Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-29, 17:21   #1
radek8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11

Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?


Jak w temacie.
Proszę o poważne odpowiedzi. Pytam z ciekawości, bo znajoma prawdopodobnie będzie robiły jakieś statystyki do swojej pracy w szkole.
radek8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 17:37   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

co 2-3 dni
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 18:38   #3
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Codzień - to chyba normalne. Czułabym się nie świeżo gdyby było inaczej. Bez przesady.
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 19:50   #4
myszka_miki1
Raczkowanie
 
Avatar myszka_miki1
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 159
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

koszulki co dzień, spodnie co kilka dni (2,3), bluzy różnie (1,2)
myszka_miki1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 20:02   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

koszulki i sweterki co dzień, bluzy etc. co drugi dzień, spodnie - generalnie w ciągu tygodnia zmieniam na różne pary a piorę co 2-3 założenia
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 21:17   #6
Drop Dead
Przyczajenie
 
Avatar Drop Dead
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Katowice/Cork
Wiadomości: 8
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Koszulki codziennie, bluzy raz na tydzień. Spodnie także raz na tydzień...
Drop Dead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 22:41   #7
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Co za pytanie...
codziennie
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 09:39   #8
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Co ile zmieniam? Codziennie. Spodnie czy bluza zdarzy sie 2 dni z rzedu ta sama.
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 10:01   #9
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Jezus jak można zmieniac spodnie raz na tydzień, fuj! Przecież człowiek się poci, to jest takie nie świeże.
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 10:06   #10
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

koszulki, bluzki zakładane na gołe ciało codziennie, swetry, bluzy do 3 dni, spodnie też do 3 dni
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 10:11   #11
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez ailatan1985 Pokaż wiadomość
Co za pytanie...
codziennie
pytanie wcale nie bezzasadne... mam w pracy pania,ktora ubranie (koszula/koszulka, sweter,spodnie)zmienia srednio co 3 dni...dla mnie to niewyobrazalne, ale jak widac mozna i tak.
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 10:27   #12
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
pytanie wcale nie bezzasadne... mam w pracy pania,ktora ubranie (koszula/koszulka, sweter,spodnie)zmienia srednio co 3 dni...dla mnie to niewyobrazalne, ale jak widac mozna i tak.
Ja sobie też tego nie wyobrażam, przecież to jest brudne i przepocone.
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 13:04   #13
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Ja sobie też tego nie wyobrażam, przecież to jest brudne i przepocone.
wydaje mi się że co drugi dzień wystarczy, możliwe że ta Pani chodzi w tych rzeczach tylko w pracy a potem po pracy przebiera na inne. Może masz coś z hormoanami nie tak że aż tak mocno się pocisz? Nawet zimą? Latem to rozumiem, ale bez urazy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 13:28   #14
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
pytanie wcale nie bezzasadne... mam w pracy pania,ktora ubranie (koszula/koszulka, sweter,spodnie)zmienia srednio co 3 dni...dla mnie to niewyobrazalne, ale jak widac mozna i tak.
Może pierze codziennie jak przyjdzie z pracy, a do rana pewnie wyschnie
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 15:05   #15
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
wydaje mi się że co drugi dzień wystarczy, możliwe że ta Pani chodzi w tych rzeczach tylko w pracy a potem po pracy przebiera na inne. Może masz coś z hormoanami nie tak że aż tak mocno się pocisz? Nawet zimą? Latem to rozumiem, ale bez urazy
Z moimi hormonami wszystko w porządku nie bój się już o to. Nie pocę się akurat prawie wogóle A rzeczy zmieniam na czyste i świeże codzień, bo to są podstawy higieny po porstu. Nie wyobrażam sobie włożyć TYGODNIOWYCH spodni czy KILKUDNIOWEJ bluzki na siebie. W pracy jest wykluczone, abym miała coś nieświego, mam stały kontakt z ludźmi i często występuję publicznie. Po pracy się przebieram.
Wyrazy współczucia jeśli myślisz, że kilkudniowe rzeczy są czyste i świeże - masakra.

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Może pierze codziennie jak przyjdzie z pracy, a do rana pewnie wyschnie
Akurat pranie robię codzień, jakoś tak się zbiera. Czarne osobno, bielizna osobno, skarpety osobno, reczniki, ścierki, codzienne osobno i białe. No to chyba jest normalne...
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 15:29   #16
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Ja sobie też tego nie wyobrażam, przecież to jest brudne i przepocone.
Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
(...) Może masz coś z hormoanami nie tak że aż tak mocno się pocisz? Nawet zimą? Latem to rozumiem, ale bez urazy
Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Z moimi hormonami wszystko w porządku nie bój się już o to. Nie pocę się akurat prawie wogóle A rzeczy zmieniam na czyste i świeże codzień, bo to są podstawy higieny po porstu. Nie wyobrażam sobie włożyć TYGODNIOWYCH spodni czy KILKUDNIOWEJ bluzki na siebie. W pracy jest wykluczone, abym miała coś nieświego, mam stały kontakt z ludźmi i często występuję publicznie. Po pracy się przebieram.
Wyrazy współczucia jeśli myślisz, że kilkudniowe rzeczy są czyste i świeże - masakra.

Akurat pranie robię codzień, jakoś tak się zbiera. Czarne osobno, bielizna osobno, skarpety osobno, reczniki, ścierki, codzienne osobno i białe. No to chyba jest normalne...
przede wszystich nielogicznie wysuwasz wnioski: jesli Ty sie nie pocisz az tak (rowniez myslalam tak samo jak patika098 ), to nie wiem skad takie zaognione wnioski co do brudnosci i przepocenia, jesli Ciebie to nie dotyczy w takiej intensywnej formie (troche oczerniasz inne osoby zakladajac tak a nie inaczej)..
oczywiscie, bluzki po kontakcie z cialem po 1 dniu robia sie juz nieswieze (przymiotniki z "nie" piszemy lacznie tak btw.), nieco moze przepocone, ale sposob Twojej wypowiedzi jest pogardliwy (?). fajnie, ze mozesz pozwolic sobie na codzienne pranie (Ty chyba nie placisz jeszcze za swoje rachunki), ale to nie dotyczy wszystkich. i chyba przeoczylam, bo nikt nie pisal, ze zmienia spodnie 1x na tydzien?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:02   #17
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
przede wszystich nielogicznie wysuwasz wnioski: jesli Ty sie nie pocisz az tak (rowniez myslalam tak samo jak patika098 ), to nie wiem skad takie zaognione wnioski co do brudnosci i przepocenia, jesli Ciebie to nie dotyczy w takiej intensywnej formie (troche oczerniasz inne osoby zakladajac tak a nie inaczej)..
oczywiscie, bluzki po kontakcie z cialem po 1 dniu robia sie juz nieswieze (przymiotniki z "nie" piszemy lacznie tak btw.), nieco moze przepocone, ale sposob Twojej wypowiedzi jest pogardliwy (?). fajnie, ze mozesz pozwolic sobie na codzienne pranie (Ty chyba nie placisz jeszcze za swoje rachunki), ale to nie dotyczy wszystkich. i chyba przeoczylam, bo nikt nie pisal, ze zmienia spodnie 1x na tydzien?
Akurat od dawna się już sama utrzymuję, bo jestem po 30...
Pisownie i i nterpunkcja, nie wiem co tutaj mają do rzeczy skoro temat wątku zgoła inny jest...To wygląda tak, jakbyś nie miała sensownych argumentów do podparcia mojego zdania i uciekała się do zasad ortogarafii
Nie pisałam swojej wiadomości w celach obrażania, tudzież urągania komukolwiek.
Wątek jest ogólnodostępny więc swoje zdanie wyraziłam i je podtrzymuje.
a teraz już stąd uciekam, bo idę pranie zrobić...
__________________

Edytowane przez monimyszek
Czas edycji: 2013-11-30 o 16:10
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:03   #18
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
wydaje mi się że co drugi dzień wystarczy, możliwe że ta Pani chodzi w tych rzeczach tylko w pracy a potem po pracy przebiera na inne. Może masz coś z hormoanami nie tak że aż tak mocno się pocisz? Nawet zimą? Latem to rozumiem, ale bez urazy
Wedlug mnie nie trzeba miec problemu z hormonami,zeby w dwudniowej koszulce/ topie, zakladanym na gola skore czuc sie nieswiezo.
Ja bardzo czesto po przyjsciu z pracy przebieram sie w bluze/ wygodna koszulke, ale to nie zmienia faktu,ze nie przyjde do pracy, gdzie mam codziennie kontakt z ludzmi, dwa razy pod rzad dokladnie w tych samych rzeczach- czulabym sie po prostu malo komfortowo...


Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Może pierze codziennie jak przyjdzie z pracy, a do rana pewnie wyschnie
Dla wlasnego spokoju wole nawet nie zakladac,ze jest inaczej
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:08   #19
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
chyba przeoczylam, bo nikt nie pisal, ze zmienia spodnie 1x na tydzien?
pisal

Ja bluzki zmieniam codziennie, najczesciej chodze w legginsach ktore zmieniam rowniez codziennie, jeansy tak co 2-3 dni ale mam taka prace ze wychodze z domu na jakies 3-4 godziny a jak wroce to przebieram sie od razu w dresy. Swetry co jakies 3 dni bo ubieram je tylko pod kurtke, w pracy lub w domu od razu sciagam.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 19:18   #20
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Z moimi hormonami wszystko w porządku nie bój się już o to. Nie pocę się akurat prawie wogóle A rzeczy zmieniam na czyste i świeże codzień, bo to są podstawy higieny po porstu. Nie wyobrażam sobie włożyć TYGODNIOWYCH spodni czy KILKUDNIOWEJ bluzki na siebie. W pracy jest wykluczone, abym miała coś nieświego, mam stały kontakt z ludźmi i często występuję publicznie. Po pracy się przebieram.
Wyrazy współczucia jeśli myślisz, że kilkudniowe rzeczy są czyste i świeże - masakra.

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------



Akurat pranie robię codzień, jakoś tak się zbiera. Czarne osobno, bielizna osobno, skarpety osobno, reczniki, ścierki, codzienne osobno i białe. No to chyba jest normalne...
Jeansy też pierzesz po jednym założeniu? I żakiety? A może kurtki też? No bo przecież się człowiek poci... A pidżamę i ubranie domowe też codzinnie masz świeże z pralki? Czy w domu się nie pocisz?
Ja zmieniam codziennie pierwszą warstę - wiadomo, bielizna i koszulka czy też top. Ale sweterek albo spodnie mogę ubrać kilka razy i dopiero wyprać, bo przecież nie pocę się pod kolanami czy w kostkach :/ Poza tym używam dezodorantu, więc swetrów nie mam przepoconych po kilku godzinach w ciagu dnia.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Pisownie i i nterpunkcja, nie wiem co tutaj mają do rzeczy skoro temat wątku zgoła inny jest...To wygląda tak, jakbyś nie miała sensownych argumentów do podparcia mojego zdania i uciekała się do zasad ortogarafii
Owszem mają, to podstawowe zasady kultury wypowiedzi. Poza tym zwrócono Ci uwage na marginesie, ja w poście do którego się odwołujesz widzę rzeczowe argumenty - ten dot. ortografii nie jest jedynym.

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Wątek jest ogólnodostępny więc swoje zdanie wyraziłam i je podtrzymuje.
a teraz już stąd uciekam, bo idę pranie zrobić...
Może to jest jakaś fobia? Są ludzie, którzy myją ręce kilkadziesiąt razy dziennie. W sumie też można argumentować, że przecież bakterie itp. są wszędzie, ale bez przesady...
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 20:03   #21
rudy_motylek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 129
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
pytanie wcale nie bezzasadne... mam w pracy pania,ktora ubranie (koszula/koszulka, sweter,spodnie)zmienia srednio co 3 dni...dla mnie to niewyobrazalne, ale jak widac mozna i tak.
uhm co trzy dni to super, ja znam okaz, który nie zmienia chyba nigdy
rudy_motylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 10:38   #22
radek8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Trzy dni to za dużo ? Ja właśnie tak zmieniam bluzy, spodnie co 4-5 dni, ale ogólnie w ciągu dnia to jestem w nich ok. 5-6 godzin.
Myślałem, że to jest ok, ale po waszych wypowiedziach muszę się poważnie nad tym zastanowić bo wychodzi na to że jestem brudas
radek8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 17:04   #23
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jeansy też pierzesz po jednym założeniu? I żakiety? A może kurtki też? No bo przecież się człowiek poci... A pidżamę i ubranie domowe też codzinnie masz świeże z pralki? Czy w domu się nie pocisz?
Ja zmieniam codziennie pierwszą warstę - wiadomo, bielizna i koszulka czy też top. Ale sweterek albo spodnie mogę ubrać kilka razy i dopiero wyprać, bo przecież nie pocę się pod kolanami czy w kostkach :/ Poza tym używam dezodorantu, więc swetrów nie mam przepoconych po kilku godzinach w ciagu dnia.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------



Owszem mają, to podstawowe zasady kultury wypowiedzi. Poza tym zwrócono Ci uwage na marginesie, ja w poście do którego się odwołujesz widzę rzeczowe argumenty - ten dot. ortografii nie jest jedynym.



Może to jest jakaś fobia? Są ludzie, którzy myją ręce kilkadziesiąt razy dziennie. W sumie też można argumentować, że przecież bakterie itp. są wszędzie, ale bez przesady...
Bieliznę, rajstopy - to wiadomo codziennie zmieniam. Bluzki, swetry kardigany także codzien. Spodnie również. Żakiety po kilku razach piorę. Swetry ubiore maks dwa razy...każdy ma inaczej. Ja mam tak i już. Dla mnie to jest nieświeże i mało komfortowe.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Drop Dead Pokaż wiadomość
Koszulki codziennie, bluzy raz na tydzień. Spodnie także raz na tydzień...
no czegoś takiego to już sobie nie wyobrażam, spodnie raz na tydzień
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 18:09   #24
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Ja zmieniam kiedy są brudne.

A tak na serio.. wydaję mi się, że pytanie jest trochę źle skonstruowane... bo na pytanie " co ile dni zmieniacie" odrazu nasuwa się odpowiedź, że co dziennie . dlatego, że faktycznie mamy tendencje.. my kobiety ( przynajmniej tak mi się wydaje) nie pokazywać się w tych samych ubraniach pod rząd ja także nie wyobrażam sobie chodzić w czymś caly tydzień.. czy nawet dwa dni z rzędu ...
Jak np ubiorę sweter to po całym dniu jeśli jest czysty to wkładam go do szafy.. ubieram go następnym razem za 4 dni a moze nawet a 2 tyg.
Nawet podkoszulek.. zalezy od dnia.. czasem się użyje antypespirantu..a ma się białe ślady pod pachami.. to trzeba dac do prania, a czasem nawet nie czuć potu tylko perfumy.

Może lepszym pytaniem było by " PO ilu założeniach pierzemy ubrania?"
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 18:24   #25
magda20003
ex Moderator
 
Avatar magda20003
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 3 573
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Dziewczyny, nie wytykamy sobie błędów ortograficznych/ interpunkcyjnych!

Ależ dyskusja się wywiązała Ja, podobnie jak monimyszek, zmieniam rzeczy codziennie (może niektóre mam dwa razy na sobie). Pocę się minimalnie ale i tak mam wrażenie, że bluzka po całym dniu musi trafić do kosza na brudne rzeczy, a nie do szafy

Rozumiem jednak, że nie każdy ma ochotę prać co chwilę swetry, spodnie, czy spódnice. Nie rozumiem natomiast jak można w ogóle nie prać rzeczy i nosić je w nieskończoność- częstotliwość mycia i prania szczególnie zauważalna w zatłoczonych miejscach
__________________


magda20003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 18:27   #26
radek8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Może lepszym pytaniem było by " PO ilu założeniach pierzemy ubrania?"
Masz rację źle zadałem pytanie. To jeśli jest możliwość to poproszę o zmianę tematu, i dalsze wypowiedzi na pytanie: Po ilu założeniach pierzecie ciuchy (bluzy, swetry, spodnie) ? Że już nie idą do szafy tylko do prania. O resztę rzeczy nie pytam bo wiadomo, że tą "pierwszą warstwę" ubrania powinno się zmieniać codziennie.

Edytowane przez radek8
Czas edycji: 2013-12-01 o 20:19
radek8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 19:07   #27
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez magda20003 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wytykamy sobie błędów ortograficznych/ interpunkcyjnych!

Ależ dyskusja się wywiązała Ja, podobnie jak monimyszek, zmieniam rzeczy codziennie (może niektóre mam dwa razy na sobie). Pocę się minimalnie ale i tak mam wrażenie, że bluzka po całym dniu musi trafić do kosza na brudne rzeczy, a nie do szafy

Rozumiem jednak, że nie każdy ma ochotę prać co chwilę swetry, spodnie, czy spódnice. Nie rozumiem natomiast jak można w ogóle nie prać rzeczy i nosić je w nieskończoność- częstotliwość mycia i prania szczególnie zauważalna w zatłoczonych miejscach
Mam właśnie tak samo. Dla mnie rzeczy, które już raz miałąm na sobie są po prostu brudni i nieświeże, nie wkładam ich już ponownie.
Natomiast jeśli chodzi o kwestię nie prania rzeczy w ogóle - to jestem w szoku, że coś takiego wogóle może mieć miejsce Eeee chyba nie w tych czasach.
__________________

Edytowane przez monimyszek
Czas edycji: 2013-12-01 o 19:19
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 21:10   #28
radek8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Po dokładnym przeczytaniu jeszcze raz całego tematu, to można powiedzieć, że ciuchy pierze się maksymalnie po 3 założeniach, więcej to jest już źle, tak ? Czy może się mylę ?
radek8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 18:36   #29
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

koszule,koszulki-codziennie bluzy,swetry,spodnie-co 2 dni
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:52   #30
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez radek8 Pokaż wiadomość
Po dokładnym przeczytaniu jeszcze raz całego tematu, to można powiedzieć, że ciuchy pierze się maksymalnie po 3 założeniach, więcej to jest już źle, tak ? Czy może się mylę ?
To też zależy od wielu kwestii...
po pierwsze - woda, prąd, proszek, płyn do prania- wszystko kosztuje,

Mam dużo bluzek ulubionych ale nie 60.. mam może z 15 ulubionych na okreslone pory roku... ale czasem jedna ubiore 2 razy w tygodniu,a inna wole co 2 tyg.. jakbym miała codziennie prać i wydawać na prąd, wodę, proszek.. zeby uprać jedna bluzke bo np chce w niej isć za 2 dni.

po drugie- miejsce, gdzie suszyć? teraz w zimie suszy się w domu.. w lecie wiadomo, można uprać i wyschnie za kilka godzin. a teraz jak ktoś ma małe mieszkanie itp, to to schnie, i nie chce wyschnąc.. a już by trzeba bylo robić następne pranie.

Ja powiem tak.. wiadomo, najfajniej by było prać po jednym zalożeniu i ubierać swieżutkie ubranka.. ale nie zawsze tak można.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-05 20:22:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.