Isotrexin lek i płyn robiony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-23, 19:30   #1
lil2202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3

Isotrexin lek i płyn robiony


Mam podskórny zaskórnik koło nosa i poszłam z tym do dermatologa, który przepisał mi ISOTREXIN lek i płyn robiony. Wydaje mi się, że mam stosować ISOTREXIN co drugi dzień dwa razy dziennie przez 2 tygodnie, a później codziennie na noc. Płyn robiony chyba mam stosować 2 razy dziennie, nie jestem pewna, bo pani doktor niewyraźnie napisała...
Stosuję tą kurację od kilku dni, lecz skóra mnie straszliwie piecze, złuszcza się i mam taką czerwoną plamę koło nosa, która jest baaaardzo sucha. Co mam robić? Dodam, że używam olejku jojoba i kremu do nawilżania. Podczas przecierania skóry tym płynem robionym mnie strasznie piecze... Dodam, że przecieram sobie strefę T (bo tam mam pryszcze i zaskórniki, wągry) i szczególnie miejsce, w którym mam ten podskórny zaskórnik. ISOTREXINEM tak samo smaruję - bardzo malutką ilość. Pani dermatolog powiedziała, że ta masć i ten płyn robiony ma spowodować, że to mi wyjdzie na zewnątrz, a jeśli nie - wytną mi ten zaskórnik. ( Co mam zrobić z tym, że skóra tak reaguje? Pani dermatolog mnie uprzedziła, że taka reakcja będzie, ale czy aż tak? Czy dobrze stosuję ISOTREXIN i ten płyn robiony?
lil2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 22:09   #2
emiltik
Raczkowanie
 
Avatar emiltik
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 70
Dot.: Isotrexin lek i płyn robiony

Używałam Isotrexinu i raczej nie używałabym go na dzień. On jest dość mocny i na początku wystarczy co drugi dzień na noc tylko.Dodatkowo, nie lubi on konkurencji i z płynem chyba będzie za dużym hardcorem. Ja bym używała tych dwóch specyfików naprzemiennie.
emiltik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 19:46   #3
lil2202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Isotrexin lek i płyn robiony

Mi pani dermatolog tak zaleciła... Ja przecieram twarz płynem robionym, a po 15 minutach nakładam Isotrexin... Płyn robiony 2 razy dziennie, a początkowo przez pierwsze dwa tygodnie Isotrexin co drugi dzień dwa razy dziennie. Sądzisz, że to nie jest dobre? Na kartce, którą dostałam od pani dermatolog tak jest napisane... Żeby tak stosować. Trudno... Będę tak stosować, a później się zobaczy jak z cerą u mnie ;/
lil2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 19:52   #4
lil2202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Isotrexin lek i płyn robiony

Jak stosować Isotrexin z płynem robionym? Co ile używać?
lil2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 21:41   #5
emiltik
Raczkowanie
 
Avatar emiltik
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 70
Dot.: Isotrexin lek i płyn robiony

Cytat:
Napisane przez lil2202 Pokaż wiadomość
Mi pani dermatolog tak zaleciła... Ja przecieram twarz płynem robionym, a po 15 minutach nakładam Isotrexin... Płyn robiony 2 razy dziennie, a początkowo przez pierwsze dwa tygodnie Isotrexin co drugi dzień dwa razy dziennie. Sądzisz, że to nie jest dobre? Na kartce, którą dostałam od pani dermatolog tak jest napisane... Żeby tak stosować. Trudno... Będę tak stosować, a później się zobaczy jak z cerą u mnie ;/
Jak tak przypisała to pewnie tak uważa, że będzie dobrze. Moja dermatolog nie polecała mi Isotrexinu na dzień. I tak po tych kuracjach ( w moim przypadku dość długich) nabawiłam się takiego przesuszenia skóry, że mam zmarchy na czole w wieku 23 lat... i kremy nawilżające już tu nie pomagają. Także tego, ja bym uważała.
emiltik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-24 22:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.