gładź-czy zrobię to sama? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-27, 22:41   #1
enea5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11

gładź-czy zrobię to sama?


Koniecznie chcę odnowić ściany w pokoju,a ponieważ nie mam jestem trochę ograniczona finansowo chciałam zrobić to samodzielnie.Sciany są nierówne w jakiś sposób trzeba je naprawić myślałam o gładzi,a potem jakaś farbka strukturalna.Ale ja z nałożeniem gładzi?czy do tego potrzebne są jakieś specjalne umiejętności?Kiedyś sama tapetowałam,maowałam,ale z gładzią nie mam zadnego doświadczenia.Może ktoś mi podpowie?
__________________
janna
enea5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 05:25   #2
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Jak tapetowałas i malowałaś to z gładzią też sobie poradzisz. Ja dałam kiedyś rade.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 08:25   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Czemu masz nie dac rady ? Będzie trochę kurzu i roboty, ale w końcu to żadna filozofia A będziesz miała dokładnie i ładnie zrobione, bo przez siebie Do dzieła
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 08:45   #4
enea5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Ale ja nie bardzo wiem od czego zacząć.Może jeśli ktoś to robił podpowie miNie wiem jaką gładź kupić,nie wiem je jest z gruntowaniem ścian.A czy nie da rady zrobić tego bez kurzu.Nie wiem czy mi sie wydaje czy gdzieś faktycznie słyszałam o jakiejś gładzi na mokro?Architekt80 jeśli robiłaś to podszepnij mi coś
__________________
janna
enea5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 09:41   #5
lonirex
Raczkowanie
 
Avatar lonirex
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 75
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Nie chcę cię zniechęcać, ale po lekturze rozmaitych wątków na forach budowlanych okazuje się, ze nie jest to takie proste.
http://forum.leroymerlin.pl/read.php?21,662,673#msg-673
Zresztą oceń sama, przy okazji mozna tam przecież znaleźć wskazówki, czego nie robić...
lonirex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 09:46   #6
enea5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

tak to prawda trochę już przeczytałam,ale teraz zastanawiam się czy malując farbą strukturalną muszę koniecznie mieć tak idealnie gładkie ściany?Obecnie na tych ścianach jest tapeta.Może ja niepotrzebnie myślę o tej gładzi?
__________________
janna
enea5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 14:47   #7
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

no własnie ja sie od poczatku zastanawałam po co Ci gładź skoro chcesz strukture. Dzis chyba sie bede widziała z naszym fachowcem tom spróbuje podpytac jak nie zapomne...
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-29, 10:23   #8
enea5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Martuko! podpytaj proszę Cię bardzo)chodzi mi głównie o to jak przygotować tę ścianę pod strukturę.Niektórzy straszą,że jeśli nieodpowiednio zrobiona to może płatami odchodzić,a ja takiego scenariusza to w ogóle nie brałam pod uwagę.Widziałam takie fajne farby firmy Fox tam mnie zauroczyła taka jedna struktura.Myślałam też o Alpinie,ale to duży wydatek i jeśli coś schrzanię to dopiero będę miała wyrzuty
__________________
janna
enea5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 12:46   #9
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

pytałam tylko czy trzeba robic gładź pod strukture i powiedział że trzeba, jednak. powiedział,ze ma być gładko, choć oczywiście przesadzać z tym wygładzaniem nie musisz (to już moje) Chodzi chyba o ten podklad... A może zaproś kogoś do pomocy?, myślę sobie że w przypadku nakłądania takiej farby przydałaby się jednak jakaś wprawa, bo struktura tez chyba nie może być byle jak nakładana. Poszukałabym wmoich gazetkach , bo gdzieś tam był opis jak kłaść takie farby, ale gazetki zostały w piwnicy w drugim mieszkaniu.. Możee gdzies na stronkach znajdziesz, Murator albo inne wnętrzarsko-budowlane, i wtedy ocenisz czy jestes w stanie to zrobic.
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 12:13   #10
enea5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Dzięki za zainteresowanie Pytałam w Castoramie,pani ,która sprzedawała Alpinę mówiła że nie trzeba gładzi robić.A co do nakładanie to jeśli jakaś badzo wymyślna jest ta struktura to może trzeba wprawy,ale podobno można nakładać jakimś wałkiem sznurkowym i wtedy tworzy się już jakiś wzór.Nie mam niestety kogo zaprosiś do pomocy.Zobaczę jeszcze, poczytam trochę i może się porwę na to.A może jeszcze jakaś dobra dusza coś podszepnie
__________________
janna
enea5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 20:40   #11
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 990
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Przed połozeniem gładzi- grunt.. poczekaj az wyschnie dobrze.. pozniej nakładaj gladz.. najlepiej duza paca.. wtedy osiagniesz najlepszy efekt.. nadmiar gladzi zbiera za kazdym razem i od nowa... gdy masz duze nierównosci najpierw nałoz gładz, farba strukturalna owszem, ale niekoniecznie...
jesli zas nierownosci sa małe, tzn jakies tam dziurki i takie tam to od razu nałoz strukrturalna..bez gładzi..
czasem gładzi kilka warts trzeba nałozyc, zeby efekt był zadowlalajcy...
Szczerze- poradzic na pewno sobie poradzisz, efekty jednak moga byc niezadowalajce hehe
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 22:00   #12
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Ja od podstawówki tapetuję, maluję i kładę gładzie. Kładłam też kafelki, a w fugach mam już mistrza. Ale nie odważyłabym się położyć struktury na ścianę sama. No chyba że na małej powierzchni. Ale potestowałabym najpierw w garażu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 08:52   #13
enea5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Podnoszę mój wątek i nadal wołam o pomoc,gdyż temat nadal aktualny.Jestem po remoncie kuchni i teraz mój pokój dopiero dopomina się remontu.Od fachowców,którzy robili kuchnię niestety nie uzyskałam żadnej rady w sprawie tych ścian w pokoju,oni tylko gładź i nic więcej.A ja dopiero przy remoncie tej kuchni zobaczyłam co to znaczy gładź-mam już dosyć tego pyłu,bałaganu bynajmniej na długi czas.Dlatego poradźcie co zrobić z tymi ścianami nie gładząc ich?czy można je wyrównać gipsem tynkarskim?Kropka75 przeraziła mniez tą strukturą,nie myślałam,że jest to tak skomplikowane.A co myslicie o takiej farbie typu baranek?Pomóżcie mam zamiar zabrać się za tę robotę w kwietniu.Acha jeszcze jedno pytanie ci moi panowie od kuchni powiedzieli coś takiego,że po tapetach to już tylko tapety można kłaść bo zostają resztki kleju.
__________________
janna
enea5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 11:49   #14
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

enea5 no trochę z tym klejem mają racji, z gipsem też będzie pył. Może lepiej płyty karton-gips? tylko wtedy stracisz jakiś centymetr.


Za każdym razem, czy to gips, czy to tapeta, ścianę trzeba gruntować, by lepiej się trzymało i utwardziło podłoże.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 12:00   #15
enea5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

myślałam żeby je ogipsować bez szlifowania i wtedy nałożyć farbę strukturalną,podobno do struktury ściana nie musi być super gładka.
__________________
janna
enea5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 06:51   #16
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

tylko czy taką duża powierzchnię dasz radę wygładzić pacą tak by nie było 'przeskoków'? bo co innego na małej ściance, a co inneggo w całym pokoju.

Na gips prtzed nałożeniem struktury tez bym zagruntowała
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 07:49   #17
enea5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

ale czy jak zostaną jakieś przeskoki czy tez inne niedoskonałości,bo na pewno nie zrobię tego profesjonalnie,to czy w takim wypadku ta struktura tego właśnie nie zamaskuje?bo ja właśnie taką mam nadziejęNie mogę się już patrzec na ten pokój,tapeta stara,gdzieniegdzie odkleja się...
__________________
janna
enea5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 09:13   #18
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

nie zamaskuje, a nawet bym rzekła że uwypukli.

a może nową tapetę? teraz jest taki wybór, że w oczach się troi. Nie musi być w jednym kolorze, można tez, w zalezności od układu mebli, rzucić pasek tapety innej niż reszta ;].
chce Ci się męczyć z gispowaniem i kładzeniem struktury?
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 09:29   #19
enea5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

tak ,o tapecie też myślałam,ale zastanawia mnie jak to możliwe ,że piszesz ,iż struktura jeszcze uwypukli te niedoskonałości?
__________________
janna
enea5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 17:39   #20
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

dziewczyny, może macie jakies linku, lub filmiki jak się robi gładź?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 21:27   #21
sheilai
Raczkowanie
 
Avatar sheilai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 105
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

a ja mam takie małe pytanie i się podczepie pod wątek bo nie chce specjalnie zakładać nowego, mam nadzieje że się nie obrazicie a mianowicie ile tak mniej więcej trwa szpachlowanie i malowanie pokoju średniej wielkości? zakładając że firma wykonująca będzie 2-osobowa
sheilai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 21:45   #22
Shiass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Z tymi gładziami to nie jest taka prosta sprawa jeśli chce sie je samemu położyć. Jest sporo pyłu i nieprzyjemnych drobin w powietrzu. Uważam, że jak już się za to zabierać to dobrym pomysłem było by zaopatrzyć się w odpowiednia masę i gogle do szlifowania xxxx. Bez tego moim zdaniem ani rusz. Odpowiednia ochrona to podstawa przy pracach remontowych!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-10-10 o 09:19 Powód: link - reklama
Shiass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 11:50   #23
Ellen301
Raczkowanie
 
Avatar Ellen301
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 51
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Można samemu położyć, my też kiedyś sami kładliśmy gładź i malowaliśmy, ale mąż już wiedział jak to się robi, bo parę razy podpatrzył. Bez doświadczenie trochę strach.
Ellen301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 17:25   #24
MeissaOri
Przyczajenie
 
Avatar MeissaOri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

mimo dosc leciwego watku dodam od siebie, iz obecnie na rynku sa gladzie bezpylowe, ktore zaciera sie na mokro - mase calkiem przydatnych tutoriali mozna znalezc na yt.
MeissaOri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 21:26   #25
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

To nie takie trudne. Potrzebna będzie Ci szlifierka z odpowiednią tarczą do szlifowania. Jeśli chodzi o produkt, u mnie ściany były równana Acryl Putzem - ja Tobie polecam gotową masę (mąż podpowiada), bo rozrobienie gładzi to dodatkowa robota, a kupno gotowca w ogóle nie ma przełożenia na jakość.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 05:58   #26
SaltyBirdPanda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3
Dot.: gładź-czy zrobię to sama?

Na pewno dasz radę! Ostatnio kupiliśmy z mężem tynk z docieplajdom.pl, nie mieliśmy pojęcia, jak wyjdzie taki pierwszy raz samemu, ale daliśmy radę bez żadnych kłopotów! Naprawdę świetna sprawa, wyszło dużo taniej niż płacenie za specjalistę, a wcale nie wygląda to gorzej!
SaltyBirdPanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-31 06:58:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.