A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;) - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-11, 15:42   #1561
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
ostatnie dwa nabytki z Empiku
1. MIKAEL NIEMI MUZYKA POP Z VITTULI 4,90 z 33,90
uwielbiam tą książkę udany zakup mia
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 20:00   #1562
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Jako Moderator daję piękny przykład offtopicując, ale...
Eee tam Wizaż to jeden wielki OT. Gdyby dać bana wszystkim offtopującym, myślę, że jakieś 85% aktywnych wizażanek byłaby pomarańczowa

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczęta...
Na pewno nie napiszę. Niesamowicie zranił moją godność. (...)
Anuś
Bardzo rzuciło mi się w oczy to, że - mimo tego, co sama o sobie piszesz - znasz swoją wartość, jesteś świadoma swojej wyjątkowości, siły i inteligencji. Fenomenalnie, wg mnie, postąpiłaś w tej sytuacji - nie poniżając się, nie kreując się przed facetem na ofiarę; bezbronnego małego żuczka, dla którego cały świat kręci się i jest zbudowany na osobie TŻa. Zachowałaś się godnie, honorowo, konkretnie i - po prostu - bardzo mądrze. Niewiele kobiet tak potrafi - i już sama ta świadomość "powinna" (w znaczeniu: byłoby świetnie, gdyby tak się stało) chociaż trochę podnieść Ci samoocenę i poprawić humor.
A poza tym popłacz sobie - to naprawdę pomaga


Przepraszam, że tak chaotycznie, ale... (Teraz będzie mój offtop )

Germini wychodziła wczoraj po 19 z kuchni. Zobaczyła framugę (nic dziwnego; ta framuga zawsze tam jest ), zachowującą się wyjątkowo zaczepnie. A że Germini nie daje sobie w kaszę dmuchać, postanowiła przywołać framugę do porządku. I pociągnęła jej z bani
(Czytaj: the greatest łamaga ever, czyli Germini, sierotowato - i jak najbardziej niechcąco i przypadkowo - zabębniła skronią we framugę.)

Skutek był taki, że wylądowałam w szpitalu na tomografii, która wykazała pęknięcie czaszki Wypuścili mnie dopiero dzisiaj po wielogodzinnej obserwacji. Nadal kręci mi się w głowie. I booliii

Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Serio. Bo jak można być takim ciamajdą? Możecie się otwarcie i bez krępacji ze mnie śmiać

Kilka lat temu sobie w identyczny sposób pękłam biodro. Do dziś odczuwam skutki.


Dlatego idę się już położyć, bo średnio czuję się na siłach, żeby tak przesiadywać przed kompem.


__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 20:29   #1563
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Eee tam Wizaż to jeden wielki OT. Gdyby dać bana wszystkim offtopującym, myślę, że jakieś 85% aktywnych wizażanek byłaby pomarańczowa


Anuś
Bardzo rzuciło mi się w oczy to, że - mimo tego, co sama o sobie piszesz - znasz swoją wartość, jesteś świadoma swojej wyjątkowości, siły i inteligencji. Fenomenalnie, wg mnie, postąpiłaś w tej sytuacji - nie poniżając się, nie kreując się przed facetem na ofiarę; bezbronnego małego żuczka, dla którego cały świat kręci się i jest zbudowany na osobie TŻa. Zachowałaś się godnie, honorowo, konkretnie i - po prostu - bardzo mądrze. Niewiele kobiet tak potrafi - i już sama ta świadomość "powinna" (w znaczeniu: byłoby świetnie, gdyby tak się stało) chociaż trochę podnieść Ci samoocenę i poprawić humor.
A poza tym popłacz sobie - to naprawdę pomaga


Przepraszam, że tak chaotycznie, ale... (Teraz będzie mój offtop )

Germini wychodziła wczoraj po 19 z kuchni. Zobaczyła framugę (nic dziwnego; ta framuga zawsze tam jest ), zachowującą się wyjątkowo zaczepnie. A że Germini nie daje sobie w kaszę dmuchać, postanowiła przywołać framugę do porządku. I pociągnęła jej z bani
(Czytaj: the greatest łamaga ever, czyli Germini, sierotowato - i jak najbardziej niechcąco i przypadkowo - zabębniła skronią we framugę.)

Skutek był taki, że wylądowałam w szpitalu na tomografii, która wykazała pęknięcie czaszki Wypuścili mnie dopiero dzisiaj po wielogodzinnej obserwacji. Nadal kręci mi się w głowie. I booliii

Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Serio. Bo jak można być takim ciamajdą? Możecie się otwarcie i bez krępacji ze mnie śmiać

Kilka lat temu sobie w identyczny sposób pękłam biodro. Do dziś odczuwam skutki.


Dlatego idę się już położyć, bo średnio czuję się na siłach, żeby tak przesiadywać przed kompem.


Germini Oszczędzaj sie, leż , nie siedź przed kompem. No co Ty? Z czego tu sie śmiac ? Kochana, to nie przelewki, skoro tak bardzo sie zraniłas.Co innego jakiś nabity guz a co innego pękniecie czaszki. I tak dzielna jesteś
Pewnie na ten ból dali Ci jakieś tabletki. Tylko niestety często gęsto przestają działac zbyt szybko. Trzymaj sie cieplutko .Myślę o Tobie.
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 21:03   #1564
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Germini, przerażasz mnie. Ale jak to, pęknięcie czaszki i ona sama tak Ci się będzie zrastać? Jejku, nie znam się na tym, ale jak można sobie tak po prostu chodzić po świecie z pękniętą czaszką?

Ja dziś po pracy na poprawę humoru wpadłam do Empiku, ale u mnie nie ma żadnego kosza z przecenionymi książkami.
Dziewczyny, powiedzcie mi, że matura to nic strasznego.. Powoli dociera do mnie, że zostało mi 2,5 miesiąca i czuję się jak ostatnia idiotka, nic nie umiem, nic mi nie wchodzi do głowy, jak już coś rozpracuję to tydzień później muszę zaczynać od nowa bo nic nie pamiętam.. Nawet jeśli zdam, to pewnie nigdzie się nie dostanę na studia i całe życie będę siedzieć na kasie w jakimś hipermarkecie.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 23:09   #1565
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Nie wydaję wogóle bo nie kupuję.

Pozyczam w bibliotece.
Nie pamietam kiedy ostatnio kupiłam
4 lata temu dostałam na urodziny ale kiedy kupiłam?
chyba nie kupiłam jednak żadnej

EDYCJA: przypomniałam sobie!! Kupiłam 3 albo 4 książki po angielsku - w lumpeksie za 50 gr
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 07:35   #1566
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ana przytulam Cię wirtualnie!

Germini Ciamajdo....
Żartuję oczywiscie Na pocieszenie powiem Ci, że ja dwukrotnie leżałam już w szpitalu ze wstrząśnieniem mózgu. Raz powypadkowo (więc się nie liczy), ale raz za czasów licealnych wybiegając z jakiejś skrytki nie zauważyłam obniżającego się sufitu i najpierw przydzwoniłam czołowo,a potem siła uderzenia czołowego odrzuciła mnie do tyłu, gdzie tył mojej głowy wkomponował się w podłogę (po raz piewszy w życiu gwiazdy widziałam).

Ale powiedz mi Germini, bo dla mnie pęknięcie czaszki brzmi groźnie. Nie powinnaś w szpitalu na obserwacji poleżeć?

Em będzie dobrze! Wiem, że matura brzmi groźnie, że stresu będzie dużo....Ale potem w trakcie okazuje się to wszystko o wiele wiele prostsze

A teraz o mnie. Pamuk nareszcie doszedł...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1100447.JPG (115,5 KB, 38 załadowań)
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 08:17   #1567
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Foxina dobrze prawi jeśli chodzi o maturę. Dużo stresu,którego chyba nie da się uniknąć,a potem się okazuje,że wcale nie taki diabeł straszny.. I Em nie przejmuj się,że teraz czujesz pustkę w głowie.Ja tak mam zawsze przed każdym egzaminem,a jakoś od tej pory wszystko zaliczam A na studia na pewno się dostaniesz i to na takie,które sobie wymarzysz.Będziemy trzymały kciuki !

Ech..ja się nie mogę doczekać swej przesyłki z Merlina,a tu jeszcze prawie 2 tygodnie czekać muszę.No,ale na swoje własne życzenie
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 12:54   #1568
basilissa
Rozeznanie
 
Avatar basilissa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 625
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Germini, zrób sobie kask z książek.
Em, każdy musi tę nerwówkę maturalną przejść, by powiedzieć, że to nic takiego. Oczami wyobraźni widzę Ememesika siedzącego w kasie hipermarketu i czytającego książki.
Foxino. Czy Śnieg też masz? Ja mam Nazywam się Czerwień, ale wpierw chcę przeczytać Lessing, bo obiecałam.
__________________
Mądrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać głupio. I dobrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać okrutnie. R. Kapuściński
basilissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 13:06   #1569
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ech, dzięki, dziewczyny
Wiem, że moje podejście może się Wam wydawać nieadekwatne do sytuacji, ale jeśli nie będę się z tego śmiać, to oszaleję. Bo w głębi duszy cholernie się boję, że wyjdą z tego jakieś powikłania

Ondine
, dostałam ketonal dożylnie i pomogło. A w domu mam mały zapasik tych tabletek na specjalne okazje , więc sięgnę po nie, jak już nie będę mogła wytrzymać.

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Germini, przerażasz mnie. Ale jak to, pęknięcie czaszki i ona sama tak Ci się będzie zrastać? Jejku, nie znam się na tym, ale jak można sobie tak po prostu chodzić po świecie z pękniętą czaszką?
Ano można. Już nic więcej nie można zrobić. Lekarze mi pomogli na ile się dało (czyli w sumie średnio), a ja się teraz oszczędzam (chociaż przed chwilą musiałam wyjść z psem i okazało się to zbyt dużym wysiłkiem, więc znowu kręci mi się w głowie i chodzę jak pijana ).
A czaszkę ciężko wsadzić w gips, więc musi sama się zrosnąć


Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Germini Ciamajdo....
(...)
Ale powiedz mi Germini, bo dla mnie pęknięcie czaszki brzmi groźnie. Nie powinnaś w szpitalu na obserwacji poleżeć?
Leżałam całą noc i pół dnia, ale poczułam się lepiej, więc mnie wypuścili.
Byłam na oddziale medycyny ratunkowej i noc była tam naprawdę straszna
Ale widzę, że też byłaś tak genialna jak ja Długo Cię trzymali w szpitalu? I mam też nadzieję, że ten wypadek to nie było nic groźnego.
Btw, gratuluję książek


Cytat:
Napisane przez basilissa Pokaż wiadomość
Germini, zrób sobie kask z książek
Chyba trzeba będzie I jeszcze na biodra. I na palce podczas łowienia ryb i wysiadania z samochodu


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi, że matura to nic strasznego.. Powoli dociera do mnie, że zostało mi 2,5 miesiąca i czuję się jak ostatnia idiotka, nic nie umiem, nic mi nie wchodzi do głowy, jak już coś rozpracuję to tydzień później muszę zaczynać od nowa bo nic nie pamiętam.. Nawet jeśli zdam, to pewnie nigdzie się nie dostanę na studia i całe życie będę siedzieć na kasie w jakimś hipermarkecie.
No oczywiście że nic strasznego. Ale coś czuję, że jesteś typem panikary, która w to nie uwierzy, dopóki nie zobaczy wyników
Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale poczucie, że niczego się nie pamięta, jest zupełnie normalne - przynajmniej u mnie tak zawsze było. Jednak podczas samego egzaminu, gdy już człowiek ochłonie po pierwszych stresach i trzeźwiej spojrzy na kartkę z pytaniami, wszystko zacznie się powolutku przypominać
A na kasie w hipermarkecie można siedzieć i po studiach
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 13:32   #1570
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Germini , wiem,ze uraz glowy budzi niepokój.Nie przemęczaj sie teraz, nie forsuj.Będzie jednak dobrze zobaczysz.
Dobrze też ,ze dali Ci Ketonal. Sama mam zapasik , gdy mój kręgosłup sie buntuje. mam z nim kłopoty, skrzywienie dość duze. .Dobre tabletki.
A ja dzis dziwną drogą szłam po zakupy. Sklep mam blisko domu, ksiegarnię nieco dalej .Udalo mi sie jednak po drodze do sklepu wstąpić do ksiegarni.
Dokonałam zakupów. Biedny portfel. , ale za to ile do czytania
1. Czarownice z Salem Falls , J.Picoult
2. Testament Caravaggia ,P.Dempf
3. Droga do Putte ,W.Holewiński(opowieśc o malarzu J.Jordanesie)

Prócz tego złożyłam zamówienie w ŚK, bo taki minikatalog dostałam z ofertą ksiażek o 50% taniej.

Edytowane przez Ondine
Czas edycji: 2008-02-12 o 14:04
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 13:39   #1571
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Germini , wiem,ze uraz glowy budzi niepokój.Nie przemęczaj sie teraz, nie forsuj.Będzie jednak dobrze zobaczysz.
Dziękuję
A Ketonal dobry, oooj dobry

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
A ja dzis dziwną drogą szłam po zakupy. Sklep mam blisko domu, ksiegarnię nieco dalej .Udalo mi sie jednak po drodze do sklepu wstąpić do ksiegarni.
Dokonałam zakupów. Biedny portfel. , ale za to ile do czytania
1. Czarownice z salem Falls , J.Picoult
2. Testament Caravaggia ,P.Dempf
3. Droga do Putte ,W.Holewiński(opowieśc o malarzu J.Jordanesie)

Prócz tego złożyłam zamówienie w ŚK, bo taki minikatalog dostałam z ofertą ksiażek o 50% taniej.
Gratuluję nabytków. Na Picoult - jakikolwiek na razie tytuł - sama się czaję.
A swoją drogą - dziwna sprawa z tą księgarnią



No to pochwalę się swoimi nabytkami - kompozycję zgapiłam nieco od Foxiny
Kolejno od dołu - ŚK, Allegro, pozostałe trzy z Podaja.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Chrrr.jpg (88,8 KB, 53 załadowań)
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 13:44   #1572
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez basilissa Pokaż wiadomość
Foxino. Czy Śnieg też masz? Ja mam Nazywam się Czerwień, ale wpierw chcę przeczytać Lessing, bo obiecałam.
Mam, mam Basilissa. Przeczytałam i bardzo mi się Śnieg podobał.

Daj znać oczywiście jak tam Lessing, ja mam w posiadaniu już Piąte dziecko, brzmi ciekawe więc prawdopodobnie niebawem zacznę czytać.



Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Leżałam całą noc i pół dnia, ale poczułam się lepiej, więc mnie wypuścili.
Byłam na oddziale medycyny ratunkowej i noc była tam naprawdę straszna
Ale widzę, że też byłaś tak genialna jak ja Długo Cię trzymali w szpitalu? I mam też nadzieję, że ten wypadek to nie było nic groźnego.
Btw, gratuluję książek
Po tym dwukrotnym obiciu głowy z przodu i tyłu leżałam ok tygodnia w szpitalu (wstrząs mózgu któregoś tam stopnia). Powypadkowo niestety było gorzej i leżałam ok miesiąca w tym wigilię i święta trzymali mnie na OIOM-ie (koszmar!). Niestety zauważyłam, że mężczyźni dość często zajeżdzają mi drogę.

Germini dużo zdrówka życzę wobec tego i jak najmniej zaczepnych framug!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 13:50   #1573
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Dziękuję , Germini . Tak, dziwna ta droga. Przyjaciółka sie śmieje,że wiatr mnie zwiewa.
Tobie też gratuluje nabytków. Fajnie tak ze zdjeciami. Spróbuję następnym razem. Ciekawa jestem , jak spodobajaCi sie "Cienie Wiednia" .Koniecznie napisz.
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 14:04   #1574
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
No to pochwalę się swoimi nabytkami - kompozycję zgapiłam nieco od Foxiny
Kolejno od dołu - ŚK, Allegro, pozostałe trzy z Podaja.
Cienie Wiednia i Emma i ja posiadam i czytałam i nic więcej nie powiem

U mnie Picoult - Świadectwo prawdy leży na półce dobre parę miesięcy... i jakoś nie mogę się za nią zabrać

aaa Germini wracaj szybko do zdrowia

edit: dziewczyny mi by się przydało zablokować neta... a najlepiej allegro.. powiedziałam to TŻtowi i on wziął moje słowa chyba na serio.... teraz się go boję wpuszczać do domu
__________________
2013
49

Edytowane przez gasta18
Czas edycji: 2008-02-12 o 14:37
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 16:12   #1575
elsha
Rozeznanie
 
Avatar elsha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rz-ów/W-wa
Wiadomości: 891
GG do elsha
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ana Trzymaj się jakoś.

Germini, wracaj szybko do zdrowia. Ja ostatnio rąbnęłam tyłem głowy w otwarte drzwi i też zobaczyłam gwiazdy, ale po jakimś czasie wszystko mi przeszło, więc myślę, że czaszka cała.Mam mocne kości po prostu.

Cytat:
Napisane przez gasta18
edit: dziewczyny mi by się przydało zablokować neta... a najlepiej allegro.. powiedziałam to TŻtowi i on wziął moje słowa chyba na serio.... teraz się go boję wpuszczać do domu
Ja bym nie wpuszczała na Twoim miejscu.

A teraz moje nowe nabytki. Oczywiście miałam nic nie kupować, ale jak zobaczyłam promocję na Merlinie... Oprócz walentynkowej zniżki miałam jeszcze 10% rocznicowego rabatu i 15 zł nadpłaty niewiadomego pochodzenia (serio, nie mam pojęcia, skąd się wzięła). Wybrałam sobie z książek w specjalnej ofercie:
Majgull Axelsson, "Dom Augusty"
Petra Hulova, "Czas Czerwonych Gór"
Anna Janko, "Dziewczyna z zapałkami"
i dołożyłam "Gdybym ci kiedyś powiedziała" Judy Budnitz, żeby dobić do 80 zł. No, ale po odliczeniu tej nadpłaty zapłaciłam ok. 70.
__________________
elsha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 16:25   #1576
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

foxina, witch_18, dziękuję za miłe słowa.

Cytat:
Napisane przez basilissa Pokaż wiadomość
Em, każdy musi tę nerwówkę maturalną przejść, by powiedzieć, że to nic takiego. Oczami wyobraźni widzę Ememesika siedzącego w kasie hipermarketu i czytającego książki.
Oj, wątpię czy w hipermarkecie to byłoby możliwe, ale moja ocena praca to wymarzone miejsce dla mola książkowego.

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
A na kasie w hipermarkecie można siedzieć i po studiach
No wiem, wiem, ale chyba wolę już wylądować na kasie wiedząc, że jednak jestem magistrem i tego nikt mi nie odbierze.

Dziewczyny, gratuluję wam wszystkim zakupów, ja na razie niestety zagłębiam się w samych podręcznikach. Gdyby nie to, że muszę przeczytać książki do prezentacji to pewnie w ogóle musiałabym sobie tego odmawiać. Na szczęście temat fajny, więc i książki ciekawe.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 16:34   #1577
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

TŻ właśnie wrócił z pracy i pobiegł do sklepu po kabelek, żeby mi neta do innego pokoju przeciągnąć i żebym mogła leżeć na kanapie z laptopem i wizażować


Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Po tym dwukrotnym obiciu głowy z przodu i tyłu leżałam ok tygodnia w szpitalu (wstrząs mózgu któregoś tam stopnia). Powypadkowo niestety było gorzej i leżałam ok miesiąca w tym wigilię i święta trzymali mnie na OIOM-ie (koszmar!). Niestety zauważyłam, że mężczyźni dość często zajeżdzają mi drogę.

Germini dużo zdrówka życzę wobec tego i jak najmniej zaczepnych framug!

Wyobrażam sobie, że OIOM to koszmar. Generalnie podziwiam lekarzy i pielęgniarki.
I tak btw: w jaki sposób można zdiagnozować wstrząs i wstrząśnienie mózgu (to pierwsze chyba łatwiej). Można to jakoś zmierzyć? Bo się nie znam


Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Tobie też gratuluje nabytków. Fajnie tak ze zdjeciami. Spróbuję następnym razem. Ciekawa jestem , jak spodobajaCi sie "Cienie Wiednia" .Koniecznie napisz.
Napiszę Już mam całą listę książek, z których wrażeniami mam się tutaj podzielić. Kiedy ja to zrobię?


Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Cienie Wiednia i Emma i ja posiadam i czytałam i nic więcej nie powiem
Powiedz Chociaż to, czy Ci się podobały czy nie.
A Allegro się nie martw. Jesteś książkowa maniaczka, więc nic Cię nie powstrzyma przed nowymi zakupami


Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
aaa Germini wracaj szybko do zdrowia
Cytat:
Napisane przez elsha Pokaż wiadomość
Germini, wracaj szybko do zdrowia.
Wrócę
A co do mocnych kości to też schizę mam, że jakaś osteoporoza czy coś i że skończy się tym, że przy byle puknięciu będę miała takie obrażenia
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 16:34   #1578
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

emememsik A można wiedzieć jaki temat wybrałaś? (taki mały OT)

Germini "Cienie" mi się nie podobały.... "Emma i ja" tak tylko się nie zrażaj do "Cieni"... każdy ma inne gusta

Aaaa tak mi się rzuciła w oczy taka aukcja na all.. popatrzcie na tytuł aukcji i opis
http://allegro.pl/item309837259_zlota_maska _wysokie_progi_wolega_mos towicz.html
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 17:00   #1579
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
TŻ właśnie wrócił z pracy i pobiegł do sklepu po kabelek, żeby mi neta do innego pokoju przeciągnąć i żebym mogła leżeć na kanapie z laptopem i wizażować
Super! Gratuluję TŻa.

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
emememsik A można wiedzieć jaki temat wybrałaś? (taki mały OT)
Motyw kota w literaturze i sztuce. Jeszcze nie wiem z czego będę korzystać, mam całą listę książek do sprawdzenia, na pewno "Mistrz i Małgorzata" i wiersz Szymborskiej "Kot w pustym mieszkaniu". Teraz czytam "Śniadanie u Tiffany'ego", może wykorzystam też ten film. Obrazami zajmę się potem, muszę odnaleźć te, które skanowała dla mnie kiedyś Anahstasia.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 17:19   #1580
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Aaaa muszę się pochwalić
Przed chwilą wygrałam aukcję:
Imprimatur (bez płyty) 6,5zł

edit: i
DESMOND BAGLEY - LIST VIVERA 1zł
__________________
2013
49

Edytowane przez gasta18
Czas edycji: 2008-02-12 o 18:02
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 18:04   #1581
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Witajcie

Ja przeczytałam już "W zwierciadle niejasno" i szczerze powiem, że się rozczarowałam. Chyba już każdą książkę Gaardera będę porównywać z "Dziewczyną z pomarańczami"
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 20:34   #1582
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Super! Gratuluję TŻa.


Motyw kota w literaturze i sztuce. Jeszcze nie wiem z czego będę korzystać, mam całą listę książek do sprawdzenia, na pewno "Mistrz i Małgorzata" i wiersz Szymborskiej "Kot w pustym mieszkaniu". Teraz czytam "Śniadanie u Tiffany'ego", może wykorzystam też ten film. Obrazami zajmę się potem, muszę odnaleźć te, które skanowała dla mnie kiedyś Anahstasia.
em, 21 luty
http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,580856.html
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 10:55   #1583
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
TŻ właśnie wrócił z pracy i pobiegł do sklepu po kabelek, żeby mi neta do innego pokoju przeciągnąć i żebym mogła leżeć na kanapie z laptopem i wizażować



Napiszę Już mam całą listę książek, z których wrażeniami mam się tutaj podzielić. Kiedy ja to zrobię?
Wrócę
A co do mocnych kości to też schizę mam, że jakaś osteoporoza czy coś i że skończy się tym, że przy byle puknięciu będę miała takie obrażenia
Gratuluję TŻ-aDba o Ciebie, o Twoje przyjemnosci.
Wiem,że z czasem krucho, ale jeśli kiedyś bedziesz go miała , podziel sie wrazeniami.Ja czytałam "Cienie Wiednia"2-3 lata temu.Mnie akurat sie podobały.
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 11:21   #1584
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
No to pochwalę się swoimi nabytkami - kompozycję zgapiłam nieco od Foxiny
Kolejno od dołu - ŚK, Allegro, pozostałe trzy z Podaja.
Gratuluję Germini nowości książkowych
Jak tam z podaja Ci się korzysta? Zadowolona?


Cytat:
Napisane przez elsha Pokaż wiadomość
A teraz moje nowe nabytki. Oczywiście miałam nic nie kupować, ale jak zobaczyłam promocję na Merlinie... Oprócz walentynkowej zniżki miałam jeszcze 10% rocznicowego rabatu i 15 zł nadpłaty niewiadomego pochodzenia (serio, nie mam pojęcia, skąd się wzięła). Wybrałam sobie z książek w specjalnej ofercie:
Majgull Axelsson, "Dom Augusty"
Petra Hulova, "Czas Czerwonych Gór"
Anna Janko, "Dziewczyna z zapałkami"
i dołożyłam "Gdybym ci kiedyś powiedziała" Judy Budnitz, żeby dobić do 80 zł. No, ale po odliczeniu tej nadpłaty zapłaciłam ok. 70.
Elsha gratulacje!
Dom augusty mam, ale jeszcze się za niego nie zabrałam, natomiast prosiłabym bardzo o jakieś słówko o Budnitz jak będziesz czytać, też mnie interesuje ta pozycja.


Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Wyobrażam sobie, że OIOM to koszmar. Generalnie podziwiam lekarzy i pielęgniarki.
I tak btw: w jaki sposób można zdiagnozować wstrząs i wstrząśnienie mózgu (to pierwsze chyba łatwiej). Można to jakoś zmierzyć? Bo się nie znam
Zdiagnozować samo wstrząśnienie to jeszcze chyba nie jest takim problemem, jak jego stopień, czego już w ogóle nie pojmuję. Generalnie podstawowe objawy, czyli nawracające zawroty głowy, nudności, ból głowy, karku i chwilowa utrata świadomości po samym uderzeniu (miałam w obu przypadkach). Ostatecznie stopień pewnie z wykonanej tomografii można odczytać.
Tak tylko przypuszczam. A Ty jak się czujesz Ger?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 12:26   #1585
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
Oo, super. Będzie pretekst do przeczytania kolejnej książki.
Wciąż nie mam pomysły na film, przychodzi wam coś do głowy?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 13:12   #1586
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Germini, też wpadałam na futryny - problem się rozwiązał jak trafiłam do okulisty - widziałam dobrze, ale źle oceniałam odległość.... Czaszki co prawda nie połamałam, ale guzów sobie nabiłam sporo... Odpoczywaj dużo...
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 13:16   #1587
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Podział wstrząśnienia mózgu
stopień 1 - przejściowe ograniczenie świadomości (splątanie)
- brak utraty przytomności
- objawy wstrząśnienia mózgu lub zaburzenia przytomności ustępują w ciągu 15 min
Stopień 2 - przejściowe ograniczenie świadomości
- brak utraty przytomności
- objawy wstrząśnienia mózgu lub zaburzenia stanu świadomości utrzymują się dłużej niż 15 min
Stopień 3 - jakikolwiek epizod utraty przytomności, zarówno krótki (sekundy), jak i długi (minuty)

to tak offf topowo dla ciekawskich.............. ....
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 13:39   #1588
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Germini współczuję.

Sama mam dar do częstego, ale lekkiego uszkadzania się. Meble mnie nieustannie biją. Nie ma takiej osoby, która zdoła mnie przekonać, ze przedmioty martwe nie potrafią być wredne i złośliwe.


Ostanie skromne zakupy z Merlina:

"Bajki dla dzieci gangsterów" 7zł - zaczęłam już czytać
"Gangsterski" 7zł
"Ciotka małych dziewczynek" 4,50zł
"Historia jest we mnie" 3zł
"Wszystko w rodzinie?" 4zł
"Tysiąc kulek" 12zł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bajki.jpg (74,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg matkowski.jpg (49,2 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szolc.jpg (50,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg maczak.jpg (91,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lubienski.jpg (63,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pohl.jpg (45,4 KB, 2 załadowań)
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 14:02   #1589
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ja dziś po pracy na poprawę humoru wpadłam do Empiku, ale u mnie nie ma żadnego kosza z przecenionymi książkami.
Widziałam półki z przecenami w Empikach: Galeria Kazimierz, Galeria Krakowska, Rynek Gł.

Nie wiem jak to jest w Geant i w Zakopiance, bo tam rzadko bywam.
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 14:08   #1590
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Nie moglam sie powstrzymac i wlasnie poczynilam pewne zakupy w Merlinie:

Dziennik nimfomanki, Valerie Tasso
Małe trzęsienia ziemi, Jennifer Weiner
Ojciec i ojciec, Karel Loon
Spalona żywcem, Souad
W ogrodzie Mirandy, Katarzyna Krenz

Calosc kosztowala 104 zl. Niestety przesylke odbierze moja mama w Polsce i potem bedzie mi stopniowo przesylac na Wyspe, wrryyy...

Na szczescie zostala mi jeszcze jedna polska ksiazka autorstwa Bartoszwskiego "Warto byc przyzwoitym". To pierwsza moja pozycja tego typu, czytal juz ktos? Mam nadzieje ze umili mi oczekiwanie na paczke z Polski
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.