"Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2008-03-26, 20:06   #31
Izaluka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomo¶ci: 4 469
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Fajnie, ¿e przeprosi³a¶. Nie wiem, czemu Twoja mama tak siê upar³a na t± pracê T¯ i jedzeniu u Was.

Wiesz, mo¿e my¶li perspektywicznie, ¿e jak we¼miecie ¶lub kiedy¶ to on jako ten nierób nie zapewni rodzinie godnego ¿ycia...
Co do jedzenia. Mam tak z ojcem ogólnie. Najpierw sam co¶ robi, podaje, a potem wypomina, ¿e jak mo¿na by³o tyle zje¶æ, ¿e bêdê gruba, ¿e tylko jem i nic nie robiê. Wkurza mnie to niemi³osiernie i raczej mówiê mu wtedy co o nim my¶lê bardzo dosadnie... Wrêcz, padaj± s³owa stokroæ gorsze od których Ty powiedzia³a¶ mamie

Niestety nie umiem Ci poradziæ. Taka osoba stale bêdzie gadaæ farmazony. Jak Twój T¯ znajdzie sta³± pracê to Twoja matka zacznie Ci gadaæ, ¿e za ma³o zarabia i tak w kó³ko...

Trzymaj siê!
Izaluka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 20:07   #32
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Juz po przeprosinach... ale bol nadal straszny w sercu. Widze, ze wy takze macie problemy z matkami. Wspó³czuje wam.
Nie wiem teraz co zrobic, bo w z³osci powiedzia³a, ze ona nie bedzie go ¿ywic. A on w pt ma przyjechac do mnie i zostac do niedzieli. Mam za swoje zrobic obiad i kupic jedzenie dla nas? bo w z³osci moi takie rzeczy a jak przyjdzie co d czego to sama przed nim lata z jedzeniem i pyta: a moze sa³atke zjesz, a moze kanapeczki, a moze pizze wam zrobie?? itd...
Jestem w martwym punkcie.
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 20:08   #33
Cze¶ka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 3 012
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Kiedy¶ moja matka chodzi³a na psychoterapiê. Do dzi¶ pamiêtam co mi wtedy powiedzia³a:
"Dziecko, nie ja jestem wa¿na jak doro¶niesz. Najwa¿niejsza powinna¶ byæ Ty dla siebie i osoba z któr± dzielisz ¿ycie. Rodzice nie sa najwwa¿niejsi, my sobie poradzimy.".

Ja te¿ nie uwa¿am, ze matka jest najwa¿niejsza. Owszem jest wa¿na, ale to nie jest mój cieñ i moje dziecko, dogl±daæ i dbaæ o ni± nie muszê.
Cze¶ka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 20:17   #34
Izaluka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomo¶ci: 4 469
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez a_njunia Poka¿ wiadomo¶æ
Wybacz, ale nie zgodze sie z Toba...
Przeczytaj uwaznie.
Przeczyta³am.

Cytat:
Napisane przez a_njunia Poka¿ wiadomo¶æ

Jej Mama, widac ze jest z gory nastawiona "anty" do jej chlopaka. Widac to, po sytuacji z samochodem.
Chyba warto siê zastanowiæ co jest tego przyczyn±?

S± dwa wyj¶cia - albo matka jest wredna i uprzykrza im ¿ycie, albo próbuje tymi mo¿e niemi³ymi s³owami poka¿ Onci, ¿e staæ j± na ko¶ lepszego...

Cytat:
Napisane przez a_njunia Poka¿ wiadomo¶æ
I nie mow ze "Wiesz, znajomi, ch³opak - pojawiaj± siê i znikaj±. " Bo jezeli jest sie z chlopakiem, i kocha sie go bardzo to sie o takich rzeczach nie mysli, ze "jak nie ten to inny"
Ojej. Czasem warto pomy¶leæ, ¿eby nie obudziæ siê z rêk± w nocniku. Na dodatek samotnie.

Nigdzie nie napisa³am, ¿e nie ten to inny, wiêc nie dorabiaj ideologii.

Osoby m³ode, bêd±ce w zwi±zku nie mog± wiedzieæ, ¿e spêdz± z kim¶ ca³e ¿ycie, ¿e to jedyny partner itd.
Dlatego napisa³am, ¿e ch³opak tak szybko jak siê pojawi³, tak szybko mo¿e znikn±æ.

A Ty mo¿esz nadal sobie wierzyæ w jedn± mi³o¶æ na ca³e ¿ycie Bo niektórym siê nawet udaje. Ale niektórym. Naprawdê nielicznym.


Cytat:
Napisane przez a_njunia Poka¿ wiadomo¶æ

I to nie oznacza, ze dlatego ktoras z matek moze sie tak zachowywac.
Wiesz, matka to matka. Musi mieæ jaki¶ pos³uch i szacunek siê nale¿y. Z racji wieku jest te¿ kobiet± do¶wiadczon±.
Jestem za relacjami partnerskimi miêdzy rodzicami i dzieæmi, ale czasem te dzieci nie s± na tyle dojrza³e, by dorównaæ rodzicom. St±d nadal traktowane s± jako partnerzy niegodni rozmów...
Izaluka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 20:26   #35
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Brakuje mi si³.. nie wiem co dalej robic ze swoim zyciem.. nie wiem... Moj facet jest strasznie na nia z³y o to, co powiedzia³a... Bo wychodzi na to, jakby on mia³ jej jakies pieniadze zabrac czy cos.. ze zeruje na niej....
Wiecie co? wydaje mi sie, ze zabrne³am za daleko... ani w jedna ani w druga strone isc nie mam jak.. a cofnac sie juz nie moge.
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 20:36   #36
a_njunia
Zadomowienie
 
Avatar a_njunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wschód
Wiadomo¶ci: 1 575
GG do a_njunia
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz, matka to matka. Musi mieæ jaki¶ pos³uch i szacunek siê nale¿y. Z racji wieku jest te¿ kobiet± do¶wiadczon±.
Jestem za relacjami partnerskimi miêdzy rodzicami i dzieæmi, ale czasem te dzieci nie s± na tyle dojrza³e, by dorównaæ rodzicom. St±d nadal traktowane s± jako partnerzy niegodni rozmów...
Wiec jesli moja mama, siedzi obok mnie i nagle z byle powodu mnie uderzyla ze slowami :'' ja jestem matka, i mi wolno"?
__________________



We¼ siê sil na tanie d*py z tanich klubów tani durniu,
bo Ona chce bogactwa rozumu.

a_njunia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 20:38   #37
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Dziewczyny, jak sie dalej zachowywac?
co zrobic w weekend?
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 20:38   #38
Cze¶ka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 3 012
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Nawet matka nie ma prawa biæ swoich dzieci. Nikt nie ma prawa biæ nikogo.

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, jak sie dalej zachowywac?
co zrobic w weekend?
Jak to co? NOrmalnie siê zachowywaæ, przecie¿ kajaæ siê nie musisz przed ni±, ani czerwonego dywanu rozk³adaæ.
Cze¶ka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 20:44   #39
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Mam pro¶be. Jesli odp innym Wizazankom to chociaz cytujcie wypowiedzi , bo juz nie wiem co do mnie, a co do innych Wizazanek jest kierowane.
Przerazajace jest to jak daleko matki sa w stanie sie posunac, jak wykorzystac to, ze sa MAtkami, ze moga wszystko, bo my gówniarze itd.. Na mnie reki nie podnios³a nigdy, podobnie jak ojciec. Ale wiele razy s³ysza³am, ze jej z racji tego, ze jest matka, zawsze powinnam przyznawac racje. A ja, moze jeszcze za g³upia jestem, ale nie moge sie z tym zgodzic.
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 20:52   #40
onemi
Rozeznanie
 
Avatar onemi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 723
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

to boli kiedy osoba najblizsza - mama - zawodzi po calej lini..
ja kiedy mam spiecia ze swoja mama a czsem sie zdarza, nie przepraszam... mija jakis czas i wszystko wraca do normy, z tym ze zawsze jest tak, ze i ja cos powiem przykrego i ona.
Ostatnio przezywam pewien krzys, troszke po czesci zwiazany z nia.. nawet nie wiecie jak ten temat jest dla mnie trafiony. Tylko, ze co by nie bylo, moge psioczyc na nia nie wiadomo w jaki sposob i jak dlugo... to i tak jest moja mama, wiem ze zrobilaby dla mnie wszystko (czasem jak dla mnie nawet za duzo) i kocham ja. To, ze tak mocno kocham tym bardziej boli podczas sprzeczek..
__________________
"Szczê¶ciem jednego cz³owieka jest drugi cz³owiek"


Od 5.01.2010 :
66,7kg wrrrr 65..64..63..62..61..60..59..58..57.. i -->
onemi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 21:02   #41
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Ja musia³am ja przeprosic.. nie mog³abym tak po prostu zasnac nic nie mowiac....
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 21:11   #42
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mie¶cie
Wiadomo¶ci: 898
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz, matka to matka. Musi mieæ jaki¶ pos³uch i szacunek siê nale¿y. Z racji wieku jest te¿ kobiet± do¶wiadczon±.
Jestem za relacjami partnerskimi miêdzy rodzicami i dzieæmi, ale czasem te dzieci nie s± na tyle dojrza³e, by dorównaæ rodzicom. St±d nadal traktowane s± jako partnerzy niegodni rozmów...
Nie zgadzam siê, ¿e pos³uch sie nale¿y i szacunek tylko dlatego ¿e matka to matka. Szacunek sie nale¿y temu, co na niego zas³uguje, a nie tylko dlatego, ¿e ktos jest starszy i wiêcej przeszed³ w ¿yciu.

Autorka w±tku ma 22 lata i z tego co pisze nie widze ¿eby by³a jakas niedojrza³a. To raczej Jej mamie tej dojrza³o¶ci brakuje. Ale ten kto nie pozna³ takiego problemu na w³asnej skórze nie potrafi tego zrozumieæ chyba... Moja matka te¿ jest fa³szywa, czêsto agresywna, wszystko musi byæ po jej my¶li, nie znosi sprzeciwu, nie szanuje mnie ani mojego ojca, jest niesprawiedliwa... i d³ugo by jeszcze wymieniaæ. Bywa, ¿e zachowuje siê normalnie i wtedy okazujê jej szacunek (jak ju¿ sie pogodzimy ) ale jak bez powodu zaczyna na mnie wrzeszczeæ i mieszaæ z b³otem to niby z jakiej racji mam byæ OK w stosunku do niej? Mam pos³usznie kiwaæ g³ow± jak kto¶ mnie obra¿a?

ONCIA86 doskonale Cie rozumiem. Ale niestety my¶le, ¿e tylko wyprowadzka i ¿ycie na w³asny rachunek mo¿e poprawiæ takie relacje... nikt sie nie wtr±ca to Twojego ¿ycia.. a jak chce siê wtr±caæ to po prostu wychodzisz do swojego domu(oazy spokoju ).
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIÊ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 21:16   #43
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez akurat Poka¿ wiadomo¶æ
Nie zgadzam siê, ¿e pos³uch sie nale¿y i szacunek tylko dlatego ¿e matka to matka. Szacunek sie nale¿y temu, co na niego zas³uguje, a nie tylko dlatego, ¿e ktos jest starszy i wiêcej przeszed³ w ¿yciu.

Autorka w±tku ma 22 lata i z tego co pisze nie widze ¿eby by³a jakas niedojrza³a. To raczej Jej mamie tej dojrza³o¶ci brakuje. Ale ten kto nie pozna³ takiego problemu na w³asnej skórze nie potrafi tego zrozumieæ chyba... Moja matka te¿ jest fa³szywa, czêsto agresywna, wszystko musi byæ po jej my¶li, nie znosi sprzeciwu, nie szanuje mnie ani mojego ojca, jest niesprawiedliwa... i d³ugo by jeszcze wymieniaæ. Bywa, ¿e zachowuje siê normalnie i wtedy okazujê jej szacunek (jak ju¿ sie pogodzimy ) ale jak bez powodu zaczyna na mnie wrzeszczeæ i mieszaæ z b³otem to niby z jakiej racji mam byæ OK w stosunku do niej? Mam pos³usznie kiwaæ g³ow± jak kto¶ mnie obra¿a?

ONCIA86 doskonale Cie rozumiem. Ale niestety my¶le, ¿e tylko wyprowadzka i ¿ycie na w³asny rachunek mo¿e poprawiæ takie relacje... nikt sie nie wtr±ca to Twojego ¿ycia.. a jak chce siê wtr±caæ to po prostu wychodzisz do swojego domu(oazy spokoju ).
No tak, wyprowadzka.. Na to jednak trzeba miec pieniadze i duzo odwagi. A mi jej brakuje.
Chcialabym by po prostu jakos sie nam wszystkim uk³ada³o. Ale widze, ze odkad jestem z TZtem to rodzice nie moga sie pogodzic, ze nie jestem juz malutka córusia, ze mam swoje zdanie.. Dla nich od razu sprawa jest prosta; on mnie buntuje przeciwko nim, on jest be i trzeba sie go pozbyc. Ale jak jest u nas to wszystko cacy. Bez sensu.
Czuje, ze gdyby wygra³ miliard to wtedy wszystko by³oby dobrze. Porazka.

weekend zbiliza sie duzymi krokami.. co mam zrobic?
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 21:19   #44
Cze¶ka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 3 012
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
No tak, wyprowadzka.. Na to jednak trzeba miec pieniadze i duzo odwagi. A mi jej brakuje.
Chcialabym by po prostu jakos sie nam wszystkim uk³ada³o. Ale widze, ze odkad jestem z TZtem to rodzice nie moga sie pogodzic, ze nie jestem juz malutka córusia, ze mam swoje zdanie.. Dla nich od razu sprawa jest prosta; on mnie buntuje przeciwko nim, on jest be i trzeba sie go pozbyc. Ale jak jest u nas to wszystko cacy. Bez sensu.
Czuje, ze gdyby wygra³ miliard to wtedy wszystko by³oby dobrze. Porazka.

weekend zbiliza sie duzymi krokami.. co mam zrobic?
Jak to co?? A co ma byæ w weekend? Zachowywaæ siê normalnie, przyjedzie do Ciebie TZ to tez siê zachowujcie normalnie. Nie jeste¶cie przedszkolaki,zeby siê bawiæ w jakie¶ podchody. Pok³óci³as siê znia, przeprosi³a¶ - sprawa zamknieta.
Cze¶ka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 21:28   #45
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

NIe chodzi o zadne podchody. Chodzi o kwestie jedzenia u nas w domu.. niby smieszna,a jednak.
Sprawa zamknieta uwazasz? przeprosi³am ja za s³owa:nie jestes moja matka..
ale kwestia tego, ze nie kaceptuje mojego faceta i ze jest fa³szywa to druga sprawa o której moj facet wie... i tez nie jest z tego zadowlolny..
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 21:29   #46
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mie¶cie
Wiadomo¶ci: 898
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
weekend zbiliza sie duzymi krokami.. co mam zrobic?

Boisz siê, ¿e co¶ powie Twojemu T¯towi jak przyjedzie? On wie wogóle jakie zdanie na Jego temat ma Twoja mama?

My¶lê tak jak Cze¶ka: nie ma co wydziwiaæ. Nie wiem jak u Ciebie z kas±, ale najwy¿ej sami sobie róbcie jedzenie, wtedy nie bêdzie mia³a siê do czego przyczepiæ. Odwagi
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIÊ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 21:34   #47
Cze¶ka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 3 012
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

W³a¶nie. Skoro ona siê buntuje, ¿e on je u Was w domu i idzie na to kasa, to mo¿e zamówcie sobie pizze, moze siê z³ó¿cie i sami zróbcie sobie co¶ do jedzenia. Dla chc±cego nic trudnego. Bywasz u niego czasem? To te¿ jesz, te¿ zu¿ywasz papier toaletowy, te¿ zu¿ywasz troszkê wody (myjesz rêce czy pijesz herbatê) i ja nie widze powodu by siê dok³adaæ.Oncia, przeciez twój T¯ nie zjada Ci po³owy lodówki!
Cze¶ka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 21:44   #48
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

No w³asnie, odwagi. Chyba tego mi brak.
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 21:53   #49
nailpolish
Rozeznanie
 
Avatar nailpolish
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 665
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

my¶lê, ¿e nale¿y po prostu przeprosiæ, na pewno mamie jest bardo przykro... przepro¶ i porozmawiaj z Ni±, ale spokojnie
__________________


nailpolish jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 21:55   #50
Cze¶ka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 3 012
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez nailpolish Poka¿ wiadomo¶æ
my¶lê, ¿e nale¿y po prostu przeprosiæ, na pewno mamie jest bardo przykro... przepro¶ i porozmawiaj z Ni±, ale spokojnie
Poczytaj w±tek, a nie tylko pierwszy post...
Cze¶ka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:00   #51
calkiem-spoko
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 4 807
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Ja uwa¿am, ¿e je¶li Twojej mamie, oncia, nie podobaj± siê wizyty Twojego T¯ta, jest do niego negatywnie nastawiona (a swoje powody ma, dorywcza praca to nie brzmi zbyt powa¿nie, nie zapewni tym godziwego bytu swojej rodzinie), to po prostu nie powinien on do Ciebie przyje¿d¿aæ, a tym bardziej nocowaæ.
Niestety, ale to jest dom Twojej mamy i powinna¶ to uszanowaæ.

Zawsze mo¿esz siê wyprowadziæ, tylko pewnie problem w tym, ¿e Twój T¯ z dorywczej pracy "co jaki¶ czas" i "od czasu do czasu" (jak sama piszesz) nie ma najmniejszych szans, ¿eby¶cie siê utrzymali. A widzisz. Jednak co¶ w tym jest.
Niektórzy ludzie s± wyczuleni na leniwych i niezaradnych facetów. Wiem, bo sama do takiej grupy nale¿ê i w tym jestem w stanie zrozumieæ Twoj± mamê.


a_njunia pisa³a w tym w±tku, ¿e mama okre¶la jej ch³opaka mianem peda³a, cioty. Przykro mi, Twoja mama jest osob± wrêcz prostack±, skoro tak siê zachowuje. Z takich domów jak Twój siê ucieka i buduje swoje nowe lepsze ¿ycie.
calkiem-spoko jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:02   #52
Cze¶ka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 3 012
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

calkiem-spoko dawno Ciê tu nie widzia³am
Cze¶ka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:07   #53
calkiem-spoko
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 4 807
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez Cze¶ka Poka¿ wiadomo¶æ
calkiem-spoko dawno Ciê tu nie widzia³am
A jako¶ tu wlaz³am i siê wypowiedzia³am.


Bo dla mnie
Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
ona go nie akceptuje TYLKO dlatego, ze nie ma sta³ej dobrze p³atnej pracy? Czy Ciebie by to nie bola³o? Ze twoja matka nie patrzy na cz³owieka tyko na kase>?
to wcale nie jest TYLKO.
Nie da siê budowaæ z kim¶ normalnego doros³ego ¿ycia, gdy nie ma sta³ej pracy i pieniêdzy na utrzymanie - tym bardziej, ¿e po 16 lat nie macie. Ju¿ wiele razy pisa³am, ¿e stosunek faceta do zwi±zku, ¿ycia i przysz³o¶ci najlepiej odzwierciedla jego stosunek do pracy. Jak kto¶ nie umie/nie chce znale¼æ sobie normalnej, sta³ej pracy, tylko popracuje "co jaki¶ czas" to se wspólny ¿ywot mo¿na z takim cz³owiekiem uk³adaæ...owszem, ale tylko w wyobra¼ni.

I mo¿e, Oncia, Twoja mama lepiej zdaje sobie sprawê z tego od Ciebie...
calkiem-spoko jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:11   #54
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

NIe uwazam, by by³ leniwy i niezaradny... z takim zyciorysem jak jego zapewne takze tobie nie byoby ³atwo, choc widac, ze swoje w g³owie masz.
Szanuje dom mojej mamy,. wsystko by³o za jej zgoda, jego nocowanie u mnie, itd.. Mowi³a, ze wszystko ok, ze rozumie itd. A teraz wychodzi, ze k³ama³a.
Ja wiem, ze ona sie boi o moja przysz³osc. Ja tez sie boje. Wiem jak to wyglada. Na zycie "na swoim"nie mamy teraz szans z jego zarobków. Ale obieca³, ze sie zarejestruje i zatrudni na sta³e. Nie wszedzie chca ludzi rejestrowac jesli chodzi o prace budowlane. najczesciej sa to zlecenia i do nastepnej pracy. Tearz ma szase pracowac w firmie budowalnej, tylko ze facet nie za bardzo jest za zarejestrowaniem. Zobaczymy.
Dziewczyny, ja slepa nie jestem.
Nie rozumiem tylko dlaczego moja mama miesza w to wszystko mojego faceta. Co on mia³ do tego spadku?
Mieli nam dom wykonczyc ale tez juz s³ysze, ze oni wykoncza a len co bedzie leza³ i oglada³ tv? a tak wcale nie jest..
Dlatego zastanawiam sie coraz powazniej nad tym, by kiedys zamiekszac osobno.
Bo uprzedzenia od tak nie mijaja.A uraz w moim sercu i sercu tzta, ktory sam uczy³ mnie szacunku do moich rodziców, którgo czzasem mi brak, na pewno nie minie...
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:14   #55
Cze¶ka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 3 012
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
NIe uwazam, by by³ leniwy i niezaradny... z takim zyciorysem jak jego zapewne takze tobie nie byoby ³atwo, choc widac, ze swoje w g³owie masz.
Szanuje dom mojej mamy,. wsystko by³o za jej zgoda, jego nocowanie u mnie, itd.. Mowi³a, ze wszystko ok, ze rozumie itd. A teraz wychodzi, ze k³ama³a.
Ja wiem, ze ona sie boi o moja przysz³osc. Ja tez sie boje. Wiem jak to wyglada. Na zycie "na swoim"nie mamy teraz szans z jego zarobków. Ale obieca³, ze sie zarejestruje i zatrudni na sta³e. Nie wszedzie chca ludzi rejestrowac jesli chodzi o prace budowlane. najczesciej sa to zlecenia i do nastepnej pracy. Tearz ma szase pracowac w firmie budowalnej, tylko ze facet nie za bardzo jest za zarejestrowaniem. Zobaczymy.
Dziewczyny, ja slepa nie jestem.
Nie rozumiem tylko dlaczego moja mama miesza w to wszystko mojego faceta. Co on mia³ do tego spadku?
Mieli nam dom wykonczyc ale tez juz s³ysze, ze oni wykoncza a len co bedzie leza³ i oglada³ tv? a tak wcale nie jest..
Dlatego zastanawiam sie coraz powazniej nad tym, by kiedys zamiekszac osobno.
Bo uprzedzenia od tak nie mijaja.A uraz w moim sercu i sercu tzta, ktory sam uczy³ mnie szacunku do moich rodziców, którgo czzasem mi brak, na pewno nie minie...
A mo¿e po prostu przesta³o siê jej to podobaæ? Mo¿e zauwa¿y³a jak T¯ Ciê traktowa³? Pamietasz?
Cze¶ka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:16   #56
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Poka¿ wiadomo¶æ
A jako¶ tu wlaz³am i siê wypowiedzia³am.


Bo dla mnie to wcale nie jest TYLKO.
Nie da siê budowaæ z kim¶ normalnego doros³ego ¿ycia, gdy nie ma sta³ej pracy i pieniêdzy na utrzymanie - tym bardziej, ¿e po 16 lat nie macie. Ju¿ wiele razy pisa³am, ¿e stosunek faceta do zwi±zku, ¿ycia i przysz³o¶ci najlepiej odzwierciedla jego stosunek do pracy. Jak kto¶ nie umie/nie chce znale¼æ sobie normalnej, sta³ej pracy, tylko popracuje "co jaki¶ czas" to se wspólny ¿ywot mo¿na z takim cz³owiekiem uk³adaæ...owszem, ale tylko w wyobra¼ni.

I mo¿e, Oncia, Twoja mama lepiej zdaje sobie sprawê z tego od Ciebie...
Przeciez ja nie biore z nim slubu jeszce.. wiem, ze jak narazie nie mamy szans na oddzielne zycie.ON tez o tym wie.
Wiesz, ja w ten sposob nie oceniam ludzi. Dla mnie cz³owiek to cz³owiek. Bez znaczenia czy ma prace czy nie.. To, ze pracuje na zlecenie i prace ma np miesiac, dwa nie, i znow miesiac z tym, ze wiecej kasy na raz a nie równomiernie po 600z³ to nie oznacza od razu, ze cz³owiek sobie nie radzi w zyiu, ze na stracenie itd...
Rozumiem twoje poglady. wiem, ze budowac rodziny nie moge na tym, co teraz mamy.. i nie próbujemy..
Tylko wiesz...
Po co ktos od razu chce mi zycie uk³adac, skoro ja jescze sama nie biore sie za uk³adanie?
Po co moja matka wciaz mowi, ze on to, ze on tamto...
Gdybym mia³a z nim dziecko mog³aby panikowac...
atak... po co to wszystko>?
po co ta falszywosc?
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:17   #57
calkiem-spoko
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 4 807
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie rozumiem tylko dlaczego moja mama miesza w to wszystko mojego faceta. Co on mia³ do tego spadku?
Miesza, bo wiesz jak to jest.
Denerwuje Ciê jedna rzecz w danej osobie, a potem jakby z automatu zaczynasz sobie wyszukiwaæ 1001 innych powodów, ¿eby siê utwierdziæ w swoim przekonaniu.

Nie mo¿na wszystkiego usprawiedliwiaæ kiepskim ¿yciorysem. Sztuka polega na tym, ¿eby zmieniaæ swój los, walczyæ z tym, a nie klepaæ biedê, bo siê mia³o ciê¿kie dzieciñstwo. Tak, to jest ³atwo pisaæ, ale jest to te¿ wykonalne.

A z Twoim T¯tem mo¿e wygl±daæ sytuacja tak, ¿e on latami bêdzie s³abo zarabia³, nie bêdzie staæ was na samodzielne NORMALNE ¿ycie (za³o¿enie rodziny i jedzenie czego¶ lepszego ni¿ tynk ze ¶ciany).
I co wtedy?


Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
Przeciez ja nie biore z nim slubu jeszce.. wiem, ze jak narazie nie mamy szans na oddzielne zycie.ON tez o tym wie.
Wiesz, ja w ten sposob nie oceniam ludzi. Dla mnie cz³owiek to cz³owiek. Bez znaczenia czy ma prace czy nie.. To, ze pracuje na zlecenie i prace ma np miesiac, dwa nie, i znow miesiac z tym, ze wiecej kasy na raz a nie równomiernie po 600z³ to nie oznacza od razu, ze cz³owiek sobie nie radzi w zyiu, ze na stracenie itd...
Oncia, ale to jest CZ£OWIEK, z którym chcesz spêdziæ swoje ¿ycie, wiêc dla w³asnego dobra MUSISZ zwracaæ uwagê na takie rzeczy jak praca i zarobki. To nie materializm, to zdrowy rozs±dek.

I co, miesi±c bêdzie mia³ umowê = bêdziecie jedli, dwa miesi±ce nie = wielki post?

Edytowane przez calkiem-spoko
Czas edycji: 2008-03-26 o 22:21 Powód: dopisek
calkiem-spoko jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:19   #58
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez Cze¶ka Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e po prostu przesta³o siê jej to podobaæ? Mo¿e zauwa¿y³a jak T¯ Ciê traktowa³? Pamietasz?
Ona nigdy za nim tak naprawde nie by³a.. wiec nie mia³o jej sie co przestac podobac.
O tym traktowaniu tez mowi³a..
Ale to moje zycie. Po co wchodzi mi z butami i chce wszystko pouk³adac po swojemu?
Wiesz, cze¶ka, ona widzi to co z³e, ale tego, co dobre to juz docenic nie umie....
Mowi, ze nierób i takie tam.... ze kase nam czasem pozycza³a.. ale tego, ze jej teraz na swieta zakupy zap³aci³ choc go nikt o to nie prosi³ to nie umia³a docenic ani nawwet zauwazyc..
£atwo jej przychodzi krytykowanie Go... ale pochwalenie za cokolwiek juz nie..
jak juz któras z was tu napisa³a, to chyba typ cz³owieka, tesciowej, która zawsze bedzie mia³a ma³o.
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:21   #59
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
NO w³asnie, co dalej?
POwiedzia³am tak dzis swojej mamie.. Zawsze bardzo dobrze sie dogadywa³ysmy.. nie liczac ostatcnich kilku lat odkad mam TZta. Wiecznie jej cos nie pasuje. To w nim, to we mnie, to w ojcu, to w siostrach. Tragedia.Kazdego sie czepia a siebie chyba uwaza, za pepek swiata. Wiem wiem: Czcij matke swoja i ojca swego... jest mi z tym ¼le.

hmmm a moze twoja mama ma racje?

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli moja matka ma prawo powiedziec mi wszystko, co jej ¶lina na jezyk przyniesie, a ja mam potulnie s³uchac, jaki to moj facet be, jaka to ja jestem be, jak to sie zmieni³am na gorsze, jak to nie chce zyc wed³ug jej rad, ze taka i owaka jestem, ??? d³ugo by wymieniac.
troche w sumie ma prawo jak widzi ze ¼le robisz.......

Cytat:
Napisane przez Izaluka Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e Twoja mama ma zwyczajnie racje w tym wszystkim co mówi? W koñcu jeste¶ jej córk± i chce dla Ciebie jak najlepiej.

Nie dziwiê siê, ¿e czepia siê Twojego ch³opaka. A Ty ca³y czas taka sama - nie chcia³a¶ s³uchaæ porad Wiza¿anek odno¶nie swojego zwi±zku, nie chcesz s³uchaæ matki...

Nawet przez chwilê Ci nie przesz³o, ¿e ma racjê, ¿e nie mówi tego po to by Ciê krzywdziæ, obra¿aæ, ale chce dla Ciebie lepszej przysz³o¶ci.

Przepro¶ mamê. Wiesz, znajomi, ch³opak - pojawiaj± siê i znikaj±. Rodzina jest zawsze. Doceñ to.

Pozdrawiam

Zrobisz jak uwa¿asz. Nie czujesz potrzeby przeprosin to nie, ale s±dzê, ¿e mo¿e byæ z czasem coraz gorzej.

masz racje

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
Juz po przeprosinach... ale bol nadal straszny w sercu. Widze, ze wy takze macie problemy z matkami. Wspó³czuje wam.
Nie wiem teraz co zrobic, bo w z³osci powiedzia³a, ze ona nie bedzie go ¿ywic. A on w pt ma przyjechac do mnie i zostac do niedzieli. Mam za swoje zrobic obiad i kupic jedzenie dla nas? bo w z³osci moi takie rzeczy a jak przyjdzie co d czego to sama przed nim lata z jedzeniem i pyta: a moze sa³atke zjesz, a moze kanapeczki, a moze pizze wam zrobie?? itd...
Jestem w martwym punkcie.
tak zrób za swoje pieniezde obiad dla WAS o nic sie nie pro¶,,,,,,,



Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Poka¿ wiadomo¶æ
NIe uwazam, by by³ leniwy i niezaradny... z takim zyciorysem jak jego zapewne takze tobie nie byoby ³atwo, choc widac, ze swoje w g³owie masz.
Szanuje dom mojej mamy,. wsystko by³o za jej zgoda, jego nocowanie u mnie, itd.. Mowi³a, ze wszystko ok, ze rozumie itd. A teraz wychodzi, ze k³ama³a.
Ja wiem, ze ona sie boi o moja przysz³osc. Ja tez sie boje. Wiem jak to wyglada. Na zycie "na swoim"nie mamy teraz szans z jego zarobków. Ale obieca³, ze sie zarejestruje i zatrudni na sta³e. Nie wszedzie chca ludzi rejestrowac jesli chodzi o prace budowlane. najczesciej sa to zlecenia i do nastepnej pracy. Tearz ma szase pracowac w firmie budowalnej, tylko ze facet nie za bardzo jest za zarejestrowaniem. Zobaczymy.
Dziewczyny, ja slepa nie jestem.
Nie rozumiem tylko dlaczego moja mama miesza w to wszystko mojego faceta. Co on mia³ do tego spadku?
Mieli nam dom wykonczyc ale tez juz s³ysze, ze oni wykoncza a len co bedzie leza³ i oglada³ tv? a tak wcale nie jest..
Dlatego zastanawiam sie coraz powazniej nad tym, by kiedys zamiekszac osobno.
Bo uprzedzenia od tak nie mijaja.A uraz w moim sercu i sercu tzta, ktory sam uczy³ mnie szacunku do moich rodziców, którgo czzasem mi brak, na pewno nie minie...
to nie mieszkajcie w domu rodziców jesli im to nie odpowiada ...i tyle.....
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksi±zki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2008-03-26, 22:23   #60
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 990
Dot.: "Nie jestes moja matka"-s³owa wykrzyczane w z³osci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Poka¿ wiadomo¶æ
Miesza, bo wiesz jak to jest.
Denerwuje Ciê jedna rzecz w danej osobie, a potem jakby z automatu zaczynasz sobie wyszukiwaæ 1001 innych powodów, ¿eby siê utwierdziæ w swoim przekonaniu.

Nie mo¿na wszystkiego usprawiedliwiaæ kiepskim ¿yciorysem. Sztuka polega na tym, ¿eby zmieniaæ swój los, walczyæ z tym, a nie klepaæ biedê, bo siê mia³o ciê¿kie dzieciñstwo. Tak, to jest ³atwo pisaæ, ale jest to te¿ wykonalne.

A z Twoim T¯tem mo¿e wygl±daæ sytuacja tak, ¿e on latami bêdzie s³abo zarabia³, nie bêdzie staæ was na samodzielne NORMALNE ¿ycie (za³o¿enie rodziny i jedzenie czego¶ lepszego ni¿ tynk ze ¶ciany).
I co wtedy?




Oncia, ale to jest CZ£OWIEK, z którym chcesz spêdziæ swoje ¿ycie, wiêc dla w³asnego dobra MUSISZ zwracaæ uwagê na takie rzeczy jak praca i zarobki. To nie materializm, to zdrowy rozs±dek.

I co, miesi±c bêdzie mia³ umowê = bêdziecie jedli, dwa miesi±ce nie = wielki post?
Nic nie usprawiedliwiam. PO prostu chce, by choc troche zrozumia³a, ze on nie ma tak ³atwo jak ja. A ona, mimo, iz prawie 50lat ma, to nie moze tego zrozumiec. On naprawde wiele zmieni³ w swoim zyciu. Ale jak nikt mu szans nie bedzie dawa³ to co on osiagnie? Wstyd mi troche za matke bo to wyglada tak, jakby tylko na kase patrzy³a...
Wiesz, ca³kiem-spoko... troche przesadzasz w tych wizjach... ze niby jakis tynk mamy jesc czy cos.
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.