pomysl na prace - rekrutacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-02, 14:59   #1
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha

pomysl na prace - rekrutacja


jako ze wkrotce wracam do uk zastanawiam sie co bym tam chciala robic. dotychczas pracowalam jako menadzer w cofee shopie w duzej sieci ale mi uszami wyszlo. jedyny plus tej pracy to ze mam sklep i mniej wiecej robie w nim co chce . wpada area manager i narzeka ale to raz na jakis czas. ale... mam juz dosc uzerania sie z pracownikami z najgorszego sortu w rodzaju latynosow ktorzy czasami nie umieja zdania porzadnie sklecic ale sa najmadrzejsi. i dosc mam tego zarcia...
chcialabym pracowac w rekrutacji najlepiej. i nie wiem jak sie do tego zabrac. bo ja patrze na takie oferty to wszedzie experience i experience. moze jakis kurs zrobic ?
czy ktos ma jakies doswiadczenie w tej kwestii
chce studiowac human recources ale to jeszcze za chwile...
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 19:27   #2
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 076
Dot.: pomysl na prace - rekrutacja

Nie wiem jak jest w UK, ale generalnie w Europie ciezko sie dostac do HR. Jesli nie masz wyksztalcenia kierunkowego (albo chociaz psychologii lub socjologii) lub sporego doswiadczenia w zawodzie, to moze byc bardzo ciezko. Wiem, ze w HR z reguly niezbyt chetnie zatrudnia sie cudzoziemcow, wiec jesli nie masz perfekcyjnego angielskiego (praktycznie bez akcentu) albo nie zlapiesz fuchy na rekrutacje Polakow, to raczej nie ma szans.

Wyjsciem jest staranie sie o bezplatne praktyki i zaczynanie od zera (zdobywajac doswiadczenie) lub pojscie na studia. Mozesz tez pomyslec o samozatrudnieniu, praca mniej pewna, ale za to sama wybierasz z kim pracujesz itd. Jesli sa organizowane jakies kursy to zawsze warto isc, wiecej wiedzy nie zaszkodzi.

Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz na skara@gazeta.pl W Hiszpanii pracuje w czym innym, ale w Polsce mialam doswiadczenia z HR-em.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.