suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 15:13   #1
2302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14

suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P


witam wszystkich mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale chciałam się zapytać czy może ktoś wie jak pozbyć się suchych skórek? bez makijażu ich nie widać, ale jak nakładam trochę korektoru na nos to on bardzo je uwydatnia wczoraj znowu kombinowałam zetrzeć je pumeksem (wcześniej tak robiłam i było troszkę lepiej..), ale przesadziłam i mam teraz czerwone place na nosie od tego 'szorowania' :/ Pomóżcie jeśli możecie
2302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 16:19   #2
nataszka1508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 74
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

Cytat:
Napisane przez 2302 Pokaż wiadomość
witam wszystkich mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale chciałam się zapytać czy może ktoś wie jak pozbyć się suchych skórek? bez makijażu ich nie widać, ale jak nakładam trochę korektoru na nos to on bardzo je uwydatnia wczoraj znowu kombinowałam zetrzeć je pumeksem (wcześniej tak robiłam i było troszkę lepiej..), ale przesadziłam i mam teraz czerwone place na nosie od tego 'szorowania' :/ Pomóżcie jeśli możecie
hej tez tak mam, ale od kiedy zaczelam stosowac systematycznie pilling i zmienilam na krem Aveeno, jest o wiele lepiej. Poza tym zrezygnowalam z uzywania wody do demakijazu, teraz tylko mleczko, no czasem uzywam E45 wash cream, jest super, lekko natluszcza. Mam nadzieje, ze choc troche pomoglam.

aaa no i jeszce rodzaj korektora i fluidu ma duze znaczenie, mi np Loreal bardzo uwidacznial skorki...

Edytowane przez nataszka1508
Czas edycji: 2009-03-25 o 16:21
nataszka1508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 16:24   #3
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

Pumeksem? Nie lepiej jakiś peeling gruboziarnisty? Kup sobie gabkę z celulozy i myj nią twarz rano i wieczorem, nakładaj lekki krem nawilżający.
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 17:24   #4
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

albo peeling kawowy
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 17:58   #5
2302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

Cytat:
Napisane przez mindiar Pokaż wiadomość
Pumeksem? Nie lepiej jakiś peeling gruboziarnisty? Kup sobie gabkę z celulozy i myj nią twarz rano i wieczorem, nakładaj lekki krem nawilżający.
raczej gruboziarnistego nie mogę (chyba, że na sam nos, ale tak dziwnie trochę :P) kupiłam peeling enzymatyczny z pharmaceris do cery naczynkowej, ponieważ mam wrażlwą i właśnie naczynkową cerę... ale za bardzo nie pomógł..
2302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 19:10   #6
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

Ja kupiłam na allegro sproszkowany korund i muszę powiedzieć, że ściera jak dobra mikrodermabrazja i nie podrażnia skóry, a miałam podobny problem i nie pumeksu może, ale szorstkiej gąbki nie wahałam się używać, co różnie się kończyło
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:15   #7
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

Cytat:
Napisane przez 2302 Pokaż wiadomość
raczej gruboziarnistego nie mogę (chyba, że na sam nos, ale tak dziwnie trochę :P) kupiłam peeling enzymatyczny z pharmaceris do cery naczynkowej, ponieważ mam wrażlwą i właśnie naczynkową cerę... ale za bardzo nie pomógł..
Masz wrażliwą cerę i traktujesz ją pumeksem? Kup sobie jakiś drobnoziarnisty peeling i używaj regularnie 2-3 razy w tygodniu, po peelingu maska nawilżająca a po niej jakiś dobrze odżywiający krem. Po tarciu skóry pumeksem pozdzierasz sobie tylko skórę do jej głębszych warstw i nabawisz się okropnych blizn...
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 16:19   #8
2302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

Cytat:
Napisane przez lizzie Pokaż wiadomość
Masz wrażliwą cerę i traktujesz ją pumeksem? Kup sobie jakiś drobnoziarnisty peeling i używaj regularnie 2-3 razy w tygodniu, po peelingu maska nawilżająca a po niej jakiś dobrze odżywiający krem. Po tarciu skóry pumeksem pozdzierasz sobie tylko skórę do jej głębszych warstw i nabawisz się okropnych blizn...
No tak.. ale nie wiedziałam co robić, a chciałam jakoś szybko je zedrzeć... peeling drobnoziarnisty.. pomyślę.. bo o nos się nie boję, jeśli mam używać takiego peelingu, tylko o policzki, bo nos to tam nie jest chyba tak wrażliwy jak policzki. Przynajmniej tak mi się wydaję

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Sinobroda Pokaż wiadomość
Ja kupiłam na allegro sproszkowany korund i muszę powiedzieć, że ściera jak dobra mikrodermabrazja i nie podrażnia skóry, a miałam podobny problem i nie pumeksu może, ale szorstkiej gąbki nie wahałam się używać, co różnie się kończyło
o dziękuję możliwe, że skorzystam z Twojej podpowiedzi
2302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 17:42   #9
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

Cytat:
Napisane przez 2302 Pokaż wiadomość
No tak.. ale nie wiedziałam co robić, a chciałam jakoś szybko je zedrzeć... peeling drobnoziarnisty.. pomyślę.. bo o nos się nie boję, jeśli mam używać takiego peelingu, tylko o policzki, bo nos to tam nie jest chyba tak wrażliwy jak policzki. Przynajmniej tak mi się wydaję

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------


o dziękuję możliwe, że skorzystam z Twojej podpowiedzi
masz taka cere jak ja i pewnie strefa T wcale nie jest taka sucha nosek wysusza sie od wielu rzeczy sprawdz czego uzywasz do mycia buzi, moze to to wysusza? pumeksem- nigdy bo to poglebi problem. wiem co mowie bo ja skrobalam paznokciem i w koncu mialam caly nos w laty suchej skory najlepiej stosowac peeling drobnoziarnisty. polecam perfecta, mam wrazliwa naczynkowa cere i niczego nie podraznia pozniej maseczka nawilzajaca czasem tez stosuje perfecte z miodem i kremik ja mam akurat tłusciutki filtr staraj sie nawilzac dluugo nosek. np nakladaj gruba warstwe kremu na wieczor, na noc, kiedy tylko mozesz smaaruj nosek. np w weekend jesli nigdzie nie wychodzisz buzia moze Ci sie swiecic od kremu
linki na KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ra-wersja.html maseczka
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...i-bambusa.html peeling
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7780.jpg (108,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p4245_normal.jpg (6,9 KB, 8 załadowań)
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 20:21   #10
2302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
masz taka cere jak ja i pewnie strefa T wcale nie jest taka sucha nosek wysusza sie od wielu rzeczy sprawdz czego uzywasz do mycia buzi, moze to to wysusza? pumeksem- nigdy bo to poglebi problem. wiem co mowie bo ja skrobalam paznokciem i w koncu mialam caly nos w laty suchej skory najlepiej stosowac peeling drobnoziarnisty. polecam perfecta, mam wrazliwa naczynkowa cere i niczego nie podraznia pozniej maseczka nawilzajaca czasem tez stosuje perfecte z miodem i kremik ja mam akurat tłusciutki filtr staraj sie nawilzac dluugo nosek. np nakladaj gruba warstwe kremu na wieczor, na noc, kiedy tylko mozesz smaaruj nosek. np w weekend jesli nigdzie nie wychodzisz buzia moze Ci sie swiecic od kremu
linki na KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ra-wersja.html maseczka
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...i-bambusa.html peeling
o taaak.. paznokciami też próbowałam.. no bo co w końcu! ;P mam jakieś suche skórki to ręce świerzbią żeby je usunąć.. poszukam tego peelingu perfecta w sklepach tylko dzisiaj raczej nie, bo już zamknięte sklepy niestety.. ale zaraz mam zamiar zrobić peeling z cukru, żeby sprawdzić czy coś pomoże. A jeśli chodzi o kosmetyki, to wszystkie mam raczej niewysuszające, a kremu używam z lirene nawilżającego. A i dziękuję za rady
2302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 12:30   #11
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

Jak już musisz na gwałt pozbywać się suchych skórek, to lepiej nasmaruj nos grubą warstwą kremu, np. Bambino lub innego tłustego, zostaw na pół godziny, a potem delikatnie (ale naprawdę delikatnie!!) potrzyj nos ręcznikiem. Powinno pomóc.
Pumeks nie służy do oczyszczania twarzy - nie dość, że poranisz skórę, to potem będzie schodziła jeszcze gorzej - bo ją uszkodzisz. Pamiętaj, że wyciskanie wągrów z nosa sprawia, że złazi z niego skóra.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 12:40   #12
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: suche skórki... i moje kombinacje z pumeksem :P

tez tak kiedys mialam tylko ze ja sobie ysuszylam masciami cynkowymi na tradzik.. i teraz co noc nakladam gruba warstwe kremu nawilzajacego i rano sie budz i jest ok polecam ci krem dla dzieci rozowy jonsona - mnie wyleczyl z tego problemu.
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.