Sukienka na ślub - nadaje się? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-01, 16:45   #1
wendla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4

Sukienka na ślub - nadaje się?


Wybieram się niedługo na ślub i wesele do koleżanki i mam problem z sukienką.

Nie mam teraz kompletnie kasy na nową sukienkę, wiec chciałam iść w takiej jaką już mam.

Jest prawie identyczna jak ta: http://allegro.pl/rozkloszowana-suki...369341711.html , z troszkę inną górą. Też z takiego lekko błyszczącego materiału, nawet w kolorze podobna do tej turkusowej. Jest z takiego lekkiego, szeleszczącego materiału.

Moje pytanie jest takie: czy taka sukienka nadaje się na wesele?

Ja mam średnią figurę, nie wyglądam dobrze w przylegających sukienkach, a ta układa się świetnie i ogólnie mi się podoba. No ale wiem, że teraz nosi się raczej krótkie sukieneczki koktajlowe. Nie wiem czy ta nie jest… zbyt elegancka, za szeroka w dole, połyskująca, za długa, taka zbyt… balowa? No dobra, nie jest balowa, ale jednak mam wątpliwości. Z jednej strony nie chcę się wygłupić, ale z drugiej nie bardzo mam inną opcję bo z kasą cienko, a przecież jeszcze buty, torebka, trzeba dać coś w kopertę… Mogłabym kupić jakąś taką codzienną, materiałową sukienkę za 40zł, ale to też nie bardzo wypada na wesele…

Poradźcie mi coś proszę
wendla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 18:25   #2
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Moim zdaniem jest zupełnie dobra na wesele
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 18:32   #3
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Piękna, bierz ją
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 20:08   #4
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

nadaje się
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 21:10   #5
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Jasne, że się nadaje Spokojnie możesz w niej iść.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 11:19   #6
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Nadaje się.

Swoją drogą już od dłuższego czasu choruję na tę sukienkę, tylko nie mam jej gdzie założyć. Jest piękna
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 11:56   #7
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 13:20   #8
wendla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Dzięki dziewczyny, kamień z serca

I też uważam że sukienka sama w sobie jest super
wendla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 11:12   #9
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Też bym spokojnie taką założyła Nie jest długa do ziemi jak to było modne z 10 lat temu. Jest w sam raz naprawdę.
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 13:06   #10
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Mam mam bardzo podobną sukienkę. Też uważam, że jest piękna i niespotykana, bardzo elegancka, wg. mnie wręcz balowa. Moja jest z koła więc pięknie się układa. Jednak nie fason mnie martwi a materiał.

W Twojego opisu nie wygląda na złą, ale jak zobaczyłam zdjęcie i ponownie przeczytałam opis to zrozumiałam z jakiego jest materiału.

Moja jest z identycznego materiału jak ta na zdj i nie powiedziałabym, że to jest lekki materiał. Na sylwestra na bal bym założyła, albo na wesele w styczniu ale w lecie nie.
Jeśli Twoja jest z cienkiego materiału to spokojnie się nadaje, ale nie mogę sobie inaczej wyobrazić tego materiału niż szeleszczący balowy i ciężki ,bo może i moja jest z cienkiego ale na pewno nie nazwałabym go lekkim.


Jeśli pytasz o fason kolor itp to sukienka jest ok i jeśli Ty czujesz się w niej w porządku wiesz, że sie nie ugotujesz jak będzie 30 stopni to śmiało możesz w niej iść.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 17:00   #11
Nelkomama
Rozeznanie
 
Avatar Nelkomama
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 657
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Świetna! Na wesele idealna
__________________
Nasz ślub 22.09.2007
Nelka urodziła się 06.07.2008
Inia urodziła się 29.02.2012
Nelkomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-03, 18:44   #12
bialarabit
Raczkowanie
 
Avatar bialarabit
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 122
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Turkusowa jest boska, nadaje się☠idealnie
bialarabit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 09:39   #13
wendla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Moja jest z identycznego materiału jak ta na zdj i nie powiedziałabym, że to jest lekki materiał. Na sylwestra na bal bym założyła, albo na wesele w styczniu ale w lecie nie.
Jeśli Twoja jest z cienkiego materiału to spokojnie się nadaje, ale nie mogę sobie inaczej wyobrazić tego materiału niż szeleszczący balowy i ciężki ,bo może i moja jest z cienkiego ale na pewno nie nazwałabym go lekkim.
No właśnie nie wiem... Na górze jest faktycznie cięższy, bo jest na podszewce. Ale dół to cienki poliester (chyba bo odcięłam metkę :-P), tylko minimalnie "cięższy" niż halka w sukienkach balowych. Jest naprawdę lekki, ale właśnie przez krój (też z koła) wygląda ciężej bo na dole jest go dość sporo i nie opada tak 'pionowo' do ziemi. Gdyby miała inny krój wyglądałaby dużo lżej. Dlatego właśnie miałam wątpliwości... Eh... no to znów mi dałaś do myślenia...
wendla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 13:03   #14
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Cytat:
Napisane przez wendla Pokaż wiadomość
Wybieram się niedługo na ślub i wesele do koleżanki i mam problem z sukienką.

Nie mam teraz kompletnie kasy na nową sukienkę, wiec chciałam iść w takiej jaką już mam.

Jest prawie identyczna jak ta: http://allegro.pl/rozkloszowana-suki...369341711.html , z troszkę inną górą. Też z takiego lekko błyszczącego materiału, nawet w kolorze podobna do tej turkusowej. Jest z takiego lekkiego, szeleszczącego materiału.

Moje pytanie jest takie: czy taka sukienka nadaje się na wesele?

Ja mam średnią figurę, nie wyglądam dobrze w przylegających sukienkach, a ta układa się świetnie i ogólnie mi się podoba. No ale wiem, że teraz nosi się raczej krótkie sukieneczki koktajlowe. Nie wiem czy ta nie jest… zbyt elegancka, za szeroka w dole, połyskująca, za długa, taka zbyt… balowa? No dobra, nie jest balowa, ale jednak mam wątpliwości. Z jednej strony nie chcę się wygłupić, ale z drugiej nie bardzo mam inną opcję bo z kasą cienko, a przecież jeszcze buty, torebka, trzeba dać coś w kopertę… Mogłabym kupić jakąś taką codzienną, materiałową sukienkę za 40zł, ale to też nie bardzo wypada na wesele…

Poradźcie mi coś proszę
Ja myślę, że jak najbardziej się nadaje na wesele.
Totalnie nie rozumiem tej mody na koktajlowe sukieneczki na wesele.
Myślę, że w tłumie weselnych gości w żorżetowych/krepowych sukieneczkach przed kolanko z Orsaya będziesz się wyróżniać, ale nie na tyle, aby miało się wrażenie, że nie pasujesz. Nie będziesz też "overdressed".

Dla mnie - bardzo na "tak". Ilekroć widzę wątek, gdzie ktoś pyta o sukienkę na wesele, spodziewam się, że zamierza iść w czymś, co się totalnie nie nadaje. Tutaj, jak dla mnie - strzał w dziesiątke.

Edytowane przez nosferatku
Czas edycji: 2015-06-04 o 13:06
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 16:18   #15
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Ty ją widzisz i wiesz jak wygląda. Jeśli nie będzie Ci gorąco i jest Ci.w niej wygodnie to będzie ok. Sama musisz zdecydować. Ja tylko wyrazilam swoją opinię bo mam wydaje mi się podobna sukienkę też szeleszczacy materiał ale ją mam podwójny i na lato totalnie się nie nadaje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 17:27   #16
wendla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Ty ją widzisz i wiesz jak wygląda. Jeśli nie będzie Ci gorąco i jest Ci.w niej wygodnie to będzie ok. Sama musisz zdecydować. Ja tylko wyrazilam swoją opinię bo mam wydaje mi się podobna sukienkę też szeleszczacy materiał ale ją mam podwójny i na lato totalnie się nie nadaje
Jest na tyle cienki że przystawiając go do oczu można przez niego patrzeć, jest pojedynczy. Ale to co napisałaś pokrywa się właśnie z moimi wątpliwościami że może być trochę "za bardzo" na wesele... tylko że mnie bardziej martwił krój i jej "połysk" niż grubość materiału... Zresztą tak jak pisałam, ta moja nie jest identyczna jak ta z allegro, po prostu najbardziej zbliżona jaką udało mi się znaleźć. Czy nie będzie mi gorąco to ciężko stwierdzić, raczej nie wyjdę w niej na spacer żeby sprawdzić ale połaziłam w niej po domu i czuję się w niej lepiej niż w spodenkach więc może nie będzie źle, chociaż wiadomo że to sztuczny materiał więc zobaczymy...

Dobra, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Bardzo mi pomogłyście! Jako że większość uważa że jest ok to zakładam. Jak się będę czuła 'overdressed' to będę więcej pić i mi przejdzie...

Edytowane przez wendla
Czas edycji: 2015-06-04 o 17:28
wendla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 15:17   #17
Ninka89
Przyczajenie
 
Avatar Ninka89
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Rumia
Wiadomości: 7
Dot.: Sukienka na ślub - nadaje się?

Niestety nie ma już tej sukienki na allegro. Ja ostatnio byłam na weselu w takiej sukience http://juppi.pl/prod-suknie-sukienki...7a4807104.html . Trochę skromna jak na wesele, ale mi się bardzo podoba.
Ninka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-06 16:17:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.