problemy ze skórą twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-15, 19:00   #1
hawusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5
GG do hawusia

Prosze o POMOC! trądzik, gule


Zauwazylam, ze na brodzie i czasami na policzkach wyskakuja mi takei pryszcze, ale to ie sa zwykle pryszcze! Bo to takie gule. Jak tego dotkne to to boli. Probowalam wyciskac, ale hm, wytrysnela krew. Jesli sie tego nie rusza to znika po kilku dniach. Tylko, ze w tym czasie nie da sie tego zamaskowac, bo to jestdoslownie ogromne. Słyszalam, ze to moze byc oznaka klopotow z hormonami ?pomocy!
hawusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 19:19   #2
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Re: Prosze o POMOC!

ja męcze sie z tym świństwem już od dwóch miesiecy.Nigdy nie miałam problemów z cerą,aż tu któregoś pięknego dnia wyskoczyły mi takie 3 "guzy"-były naprawde ogromnie,próbowałam maści cynkowej,i innych cudownyś środków,davercinu...Nic nie pomogło,aż wybrałam sie do derbatolog.Powiedzia mi,ze to trądzik bo przybiera różne formy,mnie zaatakował właśnie taki.Dostałam antybiotyk w tabletkach i plynie do smarowania i po dwóch zostały tylko czerwone ślady,a ten trzeci powoli zmniejsza się.
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 09:36   #3
mariusz_1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1
problemy ze skórą twarzy

Cześć. Mam problemy ze skórą twarzy. Na nosie mam pełno zaskórników, na policzkach też trochę. I te miejsca mam czerwone. Mam też trochę pryszczy na czole. Oprócz tego wokół ust mam taką czerwoną skórę, jakby podrażnioną, czasem mnie piecze, czasem szczypie, a czasem swędzi. Czy można to jakoś zlikwidować jakimiś zabiegami???? Jakimiś pillingami lub laserowo????? Bardzo proszę o odpowiedź
mariusz_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 10:10   #4
anucha57
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1
kłopoty z cerą !!

Mam problem z cera.Codziennnie rano i wieczorem po umyciu twarzy (sama woda bez mydla) natluszczam skore oliwka bambino.Ale po wieczornej kapieli moja cera wyglada makabrycznie.Mam czerwone plamy na twarzy szczegolnie na policzkach i czole dodatkowo moja skora na policzkach jest przesuszona i szorstka.Błagam pomozxcie mi ! co polecacie?!
anucha57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 10:36   #5
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: kłopoty z cerą !!

Przede wszystkim pielęgnować cerę kosmetykami do tego przeznaczonymi
Oliwka może i dobrze natłuszcza, ale prawdopodobnie masz uczulenie na któryś z jej składników /np często dodaja camomille- podstawowy ziołowy allergen/ Pomijając fakt, ze nie nawilża...
Zacznij od odstawienia oliwki, dalej zrezygnuj z mycia twarzy zwykła kranówką / zaś uzywaj śmietanki lub mleczka, wody termalne/
Na koniec krem- musisz sama niestety dobrać do swojej buzi, bo każda cera reaguje inaczej, na swój indywidualny sposób.
Proponuje spróbować kremiki ziaja /taniutkie np kozie mleko, oliwkowy, itp/ apteczne Hydrain2 Dermedica, Hydraphase LRP, zajrzyj na KWC tam są dokładne recenzje i opisy...może znajdziesz jeszcze coś lepszego
pozdrawiam
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 11:00   #6
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: kłopoty z cerą !!

Skoro rano używasz oliwki i nic takiego się nie dzieje, to pewnie masz uczulenie na żel pod prysznic. Mi bardzo często pojawiały sie po kąpieli takie czerwone plamy na ciele, ale znikały po kilkunastu minutach, więc się do tego przyzwyczaiłam.
I w końcu trafiłam na płyn, który tego nie powoduje (Apart).

Co do mleczek i śmietanek, to mogą uczulać tak samo, jak żele.
Kremów Ziaja nie polecam, mnie one bardzo uczulały.

Może krem Cutibaza byłby dla Ciebie odpowiedni? I mycie twarzy przegotowaną wodą.

Pozdrowienia
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 13:24   #7
Justar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 8
Re: Prosze o POMOC!

Słyszałam o czymś takim. To jest chyba trądzik guzowaty. Powinnaś iść do dermatologa
Justar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-19, 14:07   #8
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
"Coś" w skórze

Hejka!
Mam takie cosie w skórze na twarzy - na policzkach po obu stronach w obszarze skóry normalnej/przesuszającej się w skórze powstału takie niewielkie, nieregularne grudki. Pory nie są rozszerzone, nie wyglądają na zatkane, a grudki wystają minimalnie - czuję je pod palcem ale są za małe żebym mogła dokładnie wyczuć czy coś w nich siedzi w środku (np. czy są to zatkane pory) - ot taka kaszka. Co jakiś czas w ty miejscu wyłazi mi pryszczyk Niezależnie do moich starań i zabiegów pielęgnacyjnych cały czas mam te grudki - próbowałam peelingów (enzymatycznych i zwykłych z drobinkami), kremów z kwasami, wyciskania (aha - wiem że nie powinnam ale ... ), pasty cynkowej, maseczek oczyszczających (łagodnych żelowych) i nic. Kurczę nawet nie wiem co to jest - te miejsca nie są suche, nie są to jakieś odczyny alergiczne, wyglądają raczej jak zaczątki trądziku ale siedzą zbyt głęboko w skórze żeby dokładnie sprawdzić.
Wiecie może co to może być za świnstewko i jak się go pozbyć? Poradźcie coś mądraski Dodam że mam cere wrażliwą, alergiczną i naczynkową, normalną ze skłonnościa do przesuszania; dobijam do 30chy .
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.