Pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-10, 22:35   #1
94kasia94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2

Pytanie


Mam takie pytanie. Od zawsze byłam wysoką i szczupłą osobą. Mogłam jeść i jeść i wcale nie tyłam,miałam bardzo dobrą przemiane materii. Lecz zauważyłam w ostatnich paru miesiącach, że nagle troche przytyłam,szczególnie w biodrach i nogach. Co mogło być tego przyczyną,że nagle tak sie stało? Czy jest jakaś szansa że znów będe miała dawną figure?
94kasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 07:24   #2
AiShinigami
Raczkowanie
 
Avatar AiShinigami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: Pytanie

Bo to jest tak, że z wiekiem coraz bardziej trzeba uważać na to, co się jada, bo następują naturalne zmiany w przemianie materii, łatwiej przybiera się na wadze

Jeśli ostatnimi czasy nie zmieniałaś diety, wykluczasz wszelkie możliwe przyczyny chorobowe (może warto sobie porobić badania, żeby być pewnym), to pewnie pozostaje zafundować sobie więcej ruchu (może trochę odpowiednich ćwiczeń, rzeźbiących mięśnie), czy/i obniżyć nieco kaloryczność spożywanych posiłków (na zgrabną sylwetkę dużo dobrego białka i węglowodanów złożonych)
__________________
Oglądając się lecz nigdy nie cofając - naprzód~!

AiShinigami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:46   #3
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Pytanie

Cytat:
Napisane przez 94kasia94 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie. Od zawsze byłam wysoką i szczupłą osobą. Mogłam jeść i jeść i wcale nie tyłam,miałam bardzo dobrą przemiane materii. Lecz zauważyłam w ostatnich paru miesiącach, że nagle troche przytyłam,szczególnie w biodrach i nogach. Co mogło być tego przyczyną,że nagle tak sie stało? Czy jest jakaś szansa że znów będe miała dawną figure?
Prawdopodobnie to się nazywa "starzenie" i nie ma skutecznego lekarstwa. Albo zaczęłaś jeść więcej/niezdrowo. Albo zmieniłaś pracę i więcej siedzisz. Albo przestałaś uprawiać sport. Albo masz zaburzenia hormonalne.

Co jesz? Jak często się ruszasz?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:29   #4
94kasia94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie

właśnie mało sie ruszam w ostatnim czasie, jem to co zwykle, śniadanie obiad kolacja..słodycze niestety też i to dość często . więc może faktycznie brak ruchu i ta dieta jest przyczyną. Ostatnio chciałam oddać krew i wykryli u mnie anemie na dodatek,chciałabym stosować jakąś diete,ale nie wiem czy w tym przypadku jest to dobre wyjście

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

i nie pracuję tylko się uczę 18 lat mam

Edytowane przez 94kasia94
Czas edycji: 2013-03-11 o 12:25
94kasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 13:28   #5
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Pytanie

Cytat:
Napisane przez 94kasia94 Pokaż wiadomość
właśnie mało sie ruszam w ostatnim czasie, jem to co zwykle, śniadanie obiad kolacja..słodycze niestety też i to dość często . więc może faktycznie brak ruchu i ta dieta jest przyczyną. Ostatnio chciałam oddać krew i wykryli u mnie anemie na dodatek,chciałabym stosować jakąś diete,ale nie wiem czy w tym przypadku jest to dobre wyjście

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

i nie pracuję tylko się uczę 18 lat mam
No to mamy nasze "starzenie". Nie rośniesz
Nie licz na to, że przy (bez)ruchu i złej diecie będziesz szczupła.
Ogranicz "śmieciowe" jedzenie i ruszaj się więcej.
Jaki jest Twój przykładowy jadłospis? Anemia jest jakiegoś wrodzonego typu czy po prostu bardzo kiepsko jadłaś?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:25   #6
beletein
Przyczajenie
 
Avatar beletein
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 14
Dot.: Pytanie

A nie jesteś przypadkiem ciągle senna, zmęczona i ospała? Nie jest ci stale zimno? Może to pierwsze objawy niedoczynności tarczycy?
__________________
Startuję z: http://beletein.blogspot.com
beletein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.