Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawiamy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-09, 09:51   #31
karoolecka
Zadomowienie
 
Avatar karoolecka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 525
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

ja za to chyba stworzę sobie słoiczki będę oszczędzać na konkretne rzeczy
choć jestem tylko biedną studentką wizja ewentualnego spełnionego konkretnego marzenia zmobilizuje mnie może do oszczędzania
karoolecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 09:55   #32
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
Fotograf - znaleźliśmy full opcję za 1700 (przygotowania i plener - wszystko jest), a inni wołali po 2,5-3,5 tys. także prawie tysiąc w kieszeni

Zawieszki na wódkę podobnie jak Ty - wstążka, dorzucimy jakiś mały koralik i tyle

karoolecka coś w tych słoiczkach jest. Słyszałam też, aby wypisywać co się kupuje i wykreślać to, co okazało się zbędne i na tym oszczędzać

Generalnie może nie byłam na wielu weselach w swej karierze ale jak gadałam ze znajomymi to zawsze pamięta się coś co nie wyjdzie albo jest źle przemyślane: organizacyjnie, braknie albo jest mało picia, jedzenie niezbyt dobre albo mało, zespół/muzyka kiepska, niedopasowana do imprezy i gości. Owszem robi ładne wrażenie ale albo pamięta się że było ładnie albo że nie i nikt potem nie pamięta takich szczegółów jak kolor serwetek dopasowany do zaproszeń czy tego typu sprawy Wiem że ładnie to wygląda i sama jestem estetką ale staram się nie iść w przesadę I tak najważniejsza jest atmosfera, goście będą się bawić niezależnie od tego jaki kolor będzie przewodni, albo czy na sali będą dekoracje z tulipanów czy goździków Tak więc staram się podejść realnie do tematu Widziałam ładne serwetki z inicjałami pary młodej lub imionami ale kosztowałoby mnie to min. 100zł. To na pewno nie będę tak przesadzać. Zbyteczny wydatek tym bardziej że wszystkie wylądują w koszu potem

Co do zaproszeń to postaram się skalkulować czy się opłaca robić samemu czy nie i wtedy zdecyduję Dekorację kościoła - mam nadzieję że ktoś będzie brał ślub wtedy jeszcze to chciałabym z kimś ustalić wspólnie dekorację i podzielić wydatek a jak nie to skupię się na ładnych wiązankach na ołtarz i myślę że to będzie robić największe wrażenie

A i nie będę robić prezencików dla gości jakiś śmiesznych tylko chcemy dać na końcu wesela ciasto każdej parze - bo taki zwyczaj więc dodatkowe migdały w lukrze, figurki itp itd odpadają. I nie będziemy też rozdawać wódki. Bardzo miłe to ale niestety tniemy koszty i raczej nie planujemy. Myślę że nikt się nie obrazi a ciasto z przyjemnością zje w domu jak wróci.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2013-05-09 o 09:58
anannke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 10:41   #33
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

anannke dlatego właśnie nie decydujemy się na jakieś nalepki na wódkę, czy strojne ozdoby . Zgadzam się z Tobą w 100%, że goście zapamiętują jedzenie, zespół i atmosferę. Dlatego na zespole staraliśmy się mocno nie oszczędzać, zdecydowaliśmy, że wolimy gdzie indziej ciąć koszty niż na kimś, kto odpowiada za dobrą zabawę.

U mojego TŻ'a także jest zwyczaj z ciastem, ale zobaczymy cenowo ile by nas to wyniosło, bo ciasta i inne słodkości mamy wliczone w cenę talerzyka. Myślimy aby dać gościom w prezencie coś drobnego, a pożytecznego i mamy oryginalny pomysł, więc mam nadzieję, że uda nam się go zrealizować, bo nigdzie się jeszcze z tym nie spotkałam

A wódkę na odchodne damy tylko kierowcom, którzy nie mogli pić
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 10:44   #34
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Helloł wszystkim

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;4071379 1]to ja sie moze tez podlacze [/QUOTE]

Myha witaj

Cytat:
Napisane przez Tycikata Pokaż wiadomość
to może i ja się nieśmiało podłączę?

do oszczędnych nie należę ale może mnie nauczycie?
Hej kochana żadna konkurencja, po prostu inny wątek, ale niestety poprzedni nam zablokowali...

Super Kishlaczkowa że załozyłaś nowy wątek będziemy miały gdzie dalej plotkować
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 10:57   #35
Angel_21_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 680
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

co do naszych oszczędności to wygląda tak :
- zrezygnowaliśmy z owoców na sali - kupimy je we własnym zakresie bo handlujemy spożywką
- ciasto i tort - również tym handlujemy i z tego zrezygnowaliśmy bo tak nas wyjdzie dużo taniej i mamy sprawdzone źródło
-kwiaty - mój wujek zajmie się dekoracją kościoła, samochodu, bukiety i kwiaty na sale
- zaoszczędziliśmy na foto - skorzystałam z oferty jaką moja ciotka miała fotograf bierze 2300 za album , fotoksiążkę , 2x mniejsze fotoksiążki dla rodziców, plener w innym dniu i większy format fotek do albumu
- kamerzysta został nam polecony przez fotografa i płacimy 1700 to na prawde dobrze w moich okolicach
- zaproszenia, menu, winietki, i kokardki na wódkę również robimy sami
- więcej dekoracji na sali nie jest potrzebne bo sala jest sama w sobie ładna i nic więcej nie trzeba

na razie tak to u nas wygląda
__________________
Angel_21_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 11:07   #36
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Super Kishlaczkowa że załozyłaś nowy wątek będziemy miały gdzie dalej plotkować
brakowało mi Was dlatego!

Angel_21
z kamerzystą, owocami, cistami i kwiatami super! Sama bym tak zrobiła gdybym miała możliwość
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 11:24   #37
Lilly_Lilly
Zakorzenienie
 
Avatar Lilly_Lilly
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6 868
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

hej mozna sie dołączyc ? tak was teraz poczytuje i widze ze wy duzo rzeczy macie po znajomosci lub z własnych źrodel ja chyba nikogo znajomego nie mam zeby tymi rzeczami handlował czy mogł załatwic tak wiec bedzie ciezko zeby ciąc koszty
__________________
25.02.2012
Lilly_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 11:28   #38
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
brakowało mi Was dlatego!

Angel_21 z kamerzystą, owocami, cistami i kwiatami super! Sama bym tak zrobiła gdybym miała możliwość
Mnie też Was brakowało

Cytat:
Napisane przez Lilly_Lilly Pokaż wiadomość
hej mozna sie dołączyc ? tak was teraz poczytuje i widze ze wy duzo rzeczy macie po znajomosci lub z własnych źrodel ja chyba nikogo znajomego nie mam zeby tymi rzeczami handlował czy mogł załatwic tak wiec bedzie ciezko zeby ciąc koszty
Pewnie, że można, witaj
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 12:57   #39
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Lilly_Lilly Pokaż wiadomość
hej mozna sie dołączyc ? tak was teraz poczytuje i widze ze wy duzo rzeczy macie po znajomosci lub z własnych źrodel ja chyba nikogo znajomego nie mam zeby tymi rzeczami handlował czy mogł załatwic tak wiec bedzie ciezko zeby ciąc koszty
Witaj!!!

Pytaj po znajomych, może Ci mają jakiś znajomych itd. Szukaj w necie, albo pytaj nas, może będziemy umiały doradzić!
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 13:30   #40
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

My tak oszczędzamy, że zamiast 40 tys, mamy już ponad 42 tys w kosztorysie i końca nie widać Masakra jakaś :P
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 13:33   #41
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
My tak oszczędzamy, że zamiast 40 tys, mamy już ponad 42 tys w kosztorysie i końca nie widać Masakra jakaś :P
My chcemy sie w 20 tyś zmieścić. Na ile osób robicie wesele?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 14:17   #42
Angel_21_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 680
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Lilly_Lilly Pokaż wiadomość
hej mozna sie dołączyc ? tak was teraz poczytuje i widze ze wy duzo rzeczy macie po znajomosci lub z własnych źrodel ja chyba nikogo znajomego nie mam zeby tymi rzeczami handlował czy mogł załatwic tak wiec bedzie ciezko zeby ciąc koszty
jeśli chodzi o owoce i kwiaty to wystarczy na giełdę kwiatową i na hurtownie tak samo na hurtowni my kupimy alkohol - nie prowadząc działalności i nie mając licencji by kupować alkohol na fakturę można kupić na paragon wtedy bez problemu wtedy chyba jest doliczane 2% do paragonu

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
My tak oszczędzamy, że zamiast 40 tys, mamy już ponad 42 tys w kosztorysie i końca nie widać Masakra jakaś :P
z tym się zgodzę my chcieliśmy się zmieścić w 50 tys. a jak teraz podliczamy to wychodzi nam 62 tys. i już mam dość z tyloma rzeczami oszczędzamy i dalej kicha
__________________
Angel_21_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 15:10   #43
KaEs
Wtajemniczenie
 
Avatar KaEs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 318
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Hej zbawicielki! Może z Wami nauczę się oszczędności! Na pewno będę Was poczytywać, a czy udzielać się nie wiem, bo nie bardzo oszczędna jestem

Zaciekawiła mnie nazwa wątku... ale... czy tak się w ogóle da chcąc zrrobić wesele nie tylko dla najbliższych -> na 140 osób? powątpiewam

My myślimy, że w 50 tys. się zamknięmy... ale ta kwota nie wygląda na jakąś wielką oszczędność... chociaż gdy czytam ile dziewczyny płacą za niektóre usługi to przoduje w oszczędności bo np.
- fotograf 1500 zł sam reportaż, moja oszczędność polega na tym, że jest tani, dobry i że plener zrobi nam siostra
- kamerzysta- 1700 zł, czyli też wybór padł na fajnego, ale tańszego usługodawcę
- sala 230 od os + 7 % infalcji (wesele + poprawiny) - jedna z tańszych ofert. Nie chcieliśmy się bawić w catering, bo za dużo zachodu przy tym wszystkim
U nas nawet ksiądz już zaliczkę wziął 200 zł, więc nie ma mowy też żeby przyoszczędzić na Kościele. Dlatego zastanawiam się jak Wy to wszystko pogodzicie, ile na co przeznaczacie?
__________________
***


***


KaEs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 15:17   #44
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

magdalenka i Angel a zakupujecie już coś? My z TŻ stwierdziliśmy, że najbezpieczniej będzie zakupować już teraz niektóre rzeczy - alkohol, ozdoby. Wtedy wydajemy to z pensji, nie z oszczędności i jest to dla nas najlepsza opcja, bo na wesele kasa jest przynajmniej odkładana, a to, co można kupujemy wcześniej.
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 15:24   #45
KaEs
Wtajemniczenie
 
Avatar KaEs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 318
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Dodam jeszcze, że na zespole tez przyoszczędziłam 3,5 tys. a ta cena za taką jakość jest rewelacyjna byłam uczestniczką wesela na którym grał mój zespół - wszystkim się podobał! Dlatego też zmieniłam datę ślubu, bo mój zespół miał już zajęte a ceny zwykle od 4,5 w górę... także spokojnie tysiąc mam w kieszeni!

Bedziemy oszczędzać na zaproszeniach.. wybierzemy coś do max 2 zł i tak wszyscy je wyrzucają... I wszelkie winietki, menu będziemy robić sami...

Jednakże dużo u nas pójdzie na alkohol, bo w naszym woj. jest taki zwyczaj, że dajemy w podziękowaniu za super zabawe gościom wódkę i ciasto..

Także gdzie przyoszczędzam, tam w zamian idą inne wydatki..

zapomniałam dodać też że w cenie sali mamy wiele gratisów: stół wiejski, fajerwerki, tort, 2l napoi na os., pokój nowożeńców, przejazd bryczką, także też w jakiś sposób zaoszczędziliśmy.

Jak tak sobie to wszytsko teraz czytam, to rzeczywiście w miarę możliwości nie szaleje z cenami i nawet nazwałabym się w jakimś małym stopniu oszczędną

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Angel_21_ Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o owoce i kwiaty to wystarczy na giełdę kwiatową i na hurtownie tak samo na hurtowni my kupimy alkohol - nie prowadząc działalności i nie mając licencji by kupować alkohol na fakturę można kupić na paragon wtedy bez problemu wtedy chyba jest doliczane 2% do paragonu [COLOR="Silver"]
owoce mamy w cenie sali, a z tą hurtownią też można się tak dogadać, że jeżeli coś z alko zostanie można spokojnie zwrócić - popytajcie u siebie, moze też macie taką opcję
__________________
***


***


KaEs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 15:53   #46
Angel_21_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 680
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
magdalenka i Angel a zakupujecie już coś? My z TŻ stwierdziliśmy, że najbezpieczniej będzie zakupować już teraz niektóre rzeczy - alkohol, ozdoby. Wtedy wydajemy to z pensji, nie z oszczędności i jest to dla nas najlepsza opcja, bo na wesele kasa jest przynajmniej odkładana, a to, co można kupujemy wcześniej.
na razie nic nie mamy oprócz 2500 zł zaliczki za sale , 300 zł zaliczki za foto i 400 zł zaliczki za video
teraz jeszcze nic nie kupujemy bo nie mamy nic odłożone dopiero jak zaczniemy zarabiać za granicą to będziemy kupować albo wysłać kasę mojej mamie i ona zakupi np. alkohol większość będziemy płacić po weselu bo mamy taką możliwość
__________________
Angel_21_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 16:19   #47
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Powiem wam tak dziewczyny. Jak się trochę chce to na wszystkim można zaoszczędzić.
My robimy wesele na nie całe 25 osób i zamkniemy się w 6-7 tysiącach. Nie wiem czy to dużo czy mało jak na tyle osób. Ale dla nas jest w sam raz. Nie stać nas na większe wesele i na nie wiadomo jakie rzeczy ale chcemy się pobrać i to dla nas jest ważne.
Pewnie zaraz któraś mnie tu zabije hehe ale naprawdę jakbym miała wydać 50tys na wesele, na jeden wieczór, to naprawdę wolałabym dołożyć do mieszkania np.

My oszczędziliśmy m.in. na obrączkach, bo przetapiamy złoto. I zamiast 1500- 2000 wydaliśmy tylko 500zł (tak swoją drogą to właśnie czekam na te obrączki). Kupując suknie mam wszystkie dodatki w cenie (oprócz butów) co jest dużym plusem. Ciasta i tort weselny będzie piekła mi moja siostra cukierniczka. Samochód pożyczam od cioci. Nie jest on wcale super piękny, ale się go przystroi i będzie gitara.
Dużo pomogła mi też moja przyjaciółka która jakiś czas temu miała wesele i oddała mi np. dekoracje na samochód czy ubranka na wódkę.

Wiele rzeczy też kupujemy tak z wypłaty a nie z oszczędności które są stricte przeznaczone na ślub.
Trzeba popytać, poszukać i na pewno co nieco da się zaoszczędzić
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 18:06   #48
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Jak tak sobie pomyślę to mogę uznać, że my zaoszczędziliśmy już na zespole

początkowo planowałam dać za zespół ok. 5000zł

ale w końcu znaleźliśmy skromny, 3 osobowy zespół z samymi keyboardami i gitarą za 3200zł

Zaoszczędziliśmy jakieś 1800zł



A druga, nie-ślubna sprawa, może nie do konca można to nazwać oszczędnością, ale dzisiaj sobie kupiłam 3 pary butów za 67zł

można uznać, że kupiłam 3 pary w cenie 1

EDIT: musiałam się bucikami pochwalić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01537x.jpg (83,0 KB, 160 załadowań)
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje

Edytowane przez Tycikata
Czas edycji: 2013-05-09 o 20:26
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 18:16   #49
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Heja udzielałam sie trochę w starym wątku, to dołącze też do nowego ślub 3 sierpnia, a więc za niecałe 3 miesiące
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life


Edytowane przez Copykat
Czas edycji: 2013-05-09 o 18:18
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 22:23   #50
ane3kaa
Zakorzenienie
 
Avatar ane3kaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Tarnow
Wiadomości: 3 134
Odp: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawiam

a my z oszczednosci to tak:
- rabat dosalismy od sali 10% wiec za talerzyk placimy 171zl i mamy w tym napoje bez limitu,wiejski stol oraz szwedzki, owoce, beczke piwa i oczywiscie przystawke obiad i 3 cieple posilki ;-)
-na zezpole nie dalo rady oszczedzic ale przynajmniej mamy gratisowo granie pod domem ;-)
- foto i video mamy w pakiecie full za 3000zl
- alkohol kupujemy na hurtowni wiec licze na rabat
-dekoracja sali wygralismy w konkursie wiec zostal nam tylko samochod i bukiety bo kosciol powinien byc przydekorowany po 15 sierpnia ;-)
- wodki nie rozdajemy jedynie ciasto
- obraczki przetapiamy ze zlota ktore juz lezy ;-)
- zaproszenia kupimy jakies tak do 2zl a reszte raczej zaprojektujemy sami ;-)
- noclegow dla gosci raczej nie bedzie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ane3kaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 22:39   #51
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
Oj, Kochana, jak możesz! Są tu PM z 2012, z 2013 i inne osóbki, więc nie jest to konkurencja bardziej wątek dla wielu, nie tylko dla Pm z danego roku
hihi, żartówka oczywiście
Ja myślałam żeby sama wychodować kwiaty na stoły ( mam sporo działki i miejsca) No i myślałam żeby zrobić bukiety i wstawić je w słoiki a słoiki przystroić kokardą ... KLIK i tutaj słoiki - nawet za 1zł KLIK, KLIK

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

O coś takiego też KLIK, KLIK
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 06:27   #52
tatajanka
Raczkowanie
 
Avatar tatajanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 336
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Hej dziewczyny
Super, że powstał nowy wątek, mi też tamtego brakowało, choć coraz mniej czasu mam na udzielanie się
Ślub już niebawem, bo 15 czerwca, a ja jeszcze butów nawet do kiecki nie mam;/ ehhh, ale spoko, ogarnę to może w tym tygodniu. Teraz tak myślę, że jeszcze mnóstwa rzeczy nie zrobiłam, a czasu coraz mniej

W każdym bądź razie o moich oszczędnościach już trochę wiecie. Jestem na sobotę umówiona z koleżanką i będziemy działać w kierunku dekoracji sali (salę sama mama zamiar dekorować).
Teściowej udało się w rewelacyjnej cenie załatwić wódkę z jakiejś hurtowni.

Na próbnej fryzurze fryzjer zaproponował mi storczyki we włosach. Jak myślicie, jak będzie wyglądało w bukiecie ślubnym połączenie storczyków z różami? Ja trochę tego nie widzę, ale może coś doradzicie
tatajanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 07:18   #53
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez tatajanka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Super, że powstał nowy wątek, mi też tamtego brakowało, choć coraz mniej czasu mam na udzielanie się
Ślub już niebawem, bo 15 czerwca, a ja jeszcze butów nawet do kiecki nie mam;/ ehhh, ale spoko, ogarnę to może w tym tygodniu. Teraz tak myślę, że jeszcze mnóstwa rzeczy nie zrobiłam, a czasu coraz mniej

W każdym bądź razie o moich oszczędnościach już trochę wiecie. Jestem na sobotę umówiona z koleżanką i będziemy działać w kierunku dekoracji sali (salę sama mama zamiar dekorować).
Teściowej udało się w rewelacyjnej cenie załatwić wódkę z jakiejś hurtowni.

Na próbnej fryzurze fryzjer zaproponował mi storczyki we włosach. Jak myślicie, jak będzie wyglądało w bukiecie ślubnym połączenie storczyków z różami? Ja trochę tego nie widzę, ale może coś doradzicie

Ja miałam storczyki we włosach i w bukiecie. Też się zastanawiałam nad wymieszaniem ich z różami, ale w końcu zostałam przy samych storczykach. W sumie na tym bukiecie najwięcej pieniędzy popłynęłam bo 180 zł (chyba do końca nie pamiętam - gdzieś we wcześniejszych postach jest cena). Natomiast bukiet był cudny! Moje storczyki były ecri z blado różowym środkiem.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 08:59   #54
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
hihi, żartówka oczywiście
Ja myślałam żeby sama wychodować kwiaty na stoły ( mam sporo działki i miejsca) No i myślałam żeby zrobić bukiety i wstawić je w słoiki a słoiki przystroić kokardą ... KLIK i tutaj słoiki - nawet za 1zł KLIK, KLIK

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

O coś takiego też KLIK, KLIK
Pomysł świetny!!! Jak tylko masz możliwość Ja niestety mieszkam w bloku, ale gdybym miała możliwość posadzenia na działce, to na bank bym to zrobiła.
A słoiczki z tymi kwiatami wyglądają cudnie!

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Ja miałam storczyki we włosach i w bukiecie. Też się zastanawiałam nad wymieszaniem ich z różami, ale w końcu zostałam przy samych storczykach. W sumie na tym bukiecie najwięcej pieniędzy popłynęłam bo 180 zł (chyba do końca nie pamiętam - gdzieś we wcześniejszych postach jest cena). Natomiast bukiet był cudny! Moje storczyki były ecri z blado różowym środkiem.
Pamiętam go, był piękny!!!
I tak myślę, czy przypadkiem moja szwagierka nie miała storczyka z różami... Chyba, że były to eustomy. Nie pamiętam
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 10:41   #55
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość


O coś takiego też KLIK, KLIK
Co to za kwiatki na tych zdjęciach? Bo mi się strasznie podobają hehe


A powiedzcie mi dziewczyny jak wy będziecie miały przystrojoną sale? Bo ja jak na razie będę miała tylko balony i świeczki. Nie wiem co zrobić, żeby było tanio a ładnie. Pomysł z tymi kwiatami całkiem fajny jednak za słoiczkami nie byłabym za bardzo. Ale może będziecie coś wykonywać ręcznie, jakieś ozdoby czy coś?


P.S. Na umowie (w sumie to na papierku który dostałam) miałam napisane, że pani od obrączek odezwie się DO 10 maja. Dzisiaj jest 10 a ja dalej nie dostałam telefonu. Jak myślicie, zadzwonić samej tam i się spytać czy jeszcze poczekać.. Kurde nie wiem.
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 10:45   #56
ane3kaa
Zakorzenienie
 
Avatar ane3kaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Tarnow
Wiadomości: 3 134
Odp: Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby o

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Co to za kwiatki na tych zdjęciach? Bo mi się strasznie podobają hehe


A powiedzcie mi dziewczyny jak wy będziecie miały przystrojoną sale? Bo ja jak na razie będę miała tylko balony i świeczki. Nie wiem co zrobić, żeby było tanio a ładnie. Pomysł z tymi kwiatami całkiem fajny jednak za słoiczkami nie byłabym za bardzo. Ale może będziecie coś wykonywać ręcznie, jakieś ozdoby czy coś?


P.S. Na umowie (w sumie to na papierku który dostałam) miałam napisane, że pani od obrączek odezwie się DO 10 maja. Dzisiaj jest 10 a ja dalej nie dostałam telefonu. Jak myślicie, zadzwonić samej tam i się spytać czy jeszcze poczekać.. Kurde nie wiem.
ja bym zadzwonila ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ane3kaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 11:46   #57
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Co to za kwiatki na tych zdjęciach? Bo mi się strasznie podobają hehe
.
jest to Hortensja ogrodowa KLIK
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 11:48   #58
justynkie
Wtajemniczenie
 
Avatar justynkie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 276
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Witam wszystkie PMki

Nasze oszczędności to:
- zaproszenia do 2 zł
- brak winietek - wolę jak goście sami się usadzą, przynajmniej nikt nam nie zarzuci że źle to przemyśleliśmy
- brak menu na stołach - dla mnie jest to zbędne. Jak ktoś wyjdzie na chwilę na dwór to przez okna zobaczy co sie dzieje i wróci jak będzie miał ochotę. Poza tym mamy tylko jedno danie podane w nocy na talerzach, reszta jest w ciepłym bufecie.
- brak ozdób na butelkach - będą tylko na tych które będziemy dawać gościom, natomiast butelki na stołach będą "łyse"
- dekoracja sali - mamy prześliczną salę, jedyna dekoracja jaką chcemy to papierowe żurawie które sami zrobimy a koszt to dwie ryzy papieru
- brak samochodu - do restauracji podpływamy motorówką ( w cenie wesela), a nad jezioro pojedziemy samochodem znajomego
- wszystko mamy w cenie: napoje, owoce, ciasta i za talerzyk płacimy 185 zł - z rozmów ze znajomymi dowiedzieliśmy się, że często sporo rzeczy zostaje po weselu i są do wyrzucenia, a lokal i tak kupuje to po cenach hurtowych
- brak dodatkowych atrakcji typu sesja narzeczeńska, filmowe podziękowania dla rodziców
- dekoracja kościoła - zamierzam kupić biały ozdobny tiul i kilka żywych kwiatów - wyjdzie dość tanio
__________________

justynkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 11:53   #59
tatajanka
Raczkowanie
 
Avatar tatajanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 336
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Morelle to rzeczywiście dużo zapłaciłaś, ale jeśli był bardzo ładny to zapewne było warto Chciałam połączyć z różami, bo będę je miała w dekoracjach kościoła i na sali. Zobaczę co mi kwiaciarka zaproponuje, w przyszłym tygodniu się do niej wybiorę

Mistic ja planuję stroić salę sama i nie wydać zbyt dużo Wszystko utrzymane w kolorystyce jasnej zieleni i ecri. Organza na suficie, balony (nie za dużo). Na stołach tez pas organzy, kryształki porozsypywane również w niezbyt dużej ilości, żeby było wygodnie jedzenie stawiać itp., duże kielichy ze świecami, które będą stały na pokolorowanej soli. W sobotę będzie próba jak to w ogóle wygląda Przede mną i TŻ-tem będzie stała wiązanka z kwiatów i na stołach cztery kielich a'la martini z kwiatkami, za mną jakiś tam materiał i serduszka dwa. I to chyba tyle xD
tatajanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 12:01   #60
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

tatajanka storczyki ogólnie nie są tanie; ale muszę się zgodzić, że dużo zapłaciłam

Poszukaj w necie jakiś kombinacji z różami.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-02 08:21:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.