Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-21, 22:04   #61
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi

Ja też wolę pielęgnację naturalną,przynajmniej do twarzy i już wiem,że z niektórych półproduktów prędko nie zrezygnuje,mimo że początki nie były łatwe.Cieszę się,że odeszłam od produktów drogeryjnych(zwłaszcza tych znanych koncernów),bo moim zdaniem są przereklamowane i cena nie idzie w parze z jakością.Natomiast może kiedyś dołączę jakieś apteczne smarowidła .

Ale może pozwólmy osobom,którym nie pasują kosmetyki naturalne na wyżycie się i ponarzekanie.W końcu chyba taki był cel tego wątku.
Póki co robi się nam taka sytuacja jak z filtrami,gdzie po wejściu na biochemię jest wrażenie że wszyscy się filtrują.Ale mamy wątek o zwątpieniu filtrowym,więc to może być zwątpienie w pielęgnacji naturalnej.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 22:26   #62
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi

W przypadku natury ważna jest systematyczność i odpowiednie dobranie stężeń, nie ma co liczyć na to, że hydrolat zdziała cuda...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 23:53   #63
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi

ja na przyklad nie lubie kwasu hialuronowego.taki zachwalany taki potrzebny a takie cholerstwo uciazliwe ze masakra. ble ble.
i nie lubie ekstrakru z zielonej pokrzywy. glut zasychajacy feeee

ale kocham olej sliwkowy, maslo shea,kakowe.i pare innych rzeczy.

poza tym dzieki kosmetykom naturalnym przestalam zwracac uwage na opakowanie, a zaczelam na sklad. i teraz wiem co kupuje jak juz kupuje.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 20:00   #64
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi

Czuję się co najmniej zmieszana z błotem przez niektóre z Was. Czy to moja wina, że kosmetyki naturalne narobiły mi więcej problemów niż pożytku? Nie, nie moja. Opisuję tylko swoje doświadczenia - miałam kiedyś piękną gładką skórę, potem używałam hydrolatu i olejku przez ok miesiąc i istną tragedię mam na twarzy. Do tej pory próbuję powrócić do stanu przed ich używaniem. A już mówienie, że ten temat jest ściemą i prowokacją uważam po prostu za niegrzeczne wobec mnie.
Niektóre z Was zachowują się, jakbym miała jakiś interes w tym, żeby zniechęcić do pielęgnacji naturalnej - powtarzam po raz kolejny, jeśli Wam pomaga - używajcie; ja użyłam i się zniechęciła - mam prawo wyrazić takie zdanie. A tu nagle oburzenie na forum, bo komuś naturalne kosmetyki nie pasują...

Edytowane przez Maggiczna
Czas edycji: 2009-12-25 o 20:15
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 20:32   #65
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi

Dziwne, że kosmetyk naturalny mógł zmasakrować ci twarz w miesiąc. Ja natomiast jestem zachwycona efektami pielęgnacji naturalnej. Moja cera nigdy tak dobrze nie wyglądała. Myślałam, że taki efekt można osiągnąć tylko drogimi zabiegami dermatologicznymi. Poza tym drogeryjne kosmetyki są o niebo droższe i mniej skuteczne. Mam teraz wielki komfort, że w drogerii już nic mnie nie kusi kolorowym opakowaniem. kupuję jedynie szampon i mydło, resztę kręcę sobie sama. Nauczyłam się czytać skład, a nie patrzeć na cenę i markę, która obiecuje cuda, a potem zawodzi.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 21:58   #66
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi

mnie sie wydaje ze chodzi dziewczynom o to, ze uzylas jakiegos tam jednego hydrolatu i czegos jeszcze, czyli nawet nie czubka gory tych wszystkich skladnikow, i od razu zalozylas watek gdzie napisalas ze kosmetyki naturalne są be. tak jakby zjesc raz cos zesputego i powiedziec ze cale jedzenie jest zle. to moze glupia mefora ale o to choodzi. zeby nie ocaniac czegos po ledwie tknięciu, w dodatku kiedy sie pechowo wybralo. bo potem ktos moze wejdzie, przeczyta i mimo ze dla niego bylyby takie kosmetyki ratunkiem to sobie pomysli ze bedzie jak u Ciebie zle i nawet nie sprobuje. ja tez na poczatku jakos nie umiem sobie z naturalymi poradzic ale pouczylam sie troche i teraz mam duzo ladniejsza buzke chociaz na poczatku tez mialam wszystko ok. no
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 10:56   #67
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi

Ja zdecydowanie jestem zwolenniczką kosmetyki naturalnej. Problem mam tylko z olejami, niby powinny nawilżać, a mi masakrycznie przesuszają skórę. Najpierw nakładałam je na sucho, to był błąd. Dziewczyny poleciły na mokrą, tak też robiła i nic, efekt ten sam - suchość. Dodam, że w tym celu używałam oleju jojoba.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.