Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11 - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-01, 22:39   #4081
malangie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 127
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Cytat:
Napisane przez PannaB Pokaż wiadomość
W imię nie dokładania mu stresów skażesz go na nie wiadomo jak długą męczarnię. A co jeśli chomik będzie żył jeszcze z pół roku w takim stanie? Ciągle będziesz się zastanawiać nad wizytą u weterynarza i liczyć na to, że może następnego dnia umrze? Nie skazuj zwierzaka na cierpienie! Serio po 2 latach nie masz odruchu, żeby swojemu pupilowi pomóc, ulżyć nieważne co by się działo?
Mam, nie rób ze mnie potwora. Przy okazji wizyty z kotem rozmawiałam z weterynarzem o tym, że mój chomik jest osowiały i dostałam preparaty wzmacniające, ale to nie pomogło. Od tamtego czasu minęło kilka dni, to świeża sprawa, on nie choruje od miesięcy. Usypiałam kiedyś swoje zwierzę i do tej pory nie wiem, czy dobrze postanowiłam, bo bardzo bało się weterynarza. I do tej pory dręczy mnie myśl, że w ostatnich chwilach swojego życia był przerażony. To poważna decyzja, przede wszystkim chciałam się Was zapytać, czy weterynarz będzie w stanie zbadać zwierzę, które tak panicznie boi się dotyku (pytałam o to w pierwszym poście), więc naprawdę poważnie myślę o tym, żeby z nim tam pojechać, ale przede wszystkim nie chciałam stresować go podróżą i pocałować klamkę, bo on nie pozwoli się dotknąć.
malangie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 07:55   #4082
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

co za dylematy.. pakuj prosiaka do transportera i jedź z nim. Niech wet chociaż na niego spojrzy, nawet nie chodzi o dotykanie. To on jest specjalistą, a nie my.
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 09:06   #4083
malangie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 127
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Podjechałam do wetki dziś rano, właśnie wróciłam. Obejrzała go, powiedziała że nie widzi żadnych guzków, jądra faktycznie są spuchnięte i może to być np. sprawa hormonalna, ale do tego potrzebne byłyby bardziej szczegółowe badania, a ona nie ma aż tak dużego doświadczenia z chomikami i skierowała mnie do innego weterynarza, który lepiej zna się na gryzoniach i może on coś poradzi. Dała mi jakieś witaminy i coś na wzmocnienie, jutro rano pójdę do tego drugiego weterynarza i mam nadzieję, że coś poradzi.
malangie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 17:21   #4084
Doonatella
Raczkowanie
 
Avatar Doonatella
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 30
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Informuj na bieżąco co dalej z Twoim chomiczkiem, szybkiego powrotu do zdrowia dla niego
__________________
Ain't nobody loves me better, makes me happy, makes me feel this way...
02.05.2014 r.

Luna <3
Frugo <3
Merci <3

Gra o tron, Czysta Krew, Pamiętniki Wampirów, Słodkie Kłamstewka, Dr. House

Edytowane przez Doonatella
Czas edycji: 2015-09-02 o 17:22
Doonatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 23:00   #4085
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Cytat:
Napisane przez Doonatella Pokaż wiadomość
A jak często ją karmisz? Też miałam właśnie spróbować versele lagi i zaczynam się martwić teraz
Caly czas ma zapelniona miske, moze dlatego jest gruba
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 12:54   #4086
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

cały czas pełna micha? po co? to jest chomik. to co zje później wypluwa i chowa po kątach. Mój dostaje średnio co 1.5 tygodnia
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 15:19   #4087
Doonatella
Raczkowanie
 
Avatar Doonatella
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 30
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Ja wsypuję do miski żarełko co 2-3 dni i myślałam że i tak rzadko, bo zawsze się martwię że chodzi głodna ale z drugiej strony się martwię że będzie grubiutka
__________________
Ain't nobody loves me better, makes me happy, makes me feel this way...
02.05.2014 r.

Luna <3
Frugo <3
Merci <3

Gra o tron, Czysta Krew, Pamiętniki Wampirów, Słodkie Kłamstewka, Dr. House
Doonatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 22:37   #4088
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Nie mialam na mysli, ze pelna, czubata. Poprpstu nigdy nie ma pustej. Albo ma na dnie, albo wiecej
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 19:49   #4089
ouu
Wtajemniczenie
 
Avatar ouu
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 272
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

mój Heniu wczoraj odszedł nawet nie wiem dlaczego, w sierpniu skończył rok możliwe, że ze stresu? ostatnio trochę dzieci obskoczyły jego klatkę, a on tylko do domku uciekał
__________________
you are a good reason to be happy
fashionclassystyle.tumblr .com
ouu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 07:48   #4090
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

przykro mi.. możliwe, że ze stresu..
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:26   #4091
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

wczoraj odszedł mój Pszemek.. przeżył(a) ponad 2.5 roku..
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 10:46   #4092
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 16:06   #4093
Doonatella
Raczkowanie
 
Avatar Doonatella
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 30
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Współczuję wam dziewczyny trzymajcie się
Zamierzacie mieć jeszcze jednego prosiaczka?

Ja za to jestem wściekła, wczoraj przyszła nowa klatka, wszystko fajnie pięknie, 2 pięterka, dosyć spora i byłoby super gdyby nie jeden malutki defekt...
Merci nie może wejść na te pięterka bo te głupie tunele są za krótkie, jakkolwiek bym tego nie zamontowała i tak jeden będzie za wysoko i Merci nie wejdzie... poza tym i tak nie chce wchodzić bo są za śliskie, niby mają w środku jakieś plastikowe szczebelki ale i tak nie umie, masakra jakaś macie jakieś pomysły w jaki sposób mogę jej zrobić jakieś inne wejście na górę? myślicie że prowizoryczna drabinka z gałązek drzew owocowych się sprawdzi? Nie mam już nerwów do tej klatki
__________________
Ain't nobody loves me better, makes me happy, makes me feel this way...
02.05.2014 r.

Luna <3
Frugo <3
Merci <3

Gra o tron, Czysta Krew, Pamiętniki Wampirów, Słodkie Kłamstewka, Dr. House
Doonatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 16:16   #4094
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

wrzuć zdjęcie całej klatki z wyposażeniem
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 10:47   #4095
Doonatella
Raczkowanie
 
Avatar Doonatella
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 30
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
wrzuć zdjęcie całej klatki z wyposażeniem


Jak widzisz na parterze tunel pasuje dobrze, a ten tunel na pierwszym piętrze jest tak wysoko że Merci tam nie dosięga, może nie widać aż tak dobrze ale jest on dużo wyżej niż wejście do kółka...poza tym Merci nie potrafi przejść nawet przez ten tunel na dole bo jest za śliski, a przecież to nie powinno być trudne dla chomików, zwłaszcza że są tam takie progi których może się złapać. Na tą chwilę aby wejść na najwyższe piętro (prawie nieużywane jak widać) to wspina się po ściance i po suficie i się puszcza, jeśli chce zejść to spada, bo te pięterko nie zajmuje całej długość klatki. Zamiast tunelu była już tam gałąź ale też nie zdała egzaminu. Objechałam wszystkie zoologi w moim mieście i nigdzie nie mają dodatkowych rurek czy drabinek, jeden pan sprzedawca powiedział że może mi oddać swoją za darmo widząc moją desperacką minę
Planuje jej zbudować taki właśnie prosty mostek z gałązek, zobaczę co mi z tego wyjdzie, jeśli ta dodatkowa rurka również się nie sprawdzi
__________________
Ain't nobody loves me better, makes me happy, makes me feel this way...
02.05.2014 r.

Luna <3
Frugo <3
Merci <3

Gra o tron, Czysta Krew, Pamiętniki Wampirów, Słodkie Kłamstewka, Dr. House
Doonatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 11:29   #4096
PannaB
Raczkowanie
 
Avatar PannaB
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 402
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Miałam identyczną klatkę - jest tragiczna. Najpierw te rurki w górę nie były używane w ogóle, bo chłopaki nie potrafili z nich korzystać. Jeden jak się nauczył to zaczął się w niej załatwiać, co odbijało się na tym jak wyglądał. Plus mnożyły się tam bakterie, bo nie szło tego bardzo dokładnie doczyścić. Najczęściej wchodzili na górę po szczeblach i spadali na którąś półkę. Jedno takie wchodzenie skończyło się skręconą łapką Franka, bo spadając się zaczepił.

Kółko, które jest w zestawie jest za małe dla chomika, bo biegając jest nienaturalnie wygięty. Nie wiem, może dla roborowskiego by przeszło, bo jest mniejszy od dżungarskiego, ale dla dżungara jest za małe.

Niby klatka duża, bo ma piętra, ale tak naprawdę są mało używane, więc chomik ma małą przestrzeń życiową. Po próbach z dwoma chomikami klatka poszła w świat dla właścicielki myszek (jeśli dobrze pamiętam). Ogólnie w zoologach klatki są straszne, mają masę udziwnień, jakieś tunele, a małe kuwety, więc chomik nie ma gdzie sobie kopać. Dlatego my przeszliśmy na samlę - chomik ma grubaśną warstwę trocin, w których ciągle kopie, miejsce na duże kółko i swoją aktywność.

Tej najwyższej półki nie da się dać odrobinę niżej? A jak nie to tą dolną zaczep wyżej i daj więcej trocin, wtedy ta druga rurka nie będzie aż tak wysoko.
I też próbowaliśmy trzymać miskę na samej górze, żeby zmotywować chomika do wchodzenia na górę i albo właził po szczeblach i napychał się ile dało radę albo zjadał tylko to co dostawał na dole, np.: jabłko czy marchewkę.
PannaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 14:56   #4097
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4 689
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Cytat:
Napisane przez PannaB Pokaż wiadomość
Tej najwyższej półki nie da się dać odrobinę niżej? A jak nie to tą dolną zaczep wyżej i daj więcej trocin, wtedy ta druga rurka nie będzie aż tak wysoko.
No właśnie, może da się tę półkę przełożyć trochę niżej? Też mam podobne pięterka i można je trochę przestawić. Takie rurki też mam i moje chomiki często z nich korzystały. Mam ich trochę więcej i dwie są ze sobą połączone tworząc dłuższy tunel. Niestety teraz klatka stoi pusta, może zdecyduję się za jakiś czas na następnego chomika.
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 19:34   #4098
Doonatella
Raczkowanie
 
Avatar Doonatella
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 30
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

No właśnie próbowałam już na wszelkie sposoby, kiedy dam te niższe pięterko wyżej do wtedy mam taką samą sytuację na dole...
Poza tym nie mogę tych pięterek ustawiać tak jak chcę, ponieważ szczebelki są pionowe, są tylko 3 rzędy dodatkowe poziomych na których można te piętra zamontować tragiczna klatka, a cena tak mnie skusiła...
Kółko było w zestawie z tą klatką i je zamontowałam na próbę, mam z poprzedniej klatki większe i przy jutrzejszym sprzątaniu je zamienię, nie zauważyłam żeby Merci biegła jakoś wygięta ale niech jej będzie wygodniej.
Merci ogólnie uwielbia się wspinać dlatego chciałam, aby miała klatkę wysoką, z piętrami i wydała mi się okej, ale cóż, zamienił stryjek siekierkę na kijek. Zobaczę jutro co będzie jak dodam tą kolejną rurkę, mój chłopak obiecał też coś wykombinować także liczę na jego inwencję twórczą

PannaB długo Twoje prosiaki się przekonywały do tych tuneli? Bo Merci jak narazie nawet nie patrzy w ich stronę...

Solie zaszalej i spraw sobie kolejnego chomiczka, ja polecam te zwierzątka wszystkim swoim znajomym. Chociaż moja mama mówi że już "za stara" na nie jestem
__________________
Ain't nobody loves me better, makes me happy, makes me feel this way...
02.05.2014 r.

Luna <3
Frugo <3
Merci <3

Gra o tron, Czysta Krew, Pamiętniki Wampirów, Słodkie Kłamstewka, Dr. House
Doonatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 20:32   #4099
PannaB
Raczkowanie
 
Avatar PannaB
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 402
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Cytat:
Napisane przez Doonatella Pokaż wiadomość
No właśnie próbowałam już na wszelkie sposoby, kiedy dam te niższe pięterko wyżej do wtedy mam taką samą sytuację na dole...
Poza tym nie mogę tych pięterek ustawiać tak jak chcę, ponieważ szczebelki są pionowe, są tylko 3 rzędy dodatkowe poziomych na których można te piętra zamontować tragiczna klatka, a cena tak mnie skusiła...
Kółko było w zestawie z tą klatką i je zamontowałam na próbę, mam z poprzedniej klatki większe i przy jutrzejszym sprzątaniu je zamienię, nie zauważyłam żeby Merci biegła jakoś wygięta ale niech jej będzie wygodniej.
Merci ogólnie uwielbia się wspinać dlatego chciałam, aby miała klatkę wysoką, z piętrami i wydała mi się okej, ale cóż, zamienił stryjek siekierkę na kijek. Zobaczę jutro co będzie jak dodam tą kolejną rurkę, mój chłopak obiecał też coś wykombinować także liczę na jego inwencję twórczą

PannaB długo Twoje prosiaki się przekonywały do tych tuneli? Bo Merci jak narazie nawet nie patrzy w ich stronę...

Solie zaszalej i spraw sobie kolejnego chomiczka, ja polecam te zwierzątka wszystkim swoim znajomym. Chociaż moja mama mówi że już "za stara" na nie jestem
Pozwolę sobie odpowiedzieć różnymi kolorami, żeby było czytelniej.

Też tak robiliśmy, że na dole była większa różnica (tunel był wyżej) i staraliśmy się, żeby mieli więcej trocin - wtedy jakoś się tam wspinali, no i jak im się nie udawało to spadali na miękkie trociny, a nie plastik. Dlatego zaproponowałam taką możliwość.

Właśnie to jest tragiczne w tej klatce, że tych pięter w sumie nie da się ustawić tak jak się chce, bo tych szczebli jest zbyt mało. A cena jest rzeczywiście kusząca. Nie wiem ile płaciłaś, ale my ją ściągaliśmy z allegro za jakieś 90zł jeśli dobrze pamiętam.

Ta klatka ogólnie jest chyba w zestawie z tym kółkiem, domkiem i miseczką (a przynajmniej my taki mieliśmy). Może jest jeszcze mała i nie widać, u moich na początku też dawało radę, ale jak rośli to widać było, że się wyginają w nim.

Szczerze mówiąc to nie pamiętam dokładnie, bo to było jakieś 2 lata temu, ale coś mi się kojarzy, że tak z 2, 3 tygodnie. Chodź i tak jak się nauczyli to później były momenty jak znowu z nich nie korzystali i się wspinali. Różnie z nimi było. Różne też warianty wystroju robiliśmy, żeby ich motywować do ruszania: miska na jednym piętrze, kółko na innym, domek na innym i kończyło się na tym, że z czegoś nie korzystali. Dlatego tej klatki nie lubiłam, bo nie dość, że mało używane tunele, to jeszcze nie dało jej się zaaranżować tak jak się chciało. No ale cena kusząca, zwłaszcza na studencką kieszeń i klatka na tyle mała, że łatwo ją było trzymać w akademiku (a później wynieść, że nikt nie widział, bo zwierząt oficjalnie w akademiku mieć nie można :P).
PannaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 21:02   #4100
Doonatella
Raczkowanie
 
Avatar Doonatella
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 30
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

U mnie zestaw wyglądał identycznie, klatka, 2 pięterka i 2 tunele, kółko, domek i miseczka, tyle że ja za swoją klatkę zapłaciłam 40 zł (57 z przesyłką) także śmieszne bardzo pieniądze i w sumie za taką cenę nie powinnam wymagać wiele, ale jednak no mogłaby być choć trochę funkcjonalna... nie mniej jednak nie szkoda mi nawet tych pieniędzy. Idealny dowód na to jak wszystko traci swoją wartość po jakimś czasie i jak wzrasta i maleje na coś popyt, bo to jednak ponad połowa taniej skoro Ty płaciłaś 90
Straszne jest właśnie to że nie ma możliwości ustawienia tych chomiczych mebli tak jak się chce, bo nie pozwalają na to właśnie te pięterka... kółko może być u mnie tylko na środku, ew. na dole jeśli podstawię wyżej te piętro dolne. No ale trudno, pozostaje mi tylko kombinować
__________________
Ain't nobody loves me better, makes me happy, makes me feel this way...
02.05.2014 r.

Luna <3
Frugo <3
Merci <3

Gra o tron, Czysta Krew, Pamiętniki Wampirów, Słodkie Kłamstewka, Dr. House
Doonatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 21:30   #4101
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 013
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
wczoraj odszedł mój Pszemek.. przeżył(a) ponad 2.5 roku..
Jeszcze raz skladam moje chomicze kondolencje Asiu
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 18:02   #4102
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Witam fanki chomików
Piszę z pytaniem. Mam chomika dżungarskiego od 11 miesięcy. O wyżywieniu dużo się naczytałam itd., ale jednej informacji nie mogę znaleźć. Jest w internecie, że może jeść raz na jakiś czas jakiegoś orzecha. Ostatnio bardzo mu posmakował włoski i dziś znów miał dostać. Niestety TŻ wymyślił i się uparł, żeby dać całego w skorupce, bo on chce zobaczyć, czy chomik sobie poradzi :P I teraz nie wiem, czy interweniować natychmiast i rozłupać, czy rzeczywiście można mu to trochę zostawić, skoro potrafi gryźć twardsze rzeczy?
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 14:42   #4103
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
Witam fanki chomików
Piszę z pytaniem. Mam chomika dżungarskiego od 11 miesięcy. O wyżywieniu dużo się naczytałam itd., ale jednej informacji nie mogę znaleźć. Jest w internecie, że może jeść raz na jakiś czas jakiegoś orzecha. Ostatnio bardzo mu posmakował włoski i dziś znów miał dostać. Niestety TŻ wymyślił i się uparł, żeby dać całego w skorupce, bo on chce zobaczyć, czy chomik sobie poradzi :P I teraz nie wiem, czy interweniować natychmiast i rozłupać, czy rzeczywiście można mu to trochę zostawić, skoro potrafi gryźć twardsze rzeczy?
Moja chomiczka jak jej dałam całego orzecha w łupinie to nie wiedziała co z tym zrobić i omijała. Lekko go rozbiłam, tzn odłupałam kawałek skorupki, jak zwąchała w środku orzecha to w kilka chwil go wydobyła i zjadła
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 13:59   #4104
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

ah te 'testy' na chomikach...
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 05:52   #4105
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Znowu ja

Mam pytanie-gdzie mogę kupić porządną, ale nie piętrową tylko niską, ale naprawdę dużą(co najmniej 1 metr) klatkę dla chomika?. W sklepach te większe przeznaczone są dla świnek i królików i mają za szerokie pręty-chomik by się przez nie wydostał. Chciałabym, żeby moja chomiczka miała naprawdę dużo miejsca

Jeśli ktoś wie, ma jakiś link, proszę o info
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."

Edytowane przez Małgosia791
Czas edycji: 2016-02-04 o 05:53
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 06:52   #4106
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Znowu ja

Mam pytanie-gdzie mogę kupić porządną, ale nie piętrową tylko niską, ale naprawdę dużą(co najmniej 1 metr) klatkę dla chomika?. W sklepach te większe przeznaczone są dla świnek i królików i mają za szerokie pręty-chomik by się przez nie wydostał. Chciałabym, żeby moja chomiczka miała naprawdę dużo miejsca

Jeśli ktoś wie, ma jakiś link, proszę o info
jedna z dziewczyn tutaj miała z Ikei taki pojemnik do przechowywania pościeli i tam trzymała 2 chomiki, może to zamiast klatki? a jak nie to musisz przekopać allegro
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 09:21   #4107
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Już chciałam pisać, że moja koszatniczka ma wielką klatkę i nadal są pręty, przez które chomiś nie przejdzie, ale kurde jest piętrowa Chociaż zawsze można z tym pokombinować, my np. zdjęliśmy górne piętro żeby zrobić własne z gałęzi, jeśli to chomik to można mu zdjąć prętowate i dać plastykowe. No chyba że to nie pięterka-pręty są problemem tylko tak po prostu nie chcesz piętrowej, to wtedy chyba rzeczywiście Allegro tylko mogę polecić
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 09:28   #4108
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Obecnie mam dość sporą, piętrową z tymi plastikowymi tunelami, ale moja chomica praktycznie nie korzysta z piętra(wchodzi tam tylko po jedzenie i wodę), ani tych rur, woli przebywać na dole. Chociaż i tak jak na chomika jest dość spokojna i mało ruchliwa-od zawsze tak ma. Chciałabym właśnie jej zapewnić większą przestrzeń, bo teraz wydaje mi się za mała. Staram się ją duzo wypuszczać, ale wiadomo, część życia spędza jednak w tej klatce.

No nic poszukam na allegro(jednak wydaje mi się, że te wszystkie klatki jakieś takie małe są...), jednak jakby ktoś się natknął na jakąś dużą klatkę będę wdzięczna za info.
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."

Edytowane przez Małgosia791
Czas edycji: 2016-02-04 o 09:32
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 19:22   #4109
ouu
Wtajemniczenie
 
Avatar ouu
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 272
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Obecnie mam dość sporą, piętrową z tymi plastikowymi tunelami, ale moja chomica praktycznie nie korzysta z piętra(wchodzi tam tylko po jedzenie i wodę), ani tych rur, woli przebywać na dole. Chociaż i tak jak na chomika jest dość spokojna i mało ruchliwa-od zawsze tak ma. Chciałabym właśnie jej zapewnić większą przestrzeń, bo teraz wydaje mi się za mała. Staram się ją duzo wypuszczać, ale wiadomo, część życia spędza jednak w tej klatce.

No nic poszukam na allegro(jednak wydaje mi się, że te wszystkie klatki jakieś takie małe są...), jednak jakby ktoś się natknął na jakąś dużą klatkę będę wdzięczna za info.
znalazłam, ale prawie za 100zł
http://allegro.pl/klatka-dla-chomika...948231342.html
http://allegro.pl/super-klatka-dla-c...972505444.html
__________________
you are a good reason to be happy
fashionclassystyle.tumblr .com
ouu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 04:39   #4110
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Zakochane w prosiakach ale myślą o ptakach - Mój chomiczek cz. 11

Dzięki wielkie Muszę pomierzyć na wysokość, czy mi wejdzie kołowrotek, bo mam spory
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-14 21:31:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.