Hejsterskie filolożki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-17, 14:14   #1
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595

Hejsterskie filolożki


Witam, wątek powstał z dyskusji jaka narodziła się w pewnym wątku, a raczej z powodu wylewającej się frustracji studentek i absolwentek różnych filologii. Zapraszam tutaj wszystkie do lamentu nad poziomem nauczania, do płaczu nad wymaganiami prowadzących, do zgrzytania zębami nad stertą ksiąg do przeczytania, do kopania SCS/łaciny, oraz wszelkich innych zachęcam również do dzielenia się spostrzeżeniami przez absolwentki i perypetiami związanymi z poszukiwaniem pracy w zawodzie.

link: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=664476&page=152
Dyskusja skończyła się na... podręcznikach które zawierają błędy pozdrawiam wszystkie studentki które nie mają z czego korzystać, bo przecież wszelkie podręczniki są słabe

ps. tak wiem, widzę błąd w tytule. Potraktujmy to jako zabawną grę słów - filolog człowiek zajmujący się językiem popełnia fatalne literówki w tytule wątku

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2013-02-17 o 14:19
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 14:34   #2
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Witam, wątek powstał z dyskusji jaka narodziła się w pewnym wątku, a raczej z powodu wylewającej się frustracji studentek i absolwentek różnych filologii. Zapraszam tutaj wszystkie do lamentu nad poziomem nauczania, do płaczu nad wymaganiami prowadzących, do zgrzytania zębami nad stertą ksiąg do przeczytania, do kopania SCS/łaciny, oraz wszelkich innych zachęcam również do dzielenia się spostrzeżeniami przez absolwentki i perypetiami związanymi z poszukiwaniem pracy w zawodzie.

link: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=664476&page=152
Dyskusja skończyła się na... podręcznikach które zawierają błędy pozdrawiam wszystkie studentki które nie mają z czego korzystać, bo przecież wszelkie podręczniki są słabe

ps. tak wiem, widzę błąd w tytule. Potraktujmy to jako zabawną grę słów - filolog człowiek zajmujący się językiem popełnia fatalne literówki w tytule wątku
Hah, chciałam Ci odpisać na tamtym wątku, ale już założyłaś wątek.
Łączę się w bólu i zgrzycie zębów znad językoznawstwa

Pogrubione -rozwaliłaś mnie
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 15:13   #3
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Dyskusja skończyła się na... podręcznikach które zawierają błędy pozdrawiam wszystkie studentki które nie mają z czego korzystać, bo przecież wszelkie podręczniki są słabe
Ja jeszcze pozdrawiam moją bibliotekę wydziałową.
"- Poproszę książkę XXX autora YYY
- a sprawdzała pani w katalogu, czy jest?
- tak, są dwa egzemplarze!
- oh, przykro mi, nie mogę pani tego pożyczyć do domu, bo jeden egzemplarz musi być w magazynie, a drugi jedynie do korzystania w czytelni".

Tak, jasne, że będę czytać 500stronicową książkę w czytelni, siedząc tam pół dnia codziennie

Albo jeszcze lepsze - książek typowych dla filologii polskiej, nie ma na wydziale humanistycznym - musisz jechać sobie do biblioteki głównej (znajdującej się przy wydziale administracji i wydziale nauk przyrodniczych).. Ok
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 15:53   #4
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Ja jeszcze pozdrawiam moją bibliotekę wydziałową.
"- Poproszę książkę XXX autora YYY
- a sprawdzała pani w katalogu, czy jest?
- tak, są dwa egzemplarze!
- oh, przykro mi, nie mogę pani tego pożyczyć do domu, bo jeden egzemplarz musi być w magazynie, a drugi jedynie do korzystania w czytelni".

Tak, jasne, że będę czytać 500stronicową książkę w czytelni, siedząc tam pół dnia codziennie

Albo jeszcze lepsze - książek typowych dla filologii polskiej, nie ma na wydziale humanistycznym - musisz jechać sobie do biblioteki głównej (znajdującej się przy wydziale administracji i wydziale nauk przyrodniczych).. Ok
My korzystamy z katalogu horizon i jak zamówisz, to choćby to był ostatni egzemplarz, muszą wypożyczyć (książki przeznaczone do korzystania na miejscu są odpowiednio oznaczone).
Norton's Anthology of American Literature znalazłam na Wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 15:56   #5
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Hejsterskie filolożki

O tak, pohejSterujmy sobie razem!

Muszę wylać frustracje (poniżej)

1. W tym semestrze (tak samo, jak drabineczka, chyba) będę miała dwa dni, kiedy będę jechac na uczelnię (3h w obydwie strony) na jedne (1,5h) zajęcia. I oczywiscie - w środku dnia!

2. Katalog biblioteczny.
Sprawdzam maila - przyszło mi powiadomienie, że mam książkę ważną do 14.02. Wchodzę do katalogu, żeby ją przedłużyć (mogłabym nawet pojechać i oddać, ale miałam przerwę międzysemestralną w zeszłym tygodniu, a w przerwie biblioteka jest zamknięta) i co mi się wyświetla? Komunikat, że costam robia w systemie od ósmego do 16-go i katalog można TYLKO przeglądać, ale nie mozna zamawiać i przedłużać. Dziękujemy. Do widzenia!

Jak mi karę naliczą (nawet, jak to będą tylko 2 zł) to zrobię awanturę, bo ani przedłużyć, ani oddać.

3. Nie wiem, czy też to znacie. Działo sie na pierwszym i drugim roku ---> Tego nie musicie się uczyć, bo bedzie na drugim roku/ To się robi tak, ale to tylko przykład, bo to materiał trzeciego roku / A imieslowy to bedziecie mieć na gramatyce w piątym semestrze, więc teraz tylko teorię zrobimy.
Trzeci rok nadszedł, i co jest? Ale jak to, nie robiliscie tego? / Tego też nie zdążyliście przerobić? To co wy robiliscie przez całe dwa lata? /
Wykladowca (W): A teraz zrobimy małe powtórzenie ze składni... Jakie są typy zdań podrzędnych i w jaki sposób się je wyznacza?
Studenci (S): Yyyyy...
W: Ale jak to, nie wiecie?! Przecież to tylko powtórka jest!
S: Ale myśmy tego wczesniej nie przerabiali.
W: Jak to nie? Nie mieliście gramatyki opisowej języka polskiego na pierwszym roku?
S: Mieliśmy.
W: No właśnie!
S: Ale w ogóle nie mielismy składni, bo byl tylko jeden semestr zajęć.
W: Aha! Ale to w takim razie coś z liceum musicie pamiętać!
S: W programie liceum nie ma rozbioru logicznego zdania.
W: Nie ma?!
S: W gimnazjum bylo, ale pewnie malo kto cos pamięta....

I tym sposobem straciliśmy jakieś 15 minut zajęć. A wystarczyło, żeby babka wcześniej zapowiedziala, że wtedy i wtedy zaczynamy robić zdania zlożone i mamy sobie poczytać na ten temat. No ale po co, skoro to i tak tylko powtórzenie?!

Dziękuję, frustracje wylałam. Teraz się odwołam do kilku wypowiedzi z macierzystego wątku (zacytowałam, żeby tutaj było wiadomo, o co mi chodzi)


Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ja przepraszam że tak ględzę w kółko o studiach ale dzisiaj mam nerwa do potęgi.
Literatura.
Wiersze.
Przynosisz je na zajęcia. I wymagają od ciebie interpretacji na poziomie akademickim to nic że inni/normalni po prostu przerabiają te wiersze na ćwiczeniach i dyskutują wszyscy robiąc burzę mózgów, u nas jeden prowadzący się obrażał że nie wykonaliśmy pracy w domu i nie dajemy mu gotowej odpowiedzi. Ja rozumiem, praca w domu i tak dalej, ale ja jestem maluczkim studencikiem-wieśniaczkiem do pana profesora nie dorastam, to po co mu moja interpretacja i analiza skoro się dowiem że powinnam przerzucać gnój a nie się poezją zajmować
O tak! Skąd ja to znam! Miałam semstr z tego typu babką, która wymagała buk wie czego. A najlepsze było to, że baliśmy się u niej na zajęciach odzywać, bo oczywiście, jak ktoś źle odpowiedział to albo było wysmiewanie albo brak reakcji (i wtedy nie wiadomo, czy ta osoba szła w dobrym kierunku, czy jednak nie). I wymaganie czegoś, czego nikt nigdy wczesniej na żadnych zajęciach nam nie przekazał. Fuck yeah!


Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Bo to jest sposób uczenia w Polsce:
jak mozna zadawac takie głupie pytania,?!
jak można się pytac o takie banały przecież to powinniście wiedzieć! ,
co z was za idioci?
jesteście na studiach to macie studiować a nie że ja wam odpowiem na wszystkie pytania!
I wejściówki na zajęcia które obejmują ten sam materiał co zaliczenie.
W tej książce ( literatura zalecana na egzamin) sa błedy ale wy jesteście studentami i powinniście je wyłapać zamiast bez sensu uczyć się bzdur!!

A później głupie gadanie jak to studenci zagraniczni sa syuper bo nie boja sie zadawać pytan i są bardzo otwarci.
Co prawda tego o idiotach u nas nie bylo, ale cala reszta jak najbardziej. I też sa potem ze strony prowadzących pytania: Ale dlaczego nic nie mówicie, powinniescie zadawać pytania, odzywać się dyskutować... Jednak nikt nie zadaje pytań, bo odpowiedź to zazwyczaj - Było na stroni X w materiałach które mieli państwo przyswoić, widzę, że się państwo nie przygotowali. I większość wykładowców nie jest w stanie chyba pojąć, że przeczytać nie znaczy zrozumieć, a juz tym bardziej przeczytać nie znaczy wykuć na blachę.



Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
\

A i tak najbardziej "lubiłam" w zeszłym semestrze dzień, kiedy miałam zajęcia od 8 do 18;30... co zmieściłoby się spokojnie w godz. 8-15 z 15 minutowymi przerwami, no ale po co, lepiej dowalić nam okienka po 1,5 h



pamiętam... eh...
takie okienka tłumaczono nam przepisami bhp
U nas była sytuacja, że milismy zajęcia X-okienko 1,5h- zajecia X i kończyliśmy 18.10. A najlepsze z tego wszystkiego było to, że w czasie tego okienka prowadzący miał dyzur i powiedział, że jemu też by pasowały te przedmioty jeden po drugim, a potem by wczesniej jechał do domu, ale nie można ze wzgledu na BHP. Więc (wiem, że nie zaczyna się zdania od więc) mielismy te zajęcia nielegalnie i po kryjomu (dogadalismy sie ze wszystkimi od dziekana, przez woźnego od kluczy, po prowadzącego), bo wpisanie tych samych przedmiotów pod rząd jest niezgodne z BHP. Co z tego, że dzięki temu jesteśmy bardziej żywi na tych zajęciach i kończymy 2h wczesniej
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 16:05   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez linka_12
O tak! Skąd ja to znam! Miałam semstr z tego typu babką, która wymagała buk wie czego. A najlepsze było to, że baliśmy się u niej na zajęciach odzywać, bo oczywiście, jak ktoś źle odpowiedział to albo było wysmiewanie albo brak reakcji (i wtedy nie wiadomo, czy ta osoba szła w dobrym kierunku, czy jednak nie). I wymaganie czegoś, czego nikt nigdy wczesniej na żadnych zajęciach nam nie przekazał. Fuck yeah!
O matko, studiujesz gdzieś na pomorzu?
No u mnie tak samo
-kto powie to i tamto
-...
-no słucham
-...
-NO SŁUCHAM
-y <spocony czerwony> tak to jest yyy <zdenerwowany, długopis mu leci> myślę że chodzi tutaj o koncepcję Boga Schopenhauera i widzimy tu <mini atak serca>
-haha proszę pana nie jesteśmy w przedszkolu proszę być poważnym w rozmowie ze mną, niby gdzie? jak? kiedy? w którym miejscu? skąd to pan niby wziął, z księżyca? o matko Boska i wy nazywacie siebie studentami

nie muszę mówić że tak po 2 miesiącach panowała taka cisza jak w kostnicy.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 16:08   #7
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
O matko, studiujesz gdzieś na pomorzu?
No u mnie tak samo
-kto powie to i tamto
-...
-no słucham
-...
-NO SŁUCHAM
-y <spocony czerwony> tak to jest yyy <zdenerwowany, długopis mu leci> myślę że chodzi tutaj o koncepcję Boga Schopenhauera i widzimy tu <mini atak serca>
-haha proszę pana nie jesteśmy w przedszkolu proszę być poważnym w rozmowie ze mną, niby gdzie? jak? kiedy? w którym miejscu? skąd to pan niby wziął, z księżyca? o matko Boska i wy nazywacie siebie studentami

nie muszę mówić że tak po 2 miesiącach panowała taka cisza jak w kostnicy.
Wręcz przeciwnie - na południu Polski. Jednak ten typ prowadzącego występuje chyba na kazdej uczelni, na każdym wydziale, na kazdym kierunku
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 16:09   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

a u filologów najczęściej zajmuje się literaturą
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 16:14   #9
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Hejsterskie filolożki

Czytam Was i widzę, że moja prowadząca chyba opanowała wszystkie uczelnie w kraju. Nie potrafisz zinterpretować po jej myśli? Nie czytałaś tekstu, jesteś bezczelnie nieprzygotowana, należy Cię objechać publicznie i zrobić grupie wejściówkę, którą uwalą. Ulubione powiedzenie: "Where is that in the text?". Ewentualnie wybiera kogoś z listy, za brak lub złą odpowiedź lecą minusy i można oblać przedmiot.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 16:17   #10
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Hejsterskie filolożki

Drabineczko, szkoda, że nie założyłaś tego wątku jak jeszcze filolożką mogłam się nazywać Będę was podczytywać za to!
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 16:24   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

SUGARCANE, TŁUMACZ SIĘ! Co z iberystyką :- o ?!

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez mell002 Pokaż wiadomość
Czytam Was i widzę, że moja prowadząca chyba opanowała wszystkie uczelnie w kraju. Nie potrafisz zinterpretować po jej myśli? Nie czytałaś tekstu, jesteś bezczelnie nieprzygotowana, należy Cię objechać publicznie i zrobić grupie wejściówkę, którą uwalą. Ulubione powiedzenie: "Where is that in the text?". Ewentualnie wybiera kogoś z listy, za brak lub złą odpowiedź lecą minusy i można oblać przedmiot.
Weź[*] ja aktualnie próbuję we wszelkich znanych mi językach znaleźć jakiekolwiek pomocne materiały do egzaminu

owe materiały po prostu nie istnieją
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 16:34   #12
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Hejsterskie filolożki

Wprawdzie nie jestem fililożką, ale opowiem Wam tekst mojego prowadzącego, starszego Pana , który wyraził nam pogląd o studentach zaocznych (czyli o nas).
Jeden z jego nudnych wykładów, niektórzy robią jakieś notatki, większość jednak przysypia z nudów. Pan G. nagle przerywa wykład i z miną władcy mórz i oceanów rzecze:
- Czy wiecie czy różni się student dzienny od studenta zaocznego?
- ????
- To tak jakby posłuchać śpiewu słowika a posłuchać śpiewu wróbla!

Wiadomo kto tu jest słowikiem a kto wróblem.

Pozdrawiam Wielce Szanownego Pana Doktora E.G. z PWSZ Tarnów
__________________
To jest życie- tu nie ma sentymentów



kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 16:41   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

Sugar doczytałam, o matko szok - Iberystyka dobrze ci szła z tego co wiem myślałaś też o rosyjskiej a tutaj taki zwrot akcji w stronę medycyny, szok powodzenia życzę!
Co do matury nie martw się, ja też zdaję w tym roku
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 16:53   #14
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Hejsterskie filolożki

dołączam.

jeden egzemplarz Beniowskiego na cały wydział- lektura obowiązkowa dla 140 osób[*]
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:01   #15
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

A no znam to, u nas były książki widmo przekazywane nam na pendrajwie bo inaczje nie istniały
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:04   #16
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Hejsterskie filolożki

haa wątek dla mnie. filolożka wita.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:08   #17
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Hejsterskie filolożki

zgadzam się z tym, co napisałyście powyżej. też wkurzają mnie te zapychaczowe godziny...
t.i. wf historia filozofii.. też to wszystko przerabiałam. na ti też robiliśmy bloga na zaliczenie... mieliśmy też drugi identyczny przedmiot, eni. i tam też blożek i dokumenty w wordzie...
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:09   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

[*]
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:11   #19
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Hejsterskie filolożki

właśnie mnie jutro czeka egzamin z tego syfu.
pozdrawiam palatalizację.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 17:20   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

Najbardziej ale to najbardziej denerwuje mnie fakt że już pomijam książki nie do zdobycia które nie istnieją, to to że muszę znać i ogarniać książki których nawet nie czytałam i na oczy nie zobaczę - były, który rok, kto napisał - aha.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:23   #21
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Hejsterskie filolożki

Ja już jestę absolwętę


Też nie było materiałów do pisania, człowiek musiał sam "se z dupy wziąć" A potem szok, że nie ma 24356 przypisów na stronę

I na pierwszym czy tam drugim roku dostaliśmy w twarz Wstępem do językoznawstwa Bańczerowskiego. Do tej pory zastanawiam się, czy to było napisane po polsku
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:26   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

ma nawet stronę na fejsie
http://www.facebook.com/pages/Wst%C4...19005678185655

to coś znaczy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:53   #23
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Hejsterskie filolożki

Jako żem filolożką jest już dyplomowaną, to się przywitam


Kilka lat po studiach, a ja nadal czekam na ten piękny dzień, kiedy to SCS się przyda, albo kiedy będę mogła w praktyce stwierdzić kiedy i po cholerę użyto języka w ujęciu pragmatyczno-kognitywnym.


Pozdrawiam walczących z językoznawstwem
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 18:08   #24
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Hejsterskie filolożki

Tak swoją drogą... mogę zapytać kto na jakiej filo się użera/ł? Zgłasza się węgierski
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 18:33   #25
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą... mogę zapytać kto na jakiej filo się użera/ł? Zgłasza się węgierski
Zgłasza się czynnie użerająca z filologią rosyjską

magyarparaszt, znasz może jakiś dobry przewodnik po Węgrzech/stronę internetową/cokolwiek? Sobie ubzdurałam, że na majówkę pojedziemy ze znajomymi do Budapesztu, ale to JA oczywiście muszę zrobić nam jakiś plan dnia/plan zwiedzania i nie wiem od czego zacząć.
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 18:37   #26
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Hejsterskie filolożki

Hej, ja też z filologii
3 rok, ale już postanowiłam, że będzie ostatnim... Dlaczego? Kiepski poziom nauczania języka (filo od podstaw), szkoda mi marnować następnych dwóch lat, skoro widzę, że poziom 4 i 5 roku jest dość słaby jak na filo... Poza tym odczuwam bezsensowność tej nauki, niestety.
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 18:41   #27
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Hejsterskie filolożki

II rok filpolu.
już wiem, że od następnego roku akademickiego wezmę drugi kierunek.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 19:00   #28
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą... mogę zapytać kto na jakiej filo się użera/ł? Zgłasza się węgierski
ja jestem patryjotka, więc filologia polska
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 19:26   #29
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez linka_12 Pokaż wiadomość
magyarparaszt, znasz może jakiś dobry przewodnik po Węgrzech/stronę internetową/cokolwiek? Sobie ubzdurałam, że na majówkę pojedziemy ze znajomymi do Budapesztu, ale to JA oczywiście muszę zrobić nam jakiś plan dnia/plan zwiedzania i nie wiem od czego zacząć.
Hym, przewodnik to ja mam, kupiłam 5 lat temu i nadal mi służy Powiedz mi na ile dni jedziecie i czy tylko Budapeszt to Ci polecę co i jak plus sypnę linkami
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 19:38   #30
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

Ja się nie zdradzam, ale podejrzewam że u mnie magisterki nie będzie - chociaż teraz robię maturę żeby iść na drugi kierunek studiów najprawdopodobniej rzucę to wszystko w diabły i wyjadę za granicę. Zagramanica nie straszna jak się zna języki! ;p

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

To ja wam jeszcze postękam że u mnie krucho z kasą, przez sesję musiałam ograniczyć moją pracę, teraz chwilowa przerwa, znowu poprawka na głowie a jeszcze jak mi warunek dowalą to będę jadła tynk

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Chociaż właśnie jestem na etapie: obożemójedynymaryjkojózef urzucamstudia bo psychicznie nie wyrabiam.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-08 08:32:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.