Wynik beta Hcg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-12, 18:15   #1
cllaudek
Raczkowanie
 
Avatar cllaudek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 238

Wynik beta Hcg


Dlaczego w internecie mozna znalezc tak duzo norm beta Hcg? Na kazdym podawane sa w tych samych jednostkach. Czy kazde laboratorium moze miec swoje normy, rozniace sie od innych?

Zrobilam dzisiaj badanie beta Hcg, ale w tym laboratorium, gdzie robilam wyniki nie sa tak dokladne, robione sa w zaokragleniu do calosci. Wynik wyszedl mi 1mIu/mL. Ale skoro sa tak zaokraglane to to moze byc zarowno 0,5 jak i 1,4. W normach podane jest ze wynik od 0 do 5 to brak ciazy, ale w internecie znalazlam normy, na ktorych wynik od 1 to juz ciaza, w zwiazku z czym juz sama nie wiem.

Jestem 13 dni po stosunku, 18 dni od zapomnianej tabletki, dlatego nie wiem kiedy mogla byc owulacja i 34 dni od poczatku ostatniego plamienia z odstawienia. W zwiazku z tym, ze biore tabletki antykoncepcyjne i nie mam normalnego cyklu nie wiem od kiedy mam liczyc poczatek ewentualnej ciazy?

Czy wynik jest juz pewny i moge przestac sie stresowac? Czemu poziom hormonu jest 1, a nie 0, jesli nie jestem w ciazy?
cllaudek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 18:19   #2
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Wynik beta Hcg

Jeśli chodzi o laboratoryjne normy, to mogą one być różne zależnie od metody wyznaczania wartości w wynikach, czułości sprzętu itd. - nie jest tak tylko w przypadku beta Hcg, ale też np. przy oznaczaniu INR (badania krzepliwości krwi).

Badanie beta Hcg daje praktycznie 100% pewności, więc myślę że możesz przestać się martwić
busch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 18:23   #3
cllaudek
Raczkowanie
 
Avatar cllaudek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 238
Dot.: Wynik beta Hcg

Po odebraniu wyniku, zanim wrocilam do domu bylam juz spokojna, dopiero jak siadlam do komputera i zaczelam czytac, ze 1 to juz ciaza to zaczelam sie martwic.
cllaudek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 18:35   #4
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Wynik beta Hcg

Być może przy jakiejś innej metodzie badania rzeczywiście już wynik pow. 1 to ciąża, ale bierz pod uwagę wskaźniki podane przez laboratorium - bo one są kompatybilne z metodą badania.
busch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 11:56   #5
waga109
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 80
Dot.: Wynik beta Hcg

Ja jakiś czas temu robiłam beta hcg miałam < 2.00 czegoś tam...podczas badania usg ginka powiedziała, że ciążowa normą "u niej" to wynik 20 czegoś tam w związku z tym ( po oględzinach) stwierdziła, że prawdopodobnie była to wczesna ciąża która postanowiła nie uchować się...także co labolatorium to norma...Poza tym dowiedziałam się, że hormon gonatropiny kosmówkowej (ten przy ciąży) to wytwarza w niewielkich ilościach nie tylko powstający zarodek wobec tego wynik niegdy nie będzie zerowy...

Edytowane przez waga109
Czas edycji: 2013-08-13 o 11:57
waga109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.