Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-07, 06:50   #871
milo20
Przyczajenie
 
Avatar milo20
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 25
Dot.: kremy

ja też bardzo lubię byc opaloa mieć fajny brązowy kolorek i dlatego opalam sie tylko w lecie nad morzem, nad jeziorkiem, nigdy solarium!...ale w zimie daje skórze odpocząć i dobrze przygotowuje ją do sezonu:
pilingi bardzo dobry, przyda się przed samoopalaczem to bielenda profesjonalna, można znależć na allegro, i przede wszystkim nawilżanie warto wydać więcej żeby był efekt nap vichy do skóry odwodnionej. w co do samoopalaczy wypróbowałam kilka...ale przeszkadza mi zapach jaki zostaje na skórze po utlenieniu kosmetyku. niestety najlepsze są najdroższe...decleor ma świetny samoopalacz ale kosztuje ok 200 zł...ale jeśli nie przeszkadza ci zapach vichy tez bedzie dobry
milo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 19:38   #872
nuska92
Przyczajenie
 
Avatar nuska92
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Krotoszyn
Wiadomości: 20
GG do nuska92
Dot.: kremy

ja tez uwielbiam byc opalona ogolem sie opalac w czasie wakacji potrafilam calymi dniami wylegiwac sie na sloncu oczywiscie nie smarujac sie niczym ewentualnie oliwka bambino bo ze niby wtedy trwalsza opalenizna bd efekt jest taki ze opalenizny nie ma a ja skore mam okropna :/ ale coz mam nauczke.. co do samoopalaczy nie stosowalam zawsze sie obawilam ze zle cos rozprowadze i bd jak łaciara krowa wygkadac :/ solarium nie boje sie ale wole nie kuzynka tez miala kiedys szal na punkcie opalania wziela tabletki przyspieszajace i poszla na turbo... wyladowala w szpitalu i skora jej cala poschodzila ale to normalnie tak platami okropne :/
nuska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 11:38   #873
oli3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 14
Dot.: Memento dla fanek opalania

Wiem że to niezdrowe ale ja to jestem maniaczką opalania. Chodzę naprawdę często na solarium i ciągle wydaje mi się że jestem blada. Ja po prostu lubię opaleniznę i nic na to nie poradzę. Używam dobrych balsamów i może to jakoś ochroni moje ciało. Jak na razie nie narzekam na swój wygląd no ale chyba powinnam trochę przystopować . Jeśli chodzi o samoopalacze to też kiedyś używałam Vichy i było bardzo fajne i wcale nie zostawiało tego zapachu.
oli3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 14:10   #874
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Memento dla fanek opalania

Nawilżanie skóry moim zdaniem nic nie da, ponieważ opalana skóra zostaje uszkodzona bardzo głęboko. Balsamy działają za zewnątrz, krótkotrwało i bardzo powierzchownie.
Możecie wpisać sobie w google nazwisko "Clare Olivier" (artykuły po angielsku). Dziewczyna opalała się nałogowo w solarium i chętnie też na zwykłym słoneczku. Gdy dowiedziała się o swojej chorobie(czerniak) zaangażowała się w kampanię przeciwko solarium. Niestety choroba ją pokonała...Dla mnie to ogromna przestroga tymbardziej, że naturalnie mam jasną skórę a także w mojej bliskiej rodzinie ktoś odszedł przez tą chorobę...
Tu link do stronki z przesłaniem "Solariums-fashion to DIE for" ( myślę, że mniej więcej można to przetłumaczyć " Solarium- Moda na umieranie").
http://images.google.pl/imgres?imgur...%3Den%26sa%3DN

Tu z kolei jest pokazana cera 18-letniej dziewczyny w specjalnym świetle -przykład jak promienie UV niszczą skórę(czego nie widać gołym okiem).
http://images.google.pl/imgres?imgur...%3Den%26sa%3DN

Tu link do artykułu o kobiecie, która już maniakalnie opalała się w solarium(dwa razy dziennie). Zmarła trzy dni po 1 urodzinach jej córeczki
http://images.google.pl/imgres?imgur...%3D1%26hl%3Den

Przepraszam, że tak troszeczkę "ostro" się wzięłam za tego posta, ale naprawdę dziewczyny chciałabym was uświadomić, że opalanie w solarium jest niezdrowe a także na naturalne słoneczko powinno się nieco bardziej uważać

Pozdrawiam
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 13:33   #875
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Memento dla fanek opalania

kiedys chodziłam na solarium czesto ale kiedy zauwazyłam,ze moja skóra zrobiła sie sucha jak wiór dałam sobie spokoj !
teraz tylko kremy i balsamy samoopalajace dobrych marek,efekt super ,wystarczajacy
mam kolezanka z mojego rocznika ona opala sie na solarce zawsze juz jakies 8 lat i jak ja ostatnio zobaczyłam to stwierdziłam ,ze wyglada na minimum 10 lat wiecej niz ja.
solarium mówie nie!!!
jedyny wyjatek zrobie jezeli bede szła na jakis slub ,troche sie przybrazowic.
a tak szkoda skóry i kasy,wole kupic dobry kosmetyk.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 11:54   #876
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Memento dla fanek opalania

a co to ma wspolnego z opalaniem?
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 14:12   #877
ana181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: DT:)
Wiadomości: 3
GG do ana181
Dot.: Memento dla fanek opalania

jejku... to jest straszne, chyba powaznie przemysle sprawe z solarium, na ktore lubie chodzic czasem...
ana181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-23, 17:20   #878
Wiktoriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 52
Dot.: Memento dla fanek opalania

Witajcie
Do napisania tego postu zdecydowałam sie po przeczytaniu artykułu,który wyleczyl mnie z korzystania z solarium .Wiem,że zapalone miłosniczki brązu będa mi to miały za złe ,ale ja równiez miłosniczka brązu,tyle,żę nie solaryjnego .Przytocze zdań klika ,które w prosty sposób tłumaczą ta niszczącą podstepnie UŻYWKĘ

Efektem naświetlania promieniami UVA CZYLI W SOLARIUM jest RUMIEŃ BEZPOŚREDNI powodujący intensywniejsze zabarwienie barwnika już istniejącego w skórze.Rumień pojawia sie zdecydowanie szybciej niz w wyniku opalania promieniami UVB,ale efekt jest niezbyt trwały,a opalenizna jest dużo słabsza.Promienie UVA posiadaja niższa energię nie ma więc ryzyka poparzeń ,ale jak okazało sie niestety w ostatnim czasie SĄ ONE W NAJWIĘKSZYM STOPNIU ODPOWIEDZIALNE ZA TZW.FOTOSTARZENIE SIĘ SKÓRY.DZIAŁAJĄC DESTRUKTYWNIENA WŁÓKNA KOLAGENOWE,UVA PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO TWORZENIA GŁĘBOKICH ZMARSZCZEK SKÓRY.

Zainicjowany przez promienie UVA proces fotostarzenia sie skóry nie jest w rzeczywistości przyspieszonym starzeniem sie skóry.Powstające defekty i uszkodzenia sa w pewnym stopniu inne niż w przypadku naturalnego starzenia.Promieniowanie UVA powoduje takie zniszczenia,które bez jego nadmiernego udziału nie miałyby miejsca.Zmiany skóry pod wpływem UVA, czyli efekty fotostarzenia, nie są widoczne w krótkim czasie.Na proces fotostarzeniasie skóry zapracowujemy sobie latami,gdyż wraz z upływem czasu dochodzi do sumowania się nawet niewielkich, codziennych dawek promieniowania UVA.Promienie UVA docieraja do skóry właściwej niszcząc NIEODWRACALNIE włókna kolagenowe.

Promieniowanie UVA jest aż w ponad 80% przyczyną starzenia sie skóry i powstawania zmarszczek.
!!!!!Bardzo popularne stało sie hartowanie skóry przed sezonem urlopowym za pomoca kilku wizyt w solarium.Takie działania nie maja sensu,ponieważ wytworzenie nnowego barwnika (melaniny) i uzyskanie dzieki temu opalenizny ochronnej możliwe jest jedynie przy udziale promieni UVB.Ajak juz wiemy, funkcjonowanie solariów opiera się na promieniowaniu UVA.

WAŻNE!!!!
Kazdy kosmetyk pielęgnacyjny i upiększający stosowany na dzień ,a w szczególności kosmetyki do opalania,powinny zawierać filtry chroniące skórę przed promieniowaniem UVA.Kupującn kosmetyk warto sprawdzić skład preparatu.Przed promieniami UVA zabezpieczają IPD , PPD, dwutlenek tytanu(TITANIU DIOXIDE),dwutlenek cynku(ZINK DIOXIDE),mexoryl SX i XL,parsol 1789,oxybenzon.Jeżel te nazwy nie figuruja w spisie składników, wowczas możę istnieć ryzyko ,że pomimo zapewnień producenta nie chroni naszej skóry przed promieniami UVA.
Wiktoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 17:25   #879
Wiktoriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 52
Dot.: Memento dla fanek opalania

Jeszcze żeby było jasne.Bardzo lubię ten brążik ,ale obecnie poprzestaje na słoneczku.Twarzy nie wystawiam na słońce.W tym roku udało mi sie zakupić filtry Coverdermu ,które zawierają te składniki o których była tu mowa i naprawde skutecznie chroniły moją bużkę i ciałko mojego maleńśtwa.
Myślę,żę z koniecznośći np jakieś ważne wyjście lub slub itp warto skorzystać z natryskowego opalania ,które nie jest szkodliwe dla naszej skóry.
Wiktoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 17:36   #880
Wiktoriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 52
Dot.: Memento dla fanek opalania

Wiecie co mnie kompletnie rozwaliło ostatnio.????
Byłam na takiej wstepnej wizycie u od tej chwili pseudo pani kosmetyczki z dyplomami i wchodzi tam kobieta, widać ,że stała klientka .Oczywiście chce umówic sie na solarium. Pada haslo "to jak Pani Marzenko 20 minut jak zawsze???TAK
i jeszcze męża też niech pan i zapisze.MASAKRA
TA wyżej wymieniona pani kosmetyczka stwierdziła po obejrzeniu mojej twarzyczki, że pomoże mi tylko zabieg za około 6tysięcy.Kobiety litości !!mam nie chwaląc ładna cere co potwierdza moja obecna kosmetyczka a wychodząc od tej pani miałam wrażenie,że mam ze 100 lat i juz tylko całkowity remont pozwoli pokazac sie ludziom na oczy.Służę adresem tej PANI.
Nie dajcie się zwieść takim wiedżmom.Ja jak wsiadłam do auta to nie mogłam patrzyć w lustero tak mnie nastawiła psychicznie.
Aha stwierdziła jeszcze OJEJ ma Pani tutaj na szyi włos coś z tym trzeba zrobić.
(tak mam 1 słownie jeden włos ,który wyrasta a ja ciągle go wyrywam i tak żyjemy ze soba od lat)MÓWIE WAM MASAKRA Z TA BABĄ
Wiktoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 10:26   #881
alveoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 8
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ludzie potrafią być prze%$#@#$
alveoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-22, 18:05   #882
dressy
Zadomowienie
 
Avatar dressy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 229
Dot.: Memento dla fanek opalania

o mój boże. nie rozumiem, jak można się dopuścic do takiego stanu.
jak z reklamy vichy ;o
dressy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 10:09   #883
zbahjsga
Raczkowanie
 
Avatar zbahjsga
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Memento dla fanek opalania

Mam pytanie odnośnie opalenizny. Widać na zdjęciu na jaki kolor się opalam. Dlatego też chciałam zapytać od czego to zależy. Przeglądałam internet i natknęłam się na różne odcienie opalenizny na przykład modelka tutaj http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/?v=137#v, jest też ciemniejsza http://i.wp.pl/a/f/jpeg/19055/opalona-330.jpeg, czy też bardzo ciemna http://img261.imageshack.us/img261/4...cawomansw8.jpg, czy to wina solarium, czy chodzi o kremy czy słońce? czy po prostu taka skóra?
zbahjsga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 12:48   #884
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Memento dla fanek opalania

ojej a ja tak lubię się opalać..... choć ostatnio zauważyłam że robią mi się piegi na nosie od opalania co niezmiernie mnie wkurzyło i chyba przerzucę się na słabsze łóżko.....
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 12:29   #885
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez paruszaga Pokaż wiadomość
lubię się opalać mam nadzieję, że mi nie zaszkodzi nic
Powodzenia
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 15:42   #886
Czaaarnulkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 24
Dot.: Memento dla fanek opalania

A ja pije kubusie ok.3małe butelki dziennie regularnie i od tego mam ciemniejszą karnacje a do tego opalam się w solarium raz na 2-3tygodnie na 12-15minut nie opalam sie tak czesto mam nadzieje ze stosujac odpowiednie kosmetyki nie zniszcze skóry

Edytowane przez Czaaarnulkaaa
Czas edycji: 2009-01-18 o 15:46
Czaaarnulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 12:21   #887
verochka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rybnik / Wrocław / Chełm
Wiadomości: 208
GG do verochka
Dot.: Memento dla fanek opalania

uch...obejrzałam zdjęcie, przeraziłam się, pobiegłam do lustra, szukałam zmarszczek, wróciłam do kompa. No. Zmarszczkę mam jedną-mimiczną, między brwiami. Więc chyba nie jest tak źle jak na moje prawie 23 lata

Mam blady pysk, zielone oczy, ciemnobrązowe włosy, brwi i rzęsy. Wiem, ze wiele Wizażanek zachwyca sie tym "rosyjsko-ukraińskim" typem urody, ale musz eprzyznac, ze ja nauczyłam się go doceniac dopiero niedawno.

Jezu, jaki człowiek był kiedys głupi... W wieku jakichś 17 lat stwierdziłam, ze "WYGLADAM JAK CÓRKA MŁYNARZA, BIAŁA JAK MĄKA I W OGÓLE TAK JUŻ DŁUŻEJ BYĆ NIE MOŻE!!!", po czym...pognałam do solarium. Wiem, beznadzieja.

Stwierdziłam, ze 15 minut jak na pierwszy raz to będzie akurat i oczywiście poparzyłam się. Musiałam siedziec na poduszce przez jakies trzy tygodnie. Myslicie, ze mnie to zniechęciło? Skądże! Leżałam plackiem na kocu przed domem babci nie uzywajac zadnych filtrów, bo "przeciez przez te filtry sie w ogole nie opale".

Nie pomyślałam tylko o tym, ze: 1) na samych rękach mam 47 pieprzyków. 2) mam bardzo bladą cerę 3) w ogole nie powinnam sie opalac.

Efekt: poprzenie z pęcherzami, spalone włosy, poparzona skóra głowy.

Aha, i dodam jeszcze że z opalona twarza wyglądam jak idiotka.

Od tamtej pory-filtry. Każdego dnia. Zimą 30, latem-80. Zawsze chustka albo czapeczka na głowie, żadnego solarium, żadnych przyspieszaczy opalania. Słonce złapie mnie na spacerze, na żaglach, na basenie i to jest ok. Ale nie leze plackiem, bo mi sie nudzi. Nie chodze na solarium, bo naprawde wcale nie musze byc opalona. Zreszta, makijazem i samoopalaczami mozna uzyskac dokladnie ten sam efekt.

Pozdrawiam wszystkie filtromaniaczki. Nie siedzimy w piwnicy... ale frytkami tez nie jestesmy.
__________________
Gdybym była morzem, to byłabym Morzem Czarnym. Tak, w porównaniu z Atlantykiem to maleństwo, ale nawet w stawie można utonąć


verochka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 16:57   #888
Alusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Dot.: Memento dla fanek opalania

ja mimo takich zdjec kocham solarium.. to tak jak kazda matka kocha swoje dziecko bez wzglednie czy jest dobre czy zle ehehe
Alusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 23:49   #889
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez Wiktoriaa Pokaż wiadomość
Wiecie co mnie kompletnie rozwaliło ostatnio.????
Byłam na takiej wstepnej wizycie u od tej chwili pseudo pani kosmetyczki z dyplomami i wchodzi tam kobieta, widać ,że stała klientka .Oczywiście chce umówic sie na solarium. Pada haslo "to jak Pani Marzenko 20 minut jak zawsze???TAK
i jeszcze męża też niech pan i zapisze.MASAKRA
TA wyżej wymieniona pani kosmetyczka stwierdziła po obejrzeniu mojej twarzyczki, że pomoże mi tylko zabieg za około 6tysięcy.Kobiety litości !!mam nie chwaląc ładna cere co potwierdza moja obecna kosmetyczka a wychodząc od tej pani miałam wrażenie,że mam ze 100 lat i juz tylko całkowity remont pozwoli pokazac sie ludziom na oczy.Służę adresem tej PANI.
Nie dajcie się zwieść takim wiedżmom.Ja jak wsiadłam do auta to nie mogłam patrzyć w lustero tak mnie nastawiła psychicznie.
Aha stwierdziła jeszcze OJEJ ma Pani tutaj na szyi włos coś z tym trzeba zrobić.
(tak mam 1 słownie jeden włos ,który wyrasta a ja ciągle go wyrywam i tak żyjemy ze soba od lat)MÓWIE WAM MASAKRA Z TA BABĄ
pozdrawiam, tez mam wlos jeden na szyi jeden na ramieniu, ten na ramieniu potrafi urosnac do 5 cm i sobie odstawac poziomo
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 18:28   #890
Wiktoriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 52
Dot.: Memento dla fanek opalania

O rany......naprawdę straszne i możesz z tym żyć.Dwa włosy to juz jeden więcej niz u mnie.Kurde szczęściara ze mnie.He,he...Pozdrawiam
Wiktoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:52   #891
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: Memento dla fanek opalania

Hej laseczki dajcie namiary na jakieś wydajne i skuteczne samoopalacze bo teraz zażywam antybiotyki i nie moge na solarke :-/
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 19:53   #892
natusia2008
Raczkowanie
 
Avatar natusia2008
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 171
Dot.: Memento dla fanek opalania

Witam,
mam pytanie odnośnie opalania.Jak chodziłam na solarium opalałam się bez żadnych przebarwień,a wiosną kiedy wyszło słońce momentalnie na twarzy robiły mi się plamy.Nie musiałam wystawiac twarzy do słońca,żeby wyszły,bo sam spacer po dworzu w słoneczny dzień wystarczył by wyszły plamy.Teraz ich nie ma,bo nie ma słońca Boję się co bedzie kiedy znów zacznie świecic Dodam,że nie brałam żadnych hormonów ani nie zażywałam żadnych tabletek ziołowych.
natusia2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 15:10   #893
Jaszczurka 25
Przyczajenie
 
Avatar Jaszczurka 25
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wadowice
Wiadomości: 6
Thumbs up Dot.: Memento dla fanek opalania

Trzeba się pocieszyć tym że jasna skóra to zdrowa skóra.
Kiedys w okresie Empire kobiety zamożne chroniły parasolkami swoją jasną cere przed słońcem.
Skóra ciemna kojarzyła sie z pracą fizyczną w polu.
To że Tanoreksja jest już uznawana za chorobe to wiadomo.
Sporadyczna wizyta w solarium lub na słonku polepszy nam humor...
Opalajmy się jednak jak najmniej.
Pozdrawiam
__________________
JASZCZURKA 25
Jaszczurka 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 14:29   #894
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Memento dla fanek opalania

Pod koniec gimnazjium, czyli jakieś 5 lat temu, latałam na solarium ze 2 razy w tygodniu. Raz, po wymianie lamp na silniesze, po powrocie do domu zemdlałam :P Już mi przeszła ochota na opaleniznę, podoba mi się jasna skóra. Tylko przed wakacjami skoczę ze 3 razy, żeby móc bez większych kompleksów pokazać się w stroju kąpielowym.
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 13:33   #895
reneta12
Raczkowanie
 
Avatar reneta12
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 197
Dot.: Memento dla fanek opalania

no ja tez kiedys smażyłam sie na słoneczku i w solarium, efekt -przebarwienia, teraz cięzko mi ,ale trzeba zakonczyc przygodę z solarium i rozpocząć z samoopalaczami
reneta12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 20:50   #896
Fabiola Sa
Przyczajenie
 
Avatar Fabiola Sa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 22
GG do Fabiola Sa
Dot.: Memento dla fanek opalania

czegoś tak okropnego w życiu jeszcze nie widziałam i mam nadzieje że takich widoków bedzie coraz mniej. Podoba mi się ładnie opalona (delikatnie) skóra ale to to jeste już przesada!
Fabiola Sa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:18   #897
cutiedoll
Przyczajenie
 
Avatar cutiedoll
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Slowacja:D
Wiadomości: 5
Dot.: Memento dla fanek opalania

ojeeeej ja kocham się opala w lecie a w zimee stosuje samoopalacze ale na razie przestałam i teraz chodzę do solarium i jak na razie jest fajniutko nie przesadzam z tym solarium i jeszcze postanowiłam jeśc marchewki i pic kubusia i kupic tabletki beta karotena czy jak tam się to piszę kocham opaleniznę nieważne czy latem czy zimą pozdrawiam wszystkie fanki opalania
cutiedoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 12:48   #898
karolinkaa77
Raczkowanie
 
Avatar karolinkaa77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 496
Dot.: Memento dla fanek opalania

NIe przesadzajmy , to jest wyjątek , jesdnak wiadomo nie mozna przesadzac ze sloncem i z solarium , ja mam abrdzo ciemną karnacje , wiec na solarium nie chodze ( po mimo ze w zime nie jestem zbyt opalona ) to w lato z ogromną przyjemnością się opalam , chociaz mnei to czasme nudzi to samo rzpebywanie na sloncu sprawia tyle przyjemnosci wiec tez nie mam zamiaru rezygnowac ja jak nie ma slonca jestem strasznie przygnebiona wiec nie bede z niego rezygnowala ale tez nie mam zamiaru przesadzac

A co do tej PANI na obrazku skutków takiej skóry moze być wiele , np. skad wiadomo czy ta Pani przed 3 miesiącami nie ważyła 150 kg?? A przez szybkie chudnięcie i brak cwiczen skóra się nie wchlania , moze opalenizna to czynnik dodatkowy?
__________________
Every time is a good time for a pie.


She wants to change her world !


karolinkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 18:05   #899
Katarzyna1980
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: kremy

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-03-17 o 20:33
Katarzyna1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 11:34   #900
xNenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 170
Dot.: kremy

heh, ja nie chcę nic mówić, ale poszłam sobie wczoraj na 7 minut, podwójne lampy -solarium Paola... matko boska, wyglądam dzisiaj jak nie przymierzając du.psko pawiana -,- dziób mi tak spuchł, że można mnie postawić obok pomidora i nikt się nie skmini.. macie jakieś pomysły? narazie tylko się okładam ściereczką z lodem w środku na buzi, posmarowałam też ciało oliwką. nie mam alantanu ;/ i nie wiem czym się smarować... możecie podać jakieś szybkie sposoby? błagam ; d
__________________
***
everything is F'ed up straight from the heart .

xNenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.