Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 14:42   #3871
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A tak właściwie to na czym polega wyższość makijażu mineralnego nad zwykłym, poza tym, że (chyba) nie gryzie się z filtrami?
sama natura, dobrze nałożonego nie widać, ma mnóstwo odcieni ( coś dla mnie ) i pomaga w walce z trądzikiem ( podobno)
ja dopiero się przymierzam do minerałów
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 20:34   #3872
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
sama natura, dobrze nałożonego nie widać, ma mnóstwo odcieni ( coś dla mnie ) i pomaga w walce z trądzikiem ( podobno)
ja dopiero się przymierzam do minerałów
Niektóre mineralne kosmetyki zawierają chlorek bizmutylu, który nie jest naturalny, za to może podrażniać skórę.
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 10:57   #3873
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
sama natura, dobrze nałożonego nie widać, ma mnóstwo odcieni ( coś dla mnie ) i pomaga w walce z trądzikiem ( podobno)
ja dopiero się przymierzam do minerałów
z tymi odcieniami też jest problem, ja swojego szukałam bardzo długo,w końcu znalazłam coś najbardziej zbliżonego do swojego, ale to jednak jeszcze nie to. Będę szukać dalej
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 11:49   #3874
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Zmieniłam swoją pielęgnację na całkiem nawilżającą i tłuszczę sie bardziej niż jak myłam się żelem antybakteryjnym i nie nakładałam żadnego kremu, względnie matujacy...
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 12:45   #3875
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja też jak zaczęłam nawilżać partię T na noc to zauważyłam wzmożone tłuszczenie.. ;/
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 15:00   #3876
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A ja zauważyłam wzmożone tłuszczenie jak przyszła wiosna. Szczególnie widać to na włosach i moja koleżanka ma to samo . Normalnie cholery nawet 24h nie potrafią wytrzymać w stanie względnie estetycznym.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 17:03   #3877
zaneta_krak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Przy cerze tłustej, z problemami warto sięgać po kremy/ kosmetyki z kwasami. W ciągu dnia gwarantują, że cera nie będzie się świecić, a kremy na wieczór wygładzają blizny i złuszczają naskórek. Ja polecam tylko 2 kremy: nr1 to Bandi z kwasami aha i nr2 to krem francuskiej firmy Uriage. Przy dłuższym stosowaniu ( to już z rok) nie mam już żadnych wyprysków, cera jest gładsza i nie świeci się!!!
Cudowne właściwości ma też glinka zielona. Ja nie lubię czasochłonnych maseczek, więc używam mydła z glinką zieloną, bardzo delikatnego, a jednocześnie przesuszającego. Takie mydła musicie poszukać w sieci. Ja znalazłam na http://www.galeria-prowansalska.pl . To są to tak zwane mydła specyficzne. Na skórę z problemami dobre są też kosmetyki z olejkami eterycznymi...ale tutaj musiałabym się rozpisywać o ich właściwościach godzinami...bo naprawdę są wszechstronne..a przy tym niedoceniane..warto spróbować!!!
zaneta_krak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 19:10   #3878
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zaneta_krak Pokaż wiadomość
Przy cerze tłustej, z problemami warto sięgać po kremy/ kosmetyki z kwasami. W ciągu dnia gwarantują, że cera nie będzie się świecić, a kremy na wieczór wygładzają blizny i złuszczają naskórek.
Kwasy na dzień???
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 20:09   #3879
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Kwasy na dzień???
kwasy PHA i niskie stezenia BHA czy LHA podobno nie sa fotouczulajace. pisze tylko to, co czytalam/slyszalam, bo wlasnych badan nie przeprowadzalam ale tutaj czesto dziewczyny lubia dmuchac na zimne.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 20:13   #3880
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja natknęłam się tylko na informację o PHA.
Pytanie jeszcze "jak niskie" stężenie BHA? Jak to zakwalifikować...
Osobiście nie odważyłabym się stosować kwasów na dzień.
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 21:00   #3881
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Niskie stężenie BHA to 2%. Wiele kremów zawiera małe stężenia kwasów (tak 1-5% w zależności od tego jaki kwas/jaka mieszanka kwasów) i są na dzień. Nie jest to stężenie zdzierające skórę z twarzy więc nie ma problemu odsłoniętego niczym niechronionego naskórka. Jak da się na to filtr to nie ma się czego bać. Ja stosowałam jesienią tonik migdałowy pod filtr i nic mi się nie działo . Oczywiście gdybym miała skłonność do przebarwień pigmentacyjnych bym tego nie robiła, ale że nie mam to sobie pozwalam .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 21:06   #3882
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Niskie stężenie BHA to 2%. Wiele kremów zawiera małe stężenia kwasów (tak 1-5% w zależności od tego jaki kwas/jaka mieszanka kwasów) i są na dzień. Nie jest to stężenie zdzierające skórę z twarzy więc nie ma problemu odsłoniętego niczym niechronionego naskórka. Jak da się na to filtr to nie ma się czego bać. Ja stosowałam jesienią tonik migdałowy pod filtr i nic mi się nie działo . Oczywiście gdybym miała skłonność do przebarwień pigmentacyjnych bym tego nie robiła, ale że nie mam to sobie pozwalam .
Ok. Przyznaję się do błędu Jak na to filtr to może i macie rację
Dla mnie krem pod filtr to za dużo szczęścia na raz.
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón

Edytowane przez Trawa_cytrynowa
Czas edycji: 2010-03-30 o 21:11
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 08:24   #3883
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja też mam tłustą cerę, po godzinie/dwóch od umycia już się przetłuszcza i świeci:/ Nawet matująca baza pod fluid niczego nie załatwia. Szukam czegoś co by nie tylko matowało mi cerę, ale przede wszystkim leczyło ją z tego problemu, tak aby po jakimś tam czasie stosowania, cera przestała się przetłuszczać. Czy to w ogóle możliwe?
Zastanawiałam się nad kremami/żelami normalizującymi, studiowałam opinie na KWC, ale tylko zrobiłam sobie mętlik w głowie.
Czy tylko kwasy mogą rozwiązać ten problem? Jeśli tak, będę musiała poczekać do jesieni tymczasem muszę coś zrobić z twarzą już teraz, jest to palący problem...
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 10:27   #3884
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

U mnie baza "matująca" pod makijaż to największy niewypał wszech czasów . Moja skóra na nadmiar silikonów reaguje wszystkim co najgorsze. Może sama baza nie zapycha bo i nie ma w niej co zapychać ale wysusza a potem to już z górki. Jak sobie zrobiłam z 2 miesiące temu makijaż na bazie to pół godziny później było widać kropelki łoju wypływające z porów skóry .
Niestety problemu przetłuszczania nie idzie załatwić w miesiąc czy dwa sama dalej szukam...
Póki co z działających sposobów to
- nawilżanie - ostatnio najlepiej spisuje się serum z około 5-10% liposomów antytrądzikowych, 20-30% koncentratu aloesu 10x i 40-75% żelu hialuronowego. % takie nie jasne bo robię je na oko. Świadomie przedawkowuję aloes. Mam zamiar przetestować też cetaphil.
- znalezienie dobrego współgrającego z naszą skórą oleju. U mnie w sumie całkiem dobrze sprawdza się tamanu, ale niektórym wystarcza zwykła oliwka HIPP. U osób z trądzikiem znalezienie takiego dobrego oleju to może być droga przez mękę. Za to jest to świetny sposób dla osób które nie mają trądziku a nabawiły się przetłuszczania przez wcześniejszą złą pielęgnację.
- Poprawianie makijażu w ciągu dnia. Tak raz na 3-4 godzinki muszę użyć skrobii. Ostatnio nie jest to już takim problemem, bo sobie przesypałam skrobię do pojemniczka po jednym z tych pseudo-mineralnych pudrów supkich
- Kwasy w sumie trochę działają na przetłuszczanie. Żałuje, że sezon się kończy bo właśnie odkryłam kwas idealny dla mnie (lha) a tu wiosna . pha już pewnie nie będą takie idealne.
- Maseczki z glinki, spiruliny i inne -nie wiem czy coś dają ale je lubię ostatnio wymieszałam w takim proporcjach glinkę żółtą i spirulinę, że uzyskałam kolor idealnie shreckowy
- Delikatne oczyszczanie twarzy - najlepiej micele, żele bez sls, olejki hydrofilne.

Kremy normalizujące działają przez tydzień, góra dwa a potem to już tylko gorzej :P. One są dobre dla dziewczyn które maja bardzo małe problemy ze skórą i to tylko przed okresem albo z jakiejś innej okazji. Wg mnie zupełnie nie zadają się do stałej pielęgnacji.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 10:54   #3885
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Kremy normalizujące działają przez tydzień, góra dwa a potem to już tylko gorzej :P. One są dobre dla dziewczyn które maja bardzo małe problemy ze skórą i to tylko przed okresem albo z jakiejś innej okazji. Wg mnie zupełnie nie zadają się do stałej pielęgnacji.
Na własnej skórze wypróbowałam krem normalizujący Pharmaceris T. Koszmar. Miałam wrażenie, że oblepia skórę jakąś dziwną nieprzepuszczalną warstwą. Przykładając po godzinie wierzchnią stronę dłoni do czoła, pozostawała na niej warstwa sebum - co nigdy mi się nie zdarzyło. Myślałam, że skóra tak reaguje na początku i później unormuje się. A gucio! Dramatyczny efekt.
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 14:44   #3886
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

U mnie to przetłuszczanie to chyba dojrzewanie+wcześniejsza zła pielęgnacja (od lutego dobra)+chyba jednak mam jakies problemy hormonalne, tylko mama-lekarz jak zwykle bagatelizuje (szewc bez butów chodzi) i jeszcze długo ją będę namawiać na badania.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 14:50   #3887
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

no niestety, tak to juz jest z tymi kosmetykami "normalizujacymi"...
jak przetluszczamy sie na tyle mocno, ze w ciagu dnia konieczne sa kontrole przy lustrze - trudno, musimy sie z tym pogodzic mi makijaz przez zime wytrzymywal przez caly dzien, nie potrzebowalam zadnych bibulek ani pudru w ciagu dnia, ale teraz pewnie przy tej pogodzie bedzie coraz gorzej. co z tym zrobie? bede brala moj puder matujacy do pracy i po poludniu odcisne sebum do papierowego recznika ogolnodostepnego (najlepsze sa te chropowate, szaro-bure) i naloze puder. tak wytrzymam do wieczora
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 15:30   #3888
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczęta ta oliwka HiPP to istne cudo! Od 7 aż do teraz moja skóra jest matowa bez świecenia się. Nie wierzyłam, że cokolwiek pomoże mi w uzyskaniu całkowitego matu, a tu się okazało, że oliwka mi w tym właśnie pomogła! Polecam
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:23   #3889
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
Dziewczęta ta oliwka HiPP to istne cudo! Od 7 aż do teraz moja skóra jest matowa bez świecenia się. Nie wierzyłam, że cokolwiek pomoże mi w uzyskaniu całkowitego matu, a tu się okazało, że oliwka mi w tym właśnie pomogła! Polecam
jak ją nakładasz na buźkę?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 07:27   #3890
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja ją używałam na noc i nie pomagała.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 07:51   #3891
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Też używam takich ręczniczków do pochłaniania sebum, są świetne.

Mnie niestety też cera mocniej się teraz przetłuszcza, a nawilżam ją codziennie. Muszę się z tym pogodzić i częściej niż zwykle spoglądać w lusterko.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 09:01   #3892
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
jak ją nakładasz na buźkę?
normalnie, wylewam trochę na palec i dokładnie wcieram w twarz i przy tym robię masaż.. posiedzę z godzinkę i ścieram chusteczką pozostałości oliwki i kładę się spać. rano nie ma żadnego sebum.. już myślałam, że nic mi nie pomoże

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ja ją używałam na noc i nie pomagała.
nie każdemu pomaga.. ale znajdziesz coś w końcu co i Tobie pomoże

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Też używam takich ręczniczków do pochłaniania sebum, są świetne.

Mnie niestety też cera mocniej się teraz przetłuszcza, a nawilżam ją codziennie. Muszę się z tym pogodzić i częściej niż zwykle spoglądać w lusterko.
ja kupiłam chusteczki matujące i nie muszę ich używać, bo jednak oliwka pomogła i mam nadzieję, że ciągle będzie pomagać.. że jej działanie nie minie

to może do dermatologa się wybierz?
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 09:11   #3893
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam.

Mam 17 lat, jestem posiadaczką cery mieszanej. Od jakiegoś czasu dałam sobie spokój z kosmetykami antytrądzikowymi. Stosowałam Brevoxyl, ale mnie wysuszył. Więc teraz myję buzię Białym Jeleniem i nakładam krem Bambino. I, o dziwo, widzę poprawę. No i 1, 2 razy w tygodniu peeling enzymatyczny z Ziaji - bardzo go lubię.

Mimo wszystko, czasem jakieś krostki się zdarzają. I moje pytanie dotyczy codziennego makijażu, takiego do szkoły. Co polecacie by zakryć ew. krostki, przebarwienia? Szukam czegoś lekkiego, do codziennego stosowania dla 17.-latki. Do szkoły. Nie chcę się 'tapetować'. Chcę osiągnąć naturalny, jednolity wygląd bez męczenia i psucia młodej skóry. Mam cerę bardzo jasną. Możecie coś polecić? Coś dostępnego w miarę. Bardzo proszę o radę.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 12:38   #3894
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 93paulina Pokaż wiadomość
Witam.

Mam 17 lat, jestem posiadaczką cery mieszanej. Od jakiegoś czasu dałam sobie spokój z kosmetykami antytrądzikowymi. Stosowałam Brevoxyl, ale mnie wysuszył. Więc teraz myję buzię Białym Jeleniem i nakładam krem Bambino. I, o dziwo, widzę poprawę. No i 1, 2 razy w tygodniu peeling enzymatyczny z Ziaji - bardzo go lubię.

Mimo wszystko, czasem jakieś krostki się zdarzają. I moje pytanie dotyczy codziennego makijażu, takiego do szkoły. Co polecacie by zakryć ew. krostki, przebarwienia? Szukam czegoś lekkiego, do codziennego stosowania dla 17.-latki. Do szkoły. Nie chcę się 'tapetować'. Chcę osiągnąć naturalny, jednolity wygląd bez męczenia i psucia młodej skóry. Mam cerę bardzo jasną. Możecie coś polecić? Coś dostępnego w miarę. Bardzo proszę o radę.
polecam podkład mineralny Everyday Minerals, sama taki posiadam i mam bardzo jasną karnację, więc mi pasuje. dodatkowo daje naturalny efekt i kryje wszelkie niedoskonałości, zaczerwienienia, itp..
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 17:59   #3895
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a ta oliwkę hipp stosujesz sama ? bo ja chciałam tak dodać olejku lawendowego i herbacianego
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 19:47   #3896
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
a ta oliwkę hipp stosujesz sama ? bo ja chciałam tak dodać olejku lawendowego i herbacianego
samą, ale równie dobrze możesz dodać te olejki, które tutaj podałaś, tylko nie znam ich właściwości.. więc Ci nie podpowiem chyba, że sama wiesz.. a jak nie to w necie sprawdź
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 06:57   #3897
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kurcze, jakoś nie chce mi się wierzyć w to, jak olejek migdałowy i słonecznikowy moga całkowicie zredukowac sebum Przecież to tylko olejki...xD Zmniejszyć, rozumiem, ale całkiem wyleczyć? Nie wiem, może za krótko jej używałam..ale boję się, że znowu by mnie zapchała.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 08:26   #3898
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
a ta oliwkę hipp stosujesz sama ? bo ja chciałam tak dodać olejku lawendowego i herbacianego
a lawendowy jak działa?

herbacianego juz kupiłam 2 buteleczki
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 23:00   #3899
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

lawendowy z tego co wiem działa podobnie do herbacianego. kiedys wyczytałam, że można je stosować zamiennie. Ale wiadomo, że herbaciany jest lepszy, dlatego jest stosowany często w kosmetykach dla cer tłustych i mieszanych.
ja z moim herbacianym chyba przesadzam... ;/ poźniej cera się przyzwyczaja i nie działa tak, jak powinien...
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 14:13   #3900
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Chcę kupić filtr. Czy przy naszej cerze również obowiazuje ta sama zasada co odnosnie zwykłych kremów, czyli żadnych matujących czy do tłustej skóry, tylko nawilżające? Czy mogę kupić biodermę akn mat?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.