Produkty sojowe - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 10:15   #61
envis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: Produkty sojowe

Ja też pasztet sojowy robię sama - jak to się mówi - raz na długi czas Przynajmniej wiem co w nim siedzi i moge dorzucić sobie do niego to co lubię. Poza tym nie jest takie przetworzone jak te "szybkie kotlety a la schabowy" Są smaczne, ale jakoś nie jestem do nich przekonana. Jak upiekę całą blachę to dzielę na kawałki i wrzucam do zamrażarki. Troche szkoda, że soja nawet po porządnym namoczeniu i tak gotuje się ze dwie godziny.
envis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:25   #62
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Produkty sojowe

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Teraz nie pamiętam firmy, ale jak będę w tygodniu w Realu, to sprawdzę i napiszę . Kosztuje też coś koło 10,99 za litr .
Byłam dwa razy w Realu, sprawdzałam i nie ma tego mleka . Fakt, ostatnio kupowałam je jakoś w marcu, ale mam nadzieję, że go nie wycofali. To była jakaś włoska firma, taki podłużny karton z korkiem.

Cytat:
Napisane przez mavika Pokaż wiadomość
Dołączam do miłośniczek soji. Ja też bardzo lubię te produkty
tofu robię sama i tylko takie mi smakuje ale nigdy nie wiem co z okarą...
piłam też napój sojowy waniliowy ale za mdłe to dla mnie - oddałam TŻ
kotlety sojowe zawsze gotuję kroję i dodaję do różności na patelni z sosem pomidorowym lub bez (warzywa, makaron ryżowy)
uwielbiam pasztety i paprykarz sojowy!
a jadła któraś gulasz sojowy (chyba polgrunt)? Bo wybieram się nad morze i myślę że to dobry prowiant tylko nie wiem czy dobry.
Wiem, że z okary można robić kotlety, tylko że z nią jest taki problem, że to właściwie surowa soja (nie licząc tego gotowania w mleku, bo to parę minut), która w takim stanie jest toksyczna. Dlatego trzeba ją smażyć w mocno rozgrzanym głębokim tłuszczu, podobnie jak falafelki.

A co do gulaszu sojowego - kupiłam go, ale jeszcze nie przyrządzałam go. Natomiast ostatnio wypróbowałam na obiad jakieś danie meksykańskie w puszce (też pulgrunt) z fasolą, warzywami i kostką sojową w jakimś sosie i szczerze nie polecam, to smakowało jak żarcie dla psa (nawet taki sam zapach).

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
Pierwsze podejście do mleka sojowego czekoladowego...klapa...e eeh, jakoś mi nie posmakowało, takie...hmm...dziwne...ma m nadzieję, że to waniliowe bardziej się moim kubkom smakowym spodoba...
Dla mnie mleko sojowe smakuje bardzo podobnie do krowiego, no ale może ktoś czuje różnicę . Osobiście uwielbiam czekoladowe i wypijam je zawsze w pierwszej kolejności (zawsze kupuję w 3 paku te mleczka, bardziej się opłaca).

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
A ja te wszelkie mleczka sojowe w kartoniku uwielbiam. W butelce też bardzo dobre.
Wczoraj kupiłam sobie Tofu Twarde Polgrunt. Takie sobie, ale miało konsystencję, która bardziej się nadawała do zrobienia twarożku. Jak je trochę przyprawiłam (sos sojowy, czosnek, sól ziołowa) to było lepsze
Ja tego tofu kupnego nie lubię, jak robię w domu to chociaż dodaję soli i zupełnie inny smak wychodzi . Tak więc nie wiem, jak ten twarożek wyszedłby z takiego tofu. Aralko a Ty nie chcesz spróbować sama zrobić tofu ?


Cytat:
Napisane przez envis Pokaż wiadomość
Ja też pasztet sojowy robię sama - jak to się mówi - raz na długi czas Przynajmniej wiem co w nim siedzi i moge dorzucić sobie do niego to co lubię. Poza tym nie jest takie przetworzone jak te "szybkie kotlety a la schabowy" Są smaczne, ale jakoś nie jestem do nich przekonana. Jak upiekę całą blachę to dzielę na kawałki i wrzucam do zamrażarki. Troche szkoda, że soja nawet po porządnym namoczeniu i tak gotuje się ze dwie godziny.
A ja mam szybkowar i soję gotuję 50 minut . Szczerze mówiąc, to nie wyobrażam sobie teraz gotowania strączkowych bez niego .
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 12:41   #63
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Produkty sojowe

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Dla mnie mleko sojowe smakuje bardzo podobnie do krowiego, no ale może ktoś czuje różnicę . Osobiście uwielbiam czekoladowe i wypijam je zawsze w pierwszej kolejności (zawsze kupuję w 3 paku te mleczka, bardziej się opłaca).

No właśnie myślałam, że będzie plus minus podobne do krowiego, ale jednako krowie ma dla mnie po tysiąckroć lepszy smak. Po prostu pierwsze uczucie u sojowego to same, ale kiedy by tak przełknąć to ma jakiś taki...hmm...dziwny posmak. No dam mu jeszcze szansę z tym waniliowym
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:02   #64
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Produkty sojowe

Na mnie w lodówce czeka mleko sojowe Alpro. Powiedzcie mi tylko czy nadaje sie ono ugotowania na nim owsianki, tak jak krowie??
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:08   #65
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Produkty sojowe

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Jesteś wege, tak?
nie jem ryby
Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
A co do gulaszu sojowego - kupiłam go, ale jeszcze nie przyrządzałam go. Natomiast ostatnio wypróbowałam na obiad jakieś danie meksykańskie w puszce (też pulgrunt) z fasolą, warzywami i kostką sojową w jakimś sosie i szczerze nie polecam, to smakowało jak żarcie dla psa (nawet taki sam zapach).


Dla mnie mleko sojowe smakuje bardzo podobnie do krowiego, no ale może ktoś czuje różnicę . Osobiście uwielbiam czekoladowe i wypijam je zawsze w pierwszej kolejności (zawsze kupuję w 3 paku te mleczka, bardziej się opłaca).


.
jadlam gulasz i moze byc ale bez rewelacji,drugi raz raczej nie kupie ,wolałabym sama pokombinowac
Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
No właśnie myślałam, że będzie plus minus podobne do krowiego, ale jednako krowie ma dla mnie po tysiąckroć lepszy smak. Po prostu pierwsze uczucie u sojowego to same, ale kiedy by tak przełknąć to ma jakiś taki...hmm...dziwny posmak. No dam mu jeszcze szansę z tym waniliowym
nigdy nie pilam gotowego sojowego wiec nie wiem jaki ma smak
Natomiast kupuje w necie "mleko" w proszku-pije tylko do kawy ale z ciekawosci zrobilam sobie szklanke cieplego i smak bardzo podobny do krowiego
Tylko,ze gusta mi sie zmienily i nie mam potrzeby pic mleka
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:09   #66
envis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: Produkty sojowe

a że tak trochę zboczę z tematu, ale tak mi przyszło do głowy bo dużo piszecie o mleku sojowym. Jak tak chodzicie w poszukiwaniu mleka sojowego to nie rzuciło się wam w oczy mleko owsiane? Piłam je w Szwecji.. a tutaj jakoś widziałam tylko sojowe albo ryżowe...
envis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:10   #67
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Produkty sojowe

rzucilo sie na allegro ma pan u ktorego sie zaopatruje(ew w jego sklepie netowym)
tylko ,ze w proszku

ps tez robilam sama pasztet i wyszlo mi nieprzecietne paskudztwo
Lubie taki na wage ale niestety juz go nie mozna dostac u mnie w miescie ..chyba
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 22:09   #68
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Produkty sojowe

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Parówek jeszcze nie próbowałam. Mówisz, że warto? To spróbuję.
Ja z deserków czekoladowy też lubię Może jak wyprodukowali mleko owoce leśne to i deserek będzie

Niezły pomysł na twarożek...a jakim mlekiem zalewasz?

Jak robisz sama pasztety?

Jakie to mleko light?

(ile pytań )
Ja jadłam chyba jogurt sojowy albo deserek o smaku jagodowym całkiem dobry był
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 22:19   #69
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Produkty sojowe

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Ja jadłam chyba jogurt sojowy albo deserek o smaku jagodowym całkiem dobry był
A gdzie kupowałaś? Bo jagodowe się rzadziej zdarzają. Tzn. robią jakieś tam firmy, ale to bardziej w specjalistycznych sklepach "Zdrowa Żywność".
A ja zazwyczaj robię zakupy w Piotr i Paweł to tam są tylko te czteropaki waniliowe, czekoladowe lub karmelowe.


A jak się robi samemu tofu?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 07:40   #70
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Produkty sojowe

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
A gdzie kupowałaś? Bo jagodowe się rzadziej zdarzają. Tzn. robią jakieś tam firmy, ale to bardziej w specjalistycznych sklepach "Zdrowa Żywność".
A ja zazwyczaj robię zakupy w Piotr i Paweł to tam są tylko te czteropaki waniliowe, czekoladowe lub karmelowe.


A jak się robi samemu tofu?
Kupiłam za granicą i to chyba było z alprosoya
www.zielonakuchnia.blox.pl
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 07:43   #71
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Produkty sojowe

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
rzucilo sie na allegro ma pan u ktorego sie zaopatruje(ew w jego sklepie netowym)
tylko ,ze w proszku

ps tez robilam sama pasztet i wyszlo mi nieprzecietne paskudztwo
Lubie taki na wage ale niestety juz go nie mozna dostac u mnie w miescie ..chyba
mozesz podać nicka ?
A moj pasztet z soczewicy byl calkiem calkiem pyszny, sojowego nie probowalam jeszcze robić
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 08:58   #72
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Produkty sojowe

m_lemanski

on ma tez sklep internetowy, adres jest w opisie na allegro
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 10:07   #73
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Produkty sojowe

dzieki
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 20:24   #74
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Produkty sojowe

Czy jadłyście masło orzechowe z dodatkiem kakao sojowe? Jest taka firma na V (oczywiscie wylecialo mi z glowy...) co je robi, widziałam dziś w sklepie, zastanawiam się, czy jest dobre .
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 11:13   #75
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Produkty sojowe

Sprobowalam dzis w koncu mleka Aplo, całkiem niezłe ale rzeczywscie ma jakiś lekki posmak. Atutem jak dla mnie jest to ze mozna nim popijać słone potrawy krowim sie nie da
Myslalam ze skonam gdy zobaczylam mine TZ i pytanie przy sniadaniu
"Bedziesz mlekiem popijać kanapki z salata i pomidorem ??"
"To jest mleko sojowe "
"Eee?? "

nie mam pytań
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 12:23   #76
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Produkty sojowe

Przepraszam za post pod postem ale watem zanika a ja dzis sprobowałam waniliowego mleka sojowego Alpro i jest naprawde swietne
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 14:54   #77
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Produkty sojowe

[1=1111c4b9c157e15532fa9e2 7a07e9b9b22376b0b_6593527 3b71bb;8441661] Atutem jak dla mnie jest to ze mozna nim popijać słone potrawy krowim sie nie da [/quote]

dlaczego?

[1=1111c4b9c157e15532fa9e2 7a07e9b9b22376b0b_6593527 3b71bb;8561210]Przepraszam za post pod postem ale watem zanika a ja dzis sprobowałam waniliowego mleka sojowego Alpro i jest naprawde swietne [/quote]

a waniliowe mleko sojowe jak dla mnie za slodkie... ale zwykle jest niczego sobie tylko ta cena...
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 15:16   #78
Shady lady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 38
Dot.: Produkty sojowe

Dzisiaj wreszcie postanowiłam skusić się na czekoladowe mleko sojowe Alpro soya. Bałam się , że wyrzucę pieniądze w błoto, bo będzie paskudne, a okazało się, że jest zupełnie przeciwnie^^ Jestem pewna, że przyczepię się do niego na dłużej, chociaż na pewno nie na codzień. Prawie 4 zł to dość dużo jak na mały kartonik, który pochłaniam w jakieś pół minuty(nigdy nie umiałam pić inaczej z takich ze słomką :P)
Ogólnie jestem na "tak" jeśli chodzi o produkty sojowe, ale jakoś nie miałam okazji spróbować jeszcze tofu i chyba nieprędko to zrobię. Cena piętnastu złotych za puszkę nieco mnie odstrasza w sytuacji gdy to tylko próba. Szczególnie, że jeśli bym go nie polubiła, musiałabym wyrzucic do śmietnika, bo u mnie nikt tego kijem nie ruszy:P
Shady lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 15:20   #79
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Produkty sojowe

Cytat:
Napisane przez Shady lady Pokaż wiadomość
Dzisiaj wreszcie postanowiłam skusić się na czekoladowe mleko sojowe Alpro soya. Bałam się , że wyrzucę pieniądze w błoto, bo będzie paskudne, a okazało się, że jest zupełnie przeciwnie^^ Jestem pewna, że przyczepię się do niego na dłużej, chociaż na pewno nie na codzień. Prawie 4 zł to dość dużo jak na mały kartonik, który pochłaniam w jakieś pół minuty(nigdy nie umiałam pić inaczej z takich ze słomką :P)
Ogólnie jestem na "tak" jeśli chodzi o produkty sojowe, ale jakoś nie miałam okazji spróbować jeszcze tofu i chyba nieprędko to zrobię. Cena piętnastu złotych za puszkę nieco mnie odstrasza w sytuacji gdy to tylko próba. Szczególnie, że jeśli bym go nie polubiła, musiałabym wyrzucic do śmietnika, bo u mnie nikt tego kijem nie ruszy:P
Gdzie ty mieszkasz?
Ja spotykam mleko sojowe 1l za 5 zł a tofu 200g za 7
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 15:43   #80
Shady lady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 38
Dot.: Produkty sojowe

Mieszkam w Lublinie, a mówię o cenach prosto z pobliskiej Stokrotki :P Zdaję sobie sprawę, że tam dość drogo bywa, ale nie przyszło mi do głowy, że przepłacam aż o tyle :P
Shady lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 14:38   #81
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: Produkty sojowe

Witam, nie jestem pewna, czy ktos o tym wspominal, ale w biedronce jest mleko sojowe w 3 smakach ; naturalny, waniliowy i czekoladowy , za ok. 3,5 zl za litr. Kupilam dzisiaj waniliowe tak na sprobowanie, bo cena niska i produkty z tego sklepu czesto maja zla jakos, ale akurat to mleczko jest jakiejs niemieckiej firmy "Happy soya", w smaku jest bardzo dobre, nie za slodkie jak to czesto bywa z mlekiem waniliowym. Nastepnym razem wyprobuje to czekoladowe
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 18:42   #82
olenka1416
Raczkowanie
 
Avatar olenka1416
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: from Poland :)
Wiadomości: 375
Dot.: Produkty sojowe

Cytat:
Napisane przez SailorMoon Pokaż wiadomość
Witam, nie jestem pewna, czy ktos o tym wspominal, ale w biedronce jest mleko sojowe w 3 smakach ; naturalny, waniliowy i czekoladowy , za ok. 3,5 zl za litr. Kupilam dzisiaj waniliowe tak na sprobowanie, bo cena niska i produkty z tego sklepu czesto maja zla jakos, ale akurat to mleczko jest jakiejs niemieckiej firmy "Happy soya", w smaku jest bardzo dobre, nie za slodkie jak to czesto bywa z mlekiem waniliowym. Nastepnym razem wyprobuje to czekoladowe
Mleko sojowe z Biedronce??!! Jutro tam idę
__________________
,,Whenever people agree with me, I always think I must be wrong"

-2kg




olenka1416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:52   #83
Jadwisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 6
Dot.: Produkty sojowe

hej, mam takie nietypowe pytanie co do soi... jak wpływa ona na zaparcia i trawienie ogółem? bo chciałabym spróbować, ale trochę się boje bo nie chce zwiększyć swoich dolegliwości, proszę o pomoc
Jadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:07   #84
okilju
Raczkowanie
 
Avatar okilju
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: teraz Wrocław, czasem inne miejsca z dolnośląskiej ziemi
Wiadomości: 101
Dot.: Produkty sojowe

dziewczyny, dziś krążyłam niczym samolot nad lotniskiem wokół regały z produktami sojowymi... do jasnej! czemuż one w takiej cenie...
okilju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:09   #85
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: Produkty sojowe

Witaj, nie jestem specjalista, ale ogolna opinia jest taka, ze soja w zbyt duzych ilosciach rzeczywiscie jest ciezkostrawna, posiada m.in. inhibitor trypsyny, ktory wplywa na pogorszenie procesow trawiennych... Ale na pewno nie jest gorsza od tlustego miecha czy innych produktow, ciezko ulegajacych trawieniu... W rozsadnych ilosciach w moim przypadku nie wplywa w zanen sposob na problemy w odzywianiem, a rowniez posiadam te, podobne do Twoich. Wspomne, ze nie jestem wegetarianka i nie uzywam produktow sojowych, az tak czesto, nie wiem jak jest z Toba, mozesz zawsze sprobowac i zobaczyc jak podzialaja na Twoj organizm. Smacznego eksperymentowania z sojaaa )
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:17   #86
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Produkty sojowe

Jadłam dzisiaj sznycle sojowe,do podgrzania na patelni,takie sobie szczerze mówiąc.Dwa niewielkie za 7zł,drogo...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 01:50   #87
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Produkty sojowe

co prawda mleka krowiego nie piłam od kilkudziesięciu lat, ale za to często zdarza mi się próbować różne mleka sojowe ostatnio w Tesco pojawiła się seria Organic i jest w niej m.in. mleko sojowe - naturalne (w sensie nie smakowe) i tańsze niż to Alpro Soya. próbowałam go i wydaje mi się, że ze wszystkich mlek sojowych ono właśnie najbardziej przypomina smakiem krowie. ja jednak wolę Alpro - waniliowe do kawy i herbaty, a czekoladowe do picia

a co do tofu, to ja robię twarożek z tofu sałatkowego i twardego - oba produkcji zdaje się Polgruntu - sprzedawane w kartonikach, a w środku taki plastikowe, okrągłe pojemniki z folią na wierzchu. rozciapuję je widelcem, dodaję oliwy/oleju oraz przypraw: słodkiej papryki, gałki muszkatołowej, curry i in. w różnych proporcjach (nie dosalam, bo to tofu sałatkowe wg mnie jest przesolone). na koniec dodaję drobno posiekany szczypiorek/szalotkę. wg mnie i moich domowników wychodzi pycha (tylko trochę się kruszy)

ktoś pytał na wątku o mleko owsiane. nie wiem, czy to nadal aktualne, ale w W-wie jest w każdej dużej zdrowej żywności
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 18:53   #88
olenka1416
Raczkowanie
 
Avatar olenka1416
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: from Poland :)
Wiadomości: 375
Dot.: Produkty sojowe

Dziewczyny to jak jest z tym mlekiem sojowym w Biedronce? Bo ja niedawno szukałam i nie znalazłam go.. Możecie opisać gdzie mniej więcej stoi?
__________________
,,Whenever people agree with me, I always think I must be wrong"

-2kg




olenka1416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 21:55   #89
okilju
Raczkowanie
 
Avatar okilju
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: teraz Wrocław, czasem inne miejsca z dolnośląskiej ziemi
Wiadomości: 101
Dot.: Produkty sojowe

Napoje sojowe Alpro - zgadzam się bardzo smaczne. Szkoda, że cena nie taka przyjazna.

Pasztety - próbowałyście te tańsze "niemarkowe"? Ostatnio znalazłam takie w jednym z marketów.

Czyli co? Soja zdrowa ale nie w nadmiarze. A najlepiej po menopauzie? To ja mamie taką dietę zaaplikuję.
okilju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 22:48   #90
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Produkty sojowe

okilju nic nie jest zdrowe w nadmiarze - nawet soja dlatego ja kupuję też wegańskie pasztety bez soji - z fasoli, cieciorki i innych strączkowych i pasty ze słonecznika - mniam
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.