Jestem mamą i czuję się samotna.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-21, 16:58   #1
MKac30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 10

Jestem mamą i czuję się samotna..


Kochane kobiety..
Postanowiłam się wygadać właśnie tu, bo może właśnie w tym miejscu znajdę motywacje aby coś zmienić w swoim życiu..
W tym roku zostałam szczęśliwą mamą. Kocham córkę i opiekę nad nią. Ale jakiś czas temu zaczełam czuć się samotna. Mąż w pracy, na spotkaniach..bryluje towarzysko. Codziennie wraca z pracy i opowiada co słychać na mieście. Koleżanki z którymi kiedyś urzędowałam gdzieś znikneły, bo ja ciągle z dzieckiem a po za tym wypadłam z pewnych tematów. Telefon zamilkł i pozostały mi tylko obowiazki domowe. Czuję sie wycofana, samotna. i smutna. Czasami brakuje mi zwykłej rozmowy. Nie koniecznie o pieluchach, ale o zwykłych życiowych sprawach. Brak mi motywacji aby coś zmienić.. Może któraś z was też tak miała i coś lub ktoś to zmienił? Nie wyżalam się ! Tylko pytam o wasze doświadczenia
MKac30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 12:15   #2
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Witaj
Ja nie czulam sie identycznie jak Ty ale wiem o czym mowisz. Otóż moje male smutki odeszły w niepamięć jak wrocilam do pracy a jak wrocilam to tesknilam do tego "lenistwa"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 12:43   #3
MKac30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Może i masz rację.. Z jednej strony przebywanie w domu z córką sprawia mi radość a z drugiej brakuje mi tej motywacji aby się wyszykowac. Tzn. Umalować się, ułożyć włoski i ładnie ubrać. Tak na co dzień nie mam czasu na to. Zakładam coś wygodnego i spinam włosy "jako tako". Dziś przyszedl mi do głowy fitness z dzieckiem. Są takie zajęcia organizowane. Można też zapoznać się z innymi mamami i pogadać. Chcę coś zmienić.. Bo praca w domu już mnie doluje..i ta codzienna rutyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MKac30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 13:20   #4
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Jasne zawsze mozna poszukac jakis klubikow mam z dziecmi itp. Ja akurat przed ciaza nie prowadzilam wielce wybujalego życia towarzyskiego, stare kolezanki zostaly, od czasu do czasu sie spotykamy. Takze nie mialam poczucia straty czy odrzucenia. No ale rutyna potrafi dobijac.
A zeby nie "zatracic" siebie to ja maluje sie codziennie, ubieram ladniej nawet na wyjście do sklepu, choc jest to ciezsze zima bo gdzie tu lazic
a ile ma coreczka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 13:38   #5
MKac30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Jasne zawsze mozna poszukac jakis klubikow mam z dziecmi itp. Ja akurat przed ciaza nie prowadzilam wielce wybujalego życia towarzyskiego, stare kolezanki zostaly, od czasu do czasu sie spotykamy. Takze nie mialam poczucia straty czy odrzucenia. No ale rutyna potrafi dobijac.
A zeby nie "zatracic" siebie to ja maluje sie codziennie, ubieram ladniej nawet na wyjście do sklepu, choc jest to ciezsze zima bo gdzie tu lazic
a ile ma coreczka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Córka ma 6 miesięcy. To już nie jest taki okruszek. Wymaga zainteresowania, zabawy itp. Bawię się z nią no i oczywiście zajmuje domem. Czasem dam radę się umalować ( wtedy dochodzę do wniosku że nawet ze mnie względna mamuśka ) ale tylko wtedy kiedy córa ma drzemke trochę dłuższą. Bo jeśli nie, to nie mam na to czasu. I tak schodzi mi cały dzień. Od spacerku, zabawy do prania, sprzątania, obiadu..i finalnie na kąpaniu i karmieniu. Te chwile z córa są piękne ale czuję że się cofam Łapie się czasami na tym że zacinam się przy wypowiedzi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MKac30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 14:56   #6
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Cytat:
Napisane przez MKac30 Pokaż wiadomość
Córka ma 6 miesięcy. To już nie jest taki okruszek. Wymaga zainteresowania, zabawy itp. Bawię się z nią no i oczywiście zajmuje domem. Czasem dam radę się umalować ( wtedy dochodzę do wniosku że nawet ze mnie względna mamuśka ) ale tylko wtedy kiedy córa ma drzemke trochę dłuższą. Bo jeśli nie, to nie mam na to czasu. I tak schodzi mi cały dzień. Od spacerku, zabawy do prania, sprzątania, obiadu..i finalnie na kąpaniu i karmieniu. Te chwile z córa są piękne ale czuję że się cofam Łapie się czasami na tym że zacinam się przy wypowiedzi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ale to wszystko będzie chwilowe. Dziecko jest takie małe i wymagające twojej stałej opieki przez dosłownie moment. Może w taki sposób popatrz na to wszystko, skoro mówisz że się spełniasz. Niedługo już odzyskasz chociaż część czasu dla siebie.

Poza tym gdzie jest ojciec dziecka? Nie mógłby zająć się nią jak ty byś miała wychodne od czasu do czasu z innymi dziewczynami?
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 21:05   #7
MKac30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;7570780 1]Ale to wszystko będzie chwilowe. Dziecko jest takie małe i wymagające twojej stałej opieki przez dosłownie moment. Może w taki sposób popatrz na to wszystko, skoro mówisz że się spełniasz. Niedługo już odzyskasz chociaż część czasu dla siebie.

Poza tym gdzie jest ojciec dziecka? Nie mógłby zająć się nią jak ty byś miała wychodne od czasu do czasu z innymi dziewczynami?[/QUOTE]
Masz rację. Czas tak szybko leci. Wiem że takie chwile mijają. Dlatego ja nie narzekam, tylko poszukuję jakieś inspiracji, motywacji aby coś zmienić w tej codzienności np. takie zajęcia fitness. A Koleżanki były i się zmyly.. Bawią się i nie mają zamiaru zakładać rodziny. Dlatego cóż miałyby że mną robić Mąż pracuje od 6 i wraca o 18. Pomaga mi przy kąpieli i przy karmieniu. I cóż tego dnia zostaje? W weekendy staramy się we trójkę spędzić miło czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MKac30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-24, 14:03   #8
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Cytat:
Napisane przez MKac30 Pokaż wiadomość
Masz rację. Czas tak szybko leci. Wiem że takie chwile mijają. Dlatego ja nie narzekam, tylko poszukuję jakieś inspiracji, motywacji aby coś zmienić w tej codzienności np. takie zajęcia fitness. A Koleżanki były i się zmyly.. Bawią się i nie mają zamiaru zakładać rodziny. Dlatego cóż miałyby że mną robić Mąż pracuje od 6 i wraca o 18. Pomaga mi przy kąpieli i przy karmieniu. I cóż tego dnia zostaje? W weekendy staramy się we trójkę spędzić miło czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za takie koleżanki to ja dziękuję. Są jeszcze niedojrzałe, mają i zawsze miały Cię gdzieś, lub obie te rzeczy. Zrozumieją jak będą miały swoje rodziny, a Ty już będziesz miała odchowane dzieci
Cóż Ci doradzić? Może znajdź sobie jakieś hobby, sport, np. bieganie z muzyką, fitness, cross fit, kino, książka, może umówcie się z mężem na jakieś wspólne rytuały, np. wieczorem wyłączacie tv, w tle może jakaś fajna muzyczka, a Wy gracie w Gry planszowe, rozmawiacie, czy co tam chcecie. Tak jak zauważyłaś-dziecko na zawsze nie pozostaje małe i z biegiem czas staje się świetnym kompanem, towarzyszem wypraw
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 21:26   #9
MKac30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Za takie koleżanki to ja dziękuję. Są jeszcze niedojrzałe, mają i zawsze miały Cię gdzieś, lub obie te rzeczy. Zrozumieją jak będą miały swoje rodziny, a Ty już będziesz miała odchowane dzieci
Cóż Ci doradzić? Może znajdź sobie jakieś hobby, sport, np. bieganie z muzyką, fitness, cross fit, kino, książka, może umówcie się z mężem na jakieś wspólne rytuały, np. wieczorem wyłączacie tv, w tle może jakaś fajna muzyczka, a Wy gracie w Gry planszowe, rozmawiacie, czy co tam chcecie. Tak jak zauważyłaś-dziecko na zawsze nie pozostaje małe i z biegiem czas staje się świetnym kompanem, towarzyszem wypraw
Święta racja już dawno je olalam. Brakowało mi osoby która czasem będzie dobrym słuchaczem. Bo każda z nas czasem potrzebuje się wygadac. Niestety z biegiem czasu zrozumiałam że mogę tylko liczyć na męża. On że mną pogada ale wiadomo nie od wszystkim O koleżankach zapomnialam. Dziękuję za podpowiedzi. Ten fitness z maluchem wydaje się być fajny. Bo obie będziemy miały radoche..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MKac30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 11:13   #10
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Poszukaj tu na forum mam z klasą, wątku gdzie mamy maja dzieci w takim wieku jak Ty, mi tez to duzo pomoglo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 21:52   #11
MKac30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Poszukaj tu na forum mam z klasą, wątku gdzie mamy maja dzieci w takim wieku jak Ty, mi tez to duzo pomoglo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poszukam przyda mi się takie wirtualne towarzystwo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MKac30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-26, 09:01   #12
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Dokładnie dzieciaki szxybko rosną, nawet za szybko. Potem będzie więcej czasu dla siebie na pewno !!! Głowa do góry lepiej się nacieszyć że dzidzia chce naszej uwagi bo potem już staje się bardziej samodzielne
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 22:16   #13
maggma83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 59
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Cytat:
Napisane przez MKac30 Pokaż wiadomość
Może i masz rację.. Z jednej strony przebywanie w domu z córką sprawia mi radość a z drugiej brakuje mi tej motywacji aby się wyszykowac. Tzn. Umalować się, ułożyć włoski i ładnie ubrać. Tak na co dzień nie mam czasu na to. Zakładam coś wygodnego i spinam włosy "jako tako". Dziś przyszedl mi do głowy fitness z dzieckiem. Są takie zajęcia organizowane. Można też zapoznać się z innymi mamami i pogadać. Chcę coś zmienić.. Bo praca w domu już mnie doluje..i ta codzienna rutyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać jak wygląda sytuacja po kilku miesiącach. Mam nadzieję, że jest lepiej w sensie nastroju i humoru. Przy malutkim dziecku faktycznie można się zatracić, szczególnie jak się siedzi samej w domu. Ja starałam sobie urozmaicać zajęcia, często wsadzałam wózek do samochodu i jeździliśmy do centrum do różnych miesc, żeby właśnie zabić rutynę i codzienność. No i odnowiłam kontakty z zapomnianymi koleżankami. część z nich ma dzieci w podobnym wieku, to nas w sumie też zbliżyło
maggma83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 07:47   #14
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Ktoś tu poddał myśl, by poszukać mam z podobnymi problemami, to może być jakaś wskazówka. Są też fora tematyczne, tam gdzie spotykają się pokrewne dusze. Innego wyjścia na razie nie widzę, miałam podobnie i tez tak szukałam bliskich osób.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 21:07   #15
ewel70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 9
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Witaj. Przechodziłam przez tę "samotność" parę lat temu gdy urodziła mi się córeczka. Doskonale zdaję sobie sprawę jak się czujesz. Zawsze chętnie wysłuchał. Może nawet doradzę? ;-)
ewel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 18:54   #16
weronkaa84
Zakorzenienie
 
Avatar weronkaa84
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: LKS
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

pomyłka
weronkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 18:47   #17
Brenda
Raczkowanie
 
Avatar Brenda
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Wieś
Wiadomości: 122
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

No ja właśnie odkąd urodzilam dzieci, odnowiłam kontakty ze starymi dobrymi koleżankami. Tez jakiś sposób Tyle, że one w podobnym czasie przeżywały macierzyństwo co ja. Każda z nas chyba miała podobny czas?
Brenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 22:38   #18
Rokoszka
Raczkowanie
 
Avatar Rokoszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Dot.: Jestem mamą i czuję się samotna..

Pomyśl sobie, że robisz naprawdę coś dobrego. Bycie matką, to najważniejszy zawód świata. A mąż niech bryluje, ale też mam nadzieję, że Cię wspiera.
Rokoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-27 23:38:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.