Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-12, 17:32   #271
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez panna kinia Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuje to, aby pracować z w szkole trzeba mieć tytuł magistra. Natomiast do pracy w przedszkolu wystarcza licencjat, a w niektórych placówkach "tylko" dyplom.
mgr trzeba mieć jeżeli chce się uczyć wyżej niż w podstawówce czy gimnazjum.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 18:21   #272
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Po licencjacie z pedagogiki wczesnoszkolnej masz uprawnienia do prowadzenia klas 1-3, i w przedszkolu rowniez.
A mgr robisz dla kasy.
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 18:58   #273
mo ni fe re
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 280
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Witajcie,
ja mam dyplom z Pedagogiki Wieku Dziecięcego z Plastyką
(czyli teoretycznie mogę uczyć w przedszkolu, w klasach 1-3 ,
oraz plastyki w klasach 4-6, jednak w praktyce zostaje mi poszukiwanie pracy w przedszkolach, bo do szkoły chcą jedynie z mgr)
w styczniu mam obronę pracy licencjackiej, i właśnie zastanawiam się jaki wybrać kierunek mgr uzupełniający, i nie mam pojęcia jaką specjalność wybrać, w grę wchodzą tylko kierunki na UŁ,
czyli specjalności:
p. edukacja przez sztukę,
p. ogólna z polityką oświatową,
p. społeczna w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej
p. w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią
p. w zakresie profilaktyki i animacji społeczno -kulturalnej
p. wieku dziecięcego
p. wspierająca z profilaktyką niedostosowania społecznego

jeśli mogę spytać koleżanek po fachu, co byście mi poleciły ??

no i może to głupie pytanie, ale nie mogę pójść na studia uzupełniające np. z psychologii?
mo ni fe re jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 19:16   #274
Vivelith
Zadomowienie
 
Avatar Vivelith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Studiuje ktoś może pedagogikę pracy z doradztwem zawodowym ?
__________________
A smooth sea never made a skilled sailor.
Vivelith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 19:18   #275
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez Vivelith Pokaż wiadomość
Studiuje ktoś może pedagogikę pracy z doradztwem zawodowym ?
ja studiowałam pedagogikę ze specjalnością doradztwo zawodowe
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 19:20   #276
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez mo ni fe re Pokaż wiadomość
Witajcie,
ja mam dyplom z Pedagogiki Wieku Dziecięcego z Plastyką
(czyli teoretycznie mogę uczyć w przedszkolu, w klasach 1-3 ,
oraz plastyki w klasach 4-6, jednak w praktyce zostaje mi poszukiwanie pracy w przedszkolach, bo do szkoły chcą jedynie z mgr)
w styczniu mam obronę pracy licencjackiej, i właśnie zastanawiam się jaki wybrać kierunek mgr uzupełniający, i nie mam pojęcia jaką specjalność wybrać, w grę wchodzą tylko kierunki na UŁ,
czyli specjalności:
p. edukacja przez sztukę,
p. ogólna z polityką oświatową,
p. społeczna w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej
p. w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią
p. w zakresie profilaktyki i animacji społeczno -kulturalnej
p. wieku dziecięcego
p. wspierająca z profilaktyką niedostosowania społecznego

jeśli mogę spytać koleżanek po fachu, co byście mi poleciły ??

no i może to głupie pytanie, ale nie mogę pójść na studia uzupełniające np. z psychologii?
Ja na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad tymi dwiema specjalnościami ...

Moja kolezanka po zdaniu licencjatu ma zamiar dostac się na mgr z psychologii, więc wychodzi na to, że można.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 19:26   #277
Vivelith
Zadomowienie
 
Avatar Vivelith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez dottta Pokaż wiadomość
ja studiowałam pedagogikę ze specjalnością doradztwo zawodowe
A mogłabyś się podzielic wrażeniami ?
__________________
A smooth sea never made a skilled sailor.
Vivelith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-13, 09:50   #278
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez panna kinia Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuje to, aby pracować z w szkole trzeba mieć tytuł magistra. Natomiast do pracy w przedszkolu wystarcza licencjat, a w niektórych placówkach "tylko" dyplom.
Cytat:
Napisane przez Marseille Pokaż wiadomość
Po licencjacie z pedagogiki wczesnoszkolnej masz uprawnienia do prowadzenia klas 1-3, i w przedszkolu rowniez.
A mgr robisz dla kasy.
Bzdurki piszecie
Przede wszystkim mgr wymagany jest wyłącznie w szkole ponadgimnazjalnej. I licencjat musi być - co to w ogóle znaczy "tylko dyplom"?

Mgr nie robi się wyłącznie dla kasy. Jeśli ktoś chce iść do skzoły ponadgimnazjalnej, bez mgr ani rusz. No i w pewnym momencie dyr mogą krzywo patrzeć, jeśli nawet w niższych szkołąch czy przedszkolu pracujesz x lat, a mgr nie robisz.

Cytat:
Napisane przez mo ni fe re Pokaż wiadomość
Witajcie,
ja mam dyplom z Pedagogiki Wieku Dziecięcego z Plastyką
(czyli teoretycznie mogę uczyć w przedszkolu, w klasach 1-3 ,
oraz plastyki w klasach 4-6, jednak w praktyce zostaje mi poszukiwanie pracy w przedszkolach, bo do szkoły chcą jedynie z mgr)
w styczniu mam obronę pracy licencjackiej, i właśnie zastanawiam się jaki wybrać kierunek mgr uzupełniający, i nie mam pojęcia jaką specjalność wybrać, w grę wchodzą tylko kierunki na UŁ,
czyli specjalności:
p. edukacja przez sztukę,
p. ogólna z polityką oświatową,
p. społeczna w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej
p. w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią
p. w zakresie profilaktyki i animacji społeczno -kulturalnej
p. wieku dziecięcego
p. wspierająca z profilaktyką niedostosowania społecznego

jeśli mogę spytać koleżanek po fachu, co byście mi poleciły ??

no i może to głupie pytanie, ale nie mogę pójść na studia uzupełniające np. z psychologii?

Nie jest tak. Pedagogika wieku dziecięcego NIE JEST pedagogiką wczesnoszkolną czy przedszkolną, a niestety
wg najnowszych przepisów
danego przedmiotu można uczyć wyłącznie wówczas, gdy się ma konkretne uprawnienia.
A szkoły nie przyjmą cię nie dlatego, że nie masz mgr (bo nie jest on warunkiem koniecznym na poziomie klas 1-3), ale dlatego, że nie masz zgodnego kierunku. Tak to niestety jest, że uczelnie powymyślały różnie super brzmiące nazwy, które jednakoż nie są respektowane przez ustawy

I jeszcze jedna rzecz: nie łapcie się na podwójne nazwy kierunków Ten drugi człon (w tym przypadku plastyka) nie daje NIC, żadnych uprawnień. Ponieważ by owe zdobyć, trzeba mieć zrobionych minimum 350 godzin przedmiotów, wchodzących w skład danego kierunku.

Edukacja poprzez sztukę też nie daje nic, ponieważ nie ma już takiego przedmiotu, jak sztuka -0 jest plastyka lub muzyka, sztuka została po krótkim żywocie zamordowana.
Kierunki, które podkreśliłam, nie dają praktycznie żadnych uprawnień. Jeśli już idziesz w pedagogikę, wybieraj te, które dają konkretny zawód, konkretne uprawnienia i miejsca pracy.
Natomiast niezła jest ta ped. z gerontologią - społeczeństwo nam się starzeje, nie ma ludzi do pracy z osobami starszymi. Nie tylko w pedagogice, np. w całym kraju mamy TYLKO 100 gerontologów


Aaa, coby nie było, że taka mądra z gównami jestem Pracuję w zawodzie ładnych parę lat, stąd wiem, jak to wygląda i jakie przepisy są

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość

Moja kolezanka po zdaniu licencjatu ma zamiar dostac się na mgr z psychologii, więc wychodzi na to, że można.
Zamiar to sobie mieć może, ale nie zrealizuje go Pedagogika i psychologia to nie są kierunki pokrewne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 09:52   #279
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Mogę dodać że studia z pedagogiki moim zdaniem należą do tych które łatwo można ukończyć.
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 10:06   #280
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

A co to ma do rzeczy? I pozwolę się nie zgodzić Owszem, jeśli ktoś zadowoli się 3 w indeksie i na dyplomie - to tak, jak każde inne studia. Ale już np. idąc na mgr z innego kierunku ma się mocno pod górę, bo prócz swoich studiów zalicza się różnice programowe, często w ilości kilkunastu, bez ćwiczeń i wykładów. Różowo nie jest. Bo taka np. wczesnoszkolna jest odległa od ped. pracy o lata świetlne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 10:34   #281
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;15827923]


Zamiar to sobie mieć może, ale nie zrealizuje go Pedagogika i psychologia to nie są kierunki pokrewne.[/QUOTE]

Tu się mylisz Szajko W tej chwili, gdy istnieje system boloński, nie ma problemu.
Zresztą sama teraz robię podyplomówkę z uprawnień pedagogiczno- psychologicznych i masa ludzi, która ze mną studiuje, to osoby po hybrydach- licencjat i magister zupełnie nie pasujące do siebie ale dzięki temu np. mogą robić uprawnienia do obu
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-13, 10:35   #282
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Kiedy studiowałam a było to już 3 lata temu nie było trudno- 3 dostawały u mnie te osoby, które mniej przykładały się do nauki albo, co było u mnie rzadkością, u wykładowców, którzy nie chętnie współpracowali ze studentami. Te osoby które odeszły w trakcie studiów to raczej byłe te, które nie chodziły na zajęcia.
Praktyki były przyjemne bo wybierało się te placówki, które chciało się poznać- ja wybrałam sobie np: przedszkole, szkołę specjalną, pogotowie opiekuńcze i areszt śledczy.
Dla mnie na przykład bardzo przyjemne były zajęcia z socjoterapii, arteterapii, biblioterapii z psychologi klinicznej.
Jakoś nigdy nie miałam miałam też problemu z podwójnym "podchodzeniem" do egzaminu.
Praca licencjacka i magisterska też raczej nie były dla mnie jakiś specjalnym obciążeniem poza tym że trzeba było siedzieć i pisać i pisać Badania do obu prac dyplomowych jednak rekompensowały mi te wszystkie godziny siedzenia w książkach i przy komputerze w pierwszym przypadku jak pisałam licencjata to przeprowadzałam badania w poprawczaku, za drugim razem przy magisterce przeprowadzałam eksperymenty na rynku wrocławskim i jeleniogórskich ulicach na temat obojętności społecznej.

Generalnie myślę że trzeba być przegotowanym, aktywnym i jak się lubi takie zajęcia to chyba naprawdę nie jest tak źle
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 11:37   #283
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;15828180]A co to ma do rzeczy? I pozwolę się nie zgodzić Owszem, jeśli ktoś zadowoli się 3 w indeksie i na dyplomie - to tak, jak każde inne studia. Ale już np. idąc na mgr z innego kierunku ma się mocno pod górę, bo prócz swoich studiów zalicza się różnice programowe, często w ilości kilkunastu, bez ćwiczeń i wykładów. Różowo nie jest. Bo taka np. wczesnoszkolna jest odległa od ped. pracy o lata świetlne.[/QUOTE]

A potem takie osoby po studiach ida np pracowac do przedszkola i zrealizują temat w ciągu 10 min i mówią, że sswoje zrobili, a dzieciaki zaczynają się same bawic No i jeszcze jakie ściemy wypiusywane sa w dziennikach (tematy, ktore podobno sa realizowane ) masakra ...

Szaja, widzę, że dużo wiesz co w trawie piszczy

Ja obecnie jestem na III roku pedagogiki (terapia z rehabilitacją) i zastanawiam się co wybrac na mgr (bo na mojej uczelni nie ma pokrewnej mgr) na innej uczelni znalazłam takie specjalności:
- pedagogika opiekuńcza z terapią pedagogiczną
- edukacja zdrowotna z rehabilitacją
- edukacja zdrowotna z terapią pedagogiczną

Na pewno wiem, że chciałabym pracować z niepełnosprawnymi dzieciaczkami.

Jednocześnie poważnie zastanawiam się też nad pójściem do 2 letniego studium (Studium Medyczne) na kierunek: terapeuta zajęciowy (a studia mgr skończyłabym zaocznie)

Planuję też zrobienie sobie kursu masażu, mimo, że obecnie na III roku mam 70h masażu, a na takim kursie jest bodajże 100h (nie jestem pewna) i otrzymuje się papier = chyba będę mieć już jakieś tam uprawnienia.

Z tego co zauważyłam to też duży nacisk kładzie się na ukończenie podyplomówki.

A tak jeszcze zaptyam, ile dziewczyny miałyscie godzin praktyk do odbycia? Ja miałam 240h, ale zauważyłam, że koleżanki z innych uczelni miały mniej
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2009-12-13 o 11:47
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 12:26   #284
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość

Moja kolezanka po zdaniu licencjatu ma zamiar dostac się na mgr z psychologii, więc wychodzi na to, że można.


zrobic, to twoja kolezanka moze 5 letnie jednolite mgr z psychologi
innej szansy ni ma
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 12:31   #285
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Tu się mylisz Szajko W tej chwili, gdy istnieje system boloński, nie ma problemu.
Zresztą sama teraz robię podyplomówkę z uprawnień pedagogiczno- psychologicznych i masa ludzi, która ze mną studiuje, to osoby po hybrydach- licencjat i magister zupełnie nie pasujące do siebie ale dzięki temu np. mogą robić uprawnienia do obu
Cytat:
Napisane przez Marseille Pokaż wiadomość


zrobic, to twoja kolezanka moze 5 letnie jednolite mgr z psychologi
innej szansy ni ma

Otóż to

Imperko, podyplomówka rządzi się nieco innymi prawami, niż mgr uzupełniające. Nie ma możliwości pójścia po pedagogice na psychologię na mgr - są zbyt różne przedmioty. Na medycynę czy informatykę też po pedagogice nie przyjmą. O ile po ped. opiekuńczej przyjmą mnie na ped. pracy (bo jest stosunkowo niewiele przedmiotów do zaliczenia w różnicach), to jednak w ciągu 2 lat mgr nikt nie przebrnie przez cały program psychologii. A nawet czasem na podyplomówki strice psychologiczne (np. psychoterapia uzależnień) nie ma szans, by człowieka po pedagogice przyjęli, nawet z mgr.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 12:38   #286
panna kinia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 655
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
mgr trzeba mieć jeżeli chce się uczyć wyżej niż w podstawówce czy gimnazjum.
Cytat:
Napisane przez Marseille Pokaż wiadomość
Po licencjacie z pedagogiki wczesnoszkolnej masz uprawnienia do prowadzenia klas 1-3, i w przedszkolu rowniez.
A mgr robisz dla kasy.
Naprawdę?! Nie miałam pojęcia, byłam święcie przekonana, aby pracować w szkole jako nauczyciel klas 1-3 trzeba mieć tytuł magistra.
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;15827923]I licencjat musi być - co to w ogóle znaczy "tylko dyplom"?[/QUOTE]
Chociło mi o to, że niektóre szkoły kończy się dyplomem (pracą dyplomową), a licencjat można zrobić jako uzupełnienie na uczelni wyżeszej (jeśli szkoła która ofiaruje dyplom ma podpisaną z nimi umowę).
__________________
LUDZKA SIŁA
WYRASTA ZE SŁABOŚCI
panna kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 12:47   #287
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Dyplom wydaje wyłącznie kolegium językowe, w tym wypadku jest honorowane na równi z licencjatem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 07:59   #288
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez Vivelith Pokaż wiadomość
A mogłabyś się podzielic wrażeniami ?
Źle nie było ale dużo zajęć z ekonomi, zarządzania zasobami ludzkimi itp. Do przeżycia ale pracy po tym ... mało
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;15828180]A co to ma do rzeczy? I pozwolę się nie zgodzić Owszem, jeśli ktoś zadowoli się 3 w indeksie i na dyplomie - to tak, jak każde inne studia. Ale już np. idąc na mgr z innego kierunku ma się mocno pod górę, bo prócz swoich studiów zalicza się różnice programowe, często w ilości kilkunastu, bez ćwiczeń i wykładów. Różowo nie jest. Bo taka np. wczesnoszkolna jest odległa od ped. pracy o lata świetlne.[/QUOTE]
Dokładnie
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 08:13   #289
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;15830755]Otóż to

Imperko, podyplomówka rządzi się nieco innymi prawami, niż mgr uzupełniające. Nie ma możliwości pójścia po pedagogice na psychologię na mgr - są zbyt różne przedmioty. Na medycynę czy informatykę też po pedagogice nie przyjmą. O ile po ped. opiekuńczej przyjmą mnie na ped. pracy (bo jest stosunkowo niewiele przedmiotów do zaliczenia w różnicach), to jednak w ciągu 2 lat mgr nikt nie przebrnie przez cały program psychologii. A nawet czasem na podyplomówki strice psychologiczne (np. psychoterapia uzależnień) nie ma szans, by człowieka po pedagogice przyjęli, nawet z mgr.[/QUOTE]

No to chyba zależy od uczelni, bo ze mną na podyplomówce jest dziewczyna, która zrobiła licencjat z polonistyki, a teraz robi magisterkę z psychologii
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-14, 09:34   #290
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

To dziwne, bo przecież psychologia jest jednym z tych kierunków, który nie podlega podziałowi 3 + 2 Nie słyszałam o licencjacie z psychologii, a w takim wypadku trudno, żeby przyjmowali na uzupełniające magisterskie. Chyba że w jakiejś podejrzanej szkole, ale w takim wypadku i tak żadnym psychologiem się nie będzie
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 09:41   #291
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
To dziwne, bo przecież psychologia jest jednym z tych kierunków, który nie podlega podziałowi 3 + 2 Nie słyszałam o licencjacie z psychologii, a w takim wypadku trudno, żeby przyjmowali na uzupełniające magisterskie. Chyba że w jakiejś podejrzanej szkole, ale w takim wypadku i tak żadnym psychologiem się nie będzie
Może to jakaś prywatna uczelnia, nie mam pojęcia. Chociaż wydaje mi się, że i prywatne nie mogą sobie tak od czapy decydować i podlegają odgórnym postanowieniom. Dziewczyny nie znam, więc nie wiem, po prostu na pierwszych zajęciach mówiła, że studiuje magisterską psychologię, bo zrobiła licencjat z polonistyki. Być może coś pokręciła ona lub ja Nie znam się na tym zbyt, bo sama studiowałam jeszcze starym systemem.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 13:57   #292
Vivelith
Zadomowienie
 
Avatar Vivelith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez dottta Pokaż wiadomość
Źle nie było ale dużo zajęć z ekonomi, zarządzania zasobami ludzkimi itp. Do przeżycia ale pracy po tym ... mało
Ekonomia?
Poziom zaawansowany czy do przejścia?
A co do pracy .. To jakieś urzędy pracy, poradnie pedagogiczno-psychologiczne?
Jest szansa na zatrudnienie?
I jeszcze jedno pytanie: ogólnie polecasz kierunek czy nie bardzo?
No i dziękuje za odp
__________________
A smooth sea never made a skilled sailor.
Vivelith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 18:48   #293
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
No to chyba zależy od uczelni, bo ze mną na podyplomówce jest dziewczyna, która zrobiła licencjat z polonistyki, a teraz robi magisterkę z psychologii

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Może to jakaś prywatna uczelnia, nie mam pojęcia. Chociaż wydaje mi się, że i prywatne nie mogą sobie tak od czapy decydować i podlegają odgórnym postanowieniom. Dziewczyny nie znam, więc nie wiem, po prostu na pierwszych zajęciach mówiła, że studiuje magisterską psychologię, bo zrobiła licencjat z polonistyki. Być może coś pokręciła ona lub ja Nie znam się na tym zbyt, bo sama studiowałam jeszcze starym systemem.
A może z psychopedagogiki?

Cytat:
Napisane przez Vivelith Pokaż wiadomość
Ekonomia?
Poziom zaawansowany czy do przejścia?
A co do pracy .. To jakieś urzędy pracy, poradnie pedagogiczno-psychologiczne?
Jest szansa na zatrudnienie?
I jeszcze jedno pytanie: ogólnie polecasz kierunek czy nie bardzo?
No i dziękuje za odp
Najprędzej urzędy pracy. BARDZO rzadko poradnie, CZASEM - szkoły średnie Teoretycznie w szkole średniej powinien być doradca zawodowy, ale w praktyce...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 07:19   #294
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez Vivelith Pokaż wiadomość
Ekonomia?
Poziom zaawansowany czy do przejścia?
A co do pracy .. To jakieś urzędy pracy, poradnie pedagogiczno-psychologiczne?
Jest szansa na zatrudnienie?
I jeszcze jedno pytanie: ogólnie polecasz kierunek czy nie bardzo?
No i dziękuje za odp
Poziom do przejścia

Co do pracy ... Aby pracować w UP (i innych państwowych służbach zatrudnienia) trzeba mieć roczny staż w UP - aby mieć staż trzeba mieć niestety znajomości - w jednym z sąsiednich miast gdzie niedawno był nabór na staż (jedno miejsce) wygrał ... syn radnego Ja jestem pół roku po obronie - pracy nie ma Do szkół czy poradni też ciężko sie odstać - mówię to mimo że znam dyr szkoły i nawet ona mi pomóc w tej kwestii nie mogła bo o jedno miejsce pedagoga/doradcy walczy kilka osób i to zwykle z kilkuletnim doświadczeniem (np. nauczycielki po kursach). Koleżance po moim kierunku zaproponowali jedynie pracę w mac donalds


Polecam jeśli chcesz po prostu zrobić mgr a co do pracy masz swoje plany np własna firma. Chociaż do zrobienia samego mgr chyba bardziej polecałabym coś lajtowego np. wczesnoszkolną czy pracę socjalną.

Edytowane przez dottta
Czas edycji: 2009-12-16 o 07:21
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 16:46   #295
omines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: to tu... to tam... :P
Wiadomości: 101
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Wizażanki!
Szukam osób, które studiują bądź studiowały pedagogikę o specjalności: profilaktyka i animacja społeczno-kulturalna!
Potzrebuję informacji szczegółowych od osób, które zetknęły się z tym kierunkiem.
Z góry dziękuję Wam za pomoc.

Założyłam specjalny wątek dla tych osób dlatego zainteresowane Wizażanki zapraszam na: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post16483393
omines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 17:57   #296
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez omines Pokaż wiadomość
Wizażanki!
Szukam osób, które studiują bądź studiowały pedagogikę o specjalności: profilaktyka i animacja społeczno-kulturalna!
Potzrebuję informacji szczegółowych od osób, które zetknęły się z tym kierunkiem.
Z góry dziękuję Wam za pomoc.

Założyłam specjalny wątek dla tych osób dlatego zainteresowane Wizażanki zapraszam na: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post16483393
Ja studiowałam i nadal kontynuuję specjalność: Animacja kultury W razie czego służę informacjami
Tylko się zastanawiam co ma wspólnego profilaktyka i animacja - to są mało pokrewne specjalności...
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 18:50   #297
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

własnie ,a co myslicie o tym kierunkupedagogika z gerantologia? gdzie mozna po tym pracowac i czy jest to przyszlosciowe> ciezko znakeźc info o tej specjalizacji.
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 21:16   #298
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Dziewczyny, a ja mam pytanie. Jestem w połowie studiów na kierunku BHP. I wiem ,że popełniłam błąd nie idąc za marzeniami. Chciałabym uczyć w szkole, zwłaszcza klasy 1-3. Tak jak mi pisałyście pedagogika wczesnoszkolna się tym zajmuje. Ale chciałabym wybrać coś co pozwoliłoby mi uczyć troszke wyżej. Wwiecie, ciężko o posade,wiec im wiecej opcji -więcej szans. No i sie zastanawiam co wybrać.
Ale najbardziej to mnie interesuje, jak najszybciej po tych studiach (bo już dociągne je do licencjatu) najszybciej zdobyć uprawnienia do uczenia?
Studia podyplomowe? A jak później można mgr zrobić? A może od nowa iść na studia... Kompletnie w tym sie nie orientuje i staram sie info znaleź.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2010-01-15 o 21:18
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 12:08   #299
sarenka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Nie orientuje się ktoś, czy trudno się dostać na pedagogikę na studia magisterskie (IIgo stopnia) na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie...chodzi mi konkretnie o specjalność społeczno-opiekuńczą. Studiowałam wcześnie na pedagogikę na innej uczelni, ale magisterkę chciałabym zrobić na UP. Dziewczyny pomóżcie! ...bo nie wiem, czy w ogóle opłaca się zawracać sobie głowę...

I chciałam jeszcze zapytać, czy to prawda, że kandydaci na studia IIg stopnia są mają pierwszeństwo w rekrutacji, jeśli ukończyli studia Igo stopnia na tej samej uczelni???

Bardzo proszę o odpowiedź!
sarenka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 12:12   #300
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez sarenka88 Pokaż wiadomość
Nie orientuje się ktoś, czy trudno się dostać na pedagogikę na studia magisterskie (IIgo stopnia) na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie...chodzi mi konkretnie o specjalność społeczno-opiekuńczą. Studiowałam wcześnie na pedagogikę na innej uczelni, ale magisterkę chciałabym zrobić na UP. Dziewczyny pomóżcie! ...bo nie wiem, czy w ogóle opłaca się zawracać sobie głowę...

I chciałam jeszcze zapytać, czy to prawda, że kandydaci na studia IIg stopnia są mają pierwszeństwo w rekrutacji, jeśli ukończyli studia Igo stopnia na tej samej uczelni???

Bardzo proszę o odpowiedź!
Ad1 Jeżeli nie spróbujesz to się nie dowiesz ...
Ad2 Podobno to prawda i w sumie nie dziwię się.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-09 12:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.