Boje sie pracy.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-12, 20:04   #1
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180

Boje sie pracy..


hey
mam problem jak dla mnie jest on ogromny ,boje sie podjac jaka kolwiek prace taka prace w ktorej mialabym stycznosc z ludzmi boje sie ze moge zrobic cos nie tak i ze wyjde na idiotke ,owszem chce isc do pracy chce pracowac ale panicznie sie boje juz nie raz chodzilam pytalam o prace ale jak juz mialo dojsc do czegos poprostu wymiekalam uciekalam , kiedys ok 4 lat temu pracowalam mialam stycznosc z ludzmi nie mala, ale urodzilam dziecko i musialam przerwac prace na okres 4 lat teraz chce znowu pracowac nie koniecznie w swoim zawodzie ale boje sie ze nie dam rady ze nie podolam wezwaniu ( moze to jest zwiazane z dziecinstwem jako dziecko ojcec zawsze na mnie krzyczal jak zrobilam cos nie tak siedzi to ciagle we mnie i mam wrazenie ze tak bedzie jak cos zrobie w pracy nie tak ze zaczna na mnie wrzeszczec wiem ze nie jestem juz dzieckiem i musze sie wziac w garsc al enie potrafie to siedzi tak gleboko we mnie ten paniczny strach prosze poradzcie mi jak to przezwyciezyc jak temu zaradzic ?
ja chce pracowac chce byc niezalezna
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 20:31   #2
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Boje sie pracy..

Cytat:
Napisane przez Dezzire Pokaż wiadomość
hey
mam problem jak dla mnie jest on ogromny ,boje sie podjac jaka kolwiek prace taka prace w ktorej mialabym stycznosc z ludzmi boje sie ze moge zrobic cos nie tak i ze wyjde na idiotke ,owszem chce isc do pracy chce pracowac ale panicznie sie boje juz nie raz chodzilam pytalam o prace ale jak juz mialo dojsc do czegos poprostu wymiekalam uciekalam , kiedys ok 4 lat temu pracowalam mialam stycznosc z ludzmi nie mala, ale urodzilam dziecko i musialam przerwac prace na okres 4 lat teraz chce znowu pracowac nie koniecznie w swoim zawodzie ale boje sie ze nie dam rady ze nie podolam wezwaniu ( moze to jest zwiazane z dziecinstwem jako dziecko ojcec zawsze na mnie krzyczal jak zrobilam cos nie tak siedzi to ciagle we mnie i mam wrazenie ze tak bedzie jak cos zrobie w pracy nie tak ze zaczna na mnie wrzeszczec wiem ze nie jestem juz dzieckiem i musze sie wziac w garsc al enie potrafie to siedzi tak gleboko we mnie ten paniczny strach prosze poradzcie mi jak to przezwyciezyc jak temu zaradzic ?
ja chce pracowac chce byc niezalezna
Wiesz co, miałam dosyć podobną schizę i chyba najlepszym lekiem jest po prostu zacząć.. Potem człowiek się odczula i jest już coraz łatwiej. Serio. A że błędy możesz popełnić? Pewnie, że możesz i masz do nich święte prawo.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 10:47   #3
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: Boje sie pracy..

Mam podobne problemy,też boje sie kontaktów z ludźmiZ tym że jeszcze nie pracuje a Ty już miałaś jakieś doświadczenia i na pewno jest Ci łatwiej
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 11:01   #4
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Boje sie pracy..

duzo ludzi ,w sumie ja tez maja takie problemy,ale musisz przelamac siebie ,powiedziec sobie ze potrafisz,byc taka jak inni,i przede wszystkim byc otwarta na ludzi i swiat,naprawde pomaga,powodzenia
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 16:38   #5
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Boje sie pracy..

Dezzire: z tego, co rozumiem, to masz obawy przed pracą jako taką, a nie przed kontaktem z ludźmi..? Ja tak miałam właśnie z podobnego powodu, o jakim ty wspomniałaś (ale u mnie matka mi się przysłużyła). Bałam sie, że ze wszystkim nawale, że nie dam sobie rady z niczym. Tzn. wiedziałam, że powinnam podołać wszystkiemu, ale lęk był tak silny, jak i irracjonalny. Terapią wstrząsową jest właśnie podjęcie pracy - nagle okazuje się, że możesz, umiesz, ba - stać cię na więcej niż przypuszczałaś Tylko trzeba sie przełamać.. Jeśli podejrzewasz, że ten lęk wkręcił ci sie przez ojca, to zastanów się, czy miał rację w tych ocenach? Czy faktycznie dobrze cię postrzegał?? Przecież to ty sama najlepiej wiesz, co w tobie siedzi i na co cię stać..! A jestem pewna, że jak już złapiesz wiatr w żagle, to popłyniesz pęknie.
A a propos popełniania błędów:
"Potykając sie można zajść daleko. Nie wolno tylko upaść i nie podnieść się" (J.W. Goethe)
Wszystko przed tobą i do wszystkiego masz prawo: do obaw, do błędów, etc. A na błędach uczymy sie najlepiej..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 16:47   #6
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Boje sie pracy..

uno-jakbys mogla stosowac interpunkcje szybciej bym doszla do tego co chcialas nam przekazac
due-tez mam takie schizy i wiem ile dobrych ofert mi przepadło i przepuscilam je koło nosa, ale na szczescie umiem z tym walczyc
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 17:08   #7
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: Boje sie pracy..

Zgadzam się że jedynym lekarstwem jest przemóc się i zacząć pracować. Wcale nie jest powiedziane, że ktoś w ogóle będzie na Ciebie krzyczał i miał pretensje o byle co. Masz prawo do błędów jak każdy człowiek, zwłaszcza na początku. Musisz sobie powtarzać ciągle, że dasz radę! Bo dasz! Stopniowo będziesz sie oswajać i będzie coraz mniej strasznie, zobaczysz
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-13, 23:13   #8
liyahh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 146
Dot.: Boje sie pracy..

A może praca przez Internet byłaby jakimś rozwiązaniem...?
liyahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:23   #9
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Boje sie pracy..

niczego nie osiągniesz jesli sie będziesz bała
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:30   #10
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Boje sie pracy..

też mam podobny problem, też jestem dorosła, i się boję, pracowałam już ale nigdzie miejsca nie mogę zagrzać- myślę że to nie dlatego że się boję że się nie nadaję ale dlatego że właśnie się nie nadaję
to jest duży problem bo trzeba pracować na swoją emeryturę a po prostu wiem że się nie nadaję, że nic dobrze nie robię...
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:34   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Boje sie pracy..

Dezzire, sądzę, że powinnaś zasięgnąć rady psychologa. Zrozumiałe jest że ktoś się obawia nowej pracy, zwłaszcza po dłuższej przerwie, ale panika i uciekanie to już poważny problem. Nie wiem, czy dasz radę go sama przezwyciężyć, a jesli nie zaczniesz działać, potem może byc tylko gorzej. Naprawdę spotkaj się z psychologiem.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 11:45   #12
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Boje sie pracy..

Ja to rozumiem Sama się boję, pracowałam w życiu całe 4 miesiące i cały czas byłam zestresowana jak nie wiem Co gorsza u mnie zaczyna się od szukania pracy. Boję się nawet zadzwonić, jak już mam wejść do jakiegoś obcego miejsca to zwykle uciekam

Tą pierwszą pracę dostałam tylko dzięki szczęściu, bo myślałam, ze mam tylko podrzucić CV i zwiać, a tu sie okazało, że szefowa wzięła je do ręki i od razu chciała ze mną porozmawiać

Również nie wiem co z tym zrobić, tym bardziej, że czas płynie, czuję wielki nasisk żeby pracować i bardzo chciałabym.


To chyba jest ogromny lęk przed ocenianiem wyniesiony z dzieciństwie. Moi rodzice krytykują mnie we wszystkim do tej pory. W niczym nie czuję się dobra Mówię bardzo dobrze po niemiecki, a w CV albo o tym nie wspominam albo nieśmiało piszę, że "komunikatywny niemiecki" O angielskim w ogóle nie wspominam żeby tylko ktoś ode mnie za dużo nie wymagał...



Musimy próbować do skutku i wmówić sobie, że nawet jak nas zwolnią to co z tego I uwierzyć w siebie
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 07:26   #13
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Boje sie pracy..

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
To chyba jest ogromny lęk przed ocenianiem wyniesiony z dzieciństwie. Moi rodzice krytykują mnie we wszystkim do tej pory. W niczym nie czuję się dobra Mówię bardzo dobrze po niemiecki, a w CV albo o tym nie wspominam albo nieśmiało piszę, że "komunikatywny niemiecki" O angielskim w ogóle nie wspominam żeby tylko ktoś ode mnie za dużo nie wymagał...
Dokładnie tak jest.. Ale u nas wielu rodziców ma taki "styl wychowywania", niestety. A potem człowiek musi mordować się sam ze sobą i sobie nawet udowadniać, że nie jest do niczego..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 20:36   #14
dagmaraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 28
Dot.: Boje sie pracy..

Jateż się boje..bo mialam wprzeszlosci nieprzyjemne doswiadczenia. I teraz uwazam, ze nie dam rady............
dagmaraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 08:47   #15
Beau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 89
Dot.: Boje sie pracy..

Ja też się bałam pracy, szczególnie, że swojej przygody zawodowej nie zaczynalam jak większość (czyli sklepy, butiki, markety), a od razu wysylałam CV do dużych firm na odpowiedzialne stanowiska... (życie mnie zmusiło by zarabiać trochę więcej niż 1000 zł) W wielu firmach mówili, że brak mi doświadczenia, jednak znalazlam w końcu pracę i jestem bardzo bardzo zadowolona. Szanują mnie w firmie i moją pracę, otaczają mnie inteligentni wartościowi ludzie, nie wmuszają mi nadgodzin itp... Ogólem dobrze mnei traktują a jak się postaram to mogę również b. dużo zarobić


Na początku jednak bylam strasznie zestresowana, że co ja tutaj w ogóle robię, że to nie miejsce dla takiej osoby jak ja, bałam się odezwać w ogóle do kogokolwiek w firmie żeby sobie nie pomyśleli, że jakaś głupia małolata przyszła... A jednak nie ma się czego bać, ludzie, o ktorych na początku myślałam, że mogą być do mnie negatywnie nastawieni i źle o mnie myśleć (właśnie "głupia małolata" itp), okazali się bardzo sympatycznymi osobami
Beau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 16:45   #16
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Boje sie pracy..

Cytat:
Napisane przez Beau Pokaż wiadomość
Ja też się bałam pracy, szczególnie, że swojej przygody zawodowej nie zaczynalam jak większość (czyli sklepy, butiki, markety), a od razu wysylałam CV do dużych firm na odpowiedzialne stanowiska...

Ja zaczęłam od sklepów i butików.. i teraz mam taka fobię że boje sie podjąc jakakolwiek pracę. Nie wiem czy to mozna nazwać mobbingiem ale na sama mysl o pracy zbiera mi sie na wymioty.
Chciałabym pracować.. marzę o pracy cichej spokojnej, gdzie ludzie będa zyczliwi.. ale to tylko bajka. W każdej firmie w której zaczynałam było to samo, wyzwiska, praca ponad siły kiedy już nic sie nie widziało na oczy i kablowanie szefowej za nawet najmniejsze przewinienie.
5 lat siedzę w domu i nie umiem sie przełamac żeby zacząć. Wiem że muszę, MUSZĘ ale nie umiem...
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 18:35   #17
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: Boje sie pracy..

widze ze nie jestem sama z tym problemem ( jak narazie zrobilam pierwszy krok taki malutki troche blachy smieszny i wogole ale wyslalam zgloszenie na prace chalupnicza co z tego wyjdzie zobaczymy od wiosny bede szukac pracy takiej konkretnej prawdziwej ale czym blizej wiosny tym strach ogromny na sama mysl skreca mnie (
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 19:40   #18
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Boje sie pracy..

Dezzire może Cie to pocieszy ale nie jesteś osamotniona w swoich rozterkach. Ja tez boje się podjąć prace, na szczęście już raz się przemogłam poszłam na rozmowę kwalifikacyjną do pewnej firmy, przeszłam ją pozytywnie ale niestety praca choć wydawała się być spełnieniem moich marzeń w praktyce była już nieco inna i sama z niej zrezygnowałam ponieważ wiedziałam że nie sprostam (aktywne pozyskiwanie klientów w liczbach przekraczających moje możliwości i zdolności interpersonalne) Obecnie od 2 miesięcy bezskutecznie poszukuje pracy, wprawdzie narazie jeszcze studiuje ale muszę się usamodzielnić. Każdy dzień oczekiwania na maila czy telefon, który nie dzwoni zmniejsza moją i tak nie dużą pewność siebie. Czuje się bezwartościowa, wydaje mi się ze to co do tej pory osiągnęłam jest nic nie warte, zaczynam się wstydzić wszystkiego tego czego jeszcze nie wiem a pewnie juz powinnam wiedzieć i potrafić. Dziś wreszcie zadzwonił telefon, w czwartek mam rozmowę w sprawie pracy na stanowisku recepcjonistki (wiadomo tutaj liczy się reprezentacyjny wygląd) a ja mam mnóstwo kompleksów, boje się że jeśli tam pójdę zobaczę mnóstwo pięknych i wygadanych dziewczyn a na mój widok wszyscy pomyślą " a co ona tutaj robi?!". Martwie się, że porażka będzie dla mnie niedozniesienia albo obowiązki przekroczą moje umiejętności i znowu wyjdę na idiotkę
__________________
White Lies - Bigger Than Us
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 20:53   #19
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Boje sie pracy..

Moge sie tylko dopisac do listy.
Problem zdefiniowalam dopiero pare dni temu.
U mnie sytuacje komplikuje fakt ze mam 2 malych dzieci ( sa juz w wieku przedszkolnym, nie choruja zbyt czesto), a ze wzgledu na zawod mojego TZ-ta co drugi miesiac zostaje z nimi sama na caly miesiac (mam nadzieje ze zrozumiale to napisalam). Dotad tlumaczylam sobie brak pracy tym ze nie ma takiej potrzeby bym pracowala (dochod TZ jest wystarczajacy), w miesiacu kiedy TZ pracuje ja nie moge liczyc na pomoc przy dzieciach od rodziny ( u nas przedszkola max do 16), zal by mi bylo gdyby dziecmi przez caly dzien zajmowaly sie obce osoby.
Jednak w rzeczywistosci codzien zazdroscilam znajomym ktore pracowaly, nawet na niewielkie pieniadze.
Boje sie ze to moje bezrobocie zakorzenilo sie juz w mojej psychice
i bedzie mi coraz ciezej przelamac sie.
Moj lek przed praca nie wiaze sie z problemami w kontaktach z ludzimi, wrecz przeciwnie - bardzo mnie ciagnie do ludzi.
Bardziej sie boje ze po prostu nawale w domu i w tej jakiejs pracy.
Do tego ja mam chyba wiecej wymagan co do warunkow ( godzin pracy ) niz pracodawcy. Nie jestem wystarczajaco dyspozycyjna, a teraz to niestety bardzo istotne. Szczegolnie w pierwszej pracy.
Dezzire - jesli mozesz to napisz jaka to praca chalupnicza.
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-18, 21:39   #20
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: Boje sie pracy..

Betty mam identyczna sytuacje 2 malych dzieci tylko ze maz pracuje codziennie ale tez od 5 rano i roznie wraca a praca o ktorej mowilam znalazlam tu na wizazu w ogloszeniach zaraz podam ci link

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219471

prosze
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 22:14   #21
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Boje sie pracy..

Dzieki za linka,
ogloszenie rownie enigmatyczne, jak cala reszta chalupniczych w necie i gazetach.
Niestety ja w takie nie wierze. Moze i mozna u nich pracowac, ale pewnie trzeba zainwestowac w jakies startery itp. Duzo takich widzialam.
W kazdym razie uwazaj na takiech pracodawcow i oprocz nr tel, popros o nip i inne dane identyfikacyjne firmy. Nie daj sie naciagnac.


Ja mam o tyle dobrze, ze moj TZ po 30 dniach pracy wraca na caly miesiac i odpoczywa sobie, a wyplata wplywa co miesiac.
Najbardziej pasowaloby mi pracowac wlasnie co drugi miesiac na calym lub nawet 1,5 etatu, a w nastepnym na pol.
Niestety w handlu itp praca jest zmianowa i rzadko konczy sie chocby o 18.
Po prostu szkoda mi dzieci, niestety nikt z rodziny nie moze zaopiekowac sie nimi po przedszkolu.
Podobala mi sie praktyka w Urzedzie Miasta na studiach, jednak osoby spoza kregu nie maja zbyt wielkich szans na prace. Narobilam sobie tylko nadzieji. Byloby idealnie konczyc o 15. Przez 6 tygodni zdazylam sie juz wdrozyc w system, a tu klapa.
Szczerze mowiac, ja nie widze sie jeszcze w zadnym zawodzie.
Mam czasami takie wahania ze jednego dnia czuje ze wszedzie moglabym sie odnalezc, a nastepnego - nawet obsluga kasy moglaby mnie przerosnac.
Druga sprawa to ze mam dziwne poczucie ze gdybym pracowala pewnie w domu wszystko by sie zawalilo.
Nigdy nie pracowalam zawodowo, zdarzalo mi sie tylko pomagac znajomym, rodzinie czy zastepowac kolezanke w kawiarni.
Chyba juz za dlugo jestem bez pracy. Pora sie zmobilizowac i zawalczyc o miejsce dla siebie.

Dezzire zarejestru sie moze w pracuj.pl. Mi przysylaja codzien pare ofert, jednak wszystkie dotychczas zbyt daleko od mojego miejsca zamieszkania. Niektore bywaja bardzo ciekawe.
Wyzalilam sie troche,
Pozdrawiam
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 15:31   #22
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Boje sie pracy..

Paradoksalnie czytajac wasze wypowiedzi poczułam sie razniej.
Chyba nikt nie jest w stanie zrozumiec jak ciezko jest przełamac strach i własne blokady kogo to nie spotkało..
Wszyscy mi powtarzaja że to takie proste zaczac prace, pracowac i że to z mojej strony czyste lenistwo..
A ja poprostu wiem ze jestem z tyłu za ludzmi lepiej wykształconymi, pewniejszymi swoich umiejetności.. umiejącymi dopchac sie chocby po trupach do tego czego chcą..

Przezyłam swoje wzloty i upadki wstyd i upokorzenie przed rodzina która nie potrafi zrozumiec że młoda osoba może nie moc znaleść pracy.. ja juz przestałam rozsyłac cv.. przestałam wierzyc że może byc jeszcze dobrze
najlepiej czuje sie w domu.. w moich dobrze znanych czterech scianach...

Nie to żebym była jakims autsajderem wychodze do ludzi, spotykam sie z nimi jeżdzę do szkoły która moi kochani rodzice mi sponsorują.. ale to chyba taka przykrywka.
Usmiecham sie do świata a w głebi duszy mysle że lepiej by było na tym świecie gdyby mnie nie było i moim rodzicom i wszystkim.. przy zyciu trzyma mnie mysl że sprawiłabym przykrosc moim rodzicom oni nie zasłuzyli na zastanawianie sie czy to z ich winy sie stało.. no i mój chłopak.. najcudowniejszy na swiecie trzyma mnie przy zyciu.
Wiem że potrzebna mi pomoc jakiegos specjalisty ale nie mam pieniedzy zeby prywatnie isc, a ci panstwowi to mam wrazenie ze siedza tam za karę..

Mama nadzieje że wszystkim nam zycie sie jeszcze jakos ułozy..
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 15:43   #23
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Boje sie pracy..

Cytat:
Napisane przez Magnolia_83 Pokaż wiadomość
Paradoksalnie czytajac wasze wypowiedzi poczułam sie razniej.
Chyba nikt nie jest w stanie zrozumiec jak ciezko jest przełamac strach i własne blokady kogo to nie spotkało..
Wszyscy mi powtarzaja że to takie proste zaczac prace, pracowac i że to z mojej strony czyste lenistwo..
A ja poprostu wiem ze jestem z tyłu za ludzmi lepiej wykształconymi, pewniejszymi swoich umiejetności.. umiejącymi dopchac sie chocby po trupach do tego czego chcą..

Przezyłam swoje wzloty i upadki wstyd i upokorzenie przed rodzina która nie potrafi zrozumiec że młoda osoba może nie moc znaleść pracy.. ja juz przestałam rozsyłac cv.. przestałam wierzyc że może byc jeszcze dobrze
najlepiej czuje sie w domu.. w moich dobrze znanych czterech scianach...

Nie to żebym była jakims autsajderem wychodze do ludzi, spotykam sie z nimi jeżdzę do szkoły która moi kochani rodzice mi sponsorują.. ale to chyba taka przykrywka.
Usmiecham sie do świata a w głebi duszy mysle że lepiej by było na tym świecie gdyby mnie nie było i moim rodzicom i wszystkim.. przy zyciu trzyma mnie mysl że sprawiłabym przykrosc moim rodzicom oni nie zasłuzyli na zastanawianie sie czy to z ich winy sie stało.. no i mój chłopak.. najcudowniejszy na swiecie trzyma mnie przy zyciu.
Wiem że potrzebna mi pomoc jakiegos specjalisty ale nie mam pieniedzy zeby prywatnie isc, a ci panstwowi to mam wrazenie ze siedza tam za karę..

Mama nadzieje że wszystkim nam zycie sie jeszcze jakos ułozy..


Droga Magnolio wszystkie bez wyjątku musimy się przełamać, nie możemy żyć z poczuciem bezsensowności naszej egzystencji.Ja kiedy mam lepsze dni myślę sobie że przecież to jest moje życie, ja odpowiadam za to jak je wykorzystuje, można oczywiście zwalać winę na bezwzględność losu, na predyspozycje psychologiczne, które sprawiają że czarne myśli nawiedzają nas częściej niż innych i brak nam wiary w siebie ale czy szukanie wymówek coś zmieni? Korzystajmy z teraźniejszości, może to zabrzmi banalnie ale życie nie trwa wiecznie, nie można się ciągle bać i stać w miejscu trzeba działać, rozwijać się, iść do przodu i to nie dla innych ale dla samych siebie!
__________________
White Lies - Bigger Than Us
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 17:58   #24
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: Boje sie pracy..

czesto sobie gdy tak usiade gdy mam chwilke dla siebie mysle sobie " kurcze czego ja sie boje przeciez mnie nie zjedza , a jesli nie bedzie mi szlo , nie bede tak naprawde dawala sobie rady w tej pracy trudno jakos sie naucze - przyzwyczaje i bedzie ok ,albo sie zwolnie ostatecznie " i juz jestem nastawiona pozytywnie a po chwili przychodza takie mysli " no dobra pojde do pracy ale kto sie zajmie moimi dziecmi kto bedzie przychodzil do mnie o 5 rano siedzial z nimi potem prowadzil do przedszkola i je odbieral jesli nie mam nikogo kto moglby nam pomoc przy nich" (mama bardzo chora z domu nie wychodzi ,siostra tez wiecznie ma wymowki wiec przestalam nawet ja prosic zeby zajela sie przez chwilke dzieciakami , a kolezanki? szkoda mowic) mieszkam w malej miejscowosci o opiekunke nawet na te pare godzin jest ciezko baaa bardzo ciezko
i znowu te bledne kolo sie zamyka strach przed ta cholerna praca ,potem" a co z dziecmi?" i znowu wracam do punktu wyjscia to jest obled totalny cho.....y obled
taka sama mam sytuacje jak Betty gdybym miala godziny pracy od 8 rano do 17 bylo by ok i dzieciaki spokojnie moglabym prowadzic do przedszkola po pracy zabierac , pewnie mysliscie a maz? maz pracuje od 5 rano do 14 wiec same rozumiecie
ale z tymi moimi godzinami pracy to jest nie mozliwe poprostu nie mozliwe (
powiem wam szczerze ze nawet mezowi ni epowiedzialam prawdy ze tak sie panicznie boje pracy ciagle wciskam mu wymowiki z dziecmi ( a co z nimi itp itd ) z jednej strony to jest wymowka a z drugiej gorzka prawda wiec przeszkody sa dwie strach i dzieci ;/
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:07   #25
Lost in thought
Raczkowanie
 
Avatar Lost in thought
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 164
Dot.: Boje sie pracy..

Ja jeszcze nie pracuję, jestem w klasie maturalnej i planuję w przerwie między maturą a studiami trochę popracować i też się obawiam. Wydaje mi się jednak, że nalepiej jest zacząć Potem już z górki, pozdrawiam
__________________
55 -- 56 -- 57 -- 58 -- 59 -- 60 -- 61 -- 62

"Mężczyźni panują nad światem, ale kobiety panują nad mężczyznami."
Lost in thought jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 13:38   #26
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Boje sie pracy..

Wiem że w moim przypadku to ludzie z którymi pracowałam i przebywałam sprawili że teraz jest tak.. właśnie tak.
Ludzie potrafia byc okrutni, rządni pieniedzy i niszczenia innych jesli tylko poczuja zagrożenie lub że ta druga osoba nie daje się stłamsić..
Jest tyle rzeczy które sprawiaja że oblewa mnie zimny pot gdy mysle o pracy.. może to i wymówki.. ale nigdy nie chciałabym przezyc tego koszmaru raz jeszcze.. nigdy!
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 14:06   #27
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Boje sie pracy..

hm kazdy chyba boi sie na poczatku
zanim zaczelam pracowac jako instruktorka balam sie co pomysla co ja za miny zrobie jakw ygladam jak wykonuje cwczenia
to jet normalne

jako rehabilitantka i studentka boje sie pacjentow ich dotykac zadania bolu
i mam nadzieje i wiem ze to przejdzie bo kazdy tak mowi
a zawsze cos nowego to cos trudnego
dlatego trzeba sie przyzwyczajac
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 13:42   #28
magda2703
Raczkowanie
 
Avatar magda2703
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Dolny Slask
Wiadomości: 49
Dot.: Boje sie pracy..

ja też sie boję pójść do pracy,takiej poważnej.po maturze roznosiłam ulotki i podczas studiów (2 dni) przy organizacji pewnej imprezy.uczę się zaocznie (jestem na 2 roku),miałam poszukać czegoś na początku studiów ale ciągle to odkładam.kierunek, który wybrałam wydaje mi sie "bezpieczny",z papierami a nie ludźmi (finanse i rachunkowość).ale na szczęście(mam nadzieje )muszę odbyć praktyki na drugim roku.wybrałam termin na początku marca.jeśli zaproponują mi pracę po odbyciu praktyki(6 tygodni) to chciałabym ją przyjąć(boję się że nie poradzę sobie z sesją i pracą),a jeśli nie, to pójdę po sesji letniej do urzędu pracy i będę się starać o staż z urzędu.wtedy będę wiedziała że jak zrobię jakiś błąd to mnie nie wyrzucą bo mi za pracę nie płacą tylko urząd.a przedsiębiorstwo ma pracownika za darmo.powoli do przodu

życzę wszystkim powodzenia
magda2703 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 14:59   #29
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Boje sie pracy..

Ja pracuję w sklepie już ponad 4 miesiąc. To moja pierwsza praca. I ciągle się stresuję, teraz może trochę mniej, ale i tak sporo. Boję się zrobić z siebie idiotkę przed pracownikami (z klientami nie mam problemów), czuję, że nie potrafię się zachować, jestem zakłopotana, popełniam gafy. Dzwoni telefon, a ja nie wiem co powiedzieć jak odbiorę, potem analizuje każde słowo. Jestem niepewna, wystraszona, boję się każdego dnia, żeby nie kazali mi robić czegoś, z czym sobie nie poradzę, a powiem Wam, że wszystko było dla mnie problemem, teraz jest już lepiej. Ja też byłam krytykowana w dzieciństwie, nie wierzę w sobie kompletnie, dodatkowo mam teraz mało czasu dla siebie i zaczynam czuć się brzydka, choć w tej kwestii nie miałam zbytnich problemów. Wydaje mi się, że na każdym kroku się ośmieszam, że mnie obgadują
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 14:17   #30
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Boje sie pracy..

Też mam problem z pracą. Mam prawie 20lat, wczoraj zaczęłam swoją pierwszą pracę. Pracuję w biurze większej firmy, niby takie tam odbieranie maili, teleofny do klientów i tkaie typowo biurowe sprawy. Ale boję się... Boję się, że sobie nie poradzę, ze coś zepsuję, że nie będe wiedziała co robić. Wczoraj siedziałam 20minut przy moim firmowym komputerze i ogladąłam meile, bo nie wiedziałam co mam robić! Później trochę lepiej poszło. Jutro znowu tam idę, ale strasznie się boję... Sama nie wiem czy boję się odpowiedzialności... ? Z jedej strony cieszę się, bo wreszcie zarabiam pierwsze poważne i większe pieniądze i będę uniezależniona od rodziny finansowo. Ale z drugiej strony, boję się, ze nie podołam.. Ze coś zepsuję... Boję się o coś zapytać mojego szefa, najchętniej bym siedziała tam przy tym komputerze i nic nie robiła (zaglądąła na wizaż ) Obawiam sie tego jutrzejszego dnia, jeszcze bardziej niż pierwszego dnia pracy...
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.