Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-14, 14:59   #1
Pycia0308
Raczkowanie
 
Avatar Pycia0308
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31

Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!


Witam Was serdecznie. Niedługo przystępuję do sakramentu Bierzmowania i dziś mam egzamin. Czytając pytania przekonałam się, że jednak niewiele wiem... Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc, czy moglibyście udzielić mi odpowiedzi na kilka z nich? Wiem, tak nie powinno być... Ale ja naprawdę nie wiem, a szczerze zależy mi na przyjęciu tego sakramentu. Jestem wierząca i to bardzo, ale niewiele wiem o rzeczach "teoretycznych" Proszę o pomoc

1. Co oznacza namaszczenie krzyżmem świętym?
2. W jaki sposób chrzest włącza w misyjną działalność Kościoła? (nie rozumiem słowa "misyjną" )
3. Czym jest chrześcijańska pokora?
4. Czym jest dar męstwa?
5. Czym jest chrześcijańska wolność?
6. W jaki sposób w życiu młodej osoby wyraża się wola Boża?
7. Wymień znane Ci wydarzenia, w których Maryja całkowicie zaufała Bogu.
8. Jak rozumiesz wyrażenie "dziecięctwo ewangeliczne"?
9. Dlaczego można powiedzieć, że "modlitwa nie jest kwestią czasu, ale miłości?
10. Co to jest natchnienie biblijne?
11. Jaki jest najważniejszy warunek sakramentu pojednania i dlaczego?
12. Kiedy i w jaki sposób spełniła się obietnica Jezusa wylania Ducha Pocieszyciela na Apostołów?
13. Na czym polega dojrzała wiara?
14. Co Ojciec Święty Jan Paweł II miał na myśli, apelując o "wyobraźnię miłosierdzia"?
15. Jak rozumiesz słowa św. Pawła "przemija postać tego świata"?
16. Co wyróznia chrześcijaństwo spośród innych religii?
17. Co oznacza, że kościół jest Apostolski?
18. Co oznacza, że kościół jest świety?
P.S. Nie proszę o "odrobienie pracy domowej", ale o naprowadzenie mnie w pewien sposób... Bardzo dziękuję z góry.

Edytowane przez Pycia0308
Czas edycji: 2009-05-14 o 15:05
Pycia0308 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:04   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Nie pomoge Ci. Sorry, ale mialas chyba dużo czasu żeby się przygotowac do tego egzaminu.
I powinnas sama się zastanowic nad tymi pytaniamy badz w razie watpliwosci porozmawiac z ksiądzem.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:05   #3
ptty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Próbowałaś przeszukać google ?
ptty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:07   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez Pycia0308 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie. Niedługo przystępuję do sakramentu Bierzmowania i dziś mam egzamin. Czytając pytania przekonałam się, że jednak niewiele wiem... Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc, czy moglibyście udzielić mi odpowiedzi na kilka z nich? Wiem, tak nie powinno być... Ale ja naprawdę nie wiem, a szczerze zależy mi na przyjęciu tego sakramentu. Jestem wierząca i to bardzo, ale niewiele wiem o rzeczach "teoretycznych" Proszę o pomoc

1. Co oznacza namaszczenie krzyżmem świętym?
2. W jaki sposób chrzest włącza w misyjną działalność Kościoła? (nie rozumiem słowa "misyjną" )
3. Czym jest chrześcijańska pokora?
4. Czym jest dar męstwa?
5. Czym jest chrześcijańska wolność?
6. W jaki sposób w życiu młodej osoby wyraża się wola Boża?
7. Wymień znane Ci wydarzenia, w których Maryja całkowicie zaufała Bogu.
8. Jak rozumiesz wyrażenie "dziecięctwo ewangeliczne"?
9. Dlaczego można powiedzieć, że "modlitwa nie jest kwestią czasu, ale miłości?
10. Co to jest natchnienie biblijne?
11. Jaki jest najważniejszy warunek sakramentu pojednania i dlaczego?
12. Kiedy i w jaki sposób spełniła się obietnica Jezusa wylania Ducha Pocieszyciela na Apostołów?
13. Na czym polega dojrzała wiara?
14. Co Ojciec Święty Jan Paweł II miał na myśli, apelując o "wyobraźnię miłosierdzia"?
15. Jak rozumiesz słowa św. Pawła "przemija postać tego świata"?
16. Co wyróznia chrześcijaństwo spośród innych religii?
17. Co oznacza, że kościół jest Apostolski?
18. Co oznacza, że kościół jest świety?
P.S. Nie proszę o "odrobienie pracy domowej", ale o naprowadzenie mnie w pewien sposób... Bardzo dziękuję z góry.
nie pomoge bo nie wiem ale przeciez na pewno macie ksiazeczke do tego, wiec tam wszystko jest wytlumaczone. Przynajmniej w mojej bylo, ze wystarczylo przeczytac i wszystko bylo.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:07   #5
Pycia0308
Raczkowanie
 
Avatar Pycia0308
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Tak, wiem o tym... zawaliłam...
Probowałam, ale nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie pytania, albo odpowiedź nie była taka, jaka by mnie satysfakcjonowała...
Pycia0308 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:08   #6
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Kazdy bierzmowany, a przynajmniej ja dostalam przed bierzmowaniem taka ksiazeczke,w ktorej bylo mnostwo pytan tego typu i odpowiedzi... Dziwne, ze na forum pytasz takie rzeczy... Przystepujac do bierzmowania powinnas chyba wiedziec co nie co o swojej wierze
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:08   #7
Pycia0308
Raczkowanie
 
Avatar Pycia0308
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
nie pomoge bo nie wiem ale przeciez na pewno macie ksiazeczke do tego, wiec tam wszystko jest wytlumaczone. Przynajmniej w mojej bylo, ze wystarczylo przeczytac i wszystko bylo.
Wlasnie na niektore pytania sa odpowiedzi... ale nie na wszystkie
Pycia0308 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 15:09   #8
marudnyGosc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Po pierwsze - czy to dobre forum
Po wtóre - piszesz, że jesteś "wierząca i to bardzo". Ale wierząca "w co?", bo na niektóre pytania dziecko do komunii i bez przemyślenia znałoby odpowiedź (3,5,7,9,11,12,16-18).
Po trzecie - sprawdź Pana Googla - na pewno pomoże znaleźć strony o tematyce katolickeij
marudnyGosc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:14   #9
Pycia0308
Raczkowanie
 
Avatar Pycia0308
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
Kazdy bierzmowany, a przynajmniej ja dostalam przed bierzmowaniem taka ksiazeczke,w ktorej bylo mnostwo pytan tego typu i odpowiedzi... Dziwne, ze na forum pytasz takie rzeczy... Przystepujac do bierzmowania powinnas chyba wiedziec co nie co o swojej wierze
Wiem o tym... probowalam myslec nad tymi pyatniami, naprawde... Ale nie znam odpowiedzi

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez marudnyGosc Pokaż wiadomość
Po pierwsze - czy to dobre forum
Po wtóre - piszesz, że jesteś "wierząca i to bardzo". Ale wierząca "w co?", bo na niektóre pytania dziecko do komunii i bez przemyślenia znałoby odpowiedź (3,5,7,9,11,12,16-18).
Po trzecie - sprawdź Pana Googla - na pewno pomoże znaleźć strony o tematyce katolickeij
Okej, widocznie mam mniejsza wiedze na ten temat niz dziecko idace do Komunii.... Jestem wierzaca, wierze w Boga, modle sie... Mam 15 lat... Ale wiem, ze na ten wiek powinnam juz takie rzeczy wiedziec... Tyle ze ja wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem.
Pycia0308 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:14   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Zapytaj ksiedz z ktorym masz religie i ktory pewnieod poczatku roku przygotowuje was do bierzmowania.
piekny obraz swiadomego katolika.

szczegolnie jesli zalezy ci na tym sakramencie tym bardziej powinnas sie samodzielnie przygotowac.

jelsi wielu rzeczy nie rozumiesz to moze odloz bierzmowanie na czas kiedy zrozumiesz jego sens jak i samej wiary.
i nie martw sie to nie prawda ze dziecko komunijne znaloby odpowiedz na te pytania .
dzieci komunijne sa nauczone modlitw i klepia na pamiec.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2009-05-14 o 15:16
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:17   #11
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez Pycia0308 Pokaż wiadomość
Wlasnie na niektore pytania sa odpowiedzi... ale nie na wszystkie
masz taka zolta ksiazke?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 15:19   #12
Pycia0308
Raczkowanie
 
Avatar Pycia0308
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
masz taka zolta ksiazke?
Nie, czerwona
Pycia0308 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:26   #13
marudnyGosc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Dziewczyno.
Bardzo dobrze, że nie rozumiesz, bo nie wiadomo czy w ogóle da się to zrozumieć w całości. Wiara chrześcijańska ma dużo trudnych tematów (myślę, że pkt 3,5,6,9,13 do nich należą), ale odpowiedzi tutaj raczej powinny być proste.
Zanim zabierzesz się za przemyślenia nad pytaniami sprawdź co pamiętasz z Nowego Testamentu (np. pyt 7 i 12) lub co napisano w książeczce (pyt.5, 11, 18). Potem przejdź się do księdza, który Was przygotowuje.

Cytat:
Napisane przez paula78
nie martw sie to nie prawda ze dziecko komunijne znaloby odpowiedz na te pytania .
dzieci komunijne sa nauczone modlitw i klepia na pamiec.
Nieprawda.
A jeśli nawet, to bardzo dziwne, bo w kościołach których ja znam prowadzone jest przygotowanie do I Komunii Świętej (modlitwy, znaczenie sakramentu pojednania i eucharystii, znaczenie Bożej miłości, znaczenie Trójcy Świętej, misja Jezusa itp) .
marudnyGosc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:29   #14
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Nie przejmuj się, ja szłam na żywioł, bo niewiele mnie to interesowało, a w ogóle te pytania są troche bez sensu... w dodatku te, które ty podałaś to już w ogóle jakiś kosmos...
Cytat:
Jak rozumiesz wyrażenie "dziecięctwo ewangeliczne"?
..;d
Licz na to, że trafi Ci się jakieś normalne. Ja miałam wymienić święta nakazane a i tak nie umiałam połowy, ale ksiądz mi powiedział.

i tak myśle że bierzmowanie jest bez sensu
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:40   #15
inlove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Zastanów się sama nad pytaniem 13 "co to jest dojrzała wiara?" Czy dojrzałe jest w dzień egzaminu zadawać takie pytania na forum wizażu? Nie zrozum mnie źle, ale to jest Sakrament. Nie można do niego podchodzić bez przygotowania. Porozmawiaj szczerze z Księdzem lub z osobą przygotowującą Cię do Bierzmowania. Sama prowadzę takie spotkania animacyjne i nie jedną historię już słyszałam. Szczerość to podstawa przygotowań. Na pewno ten ktoś to doceni.
inlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:40   #16
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Szczerze mówiąc uważam, że jestem dość obeznana w temacie KK i jego nauczania, ale z niektórymi pytaniami miałabym problem

Na pewno odpowiedzi na niektóre pytania znajdziesz w Katechizmie KK, poszukaj też w google
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:40   #17
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

kolejna śmieszna "katoliczka"... mówisz, że tak bardzo wierzysz, a zastanowiłaś się chociaż w co ?
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 16:07   #18
Cocaine essence
Zakorzenienie
 
Avatar Cocaine essence
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 465
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez Pycia0308 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie. Niedługo przystępuję do sakramentu Bierzmowania i dziś mam egzamin. Czytając pytania przekonałam się, że jednak niewiele wiem... Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc, czy moglibyście udzielić mi odpowiedzi na kilka z nich? Wiem, tak nie powinno być... Ale ja naprawdę nie wiem, a szczerze zależy mi na przyjęciu tego sakramentu. Jestem wierząca i to bardzo, ale niewiele wiem o rzeczach "teoretycznych" Proszę o pomoc

1. Co oznacza namaszczenie krzyżmem świętym?-Przez namaszczenie olejem krzyżma w sakramencie bierzmowania jeszcze ściślej jednoczymy się z Jezusem Chrystusem. Jedność z Nim sprawia, że zostajemy również namaszczeni Duchem Świętym.
2. W jaki sposób chrzest włącza w misyjną działalność Kościoła? (nie rozumiem słowa "misyjną" ) -Misyjną czyli szerzenie wiary, przyjmując chrzest, włączamy sie do Kościoła , mamy szerzyć krolestwo niebieskie na ziemi.
3. Czym jest chrześcijańska pokora?-Ufność w to, że Bóg nas kocha i wszystko co nas spotyka , nawet pozornie złe i sprawiające, że wątpimy w niego przyjmujemy z pokorą.
4. Czym jest dar męstwa? Dar męstwa polega na nadprzyrodzonym usposobieniu duszy do znoszenia najtrudniejszych doświadczeń i do podejmowania nawet najtrudniejszych dzieł z miłości ku Bogu pod działaniem Ducha Świętego. Dar ten daje wielką siłę w Panu; gdy doświadczamy go coraz głębiej, znużenie i ciężary życia tracą wpływ na nas.
5. Czym jest chrześcijańska wolność?- Jest to jedna z rzeczy w których człowiek jest podobny do Boga , mamy rozum, dusze i wolną wole, Bog nakłania nas do wiary,ale do niczego nie zmusza. Możemy grzeszyć i nikt nam tego nie zabroni.Mamy wybór.
6. W jaki sposób w życiu młodej osoby wyraża się wola Boża?
7. Wymień znane Ci wydarzenia, w których Maryja całkowicie zaufała Bogu. Zwiastowanie, ukrzyżowanie.
8. Jak rozumiesz wyrażenie "dziecięctwo ewangeliczne"?
9. Dlaczego można powiedzieć, że "modlitwa nie jest kwestią czasu, ale miłości? Ponieważ modlitwa powinna wyplywać z serca, nie chodzi o czas ale o wiare jaką w nią wkladamy.
10. Co to jest natchnienie biblijne?- bezpośredni, pozytywny i nadprzyrodzony wpływ Boga na umysł i wolę piszącego, dzięki czemu księga, która powstaje jest dziełem dwóch autorów: Boga i człowieka. Natchniona jest cała Biblia.
11. Jaki jest najważniejszy warunek sakramentu pojednania i dlaczego? Zal za grzechy.
12. Kiedy i w jaki sposób spełniła się obietnica Jezusa wylania Ducha Pocieszyciela na Apostołów? wydaje mi się że ma to związek z piedziesiątnicą.
13. Na czym polega dojrzała wiara? wierze w Boga, to ufność w niego i jego plan względem naszego życia. Świadoma decyzja że chcemy wierzyć.
14. Co Ojciec Święty Jan Paweł II miał na myśli, apelując o "wyobraźnię miłosierdzia"?
15. Jak rozumiesz słowa św. Pawła "przemija postać tego świata"?
16. Co wyróznia chrześcijaństwo spośród innych religii? np to że tylko w Chrześcijaństwie są 3 osoby boskie. tylko nasz jeden został stworzony przez Boga Stwórcę, a nie jak inne przez ludzi. Ma on również jednego najwyższego pasterza, którym jest założyciel Kościoła Jezus Chrystus. Nauka głoszona przez Kościół jest wszędzie jedna i ta sama. Kościół udziela wszędzie tych samych sakramentów świętych. Poczytaj, porównaj.
17. Co oznacza, że kościół jest Apostolski?Kościół katolicki jest zwany Apostolskim, ponieważ jest wyświęcony przez Apostołów, uczy tego samego, co Apostołowie i udziela tych samych sakramentów świętych, co oni. To właśnie im Jezus Chrystus przekazał władze, która zostaje przekazywana z pokolenia na pokolenie. (Ludzie mają bezpośrednie wysłannictwo od Boga). Biskupi są pracowitymi zastępcami Apostołów, dlatego każdy kapłan jest wyświęcany z rąk apostołów i samego Boga. Każdy biskup może nam powiedzieć, kto go konsekrował na biskupa, a gdybyśmy zapytali się wszystkich i tak okazałoby się, że pierwsi biskupi pochodzą od Apostołów.
18. Co oznacza, że kościół jest świety?Kościół nasz jest święty, ponieważ głosi świętą naukę Jezusa Chrystusa. Sprawuje on również Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej i udziela sakramentów świętych. Kościół wychował i wychowuje zastępy świętych. Wszyscy ludzie znajdujący się w kościele są Kościołem i są święci. Każdy z nas powołany jest do świętości, Kościół daje nam wiele możliwości, które pomagają nam w dążeniu do niej. Wszyscy z nas w Kościele odnajdujemy siebie i to, do czego zostaliśmy powołani przez Boga. „Kościół jest, był i będzie święty”.

P.S. Nie proszę o "odrobienie pracy domowej", ale o naprowadzenie mnie w pewien sposób... Bardzo dziękuję z góry.

Co wiedzialam to dopisałam. W wielu są to krótkie hasła. Poszukaj i poczytaj to je sobie porozwijasz.
__________________
Zwykła noc spędzona w Twoim mózgu.
Obce ciała, psychicznie nadzy razem w łóżku.

Cocaine essence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 16:23   #19
LadyMakbet18
Rozeznanie
 
Avatar LadyMakbet18
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: piekło, na kolanach Lucyfera
Wiadomości: 696
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez marudnyGosc Pokaż wiadomość
Po pierwsze - czy to dobre forum
Po wtóre - piszesz, że jesteś "wierząca i to bardzo". Ale wierząca "w co?", bo na niektóre pytania dziecko do komunii i bez przemyślenia znałoby odpowiedź (3,5,7,9,11,12,16-18).
Po trzecie - sprawdź Pana Googla - na pewno pomoże znaleźć strony o tematyce katolickeij

Mężczyzno, zgadzam się z Tobą.

Ja jako podręcznikowa ateistka, wychowana jednak w duchu chrześcijanstwa mogę na większość odpowiedziec bez problemu.
Google i ucz się regułek, bo pewnie tego tam w tym kosciele od was wymagają.
__________________
Od paździora, studentka AGH, kierunek: automatyka i robotyka


Je t'adore mon cheri



Czy tkwisz w toksycznym związku?!

https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=3295
LadyMakbet18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 16:46   #20
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez LadyMakbet18 Pokaż wiadomość
Mężczyzno, zgadzam się z Tobą.

Ja jako podręcznikowa ateistka, wychowana jednak w duchu chrześcijanstwa mogę na większość odpowiedziec bez problemu.
Google i ucz się regułek, bo pewnie tego tam w tym kosciele od was wymagają.

a mnie zastanawia jedno.... czy z bierzmowania robia "mature wiary", trzeba odpowiedziec definicja, slowem-kluczem, bo inaczej czapucha? to juz nawet w kwestiach religii, nie mozna odpowiedziec tak jak sie czuje. no co za beznadzieja.

calkowicie chca juz zabic indywidualnosc umyslowa.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 17:22   #21
LadyMakbet18
Rozeznanie
 
Avatar LadyMakbet18
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: piekło, na kolanach Lucyfera
Wiadomości: 696
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
a mnie zastanawia jedno.... czy z bierzmowania robia "mature wiary", trzeba odpowiedziec definicja, slowem-kluczem, bo inaczej czapucha? to juz nawet w kwestiach religii, nie mozna odpowiedziec tak jak sie czuje. no co za beznadzieja.

calkowicie chca juz zabic indywidualnosc umyslowa.

no zdaje się własnie, ze tak, dlatego tak bardzo buntuję się rpzeciw kosciołowi. Tego nie wolno, tamto zrób i wykuj na pamięć 20 regułek, to może zostaniesz zbawiony. No ale nie to jest tematem wątku.
__________________
Od paździora, studentka AGH, kierunek: automatyka i robotyka


Je t'adore mon cheri



Czy tkwisz w toksycznym związku?!

https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=3295
LadyMakbet18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 17:36   #22
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Zamykam wątek, nie odrabiamy za nikogo prac domowych.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.