Inżynieria środowiska...czy warto?? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-26, 14:37   #571
jamnik96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Inżynieria środowiska

Witam mam pytanie odnośnie IŚ .
Zamierzam iść na ten kierunek ponieważ zamierzam pracować w melioracji lub w projektowaniu przyłączy wody i kanalizy.
Czy wogóle dobrze kombinuje, czy znajde prace np. w urzędzie miasta lub gminy i czy wystarczy mi do tego tytuł inżyniera.

Z góry dziękuje za odp.
jamnik96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 18:06   #572
pitu pitu
Rozeznanie
 
Avatar pitu pitu
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 843
Dot.: Inżynieria środowiska

Cytat:
Napisane przez jamnik96 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie odnośnie IŚ .
Zamierzam iść na ten kierunek ponieważ zamierzam pracować w melioracji lub w projektowaniu przyłączy wody i kanalizy.
Czy wogóle dobrze kombinuje, czy znajde prace np. w urzędzie miasta lub gminy i czy wystarczy mi do tego tytuł inżyniera.

Z góry dziękuje za odp.
Na samych przyłączach nie wyżyjesz, zwłaszcza bez uprawnień. W urzędach też ich często wymagają, no chyba że masz znajomości ;-)



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pudi pudi
pitu pitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 19:08   #573
nieciekawie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Witam, a co sądzicie o przekwalifikowaniu się?

Jestem na IŚ dziennych, w październiku zaczynam ostatni, V rok. Już teraz wiem, że wybrałam złą specjalizację (skończyłam inżynierkę na Inżynierii Ochrony Środowiska, magisterka to Zagospodarowanie Surowców i Odpadów) i zastanawiam się nad przebranżowieniem w kierunku wentylacji i klimatyzacji, tylko nie wiem czy jest sens. Główne obawy mam co do stanu mojej wiedzy - szczerze mówiąc projekty leżą i kwiczą - ani ja nie mam zbytniego obeznania, ani na studiach prowadzący nie kładli zbytniego nacisku na nie, bardziej polegało to na zasadzie "oddaj cokolwiek, aby zaliczyć". Czy jest szansa na to, że sama zdobędę wystarczającą wiedzę w temacie sanitarki, aby później móc podjąć pracę (o ile ktoś będzie chciał przyjąć inżyniera po innej specjalizacji), czy lepiej zdobyć wiedzę na drugiej magisterce, ewentualnie podyplomówce, chociażby nawet po to, aby mieć wykształcenie "na papierze"?

Tak, wiem, przespałam właściwy moment wybierając złą specjalizację już na drugim roku studiów, ale szczerze mówiąc sama jeszcze nie wiedziałam wtedy co chcę robić w życiu.

A wszystkim którzy chcą iść na IŚ - radzę dobrze się zastanowić. Jest dużo inżynierów po tym, a sam kierunek - misz masz wszystkiego, ciężko wynieść z niego konkretną wiedzę, dużo też przedmiotów typu "zapchaj dziurę". Sama, gdybym mogła jeszcze raz wybrać, nie poszłabym na IŚ.

Co do moich pytań mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć i z góry za to dziękuję
nieciekawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 19:42   #574
pitu pitu
Rozeznanie
 
Avatar pitu pitu
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 843
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez nieciekawie Pokaż wiadomość
Witam, a co sądzicie o przekwalifikowaniu się?

Jestem na IŚ dziennych, w październiku zaczynam ostatni, V rok. Już teraz wiem, że wybrałam złą specjalizację (skończyłam inżynierkę na Inżynierii Ochrony Środowiska, magisterka to Zagospodarowanie Surowców i Odpadów) i zastanawiam się nad przebranżowieniem w kierunku wentylacji i klimatyzacji, tylko nie wiem czy jest sens. Główne obawy mam co do stanu mojej wiedzy - szczerze mówiąc projekty leżą i kwiczą - ani ja nie mam zbytniego obeznania, ani na studiach prowadzący nie kładli zbytniego nacisku na nie, bardziej polegało to na zasadzie "oddaj cokolwiek, aby zaliczyć". Czy jest szansa na to, że sama zdobędę wystarczającą wiedzę w temacie sanitarki, aby później móc podjąć pracę (o ile ktoś będzie chciał przyjąć inżyniera po innej specjalizacji), czy lepiej zdobyć wiedzę na drugiej magisterce, ewentualnie podyplomówce, chociażby nawet po to, aby mieć wykształcenie "na papierze"?

Tak, wiem, przespałam właściwy moment wybierając złą specjalizację już na drugim roku studiów, ale szczerze mówiąc sama jeszcze nie wiedziałam wtedy co chcę robić w życiu.

A wszystkim którzy chcą iść na IŚ - radzę dobrze się zastanowić. Jest dużo inżynierów po tym, a sam kierunek - misz masz wszystkiego, ciężko wynieść z niego konkretną wiedzę, dużo też przedmiotów typu "zapchaj dziurę". Sama, gdybym mogła jeszcze raz wybrać, nie poszłabym na IŚ.

Co do moich pytań mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć i z góry za to dziękuję
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie liczy się jaką się skończyło specjalizację ale co się wie i umie. Kolejna magisterka czy podyplomówka to tylko zmarnowany czas. Poszukaj jakichś praktyk czy stażów jeśli nie masz w tym doświadczenia, nauczysz się obsługi programów, projekty na studiach to często zupełnie co innego niż prawdziwe projektowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pudi pudi
pitu pitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 17:26   #575
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez nieciekawie Pokaż wiadomość
Witam, a co sądzicie o przekwalifikowaniu się?

Jestem na IŚ dziennych, w październiku zaczynam ostatni, V rok. Już teraz wiem, że wybrałam złą specjalizację (skończyłam inżynierkę na Inżynierii Ochrony Środowiska, magisterka to Zagospodarowanie Surowców i Odpadów) i zastanawiam się nad przebranżowieniem w kierunku wentylacji i klimatyzacji, tylko nie wiem czy jest sens. Główne obawy mam co do stanu mojej wiedzy - szczerze mówiąc projekty leżą i kwiczą - ani ja nie mam zbytniego obeznania, ani na studiach prowadzący nie kładli zbytniego nacisku na nie, bardziej polegało to na zasadzie "oddaj cokolwiek, aby zaliczyć". Czy jest szansa na to, że sama zdobędę wystarczającą wiedzę w temacie sanitarki, aby później móc podjąć pracę (o ile ktoś będzie chciał przyjąć inżyniera po innej specjalizacji), czy lepiej zdobyć wiedzę na drugiej magisterce, ewentualnie podyplomówce, chociażby nawet po to, aby mieć wykształcenie "na papierze"?

Tak, wiem, przespałam właściwy moment wybierając złą specjalizację już na drugim roku studiów, ale szczerze mówiąc sama jeszcze nie wiedziałam wtedy co chcę robić w życiu.

A wszystkim którzy chcą iść na IŚ - radzę dobrze się zastanowić. Jest dużo inżynierów po tym, a sam kierunek - misz masz wszystkiego, ciężko wynieść z niego konkretną wiedzę, dużo też przedmiotów typu "zapchaj dziurę". Sama, gdybym mogła jeszcze raz wybrać, nie poszłabym na IŚ.

Co do moich pytań mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć i z góry za to dziękuję
Daj sobie spokoj z podyplomowka. Wystarczy ze jestes po is, na specjalizacje specjalnie nikt nie patrzy. Wszystkiego sie nauczyc/douczyc w pracy, ja szczerze mowiac teraz robie rzeczy ktorych na oczy nie widzialam na studiach. Czasami jest ciezko, robie cos dluzej niz inni, ale tez mniej mi placa, wiec wychodzi ok.
Mozesz sie pouczyc programow wspomagajacych projektowanie, np. sankom ma szkolenia online darmowe dla studentow i wersje edukacje.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 17:52   #576
Isnooookie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Wink Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Halo, halo jest może tu ktoś kto idzie na IŚ na Politechnikę Gdańską ?
Ja się wybieram, niestety sama i nikogo nie znam
Isnooookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 14:22   #577
bluexberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez Isnooookie Pokaż wiadomość
Halo, halo jest może tu ktoś kto idzie na IŚ na Politechnikę Gdańską ?
Ja się wybieram, niestety sama i nikogo nie znam
Co prawda jestem na trzecim roku, ale znalazłam jakieś grupy na fb z Twojego rocznika, popatrz .
https://www.facebook.com/groups/1128...320/?ref=br_rs
https://www.facebook.com/groups/InzS...016/?ref=br_rs
https://www.facebook.com/groups/2834...646/?ref=br_rs
bluexberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 08:21   #578
Isnooookie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Właśnie znalazłam ta grupę dwa dni temu, tylko jeszcze mnie nie dodali, ale i tak dziękuję 😊😊
Isnooookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 04:59   #579
bluexberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

spróbuj może anulować prośbę o przyjęcie i jeszcze raz, ktoś może nie zauważył )
bluexberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 23:46   #580
Isnooookie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Dobry pomysł 😊
Isnooookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 21:52   #581
aska2705
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

No właśnie chciałam zapytać jaką secjalizacje polecacie? I czy nasuwa wam się, z perspektywy czasu, ciekawy temat pracy inżynierskiej, np. z ogrzewnictwa, lub temat, z którym się warto zmierzyć badź taki, który jest na czasie lub jest na nie zapotrzebowanie? Lub znacie jakies firmy,które chętnie jakiś temat podrzucają studentom?

Teraz wybieram się na IV rok IŚ . Moim zdaniem po tym kierunku praca jest. Mieszkam w Lublinie i widzę wiele perspektyw.
aska2705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 02:47   #582
NuSs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 28
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cześć, Dziewczyny!
Jutro zaczyna się ostatnia tura rekrutacji na I st. na AGH. Wybrałam sobie IŚ, jestem już wpisana na ten kierunek na WGiGu. Ale czytając opinie na temat specjalności ogrzewniczej i chłodniczej - zaczynam być na rozdrożu, najgorsza jest w tym wszystkim ta skrajność. Podoba mi się też specjalność z IŚ - Odnawialne Źródła Energii, ale to już na WGGiOŚu. Tak, wybierać będę dopiero na II st., jednak I stopień jest dostosowany do specjalności na danym wydziale. Więc zastanawiam się w co lepiej pójść? To niestety mój ostatni dzwonek Kiedyś na pewno chciałabym zainwestować w uprawnienia budowlane, połączyć jakoś te dwie specjalności, zrobię najwyżej 2 naraz, jednak zastanawiam się po którym wydziale będzie łatwiej mi o przekwalifikowanie przy doborze drugiej specjalności? Czy w ogóle będzie mi to potrzebne? Patrzę w syllabus i oferta dydaktyczna wydaje się być ciekawsza na GGiOŚ. Jednak miałabym gorącą prośbę, by któraś z Was - swoim doświadczonym, fachowym okiem również postarała się tam zerknąć i spróbować mi doradzić. Będę bardzo(!) wdzięczna, proszę o pomoc.

Edytowane przez NuSs
Czas edycji: 2016-09-21 o 02:51
NuSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 12:31   #583
Arcane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Jak na WGiG to pewnie chodzi o specjalizację wentylacja i klimatyzacja, nie było ogrzewniczej, chyba że coś się zmieniło. Jestem absolwentka tego kierunku na tym wydziale i co mogę pwoiedziec, to że wiekszość osób od klimatyzacji to chojraczki nie znające się na rzeczy (albo mający wywalone na wszystko). I wiekszośc z nich jest nawiedzona. Nie znam chyba ludzi zadowolonych z tej specjalizacji. Nie polecam więc.
Arcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 13:31:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.