liszajów jest kilka rodzajów (płaski, rumieniowaty) i ogólnie tak to nie wygląda, poza tym jest to poważna choroba. A to co potocznie nazywa się liszajem to atopowe zapalenie skóry (dawniej zwane jeszcze egzemą) i tez wygląda paskudnie no i swędzi jak nie wiem. Skoro nie ma żadnych innych objawów niż łuszczenie i przesuszenie skóry to nie pozostaje Ci nic innego tylko poszukać odpowiedniego kremu - żeby nie tylko natluszczał a także nawilżał. Może spróbuj jakichś kosmetyków dla alergików albo do skóry atopowej - oczywiście musisz o to zadbać bo jeśli masz sklonność do alergii to może się to skończyć właśnie zapaleniem skóry - przez uszkodzony naskórek łatwiej dostają się alergeny.....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 23:36   #28
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: suche plamy na skórze

Ale co z plamą na ramieniu? No i zauważyłam kolejne, jedna jest na opuszce ucha, od strony szyi, to już chyba ewidentne ze to nie przesuszenie.
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 23:39   #29
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: suche plamy na skórze

No a do kolejnego derma nie chce mi się już za bardzo iść bo niecały tydzień temu wywaliłam 80 zeta za nic
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-07, 19:25   #30
gota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 17
suche plamy :-(

Od jakiś trzech tygodni mam na twarzy suche placki (liszaje?). Są to zaczerwienione suche plamy, które występują na policzkach i przy ustach. Nie ma pojęcia czy to uczulenie na jakiś kosmetyk czy reakcja na zimową aurę, a może brak jakiejś witaminy?. Jak sobie pomóc? Czy jedynie dermatolog wchodzi w grę? Proszę o porady i pozdrawiam
A korzystając z okazji - Jakie kremy powinna stosować 25 latka przy skórze miesznej? (tak swoją zdjagnozowałam, ponieważ przetłuszcza mi się czoło i broda a reszta jest normalna). Jeszcze raz pozdrowienia
gota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-13 11:14:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.