Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Poka¿ wyniki sondy: Który waszym zdaniem kosmetyk jest najlepszy, da³ najlepsze efekty podczas kuracji?
Nutricap 4 1,35%
Silice 14 4,71%
Inneov gêsto¶æ w³osów 19 6,40%
Wax 52 17,51%
Skrzyp polny 49 16,50%
Rycyna (do wcierania) 14 4,71%
Vitapil 27 9,09%
Merz 25 8,42%
Inne 93 31,31%
G³osuj±cy: 297. Nie mo¿esz g³osowaæ w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-05, 23:48   #421
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 440
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Cytat:
Napisane przez Tomson00 Poka¿ wiadomo¶æ
A czy te wcierki mo¿na stosowaæ na w³osy przet³uszczajace siê ??
Jantar to nie wiem czy jeszcze gdzie¶ dostaniesz chocia¿ na wiêkszo¶æ ludzi dzia³a on dobrze. Radical jest dostêpny i te¿ u wielu ludzi skutkuje. Na mnie jednak one nie skutkuj±. Znam opinie ¿e jak najbardziej do przet³uszczaj±cych siê w³osów s± dobre, a jantar u niektórych zmniejsza przet³uszczanie.
Ja robi³am sobie sama wcierkê z kosieradki. Zaparza³am, styg³o i wciera³am wtedy. Do w³osów przet³uszczaj±cych siê te¿ jest dobra i pomaga rosn±æ ma³ym w³oskom (pojawiaj± siê tzw. baby hair).

Jeszcze jest wcierka Joanny z czarnej rzepy i te¿ na wiele osób dzia³a.
Masz du¿y wybór tak naprawdê.
Jest te¿ Pokrzepol, ale on ma alkohol wysoko w sk³adzie wiêc raczej na przet³uszczaj±ce w³osy siê nie nadaje.
marita_g jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 00:06   #422
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 2 073
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Jantar chyba mo¿na dostaæ z tym ze nie stacjonarnie, sama niedawno zamawialam przez internet i niejednokrotnie trzeba czekaæ a¿ produkt bedzie ,,dostepny"
__________________
,,Jestem Pani± swojego ¿ycia i sumienia....
Twojego te¿ bêdê..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 09:42   #423
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 440
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Aha, czyli Jantar jednak jest dostêpny
marita_g jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 09:47   #424
Migotka8923
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka8923
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 17 204
GG do Migotka8923
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Poka¿ wiadomo¶æ
Jantar chyba mo¿na dostaæ z tym ze nie stacjonarnie, sama niedawno zamawialam przez internet i niejednokrotnie trzeba czekaæ a¿ produkt bedzie ,,dostepny"
Jantar normalnie mozna kupic w aptece
__________________

Spadek wagi z 66 kg do 53 kg
Intensywnie dbam o w³osy od 7 miesiêcy
Migotka8923 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 09:47   #425
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 2 073
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Jest jest tylko trzeba siê w cierpliwo¶æ uzbroiæ, ja ostatnio 2 tygodnie dzieñ w dzieñ polowa³am na status ,,dostêpny"- zamówi³am od razu kilka sztuk na zapas
__________________
,,Jestem Pani± swojego ¿ycia i sumienia....
Twojego te¿ bêdê..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 10:10   #426
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 806
Dot.: Zostanê ³ysa :-(!

Dora¼nie i szybciej pomo¿e Ci niemaltretowanie w³osów (mi na przyk³ad ogromn± ró¿nicê sprawi³o niespinanie swoich nawet gumkami w kucyki i delikatne rozczesywanie) i w³a¶nie jakie¶ wcierki. S± takie w sprayu, którymi po prostu pryska siê skórê i z pewno¶ci± w³osów nie wyrw±.

Zobacz sobie te¿ to: http://www.anwen.pl/2013/11/walka-z-...-placenta.html

I nie wiem, mo¿e dowiedz siê, co zrobiæ z tymi wynikami, ¿eby je poprawiæ? A jak siê od¿ywiasz? Mo¿e masz niedobory czego¶ wiêcej, ni¿ tylko ¿elaza? Mo¿e równie¿ problemy hormonalne? Poszukaæ Ci informacji nt. wszystkich badañ pod k±tem wypadania? No a z anemi± przecie¿ musisz siê rozprawiæ. £ykaj systematycznie te suplementy, jedz buraczki, pij z nich sok, jedz pietruszkê (z jab³kiem jest ok w smaku) no i ogólnie resztê zdrowych rzeczy. Lekarz nie doradzi³ Ci niczego?
Puszyslawa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 10:13   #427
Migotka8923
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka8923
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 17 204
GG do Migotka8923
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Mi sie konczy buteleczka musze w tygodniu sie przejsc do apteki u kupic jeszcze z jedna buteleczke
__________________

Spadek wagi z 66 kg do 53 kg
Intensywnie dbam o w³osy od 7 miesiêcy
Migotka8923 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 10:15   #428
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 806
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Jantar na doz kropka pl. Ale czy ja wiem, czy on dzia³a? Po Joannie rzepie w³osy zaczê³y mi bardziej wypadaæ. Chwalê sobie Seboradin i serum na porost w³osów Apteka Agafii (rosyjski kosmetyk, dostêpny w Internecie). Mogê podrzuciæ linki do innych sposobów przy¶pieszenia porostu w³osów. A ¿aden z tych sposobów z jajkiem raczej nie pomo¿e : (
Puszyslawa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 10:17   #429
Migotka8923
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka8923
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 17 204
GG do Migotka8923
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

To wszystko zalezy jakie kto ma wlosy
Na jednego jantar dziala, a inne produkty nie. Kwestia przetestowania kilku specyfikow i dobranie, ktory jest dla danych wlosow najlepszy
__________________

Spadek wagi z 66 kg do 53 kg
Intensywnie dbam o w³osy od 7 miesiêcy
Migotka8923 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 10:23   #430
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 2 073
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Cytat:
Napisane przez Migotka8923 Poka¿ wiadomo¶æ
Mi sie konczy buteleczka musze w tygodniu sie przejsc do apteki u kupic jeszcze z jedna buteleczke
heh dlatego ja zawsze chomikujê spory zapas, ale i tak mama mi podbiera wiêc na dlugo nie wystarczy
No i to jednak prawda ka¿dy musi dobraæ specyfik odpowiedni dla swoich w³osów, jednak wiele osób akurat ten preparat sobie chwali.
__________________
,,Jestem Pani± swojego ¿ycia i sumienia....
Twojego te¿ bêdê..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 10:24   #431
Migotka8923
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka8923
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 17 204
GG do Migotka8923
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Poka¿ wiadomo¶æ
heh dlatego ja zawsze chomikujê spory zapas, ale i tak mama mi podbiera wiêc na dlugo nie wystarczy
No i to jednak prawda ka¿dy musi dobraæ specyfik odpowiedni dla swoich w³osów, jednak wiele osób akurat ten preparat sobie chwali.
Ja nie, bo tylko ja jantaru uzywam
Wiec na zapas kupowac nie musze :p
__________________

Spadek wagi z 66 kg do 53 kg
Intensywnie dbam o w³osy od 7 miesiêcy
Migotka8923 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 10:37   #432
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 2 073
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Ja u¿ywam partiami, kilka miesiêcy jeden preparat, potem zmieniam na inny ¿eby w³oski siê za bardzo nie przyzwyczai³y. Przewa¿nie zamieniam jantar na farmonê i tak w kó³ko bo je ju¿ przynajmniej sprawdzi³am. Kiedy¶ próbowa³am jeszcze olejku ³opianowego ale dla mnie na skalp siê nie nadawa³ bo w³osy mi siê szybko przet³uszczaj± i mimo umycia nadal mia³am t³uste a z kolei jak zastosowa³am na w³osy to mi strasznie spl±ta³ i przesuszy³...
__________________
,,Jestem Pani± swojego ¿ycia i sumienia....
Twojego te¿ bêdê..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 13:59   #433
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Naturalny preparat na przyspieszenie porostu wlosow

Jesli masz ³ysienie androgenne, a ze jestes facetem, to na 95% masz lysienie androgenne, to kup sobie suplement z palmy saba³owej, a najlepiej jakis lek na ochrone prostaty jak prostatan (same zio³owe sk³adniki wiec nie ma sie co bac skutków ubocznych) i ³ykaj po 1, ewentualnie 2 tabletki dziennie (nie wiecej bo Ci kobiece piersi urosn± od likopenu) takiego prostatanu to zaraz dostaniesz bujnej czupryny, w ciagu pol roku mniej wiecej, a po 2-3 mies zaczna juz kielkowac nowe wlosy i zarastaæ zakola.
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-07, 17:26   #434
Tomson00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Straszne wypadanie w³osów

Dziêki za profesjonaln± odpowiedz. Ale raczej skorzystam z tego Jantara poniewa¿ te zakola s± ma³e i mam je chyba od zawsze,dopiero ostatnio zacz±³em zwracaæ na nie uwagê poniewa¿ przez wakacje mia³em strasznie przesuszone w³osy i skórê, potem zaczê³y mi siê strasznie przet³uszczaæ, i najprawdopodobniej mia³em ³zs, a dermatolodzy mówili, ¿e w³osy s± os³abione przez to, ¿e sie przet³uszczaj±.
Tomson00 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-09, 09:56   #435
Ravissante
Wtajemniczenie
 
Avatar Ravissante
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 2 061
Dot.: W³osy wypadaj± gar¶ciami ! Pomocy! :(

Hej

Równie¿ i mnie dotyczy ten problem po oko³o 4 miesi±cach od odstawienia tabletek anty YAZ zaczê³y wypadaæ mi w³osy. Minê³o ju¿ 6 miesiêcy a w³osy dalej mi wypadaj± gar¶ciami ponad to zauwa¿y³am ¿e ³ami± siê podczas szczotkowania. Najwiêcej oczywi¶cie wypada ich podczas mycia g³owy. Czujê siê z tym okropnie bo kiedy¶ mia³am gêste w³osy a teraz zosta³ mi cieniutki ogonek z ty³u g³owy. Ostatnio zwróci³am równie¿ uwagê na to i¿ znacznie czê¶ciej przet³uszczaj± mi siê w³osy przy skórze g³owy kiedy¶ nie mia³am takiego problemu

Dziewczyny co robiæ? S± jakie¶ posoby ¿eby mniej wypada³y? Stosowa³m maseczki domowe i kupne oraz specjalny specyfik na ³ysienie z apteki
(aczkolwiek przesta³am go stosowaæ gdy wyczyta³am na internecie o tym ¿e oczywi¶cie w³osy po nim odrastaj± ale nie tylko tam gdzie siê tego chce).

Jestem przera¿ona tym co siê dzieje z moimi w³osami przez te 6 miesiêcy straci³am oko³o 50% w³osów
__________________

The difference between sex and death is that with death you can do it alone and no one is going to make fun of you.

Ravissante jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-09, 15:24   #436
Iverka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: W³osy wypadaj± gar¶ciami ! Pomocy! :(

Biovax te¿ na mnie nie zadzia³a³, te ampu³ki dopiero pomog³y: http://www.realbeauty.pl/994-dixidox...forte-3-4.html. Jest te¿ szampon, trochê tañszy - mo¿na spróbowaæ zacz±æ od niego.
Iverka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-15, 15:17   #437
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 806
Dot.: W³osy wypadaj± gar¶ciami ! Pomocy! :(

Cytat:
Napisane przez Iverka Poka¿ wiadomo¶æ
Biovax te¿ na mnie nie zadzia³a³, te ampu³ki dopiero pomog³y: http://www.realbeauty.pl/994-dixidox...forte-3-4.html. Jest te¿ szampon, trochê tañszy - mo¿na spróbowaæ zacz±æ od niego.
Podobno megaskuteczne ampu³ki zawieraj±ce wyci±g z placenty mo¿na kupiæ za 35z³ na allegro. Osobi¶cie jeszcze nie próbowa³am, ale mam zamiar.

A jak czêsto wciera³a¶ te ampu³ki, o których piszesz? I na czym opiera siê ich dzia³anie?
Puszyslawa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-20, 13:51   #438
majdan17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 6
Wypadaj±ce w³osy

Hej. Od jakiego¶ roku zaczê³y mi wypadaæ w³osy, a ja mam 20 lat. Zakola s± mniej wiêcej takie http://img156.imageshack.us/img156/1020/18305031jr6.jpg czego to mo¿e byæ wina? Z³ej diety? i nie jest to problem raczej genetyki, bo mój ojciec w moim wieku nosi³ d³ugie, gêste w³osy I czy warto kupowaæ szampony typu dx2, lub jakie¶ inne kosmetyki odnawiaj±ce porost nowych w³osów. bez odpowiedzi typu "to siê zetnij na ³yso"
Nie mog³em znale¼æ odpowiedniego dzia³u, wiêc proszê o przeniesienie do odpowiedniego.
majdan17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-20, 14:09   #439
201610170910
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 5 807
Dot.: Wypadaj±ce w³osy

Cytat:
Napisane przez majdan17 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej. Od jakiego¶ roku zaczê³y mi wypadaæ w³osy, a ja mam 20 lat. Zakola s± mniej wiêcej takie http://img156.imageshack.us/img156/1020/18305031jr6.jpg czego to mo¿e byæ wina? Z³ej diety? i nie jest to problem raczej genetyki, bo mój ojciec w moim wieku nosi³ d³ugie, gêste w³osy I czy warto kupowaæ szampony typu dx2, lub jakie¶ inne kosmetyki odnawiaj±ce porost nowych w³osów. bez odpowiedzi typu "to siê zetnij na ³yso"
Nie mog³em znale¼æ odpowiedniego dzia³u, wiêc proszê o przeniesienie do odpowiedniego.
To, ¿e Twój ojciec nie ³ysia³ nie znaczy, ¿e Ty nie bêdziesz. Mój tata ma gêste w³osy, a mój brat w wieku 23 lat nie mia³ ju¿ po³owy w³osów. Odziedziczy³ to po przodkach z rodziny mojej mamy i to nawet nie po dziadku tylko po pradziadku (brat mojej mamy te¿ szybko wy³ysia³). Dlatego odradzam sugerowanie siê stanem w³osów ojca, bo ró¿ne cechy dziedziczy siê nawet po praprapradziadkach
201610170910 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 17:01   #440
Verri
Raczkowanie
 
Avatar Verri
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Inny ¦wiat
Wiadomo¶ci: 289
Dot.: Wypadaj±ce w³osy

DOBRA RADA
jak najprêdzej do dermatologa!
popieram poprzedni± wypowied¼, nie sugeruj siê stanem w³osów swojego taty, to mo¿e byæ genetyczne z innej dalszej strony, pradziadek albo nawet prapradziadek.
Skocz do dermatologa, on wykona badania i powie Ci czy przypadkiem nie jest to ³ysienie androgenowe. a mo¿e co¶ Ci szkodzi albo masz ³ojotokowe zapalenie skóry?
Id¼ do dermatologa
je¶li jednak chcesz sam spróbowaæ co¶ zaradziæ to polecam poczytaæ:

http://www.anwen.pl/2013/11/porady-w...padanie-u.html

znajdziesz tam odp na ka¿de pytanie

powodzenia
Verri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-22, 09:09   #441
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 806
Dot.: Wypadaj±ce w³osy

Je¿eli to androgenowe to im szybciej zaczniesz stosowaæ co¶ zapobiegawczo {raczej jakie¶ wcierki}, tym wiêksza szansa na to, ¿e w³osy Ci siê odnowi±. Czê¶æ jest na receptê i stosuje siê wg. zaleceñ lekarza, wiêc odwiedzenie dermatologa - jak najbardziej.

A w dziale w³osów szuka³e¶? ; )
Puszyslawa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-22, 21:10   #442
siakuntala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 2
W³osy mi wypadaj± ju¿ 4 miesi±c. Od wcierek? czy czego¶ innego?

Mam 22 lata. We wrze¶niu zaczê³a mi siê za bardzo przet³uszczaæ g³owa i zaczê³y wypadaæ mi w³osy. Kupi³em wodê pokrzywow± i naciera³em delikatnie tym g³owê.
Na p³atku kosmetycznym zostawa³o coraz wiêcej w³osów, a z g³owy zacz±³ mi siê laæ olej...

Odstawi³em wcierkê i przez prawie dwa tygodnie mêczy³em siê z ³ojotokiem.

W³osy wypada³y dalej i mocniej, wiêc kupi³em Dermenê, p³uka³em g³owê tatarakiem, my³em wywarem z mydlnicy i przet³uszczanie siê znacznie zmniejszy³o, lecz w³osy dalej wypada³y.

Kupi³em wcierkê Jantar oraz witaminy i cynk. Po wmasowaniu wcierki, w³osy wygl±da³y bardzo ³adnie i znacznie wolniej siê przet³uscza³y - dopiero na trzeci dzieñ w³osy zaczê³y oklapywaæ.

Przez ca³y okres stosowania wcierki, w³osy wcale nie przesta³y wypadaæ. Dalej wypada³y same z siebie, podczas mycia g³owy i kilkana¶cie w³osów zostawa³o mi we d³oniach po aplikacji wcierki.

Poszed³em do dermatologa i przepisa³ mi Loxon i Biotebal. Loxonu nie stosowa³em, bo mam opór przed stosowaniem - skutki uboczne.
Po biotebalu nie by³o ¿adnych efektów.

Odstawi³em po 15 dniach te witaminki, bo pojawi³y siê bóle w±troby. Niestosowa³em ju¿ ¿adnych wcierek, a jedynie Dermenê i czasami szampon przeciw³upie¿owy.

Po jakim¶ czasie, nagle przesta³y wypadaæ mi w³osy. Podczas mycia mia³em we d³oniach mo¿e ze 3 w³osy, a podczas sp³ukiwania polecia³o mo¿e z 10. Ucieszy³em siê, bo my¶la³em, ¿e ca³y wy³ysiejê. By³ ju¿ pa¼dziernik.
Niestety, ale po kilku dniach od pocz±tku zaczê³y mi wypadaæ w³osy.

Takie nag³e zahamowania w³osów pojawia³y siê kilka razy, po czym po kilku dniach nagle wraca³o ³ysienie.

W listopadzie kupi³em wcierkê Saponics i chyba ona zaczê³a mi pomagaæ, bo po jej aplikacji nie zostawa³y mi w³osy we d³oniach. Nie by³o ju¿ charakterystycznego ¶wi±du na g³owie - znak, ¿e w danym miejscu wyszed³ mi w³os.

Po dwóch tygodniach odstawi³em wcierkê, bo znowu zaczê³y mi wypadaæ w³osy.

W grudniu by³ wielki prze³om. Na 3 tygodnie, ca³kowicie przesta³y mi wypadaæ te kud³y.

Musia³em zacz±æ braæ lek na padaczkê i znowu zaczê³y mi wypadaæ k³aki, ale niezbyt intensywnie. W ulotce jest mowa o utracie w³osów...

Teraz jest styczeñ i mam powiêkszone zakola, lekko ³ysawy czubek g³owy. Moje ³ysienie wygl±da na androgenowe, ale w³osy od pocz±tku wypadaj± z ca³ej g³owy.
Mam wra¿enie, ¿e w³osy wcale mi nie odrastaj±, bo na górnej czê¶ci g³owy widaæ, coraz bardziej skórê.

Nikt mi jednak nie wierzy, ¿e ³ysiejê, bo normalnie niczego nie widaæ, a dopiero pod ¶wiat³em.

Parê dni temu kupi³em mgie³kê na wypadanie w³osów i... znowu zacz±³ siê laæ olej z g³owy i w³osy mocno wypadaj±....


Jak teraz ustaliæ, co powoduje ³ysienie?

- Gdzie¶ na dwa tygodnie przed wypadaniem w³osów(wrzesieñ) mia³em silny stres. Po paru dniach wypadania w³osów, mocno siê przeziêbi³em.
Stresy powtarza³y siê pojedynczo ka¿dego kolejnego miesi±ca. Nigdy jednak nie ³ysia³em ze stresu i po infekcjach.

- W³osy najbardziej wypadaj± mi tam, gdzie bardziej obficie stosowa³em wcierki - zakola, górna czê¶æ g³owy.

- Od niedawna biorê lek na padaczkê, gdzie skutek uboczny to utrata w³osów.

PS. W³osy nigdy nie wypadaj± mi gar¶ciami. Wypadaj± pojedynczo. Wydaje mi siê, ¿e nie odrastaj±. S± nag³e ust±pienia wypadania i nag³e ³ysienie. Czasami s± na g³owie ró¿owawe, bol±ce przy dotyku plamki.
Nie wiem czy to jaka¶ alergia, czy mo¿e wypadaj±cy w³os k³uje i pojawiaj± siê plamki.

Prosi³bym o pomoc, bo ju¿ nie wiem co robiæ. Robi³em morfologiê i tsh i ft i s± prawid³owe.

Edytowane przez siakuntala
Czas edycji: 2014-01-22 o 21:11
siakuntala jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-23, 13:53   #443
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomo¶ci: 238
Dot.: W³osy mi wypadaj± ju¿ 4 miesi±c. Od wcierek? czy czego¶ innego?

A co powiedzia³ dermatolog? czy to nie ³ojotokowe zapalenie skóry?
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-23, 19:21   #444
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: W³osy mi wypadaj± ju¿ 4 miesi±c. Od wcierek? czy czego¶ innego?

A czy masz w domu jakie¶ zwierzê? Czêsto tego typu objawy mog± byæ wynikiem grzybicy odzwierzêcej. Czy w³osy wypadaj± Ci ca³kowicie wraz z cebulkami, tak, ze w tym miejscu pojawia siê ³yse miejsce, czy wypadaj± czê¶ciowo, jakby¶ je przystrzyg³ przy samej skórze?
Je¶li to nie to, to przypuszczam, ¿e jednak stres w pewnym stopniu mo¿e byæ przyczyn±. Wiem, ¿e mówisz, i¿ nie zauwa¿y³e¶ wypadania w³osów w stresuj±cych okresach, ale stres to na tyle przebieg³y czynnik, ¿e efekty po nim mog± byæ utajone i wyst±piæ, gdy ju¿ trudny czas minie.
AniaLB jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-23, 21:28   #445
siakuntala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: W³osy mi wypadaj± ju¿ 4 miesi±c. Od wcierek? czy czego¶ innego?

Dermatolog w³a¶nie nic nie powiedzia³ co mi jest. Pewnie dlatego, ¿e nic nie by³o widaæ. Przezedzenie w³osów widaæ dopiero pod ¶wiat³em, a od tamtej pory jest znacznie wiêksze.

Zwierz±t nie mam ¿adnych.

W³osy wypadaj± mi z cebulkami, równomiernie na ca³ej g³owie, g³ównie jednak na górnej czê¶ci g³owy, tak jak w androgenowym.
Nie mam te¿ równej linii w³osów - w niektórych miejsach np. jest kilka w³osów obok siebie, a dalej jest kilka milimetrów pustej przestrzeni.

Czy je¶li w³osy wypadaj± z powodu podra¿nienia szamponem, wcierkami, to one odrosn±?

Edytowane przez siakuntala
Czas edycji: 2014-01-23 o 21:29
siakuntala jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-24, 07:48   #446
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 335
Dot.: W³osy mi wypadaj± ju¿ 4 miesi±c. Od wcierek? czy czego¶ innego?

mozliwe ze je podrazniles bo mowisz ze wypadaj± w tym miejscu gdzie najbardziej je stosowa³es. Sam mowisz ze przyjmujesz leki po ktorych mog± wypadaæ i na prawde wypadaj± wiec to raczej wina leków. Jak masz mozliwosc to moze zmien leki? Stres równie¿ przyczynia sie do wypadania w³osow, tak samo jak do powst tr±dziku. A ile masz lat ? Moze masz nadmiar hormonow odpowiedzialnych za ³ysienie? Moze zrób badania? I na koniec mogê poleciæ specyfiki z czarnej rzepy, wiele moich znajomych je chwali.
asiunia_28 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-24, 14:08   #447
majdan17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Wypadaj±ce w³osy

Dziêki wszystkim za rady
majdan17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-28, 14:53   #448
majdan17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Wypadaj±ce w³osy

By³em u dermatologa. Porozmawiali¶my i przypisa³ mi Loxon 5% i Novoxidil tonik+szampon ewentualnie, który z tych bêdzie lepszym rozwi±zaniem?
majdan17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-29, 16:09   #449
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 806
Dot.: Wypadaj±ce w³osy

Loxon podobno du¿o skuteczniejszy, wszystkie produkty maj± za zadanie zapobieganie androgenowemu wypadaniu w³osów. ¯adnego z nich nie u¿ywa³am, ale mo¿na znale¼æ informacje na ich temat.
Puszyslawa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-29, 22:19   #450
Weronika126
Przyczajenie
 
Avatar Weronika126
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Wypadaj±ce w³osy

Witam wszystkich, mój partner równie¿ cierpi z powodu wypadania w³osów. Jest to niestety gigantyczny problem.
Próbowa³am go zmusiæ do wcierek i namawjam na mezoterapiê, niestety bez wiêkszego rezultatu

Wizytê u dermatologa ma ju¿ za sob±, jednak nie przepisano mu ¿adnego preparatu, a od razu zaproponowano mezoterapiê.
Czy preparaty, o których wcze¶niej wspomnieli¶cie mog± byæ równie¿ stosowane w przypadku zaawansowanego wypadania w³osów (zakola, prze¿edzenie w³osów do tego stopnia, ¿e widoczna jest skóra g³owy) ?
Bêdê bardzo wdziêczna za pomoc.
Weronika126 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-07-20 21:19:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.