Lek uspokajający bez recepty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-24, 21:17   #1
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881

Lek uspokajający bez recepty


Hej dziewczyny
Znalazłam podobny wątek, jednak dotyczył przedłużającej się nerwowej sytuacji, ja jednak potrzebuję czegoś silniejszego jedno (lub ewentualnie kilku) razowo.

Wczoraj umarła moja babcia i obawiam się że na pogrzebie całkiem się rozkleję. Dzień przed byłam u niej, rozmawiałam z nią... Do tego dochodzi fakt, że to pierwsza mi bliska osoba która umarła i ciężko przez to przechodzę.

Nigdy nie brałam leków uspokajających ani nasennych, dlatego zwracam się do Was. Czy jest szansa znaleźć jakiś sensowny lek uspokajający oraz jakiś lek nasenny bez recepty? Najlepiej taki do picia/ssania, ciężko mi idzie połykanie tabletek.

Potrzebuję też czegoś nasennego bo zasypiam zawsze długo a teraz dochodzi do tego myślenie, po prostu rozklejam się. Znacie może coś sensownego czy lepiej podejść do internisty i poprosić o receptę? Nie wiem jaka jest polityka w kwestii takich leków, czy jeśli powiem jaka jest sytuacja przepiszą mi coś od tak...?
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 21:31   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Znalazłam podobny wątek, jednak dotyczył przedłużającej się nerwowej sytuacji, ja jednak potrzebuję czegoś silniejszego jedno (lub ewentualnie kilku) razowo.

Wczoraj umarła moja babcia i obawiam się że na pogrzebie całkiem się rozkleję. Dzień przed byłam u niej, rozmawiałam z nią... Do tego dochodzi fakt, że to pierwsza mi bliska osoba która umarła i ciężko przez to przechodzę.

Nigdy nie brałam leków uspokajających ani nasennych, dlatego zwracam się do Was. Czy jest szansa znaleźć jakiś sensowny lek uspokajający oraz jakiś lek nasenny bez recepty? Najlepiej taki do picia/ssania, ciężko mi idzie połykanie tabletek.

Potrzebuję też czegoś nasennego bo zasypiam zawsze długo a teraz dochodzi do tego myślenie, po prostu rozklejam się. Znacie może coś sensownego czy lepiej podejść do internisty i poprosić o receptę? Nie wiem jaka jest polityka w kwestii takich leków, czy jeśli powiem jaka jest sytuacja przepiszą mi coś od tak...?
Te bez recepty to leki ziołowe, pomogą na doraźne zdenerwowanie głupim szefem czy po kłótni z partnerem, ale nie sądzę, by sprawdziły się na taką sytuację, jak Twoja. Poszłabym do internisty, ci których znam w takiej sytuacji nigdy nie robią problemów. Bardzo współczuję straty bliskiej osoby.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 22:42   #3
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Te bez recepty to leki ziołowe, pomogą na doraźne zdenerwowanie głupim szefem czy po kłótni z partnerem, ale nie sądzę, by sprawdziły się na taką sytuację, jak Twoja. Poszłabym do internisty, ci których znam w takiej sytuacji nigdy nie robią problemów. Bardzo współczuję straty bliskiej osoby.
Dziękuję

Właśnie tego się obawiałam, że takie leki będą za słabe, a nie chciałam przed samym pogrzebem się o tym przekonać. Udało mi się zaklepać wizytę jutro wieczorem u internistki, mam nadzieję, że nie będzie robić problemów...
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 23:09   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Musisz brać pod uwagę to, że leki uspokajające na receptę mogą otumanić, szczególnie jeśli wcześniej nic nie przyjmowałaś - mnie, 'silną' osobę bardzo rozłożyły (internety enigmatycznie opisują to jako otumanienie) i bynajmniej nie chciało mi się po niej spać (okropny stan ). Przyjmowałam Atarax 25 mg, ale szybko przestałam (po operacji nie mogłam dojść do siebie i nadal nie doszłam).
Współczuję sytuacji Mam nadzieję, że lekarz pomoże dobrać coś, co Ci pomoże.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 23:40   #5
sweet205
Raczkowanie
 
Avatar sweet205
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 186
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Hydroxyzinum jest dobre. Na mnie działa usypiająco i otumaniająco.
sweet205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 23:46   #6
rzetelna
Raczkowanie
 
Avatar rzetelna
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 115
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Neospazmina ale nie jestem pewna czy na recepte czy bez
rzetelna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 02:06   #7
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez sweet205 Pokaż wiadomość
Hydroxyzinum jest dobre. Na mnie działa usypiająco i otumaniająco.
Hydroxyzyna jest na receptę. Działa bardzo silnie i skoro autorka nic podobnego wcześniej nie brała, to ja bym nie ryzykowała.
Chyba nic bym nie brała w takiej sytuacji, rozklejenie się w tym momencie jest zupełnie naturalną reakcją, a leki mogą zadziałać nieprzewidywalnie.

Współczuję Yenes, to są zawsze najtrudniejsze chwile, przez które nikt za nas nie przejdzie i niewiele można zrobić aby ukoić tego typu ból. Trzymaj się jakoś
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 05:41   #8
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

nam, po smierci babci, lekarz rodzinny przepisał coś bezproblemu
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 07:06   #9
trams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 90
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Mogę polecić Ci neospasmina w formie syropu.
trams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 07:50   #10
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Musisz brać pod uwagę to, że leki uspokajające na receptę mogą otumanić, szczególnie jeśli wcześniej nic nie przyjmowałaś - mnie, 'silną' osobę bardzo rozłożyły (internety enigmatycznie opisują to jako otumanienie) i bynajmniej nie chciało mi się po niej spać (okropny stan ). Przyjmowałam Atarax 25 mg, ale szybko przestałam (po operacji nie mogłam dojść do siebie i nadal nie doszłam).
Współczuję sytuacji Mam nadzieję, że lekarz pomoże dobrać coś, co Ci pomoże.
Dziękuję Zdaje sobie sprawę, że mogą otumanić, mam jednak nadzieję, że uda się coś dobrać, może nawet lekarz poleci coś sensownego bez recepty, skoro sie już umówiłam.

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Hydroxyzyna jest na receptę. Działa bardzo silnie i skoro autorka nic podobnego wcześniej nie brała, to ja bym nie ryzykowała.
Chyba nic bym nie brała w takiej sytuacji, rozklejenie się w tym momencie jest zupełnie naturalną reakcją, a leki mogą zadziałać nieprzewidywalnie.

Współczuję Yenes, to są zawsze najtrudniejsze chwile, przez które nikt za nas nie przejdzie i niewiele można zrobić aby ukoić tego typu ból. Trzymaj się jakoś
Dzięki Obawiam się otumanienia właśnie, dlatego zastanawiałam się czy te leki bez recepty nie byłyby lepsze, słabsze, Z drugiej strony boję się że niewystarczające. Zależy mi na tym żeby choć jako tako się trzymać bo potem mamy iść jeszcze do mieszkania dziadków, poza tym mój dziadek jest w szoku, bardzo chciałabym ze względu na niego nie szlochać cały czas (a mam to do siebie że jak zacznę to ciężko mi przestać)

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
nam, po smierci babci, lekarz rodzinny przepisał coś bezproblemu
Mam nadzieję w takim razie że i ja nie będę miała problemu z dostaniem czegoś, powiem na pewno że nigdy takich leków nie brałam, żeby wiedział i zobaczymy.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 16:17   #11
Ace_
Raczkowanie
 
Avatar Ace_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 418
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Ja swego czasu kupiłam w aptece Valerin max z polecenie farmaceutki i szczerze mówiąc niewiele pomogło Hydroxyzinum miałam, jednak brałam tylko na noc, bo u mnie co prawda przynosił ulgę, ale kładł spać od razu. Dlatego dobrze skontaktować się z lekarzem właśnie, opowiedzieć o sytuacji, napewno coś odpowiedniego dobierze.
I bardzo współczuję, życzę dużo siły.
Ace_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 16:29   #12
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Napiszę Ci to, co powiedziała mi moja lekarka po śmierci dziadka. Jeśli ma Ci to pomóc, to weź tabletki ziołowe, one na pewno trochę Ci pomogą. Przede wszystkim jednak znajdź zaufaną osobę z którą możesz porozmawiać, ale która ma dystans do tej sytuacji (przyjaciółka, chłopak), porozmawiaj z nią, ona będzie potrafiła Cię uspokoić, a nie będzie chlipała tak jak Ty, powie Ci coś pokrzepiającego, podsunie racjonalne argumenty, które będziesz mogła powtarzać podczas pogrzebu. Na samej ceremonii oddychaj głęboko, licz do 10, jeśli Ci to pomaga. Pamiętaj, że udział w pogrzebie nie jest karą ani obowiązkiem, jeśli poczujesz, że sytuacja Cię przerasta odejdź, zdystansuj się trochę.

I moja prywatna rada - podmaluj się. I każdy może napisać, że to najgłupsza rzecz o jakiej słyszał itd. Ale ja nienawidzę publicznie okazywać uczuć i bałam się, że jak zacznę beczeć, to skończy się spazmami. Bez makijażu czuję się taka "rozmemłana", słaba, a w makijażu i jako-tako ubrana czułam, że powinnam zachowywać się godnie, że dziadek na pewno chciałby mnie widzieć właśnie taką.

Życzę Ci teraz dużo siły i żeby te smutne dni jak najszybciej minęły!
Całuję!
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 16:32   #13
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Nie wierze w leki uspokajajace dostepne bez recepty, rownie dobrze mozna witamine C na uspokojenie brac.

Idz do lekarza, powiedz jaka jest stuacja, popros o Xanax albo Diazepam.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 18:26   #14
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

No to ją rozłoży prędzej, niż hydroksyzyna.
Może ja już przywykłam i dla mnie hydroksyzyna słaba jest i nie biorę. To co wymieniłaś chętnie bym dziabnęła
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 18:38   #15
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Diazepam najmniejsza dawke ma 2mg, nic nie rozlozy, przyjemnie 'wylaczy'.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 18:47   #16
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Najmniejsza dawka czegoś może i tak. Ale łatwo się wpakować w uzależnienie. Ja bym na jej miejscu poszła do lekarza z rodzicem, który "zaopiekuje się" później lekiem.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 19:27   #17
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez Ace_ Pokaż wiadomość
Ja swego czasu kupiłam w aptece Valerin max z polecenie farmaceutki i szczerze mówiąc niewiele pomogło Hydroxyzinum miałam, jednak brałam tylko na noc, bo u mnie co prawda przynosił ulgę, ale kładł spać od razu. Dlatego dobrze skontaktować się z lekarzem właśnie, opowiedzieć o sytuacji, napewno coś odpowiedniego dobierze.
I bardzo współczuję, życzę dużo siły.
Dzięki

Cytat:
Napisane przez nina219 Pokaż wiadomość
Napiszę Ci to, co powiedziała mi moja lekarka po śmierci dziadka. Jeśli ma Ci to pomóc, to weź tabletki ziołowe, one na pewno trochę Ci pomogą. Przede wszystkim jednak znajdź zaufaną osobę z którą możesz porozmawiać, ale która ma dystans do tej sytuacji (przyjaciółka, chłopak), porozmawiaj z nią, ona będzie potrafiła Cię uspokoić, a nie będzie chlipała tak jak Ty, powie Ci coś pokrzepiającego, podsunie racjonalne argumenty, które będziesz mogła powtarzać podczas pogrzebu. Na samej ceremonii oddychaj głęboko, licz do 10, jeśli Ci to pomaga. Pamiętaj, że udział w pogrzebie nie jest karą ani obowiązkiem, jeśli poczujesz, że sytuacja Cię przerasta odejdź, zdystansuj się trochę.

I moja prywatna rada - podmaluj się. I każdy może napisać, że to najgłupsza rzecz o jakiej słyszał itd. Ale ja nienawidzę publicznie okazywać uczuć i bałam się, że jak zacznę beczeć, to skończy się spazmami. Bez makijażu czuję się taka "rozmemłana", słaba, a w makijażu i jako-tako ubrana czułam, że powinnam zachowywać się godnie, że dziadek na pewno chciałby mnie widzieć właśnie taką.

Życzę Ci teraz dużo siły i żeby te smutne dni jak najszybciej minęły!
Całuję!
Dziękuję CI bardzo Rozmawiam z chłopakiem, bardzo mnie wspiera, fakt to pomaga. Również zgadzam się w kwestii makijażu, taka drobnostka ale w sobote kiedy musiałam wyjsc z domu bardzo pomogło. Po pierwsze miałam zajęcie a po drugie czułam się nieco lepiej, silniej, jakkolwiek głupio to nie brzmi.


Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Najmniejsza dawka czegoś może i tak. Ale łatwo się wpakować w uzależnienie. Ja bym na jej miejscu poszła do lekarza z rodzicem, który "zaopiekuje się" później lekiem.
Jestem już na tyle duża, że marna szansa żeby rodzice chcieli iść ze mną do lekarza, tym bardziej że nie mieszkam w domu
Natomiast nie wiem czy uda mi się jednak dostać do lekarza, musiałam dzisiejszą wizytę przełożyć i to chyba był błąd - pracuję w korpo, mam prywatną opiekę medyczną i okazało się, że nie tak prosto dostać się do internisty z dnia na dzień.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 20:07   #18
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

A jakiś punkt dyżuru nocnego?
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 20:15   #19
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Benzodiazepiny (Hanax, Afobam i inne takie) lepiej sobie odpuścić.
To zabrzmi brutalnie, ale stratę trzeba oswoić, przecierpieć. Nie ma od tego ucieczki. Psychotropy to rozwiązanie dla osób chorych na zaburzenia psychiczne, typu fobie, nerwice itd.
Mojej cioci zginął w wypadku jedyny, najukochańszy syn. Nie była w stanie poradzić sobie z rozpaczą, a jako że obraca się w środowisku medycznym, to koledzy lekarze zasugerowali jej zagłuszanie bólu psychotropami. Kilka lat je brała, aż musiała odstawić. I przeżyć żałobę na 'trzeźwo'. Wszystko przeciągnęło się o parę lat plus doszły problemy zdrowotne.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 21:05   #20
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
A jakiś punkt dyżuru nocnego?
W sumie to nawet na to nie wpadłam, jako że raczej nie korzystam z takich punktów. Siedzę i poluję na stronie przychodni, bo ludzie w ostatniej chwili odwołują wizyty, a rejestracja odbywa się też przez internet.

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5450998 6]Benzodiazepiny (Hanax, Afobam i inne takie) lepiej sobie odpuścić.
To zabrzmi brutalnie, ale stratę trzeba oswoić, przecierpieć. Nie ma od tego ucieczki. Psychotropy to rozwiązanie dla osób chorych na zaburzenia psychiczne, typu fobie, nerwice itd.
Mojej cioci zginął w wypadku jedyny, najukochańszy syn. Nie była w stanie poradzić sobie z rozpaczą, a jako że obraca się w środowisku medycznym, to koledzy lekarze zasugerowali jej zagłuszanie bólu psychotropami. Kilka lat je brała, aż musiała odstawić. I przeżyć żałobę na 'trzeźwo'. Wszystko przeciągnęło się o parę lat plus doszły problemy zdrowotne.[/QUOTE]

Nigdy nie brałam nic uspokajającego i nie jestem zwolenniczką takich środków stosowanych długofalowo. Jednak uważam, że wspomożenie się takim środkiem jednorazowo nie niesie za sobą nie wiadomo jakiego ryzyka. Poza tym szczerze mówiąc nie jestem nawet pewna że wezmę ten lek jak go będę miała, wszystko zależy od tego jak się będę czuła przed samym pogrzebem.

Wiem , że tyle osób ile opinii, mimo że jestem dość wrażliwa i łatwo się stresuję na ogół radzę sobie z tym i zaskakują mnie osoby które biorę leki uspokajające przed egzaminem itp
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 21:25   #21
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Chciałabym Ci pomóc, ale neurologa mam dopiero na 03.02. Zresztą co bym jej powiedziała, że dla kogoś biorę, to by raczej nie przeszło. Na Twoim miejscu wsiadłabym w taksówkę i pojechała do jakiegoś dyżuru nocnego. Czasem się długo czeka, a czasem są pustki.
Ja się przez padaczkę wpakowałam w benzo, Matko Boska, nigdy więcej. Tak milusio Ci się zrobi, że weźmiesz jeszcze jedną, potem kolejną bo po co ma leżeć, te leki czynią chwilowe cuda, pamiętaj o tym. I trzymaj się jakoś, ja już straciłam tylu bliskich że sama nie mam pojęcia, jak ja sobie z tym poradziłam, chyba czas jest jednak najlepszym lekarzem, a jak będziesz miała taką potrzebę, to się rozklej, kto Ci zabroni, wszyscy zrozumieją. Poproś ewentualnie o tą Hydroksyzynę, ale w benzo się nie ładuj.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 21:27   #22
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość

Nigdy nie brałam nic uspokajającego i nie jestem zwolenniczką takich środków stosowanych długofalowo. Jednak uważam, że wspomożenie się takim środkiem jednorazowo nie niesie za sobą nie wiadomo jakiego ryzyka. Poza tym szczerze mówiąc nie jestem nawet pewna że wezmę ten lek jak go będę miała, wszystko zależy od tego jak się będę czuła przed samym pogrzebem.

Wiem , że tyle osób ile opinii, mimo że jestem dość wrażliwa i łatwo się stresuję na ogół radzę sobie z tym i zaskakują mnie osoby które biorę leki uspokajające przed egzaminem itp
Problem polega na tym, że po zażyciu tych środków dostaje się w nagrodę cudowny relaks, błogostan, pewien rodzaj zobojętnienia, szybsze i mocniejsze zasypianie. Łatwo polubić ten stan i zaczyna się: wezmę jeszcze dzisiaj +wymówka, a potem znowu i znowu + kolejne wymówki. Minie parę tygodni, miesięcy i dupa zbita. Można wejść w uzależnienie.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 21:28   #23
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Chciałabym Ci pomóc, ale neurologa mam dopiero na 03.02. Zresztą co bym jej powiedziała, że dla kogoś biorę, to by raczej nie przeszło. Na Twoim miejscu wsiadłabym w taksówkę i pojechała do jakiegoś dyżuru nocnego. Czasem się długo czeka, a czasem są pustki.
Ja się przez padaczkę wpakowałam w benzo, Matko Boska, nigdy więcej. Tak milusio Ci się zrobi, że weźmiesz jeszcze jedną, potem kolejną bo po co ma leżeć, te leki czynią chwilowe cuda, pamiętaj o tym. I trzymaj się jakoś, ja już straciłam tylu bliskich że sama nie mam pojęcia, jak ja sobie z tym poradziłam, chyba czas jest jednak najlepszym lekarzem, a jak będziesz miała taką potrzebę, to się rozklej, kto Ci zabroni, wszyscy zrozumieją. Poproś ewentualnie o tą Hydroksyzynę, ale w benzo się nie ładuj.
Dziękuję Ci bardzo za radę, udało mi się ostatecznie umówić tę wizyte na jutro. Strasznie dużo ludzi rezygnuje z tego co widzę.

Mieszkam z chłopakiem, na pewno mnie przypilnuje jakby co

Bardzo mi przykro, że straciłam wielu bliskich Ja bardzo się obawiam, że to tylko początek - mimo że mam już 25 lat to do tej pory wszyscy moi bliscy i dziadkowie dobrze się trzymali...


Cytat:
Problem polega na tym, że po zażyciu tych środków dostaje się w nagrodę cudowny relaks, błogostan, pewien rodzaj zobojętnienia, szybsze i mocniejsze zasypianie. Łatwo polubić ten stan i zaczyna się: wezmę jeszcze dzisiaj +wymówka, a potem znowu i znowu + kolejne wymówki. Minie parę tygodni, miesięcy i dupa zbita. Można wejść w uzależnienie.
Tak się też domyślam, jednak nie planuję brać leku poza pogrzebem Mój chłopak zresztą na pewno by zauważył i przystawił do pionu

Edytowane przez Yenes
Czas edycji: 2016-01-25 o 21:31
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 21:36   #24
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Dobrze że masz w nim oparcie. No i trzymaj się kochana
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 21:38   #25
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość

Mieszkam z chłopakiem, na pewno mnie przypilnuje jakby co
Wiesz, dorosłej osoby nikt nie przypilnuje. Wszystko będzie zależało od Ciebie, nie wiem, np. założysz sobie, że maksymalnie przez dwa tygodnie bierzesz te tablety, a potem choćby skały srały - odstawisz (stopniowo, oczywiście). Albo raz jeden jedyny zażyjesz to i koniec.
Kiedy okaże się, że nie jesteś w stanie i dalej masz chęć sobie przyładować benzo, wtedy leć po pomoc do chłopaka albo do psychiatry.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 21:55   #26
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Dobrze że masz w nim oparcie. No i trzymaj się kochana
Bardzo dziękuję za pomoc

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5451773 6]Wiesz, dorosłej osoby nikt nie przypilnuje. Wszystko będzie zależało od Ciebie, nie wiem, np. założysz sobie, że maksymalnie przez dwa tygodnie bierzesz te tablety, a potem choćby skały srały - odstawisz (stopniowo, oczywiście). Albo raz jeden jedyny zażyjesz to i koniec.
Kiedy okaże się, że nie jesteś w stanie i dalej masz chęć sobie przyładować benzo, wtedy leć po pomoc do chłopaka albo do psychiatry.[/QUOTE]

Trochę mnie nastraszyłaś, ale mam nadzieję, że będzie ok, stawiam sobie za cel że wezmę jednorazowo. Brałam ketonal i mimo że słyszałam, że można się uzależnić nie miałam problemu z odstawieniem, mam nadzieję, że tym razem też tak będzie. Dziękuję za pomoc, zobaczymy co jutro powie lekarz
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 02:41   #27
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość

Dzięki Obawiam się otumanienia właśnie, dlatego zastanawiałam się czy te leki bez recepty nie byłyby lepsze, słabsze, Z drugiej strony boję się że niewystarczające. Zależy mi na tym żeby choć jako tako się trzymać bo potem mamy iść jeszcze do mieszkania dziadków, poza tym mój dziadek jest w szoku, bardzo chciałabym ze względu na niego nie szlochać cały czas (a mam to do siebie że jak zacznę to ciężko mi przestać)

.
Ja bym się nie obawiała szlochania, ani nawet spazmów bo to wszystko ludzka rzecz. Jeszcze w tak ciężkim momencie dokładać sobie obciążenia i martwić się, że będziesz płakać, czy szlochać..no to będziesz, większość ludzi tak reaguje, nikogo to nie zdziwi. A dziadkowi też ani zaszkodzi ani pomoże. Tak myślę patrząc z dystansu na dwa pogrzeby najbliższych osób.

Co do rady z makijażem to raczej bym sobie tym głowy nie zawracała, i tak wszystko spływa. Raczej wzięłabym ciemne okulary lub czapkę z dużym daszkiem/kapelusz aby być sama ze sobą trochę w tym momencie, nieco odcięta od reszty ludzi.

I dokładnie, ból trzeba przeżyć, wypłakać, nic nas od tej smutnej konieczności nie uratuje.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 06:46   #28
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Krople L72.
Gdzieś czytałam, że porównywano je z diazepamem i dawały podobne efekty.
Ja sprawdzałam na sobie, u mnie działały.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 08:31   #29
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

jasne, że żałobę trzeba przeżyć, przejść przez wszystkie etapy. inaczej depresja grozi. natomiast łagodne leki (nie benzodiazepiny) w początkowym etapie mogą nieco pomóc.
natomiast czasem sama świadomość, że ten lek w odwodzie gdzieś jest, pomaga. autorka nie pisze, że chce się pakować w długą kurację (jeśli by chciała, to jednak polecam psychiatrę), a chce mieć coś na chwilkę.
kurczę, tak piszecie o xanaxie, na mnie to nie zadziałało, miałam taką sytuację, że przez kilka dni brałam i kurde, tak samo nie mogłam spać z tym, jak i bez tego
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 11:23   #30
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Lek uspokajający bez recepty

Ja po benzo to dopiero energii dostaję, nie ma mowy o spaniu
Żeby nie było, biore czasem benzo bo choruję na padaczkę i tylko to mnie wyciąga z krytycznych sytuacji.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-09 15:39:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.