Turystyka i rekreacja - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-27, 22:50   #991
emssi
Przyczajenie
 
Avatar emssi
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 10
Dot.: Bezpłatna turystyka i rekreacja, gdzie?

Karlie69 to może na forach wypowiadali się tylko ci, którzy mieli negatywne wspomnienia z UAMu ...
okej, to chyba złożę do 2 uczelni i do 1 jako koło ratunkowe, jesli nie dostane sie do tamtych.

harleyka wiec po odrzuceniu awf-ów, szkoł wyższych i południa polski, wychodzi, że nie ma tak dużo uczelni z tir, a internet mamy taki sam :P.

Dobra, dzięki wszystkim za rady!
emssi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 13:35   #992
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Bezpłatna turystyka i rekreacja, gdzie?

Cytat:
Napisane przez emssi Pokaż wiadomość
wiec po odrzuceniu awf-ów, szkoł wyższych i południa polski, wychodzi, że nie ma tak dużo uczelni z tir, a internet mamy taki sam :P.
To i tak pozostaje jeden z popularniejszych kierunków. Przy okazji, czy przez :szkoły wyższe" rozumiesz też SGGW?
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 13:47   #993
emssi
Przyczajenie
 
Avatar emssi
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 10
Dot.: Bezpłatna turystyka i rekreacja, gdzie?

To, że jest popularny to się zgodzę. A wawy jakos nawet nie brałam pod uwagę, ze względu na to, że miasto samo w sobie mnie nie przekonuje.
emssi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 11:11   #994
jerzy12343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Studia turystyka i rekreacja. Warto?

Cześć,

Jestem studentem 2 roku kierunku turystyka i rekreacja, specjalność
menedżer hotelarstwa - Wyższa Szkoła Handlu i Usług Poznań,
jestem bardzo zadowolony ze studiów, otrzymuję tutaj bardzo wszechstronną wiedzę na temat zarządzania hotelarstwem, perspektywy znalezienia dobrze płatnej pracy też są duże lub założenia własnej firmy hotelarskiej polecam !!!!
jerzy12343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 15:24   #995
Evelyne_1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Studia turystyka i rekreacja. Warto?

Warto warto

To bzdura, że po tych studiach nie ma pracy. Kończę właśnie turystykę i rekreację w Wyższej Szkole /link/ Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej robię specjalność z zarządzania wellness i spa. Jeszcze w trakcie studiów zaczepiłam się w jednym z nich. Studia na tej uczelni bardzo polecam, bo dają dużo wiedzy praktycznej, co pracodawcy sobie cenią. Jest sporo specjalizacji do wyboru i bardzo indywidualne podejście do studenta. Poza tym, to najlepsza tego typu uczelnia w kraju - taki szczegół, jeśli do kogoś przemawia prestiż

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-06-19 o 07:04 Powód: link
Evelyne_1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 16:13   #996
ninek09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Turystyka i rekreacja studia Kraków

Hej!
Złożyłam podanie na TiR na UEK i AWF, chciałabym się dowiedzieć od osób, które studiują na tych uczelniach jakie mają opinie na temat tego kierunku
ninek09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 15:43   #997
pati0210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Turystyka i rekreacja studia Kraków

Hej, dołączam sie do postu wyżej, jestem już przyjęta, niestety tam gdzie bardziej mi zależało nie udało się dostać.. pozostaje TiR, niestety coraz wiecej osób zaczyna mnie dołować tym że po tym kierunku musze liczyć się z bezrobociem.. przykre, no ale zobaczymy co los pokaże...
pati0210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-20, 11:39   #998
ag_r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: turystyka i rekreacja :)

Hej Czy może któraś z Was może mi powiedzieć jak aktualnie wyglądają takie studia? Czy ilość geografii zależy od uniwersytetu?Bo zbytnio za nią nie przepadam, wolałabym celować w języki. Myślę przede wszystkim na uam lub wrocławskim.
ag_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 22:33   #999
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: turystyka i rekreacja :)

Cytat:
Napisane przez ag_r Pokaż wiadomość
Hej Czy może któraś z Was może mi powiedzieć jak aktualnie wyglądają takie studia? Czy ilość geografii zależy od uniwersytetu?Bo zbytnio za nią nie przepadam, wolałabym celować w języki. Myślę przede wszystkim na uam lub wrocławskim.
Trochę geografii jest ja miałam geografię turystyczną, potem gospodarczą. Dużo zagadnień geograficznych było też na obsłudze ruchu turystycznego i takich pierdołach jak krajoznawstwo czy regionalistyka, ale spokojnie jest to do przejścia.
__________________
kierowca od 26.03.2015r.








Edytowane przez ZacpanaRapem
Czas edycji: 2016-06-26 o 22:38
ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 20:19   #1000
ninek09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: turystyka i rekreacja :)

W sumie jak na razie to tylko na jednym semestrze była geografia turystyczna zbytnio do ciężkich przedmiotów to nie należy
ninek09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 22:32   #1001
nesquik122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Turystyka i rekreacja na UWM

hej, czy studiowała któraś z Was Turystykę i rekreację dziennie na UWM bądź innej uczelni? Mogłybyście napisać mi co sądzicie o tych studiach? Jak przedstawia się sprawa języków obcych? trzeba je dobrze znać czy nauczę się ich od podstaw? Zostałam przyjęta na TiR i Ekonomię, nie wiem który kierunek wybrać. Wiem, że to powinna być moja indywidualna decyzja ale chciałabym poznać tez opinię innych
nesquik122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 14:27   #1002
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Turystyka i rekreacja na UWM

Cytat:
Napisane przez nesquik122 Pokaż wiadomość
hej, czy studiowała któraś z Was Turystykę i rekreację dziennie na UWM bądź innej uczelni? Mogłybyście napisać mi co sądzicie o tych studiach? Jak przedstawia się sprawa języków obcych? trzeba je dobrze znać czy nauczę się ich od podstaw? Zostałam przyjęta na TiR i Ekonomię, nie wiem który kierunek wybrać. Wiem, że to powinna być moja indywidualna decyzja ale chciałabym poznać tez opinię innych
Ja na innej uczelni TiR kończyłam. U mnie na roku byli ludzie o słabej znajomości języka oraz tacy jak ja, po liceum z rozszerzonym np angielskim, po kursach itd, którzy niemal na zajęciach się nudzili. Na licencjacie miałam świetny system nauki - byliśmy pogrupowani według stopnia zaawansowania. I te zajęcia dały mi dużo. Na mgr niestety, nie było takiego systemu i była to dla mnie stagnacja. Po tym, co słyszę od znajomych, nie trzeba się obawiać języka, bo jeśli coś tam umiesz po liceum - dasz radę, ale absolutnie nie śmiem twierdzić, że się języka nauczysz w jakimś super stopniu. Niestety, nauka języków na studiach nie lingwistycznych zazwyczaj leży i kwiczy.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą

Edytowane przez Yenotek
Czas edycji: 2016-07-18 o 14:29
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 15:47   #1003
nesquik122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Turystyka i rekreacja na UWM

Cytat:
Napisane przez Yenotek Pokaż wiadomość
Ja na innej uczelni TiR kończyłam. U mnie na roku byli ludzie o słabej znajomości języka oraz tacy jak ja, po liceum z rozszerzonym np angielskim, po kursach itd, którzy niemal na zajęciach się nudzili. Na licencjacie miałam świetny system nauki - byliśmy pogrupowani według stopnia zaawansowania. I te zajęcia dały mi dużo. Na mgr niestety, nie było takiego systemu i była to dla mnie stagnacja. Po tym, co słyszę od znajomych, nie trzeba się obawiać języka, bo jeśli coś tam umiesz po liceum - dasz radę, ale absolutnie nie śmiem twierdzić, że się języka nauczysz w jakimś super stopniu. Niestety, nauka języków na studiach nie lingwistycznych zazwyczaj leży i kwiczy.
A miałaś tylko jeden język obcy czy było ich więcej ?
nesquik122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 15:57   #1004
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Turystyka i rekreacja na UWM

Cytat:
Napisane przez nesquik122 Pokaż wiadomość
A miałaś tylko jeden język obcy czy było ich więcej ?
na TiR zawsze są dwa języki
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 19:27   #1005
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Turystyka i rekreacja na UWM

Cytat:
Napisane przez Yenotek Pokaż wiadomość
na TiR zawsze są dwa języki
Od kiedy?
Ukończyłam licentat i magisterkę na tym kierunku, a miałam tylko jeden- angielski, co uważam całokształtnie za porażkę, jak na studia o takim kierunku. Zresztą pisałam o tym już na forum.

Skierowanie do grupy było na podstawie oceny ze świadectwa maturalnego. Matury nie zdawałam z angielskiego, tylko z innego języka, a trafiłam do grupy średnio-zaawansowanej. I poziomu języka nie można było zmienić, nawet jak ktoś sobie nie radził, bo takie osoby też były i się męczyły z nauką
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 15:00   #1006
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Turystyka i rekreacja na UWM

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Od kiedy?
Ukończyłam licentat i magisterkę na tym kierunku, a miałam tylko jeden- angielski, co uważam całokształtnie za porażkę, jak na studia o takim kierunku. Zresztą pisałam o tym już na forum.

Skierowanie do grupy było na podstawie oceny ze świadectwa maturalnego. Matury nie zdawałam z angielskiego, tylko z innego języka, a trafiłam do grupy średnio-zaawansowanej. I poziomu języka nie można było zmienić, nawet jak ktoś sobie nie radził, bo takie osoby też były i się męczyły z nauką
Serio? Myślałam, że to podstawa - 2 języki na licencjacie TiR. Z kim nie rozmawiałam, mieli po 2. Ale jak widać, to nie reguła. Na mgr też miałam jeden.
U nas był test wewnątrzuczelniany. Niestety, wiem że ten system nie przetrwał długo.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą

Edytowane przez Yenotek
Czas edycji: 2016-07-19 o 15:01
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 15:29   #1007
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Turystyka i rekreacja na UWM

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Od kiedy?
Ukończyłam licentat i magisterkę na tym kierunku, a miałam tylko jeden- angielski, co uważam całokształtnie za porażkę, jak na studia o takim kierunku. Zresztą pisałam o tym już na forum.

Skierowanie do grupy było na podstawie oceny ze świadectwa maturalnego. Matury nie zdawałam z angielskiego, tylko z innego języka, a trafiłam do grupy średnio-zaawansowanej. I poziomu języka nie można było zmienić, nawet jak ktoś sobie nie radził, bo takie osoby też były i się męczyły z nauką
jakbym czytała o moich studiach..
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 17:58   #1008
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Turystyka i rekreacja na UWM

Cytat:
Napisane przez Yenotek Pokaż wiadomość
Serio? Myślałam, że to podstawa - 2 języki na licencjacie TiR. Z kim nie rozmawiałam, mieli po 2. Ale jak widać, to nie reguła. Na mgr też miałam jeden.
U nas był test wewnątrzuczelniany. Niestety, wiem że ten system nie przetrwał długo.
Serio, serio. Niestety wygląda to jak wygląda, a uważam, że powinny być obowiązkowe dwa języki. Kiedyś tak było, gdy studiowałam i z tego, co wiem, to nadal tak jest. I nie ma to znaczenia czy szkoła państwowa czy prywatna. A praktyki na TiR to już w ogóle porażka była
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 17:12   #1009
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Turystyka i rekreacja na UWM

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Serio, serio. Niestety wygląda to jak wygląda, a uważam, że powinny być obowiązkowe dwa języki. Kiedyś tak było, gdy studiowałam i z tego, co wiem, to nadal tak jest. I nie ma to znaczenia czy szkoła państwowa czy prywatna. A praktyki na TiR to już w ogóle porażka była
Oj tak, praktyki to była porażka. Kilka lat temu kończyłam, ale nie wydaje mi się, by coś się zmieniło
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-07, 17:23   #1010
Evro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Turystyka i rekreacja - WĄTEK ZBIORCZY

Witam!!! Chciałabym sie zapytać czy jest tu osoba która wybiera sie w tym roku na mgr po turystyce i rekreacji? Ja skończyłam Tir na UEku w Krakowie i chce sie przeprowadzić do Lublina . Widzę, ze tylko na Up jest cos po Tirze a dokładnie dwa kierunki. Mam nadzieje, że ktos sie odezwie 😁 Pozdrawiam!
Evro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 04:30   #1011
Evro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Turystyka i rekreacja - WĄTEK ZBIORCZY

Hej ! Pewnie jestes juz po studiach ale moze zaczynasz mgr po Tirze? Prosze o odpowiedz ! Napisz wiadomość do mnie ❤️
Evro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 12:59   #1012
Olalala27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: Turystyka i rekreacja - WĄTEK ZBIORCZY

Dziewczyny TiR w Krakowie na Uniwersytecie Ekonomicznym, AGH, czy AWF ? Liczę po prostu na wasze luźne opinie i uwagi . Pozdrawiam
Olalala27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 00:11   #1013
zygul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 10
Dot.: Turystyka i rekreacja - WĄTEK ZBIORCZY

Ja też zapytam o Kraków: UP czy UEK?
Ktoś mógłby napisać coś więcej o kulisach studiowania turystyki na UP?
zygul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 17:22   #1014
ulla110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 10
Dot.: Turystyka i rekreacja - WĄTEK ZBIORCZY

Mam ostatnie dni na podjecie decyzji o studiach zaocznych na tym kierunku i też chętnie poczytam o opiniach z obu uniwerków Studiuję lingwistykę i szukam kierunku, który nieco przygotuje mnie do pracy z klientami w ogóle. Liczę na to, że Turystyka i rekreacja osłodzi trochę marne życie studentki lingwistyki. A póki jeszcze jest rekrutacja i intensywnie myślę, nad kierunkiem który byłby sensowniejszy niż TiR (na tyle sensowny, że zastąpiłby lingwistykę) to proszę jeszcze o opinie na temat ekonomii i gospodarki przestrzennej (jakby się ktoś orientował).
ulla110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 09:14   #1015
wikii15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 216
Dot.: Turystyka i rekreacja - WĄTEK ZBIORCZY

Polecam ekonomię na UG. Dużo specjalności do wyboru, kadra pracuje nie tylko naukowo a i zawodowo. Poziom wysoki- UG poziom zaniżają pseudo kierunki socjologie, politologie, wiedza o teatrze itp..
wikii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 10:26   #1016
sevia
Raczkowanie
 
Avatar sevia
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 47
Dot.: Turystyka i rekreacja - WĄTEK ZBIORCZY

Siema
Studiował ktor TiR na AWF w Krakowie?
sevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 11:45   #1017
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Turystyka i rekreacja - WĄTEK ZBIORCZY

Jakby ktoś szukał informacji o AWF Poznań chętnie pomogę na priv 3 rok
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-28 12:45:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.