UŁ czy UKSW? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-25, 16:04   #31
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: UŁ czy UKSW?

a co z ludźmi? dowiedziałam się ostatnio że na UŁ ludzie przychodzą pod krawatem na zajęcia, jak jest na UKSW?
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 16:15   #32
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: UŁ czy UKSW?

Na każdym wydziale prawa trafiają się oszołomy, które od I roku latają po uczelni w krawacie i z teczką w łapie, ale raczej budzą politowanie niż respekt.
Ja na UKSW nie widziałam takich osób, może jakieś pojedyncze, mieszczące się w statystyce, przypadki.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 16:21   #33
Winston_Smith
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 942
Dot.: UŁ czy UKSW?

co do UKSW, to nie wiem, ale np. na UJ, jak moja znajoma przyszła na wykład w swetrze to wykładowca się zapytał czy przyszła do obory.
Winston_Smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 17:00   #34
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: UŁ czy UKSW?

Wiesz, sweter swetrowi nierówny. Według mnie jest różnica między tym czy, o zgrozo, tym, a np takim
Dwóch pierwszych w życiu bym nie założyła na uczelnię
U mnie za przychodzenie w krótkich spodenkach i świecenie włochatymi nogami też się wylatywało z sali, podobnie za bluzy z kapturem.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 17:21   #35
Winston_Smith
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 942
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Wiesz, sweter swetrowi nierówny. Według mnie jest różnica między tym czy, o zgrozo, tym, a np takim
Dwóch pierwszych w życiu bym nie założyła na uczelnię
U mnie za przychodzenie w krótkich spodenkach i świecenie włochatymi nogami też się wylatywało z sali, podobnie za bluzy z kapturem.
przyznam, że nie wiem jaki to był sweter, ale wizja chodzenie na każdy wykład w garniaku/garsonce wydaję mi się szczytem absurdu.
Winston_Smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 17:30   #36
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: UŁ czy UKSW?

to widzę że na październik muszę zakupić kilka marynarek
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 17:30   #37
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: UŁ czy UKSW?

Ale dlaczego od razu w garniaku i garsonce? Koszula i normalne spodnie nie gryzą, a wyglądają zdecydowanie lepiej niż powyciągane swetry i dresowe bluzy, których na uczelnię nosić nie wypada, chyba że jest się człowiekiem z polibudy Jeżeli chodzi o dziewczyny to już w ogóle bajka, bo jest mnóstwo świetnych ciuchów, eleganckich, ale ładnych i nie napuszonych. Przez całe studia latałam na uczelnię ubrana dosyć "galowo", ale w życiu w garsonce, raczej w czymś takim:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...rt=101&ndsp=36
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=20&ndsp=36
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=56&ndsp=36
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 17:42   #38
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale dlaczego od razu w garniaku i garsonce? Koszula i normalne spodnie nie gryzą, a wyglądają zdecydowanie lepiej niż powyciągane swetry i dresowe bluzy, których na uczelnię nosić nie wypada, chyba że jest się człowiekiem z polibudy Jeżeli chodzi o dziewczyny to już w ogóle bajka, bo jest mnóstwo świetnych ciuchów, eleganckich, ale ładnych i nie napuszonych.
przez całe liceum nosiłam koszulki + swetry na guziki lub bez żadnego zapięcia... będę musiała się przestawić mam nadzieję że gdy założę elegancką koszulę a do tego dżinsy (bez wzorów otarć i innych dodatków sprawiających że spodnie mają 20 lat ) nikt się nie czepi
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 17:44   #39
Winston_Smith
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 942
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale dlaczego od razu w garniaku i garsonce? Koszula i normalne spodnie nie gryzą, a wyglądają zdecydowanie lepiej niż powyciągane swetry i dresowe bluzy, których na uczelnię nosić nie wypada, chyba że jest się człowiekiem z polibudy Jeżeli chodzi o dziewczyny to już w ogóle bajka, bo jest mnóstwo świetnych ciuchów, eleganckich, ale ładnych i nie napuszonych. Przez całe studia latałam na uczelnię ubrana dosyć "galowo", ale w życiu w garsonce, raczej w czymś takim:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...rt=101&ndsp=36
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=20&ndsp=36
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=56&ndsp=36
rozumiem, czyli muszę wzbogacić szafę w więcej koszul, bo na razie mam tylko 3.
Winston_Smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 18:28   #40
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: UŁ czy UKSW?

Powiem tak - u mnie bardziej elegancko ubierają się ludzie, którzy pracują w miejscach związanych z prawem lub w korpo, gdzie obowiązuje dresscode. Ja też chadzam ubrana mniej więcej jak nouvelle, ponieważ ubrania w podobnym stylu obowiązują mnie w pracy, więc nie będę kupować jeszcze dodatkowych ciuchów specjalnie żeby pokazać się na uczelni.
Większość dziewczyn lata w ciuchach Zary, albo H&M - styl a'la blog Kasi Tusk. Parę chłopaków w garniakach - większość jeansy + koszulki.

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę, żeby wykładowcy czy ćwiczeniowcy zwracali uwagę na strój studenta. U mnie tak nie ma - parę osób świeci włochatymi nogami , przychodzi w dresach, na roku mam jedną dziewczynę która wiecznie wygląda jakby wracała z nocnej zmiany pod latarnią - nawet z egzaminu nie została wyrzucona. Nigdy nikt jej nie zwrócił uwagi.
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 19:59   #41
irriaty
Rozeznanie
 
Avatar irriaty
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 566
Dot.: UŁ czy UKSW?

Podepnę się pod wątek, bo też interesuje mnie prawo. Matury nie poszły mi jak oczekiwałam, więc raczej na te 'prestiżowe' uczelnie się nie dostanę. W miarę realne szansę mam chyba w Rzeszowie, Opolu i Toruniu. Którą z tych uczelni najlepiej wybrać? I jeszcze jedno pytanie, ile mnie jwięcej trzeba mieć procent z matur, żeby startować na UKSW?
__________________
"Cisza krzyczy szeptem którego nikt nie umie słyszeć"

Edytowane przez irriaty
Czas edycji: 2014-06-25 o 20:07
irriaty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 20:30   #42
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez irriaty Pokaż wiadomość
Podepnę się pod wątek, bo też interesuje mnie prawo. Matury nie poszły mi jak oczekiwałam, więc raczej na te 'prestiżowe' uczelnie się nie dostanę. W miarę realne szansę mam chyba w Rzeszowie, Opolu i Toruniu. Którą z tych uczelni najlepiej wybrać? I jeszcze jedno pytanie, ile mnie jwięcej trzeba mieć procent z matur, żeby startować na UKSW?
http://www.rekrutacja.uksw.edu.pl/node/83 tutaj znajdziesz przelicznik punktów rekrutacyjnych na UKSW. przelicz sobie ile mnie więcej będziesz mieć punktów, progi w I rekrutacji są wysokie- ok. 73 pkt ale potem spadają i często nie sięgają 70, ponieważ wiele osób które odstały się np.: na UW zwalnia miejsce
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:51   #43
Hurricane_
Zadomowienie
 
Avatar Hurricane_
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale dlaczego od razu w garniaku i garsonce? Koszula i normalne spodnie nie gryzą, a wyglądają zdecydowanie lepiej niż powyciągane swetry i dresowe bluzy, których na uczelnię nosić nie wypada, chyba że jest się człowiekiem z polibudy Jeżeli chodzi o dziewczyny to już w ogóle bajka, bo jest mnóstwo świetnych ciuchów, eleganckich, ale ładnych i nie napuszonych. Przez całe studia latałam na uczelnię ubrana dosyć "galowo", ale w życiu w garsonce, raczej w czymś takim:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...rt=101&ndsp=36
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=20&ndsp=36
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=56&ndsp=36
Ale masakra modowa..


Ja natomiast słyszałam od znajomych, że ludzie teraz ogarnęli, że ubieranie się na galowo na wykłady jest przezabawne i można spotkać normalnych ludzi w dżinsach i normalnych bluzkach.

Można się ubrać schludnie i na luzie, o Ja bym wyśmiała osobę, która przyszłaby ubrana na zwykłe wykłady tak jak wkleiłaś Chyba, że jakaś wyjątkowa sytuacja.

*co do stroju mam na mysli dwa pierwsze, sukienka ujdzie;p

Jeśli ktoś ma prace to oczywiście rozumiem, ale jeśli ide tylko na wykłady to nie wyobrażam sobie wskakiwać w przesadnie eleganckie ciuchy

Edytowane przez Hurricane_
Czas edycji: 2014-06-25 o 20:53
Hurricane_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 12:37   #44
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez Hurricane_ Pokaż wiadomość
Ale masakra modowa..


Ja natomiast słyszałam od znajomych, że ludzie teraz ogarnęli, że ubieranie się na galowo na wykłady jest przezabawne i można spotkać normalnych ludzi w dżinsach i normalnych bluzkach.

Można się ubrać schludnie i na luzie, o Ja bym wyśmiała osobę, która przyszłaby ubrana na zwykłe wykłady tak jak wkleiłaś Chyba, że jakaś wyjątkowa sytuacja.

*co do stroju mam na mysli dwa pierwsze, sukienka ujdzie;p

Jeśli ktoś ma prace to oczywiście rozumiem, ale jeśli ide tylko na wykłady to nie wyobrażam sobie wskakiwać w przesadnie eleganckie ciuchy
To są normalne ciuchy, jakie noszą studentki na wielu kierunkach i nie wiem co w tym dziwnego. Sorry, studia to nie podstawowka, nie ten wiek i nie ta ranga szkoły.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:39   #45
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: UŁ czy UKSW?

Chodziłam do LO w Warszawie. Na stwierdzenie jednej z koleżanek, że składa papiery na UKSW reszta klasy popukała się wymownie w czoło.
Widziałam zagadnienia egzaminacyjne z jednego z przedmiotów z mojego kierunku, to był śmiech na sali. Warszawa Warszawą, ale tam jest oprócz UW przynajmniej kilka uczelni prywatnych o wiele lepszych od UKSW ("pieszczotliwie zwanego Uksfordem)
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 21:51   #46
Monka543
Raczkowanie
 
Avatar Monka543
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 442
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez Fairytalee Pokaż wiadomość
a co z ludźmi? dowiedziałam się ostatnio że na UŁ ludzie przychodzą pod krawatem na zajęcia, jak jest na UKSW?
Jestem po I roku prawa na UŁ i... no niewiele osób widziałam na zajęciach pod krawatem Owszem - wiele osób przychodzi ubranych bardziej elegancko, ale na pewno nie są to garnitury. Na początku października zdarzały się takie przypadki, ale szybko im przeszło Na co dzień większość osób może nie chodzi w dresach, ale też nie róbmy z siebie nie wiadomo kogo żeby latać codziennie pod krawatem. Na to jeszcze przyjdzie czas...
Monka543 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 21:56   #47
Hurricane_
Zadomowienie
 
Avatar Hurricane_
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
To są normalne ciuchy, jakie noszą studentki na wielu kierunkach i nie wiem co w tym dziwnego. Sorry, studia to nie podstawowka, nie ten wiek i nie ta ranga szkoły.
Jeśli ktoś ma taki styl to prosze bardzo, ale jeśli ktoś zakłada obcisłe spódnice, szpilki i białe koszule, bo jest studentką prawa no to śmiech na sali Między liceum a studiami 1 rok różnicy, a robią się z tego jakieś cyrki. Wg mnie jeansy + prosta bluzka + sweterek to normalny ubiór na uczelnie i nie sądzę, żebym zaburzała poczucie estetyki wykładowców takim strojem

Edytowane przez Hurricane_
Czas edycji: 2014-06-26 o 21:59
Hurricane_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:11   #48
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: UŁ czy UKSW?

Jeszcze się nie spotkałam z tym, że ktoś zakłada jakieś ciuchy, bo jest studentką czegoś tam, a właśnie skończyłam studia i widziałam wiele studentek Dużo osób po prostu dojrzewa do eleganckiego stylu na studiach właśnie, bo obserwują innych ludzi, wykładowców. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek prowadzący przyszedł na wykład w koszulce i dżinsach, najczęściej garnitur, ewentualnie sweter i koszula, kobiety też zawsze full wypas z klasą, a to także świadczy, między innymi, o szacunku do studentów i umiejętności dostosowania stroju do okazji. Tak naprawdę o to tutaj chodzi i mylisz się twierdząc, że między liceum a studiami jest tylko rok różnicy - pójdziesz na studia to sama zobaczysz, że to jest przepaść w podejściu, w relacjach uczeń-nauczyciel, dopiero na studiach zaczynają cię traktować jak prawdziwie dorosłego człowieka, o ile oczywiście sobie na takie traktowanie zasłużysz.

EOT, bo za bardzo odchodzimy od tematu.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:17   #49
Hurricane_
Zadomowienie
 
Avatar Hurricane_
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Jeszcze się nie spotkałam z tym, że ktoś zakłada jakieś ciuchy, bo jest studentką czegoś tam, a właśnie skończyłam studia i widziałam wiele studentek Dużo osób po prostu dojrzewa do eleganckiego stylu na studiach właśnie, bo obserwują innych ludzi, wykładowców. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek prowadzący przyszedł na wykład w koszulce i dżinsach, najczęściej garnitur, ewentualnie sweter i koszula, kobiety też zawsze full wypas z klasą, a to także świadczy, między innymi, o szacunku do studentów i umiejętności dostosowania stroju do okazji. Tak naprawdę o to tutaj chodzi i mylisz się twierdząc, że między liceum a studiami jest tylko rok różnicy - pójdziesz na studia to sama zobaczysz, że to jest przepaść w podejściu, w relacjach uczeń-nauczyciel, dopiero na studiach zaczynają cię traktować jak prawdziwie dorosłego człowieka, o ile oczywiście sobie na takie traktowanie zasłużysz.

EOT, bo za bardzo odchodzimy od tematu.
Była dyskusja o tym, że studenci prawa ubierają się tak i tak, więc odniosłam się do tego

Elegancki ubiór nie świadczy o dorosłości

Modle się właśnie o moje wyniki, więc trzymaj kciuki, żeby miała okazję się przekonać!
Hurricane_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 22:21   #50
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez Hurricane_ Pokaż wiadomość
Była dyskusja o tym, że studenci prawa ubierają się tak i tak, więc odniosłam się do tego

Elegancki ubiór nie świadczy o dorosłości

Modle się właśnie o moje wyniki, więc trzymaj kciuki, żeby miała okazję się przekonać!
ja też własnie siedzę i się modlę o maturę ciekawe o której uda mi się zalogować na stronie oke
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:21   #51
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: UŁ czy UKSW?

Z tym ubiorem coś faktycznie jest na rzeczy. Jako absolwentka studiów nieprawniczych (anglistyka) i obecna studentka prawa muszę przyznać, że zdarzały mi się sytuację, że na filologii pytano mnie, czy miałam w ten dzień egzamin, zaliczenie, byłam w pracy :P Na filologii dużo osób nie przykłada wagi do ubrań (ech, nie dość, że zazwyczaj jest mało facetów, to wyglądają strasznie; zdarzają się dziewczyny, które przychodzą ubrane gorzej niż tragicznie). Mówię od razu, nie jestem fanką szpilek (zakładam jak muszę) i codziennych garsonek, tylko po prostu koszul, ładnych bluzek, sukienek

A co do wyboru uczelni, UŁ jest o niebo lepszy niż UKSW. A miasto to wiadomo, tylko że jak widać po wypowiedziach koleżanek o poziomie kształcenia na UKSW, to chyba sama wolałabym Łódź (to nie jest złe miasto, wręcz przeciwnie, rozwijające się) .
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:33   #52
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez Hurricane_ Pokaż wiadomość
Była dyskusja o tym, że studenci prawa ubierają się tak i tak, więc odniosłam się do tego

Elegancki ubiór nie świadczy o dorosłości

Modle się właśnie o moje wyniki, więc trzymaj kciuki, żeby miała okazję się przekonać!
Sam w sobie nie świadczy, ale zmienia radykalnie sposób, w jaki inni na ciebie patrzą. W oczach rozmówcy od razu staniesz się poważniejsza (no może nie w oczach pani z warzywniaka, ale już rozmawiając z profesorem elegancki wygląd działa na plus). To pogląd wyrobiony na podstawie własnych doświadczeń. A poza tym ja wcale nie powiedziałam, że ubiór świadczy o dorosłości, tylko umiejętność doboru stroju do okazji, a to co innego. Ja uważam, że studia to wstęp do pracy, a w pracy prawnika trzeba się dobrze prezentować i dlatego warto w to zainwestować wcześniej, bo inaczej potem będą sytuacje takie, jak u mojego kolegi, który 5 lat studiów przemknął w bluzach z kapturem i na rozmowę o pracę do adwokata też poszedł w takowej bluzie, wychodząc z wielkim zdziwieniem, że pracy nie dostał.

Mam nadzieję, że się przekonasz

Cytat:
Napisane przez Fairytalee Pokaż wiadomość
ja też własnie siedzę i się modlę o maturę ciekawe o której uda mi się zalogować na stronie oke
Zależy z jakiej OKE jesteś. Ja byłam w krakowskiej, czyli chyba tej największej i nie było szans na zalogowanie

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2014-06-26 o 22:34
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:38   #53
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: UŁ czy UKSW?

ja też należę do OKE Kraków, także życzcie mi powodzenia
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 13:46   #54
vanityfair95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: UŁ czy UKSW?

Dziewczyny, jeśli teraz przeliczyłam sobie i wychodzi mi wynik na prawo na UKSW 76 punktów, to nie muszę się martwić, że się nie dostanę, prawda?
vanityfair95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 14:06   #55
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: UŁ czy UKSW?

W którejś rekrutacji na pewno, możliwe że nawet w I.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 17:21   #56
yolo_swaggins
Przyczajenie
 
Avatar yolo_swaggins
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 25
Dot.: UŁ czy UKSW?

Ja wybrałbym Uniwersytet Łódzki.

Ale tak bardziej szczerze, to jako były student (2 lata) prawa na UWr odradzam ten kierunek w ogóle.
yolo_swaggins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 19:10   #57
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez yolo_swaggins Pokaż wiadomość
Ja wybrałbym Uniwersytet Łódzki.

Ale tak bardziej szczerze, to jako były student (2 lata) prawa na UWr odradzam ten kierunek w ogóle.
a to dlaczego ?
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 19:29   #58
yolo_swaggins
Przyczajenie
 
Avatar yolo_swaggins
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 25
Dot.: UŁ czy UKSW?

Dlaczego UŁ, tak?
yolo_swaggins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 19:31   #59
Winston_Smith
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 942
Dot.: UŁ czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez yolo_swaggins Pokaż wiadomość
Dlaczego UŁ, tak?
powiedziałeś, że odradzasz studiowanie prawa, bez żadnego argumentu, więc wypadałaby uzasadnić.

Edytowane przez Winston_Smith
Czas edycji: 2014-06-27 o 19:51
Winston_Smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 19:54   #60
yolo_swaggins
Przyczajenie
 
Avatar yolo_swaggins
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 25
Dot.: UŁ czy UKSW?

Nie podałem argumentów, bo to jest temat UJ czy UKSW, ale w porządku. Moim zdaniem opłacało się studiować prawo kilka lat temu, ale teraz to już nie jest wcale taki elitarny kierunek.
Po skończeniu studiów nawet nie jesteś prawnikiem... Sam kierunek - zależy gdzie studiujesz, nie jest jednak tajemnicą, że najlepiej jest skończyć wydział prawa na UJ - niby taki perspektywiczny (bo kto nie potrzebuje prawnika w dzisiejszych czasach etc.), w opinii wielu ludzi zawód prawnika = kokosy (haha...) - ale prawda jest zgoła inna. Na minus jest na pewno to, że już teraz rynek jest nasycony prawnikami i ciężko jest się wybić, a trzeba doliczyć to, że za 5 lat będzie ich jeszcze więcej. Potem aplikacją (na którą notabene wielu absolwentów prawa w ogóle się nie wybiera) - kolejne 2-3,5 roku...

Nam na pierwszym roku pewien profesor powiedział, że po studiach co najwyżej 20% z roku będzie pracowało w zawodzie. Znam trochę środowisko prawnicze i nie widzę powodów, aby mu nie wierzyć. Osoby zadowolone z kierunku studiów - to osoby ze sporym doświadczeniem zawodowym. Natomiast młodych absolwentów prawa plujących sobie w brodę, że wybrali prawo a nie co innego znam... zadziwiająco wielu.

Koszty poniesione na naukę są niewspółmierne z korzyściami, o ile takie w ogóle istnieją.

Na tym kierunku mają szansę się wybić

- osoby, które do prawa mają naturalną smykałkę, lubią siedzieć w gąszczu przepisów itp. i wybrały ten kierunek z zamiłowania. Co do osób, które są tzw. "humanistami" i wybrały prawo, bo to najlepszy kierunek humanistyczny bla bla bla - zazwyczaj im nie wychodzi. To nie jest reguła, ale jednak coś w tym jest. Prawa nie można tylko polubić, trzeba je pokochać.

- osoby z rodzin prawniczych

- osoby zamożne (uczące się języków, kończące szkoły prawa obcych państw itd.)

- osoby z wielkim samozaparciem - tzn. takie które lubią się uczyć i są skłonne poświęcić wolny czas właśnie na to; imprezy trzeba będzie odstawić - albo wóz albo przewóz

- osoby, które będą się angażować w studia (działalność w kołach, konferencjach, seminariach, praktyki - zazwyczaj bezpłatne, a jak - staże etc.)

Czasami nawet osoby bardzo ogarnięte i zdolne nie pracują w swoim zawodzie... "plecki" też warto mieć.

Ja się cieszę, że zrezygnowałem z tego kierunku. Ale jak ktoś chce to niech próbuje, nie mam zamiaru przekonywać nikogo do czegokolwiek.

ps. polecam

http://forumprawne.org/forum-mlodych...esc-iv-39.html
yolo_swaggins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 23:19:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.