Biokominek - ma ktoś? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-19, 11:59   #31
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

juz odpisuje na PW
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 10:55   #32
AmeliaSh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

My dostaliśmy biokominek w prezencie ślubnym. Marzył nam się taki tradycyjny kominek, z drewnem i żywym ogniem. Ale w bloku to niemożliwe. Biokominek ma swoje zalety. Na pewno nie brudzi poza tym efektownie i nastrojowo wygląda. Można go ustawić w wielu miejscach
Mamy taki xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-10-04 o 19:05 Powód: link do sklepu
AmeliaSh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 15:48   #33
gracjam9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Witam
Kupiłam biokominek i jestem bardzo zadowolona, wcale nie musi być drogi od tego nie zależy ciepło które daje, kupiłam czarny blaszany 900/600
do powieszania na ścianę na xxx.pl
Ktoś napisał że płomień jest słaby, no przez chwilę jest słaby ale jak się rozgrzeje to robi się ładny duży płomień.
Nie śmierdzi i szybko się nagrzewa, jak jest mi zimno to zapalam go na godzinę na pełnym otwarciu (0,5l biopaliwa) i mam cieplutko.
Jeszcze nie wypróbowałam żelu, podobno jest bardziej wydajny, już go zamówiłam to przetestuję.
Polecam, biokominek to najlepszy wynalazek do dogrzania pomieszczenia,
a jak przyjemnie popatrzeć na ogień
Pozdrawiam

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-10-04 o 19:04 Powód: adres sklepu
gracjam9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 09:56   #34
m4gda28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Niedawno stał się posiadaczką biokominka - bardzo fajne rozwiązanie, jestem w 100% zadowolona z zakupu. Wybrałam do swojego salonu kominek ze sklepu w Blue City - xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-05-13 o 22:12 Powód: link reklamowy
m4gda28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 13:02   #35
penelopa33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Biokominki to bardzo fajna sprawa, świetna alternatywa dla kogoś kto nie chce mieć zwykłego opalanego drewnem, a efekt pozostaje praktycznie ten sam
Polecam do przeczytania artykuł na blogu:
xxx
Na pewno znajdziecie jakieś inspiracje.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-05-13 o 22:12 Powód: link reklamowy
penelopa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 15:55   #36
majtanaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

to chyba jakiś olej się pali prawda? nie śmierdzi to?
majtanaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 18:35   #37
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

pali się alkohol.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-22, 15:08   #38
margod2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Przed zakupem biokominka warto sprawdzić czy ma wszystkie atesty i nie jest to chiński produkt. Bądź co bądź mamy do czynienia z paliwem płynnym i istnieje ryzyko zapłonu - zwłaszcza przy napełnianiu.
margod2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 07:54   #39
spejson
Przyczajony tygrys
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 18
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Ja u siebie mam biokominek i sprawdza się wyśmienicie Ile pieniążków chcesz na niego przeznaczyć? W jak dużym domu ma być zainstalowany? Na pewno znajdzie się coś ciekawego W kwestii wyboru polecam Ci ten artykuł

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-08-01 o 15:32 Powód: Link.
spejson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 09:00   #40
AkukuBernard
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 18
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Gdybym nie miał innych wydatków to taki kominek bym kupił. Dla mnie to zbędna rzecz.
AkukuBernard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 22:09   #41
kamilahanoo
Hanoo biokominki
 
Avatar kamilahanoo
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 28
Smile Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Biokominek to bardzo ciekawy i funkcjonalny dodatek do domu i posiada duuużo zalet. Przede wszystkim nie trzeba podłączać go do komina i może byc zainstalowany w każdym pomieszczeniu a nawet niektóre modele mogą stać na balkonie czy w ogrodzie. Co więcej nie ma sadzy, popiołu i noszenia drewna! Zajmuje sie biokominkami na codzień więc jeśli ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć piszcie do mnie śmiało Ewentualnie zapraszam na xxx gdzie można sobie pooglądać różne modele (a jest ich naprawdę sporo) lub poczytać bloga o biokominkach

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2018-11-07 o 12:48 Powód: Link reklamowy
kamilahanoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-10, 08:22   #42
EMNE
Wtajemniczenie
 
Avatar EMNE
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 061
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Witam
Odświeżam watek bo mam pytania do praktyków.

Mieszkam w bloku a zawsze miałam słabość do ognia w domu. Wymyśliłam sobie że zamontuję na scianie biokominek i zabuduję go sztuczną cegłą lub czymś podobnym na konstrukcji z regipsu. (nie chce by wisiał swobodnie bo to psuje efekt.) Ponadto planuję ułożyć w środku te sztuczne polana i jeszcze taką matę która daje efekt żaru (wszystko by maksymalnie urealnić ten biokominek)
Nie zalezy mi na dogrzewaniu mieszkania tylko na atmosferze
A moze ktoś poleca taki wolnostojący biokominek?

Czy u was biokominek jest czesto używany czy może znudził się szybko?

Jakiego biopaliwa używacie?

Czy biopaliwo niewypalone z pojemnika paruje i wydziela jakichś zapach, czy jest szkodliwe? Może powinno się wypalać je do końca?

Czy ogien jest zadowalajacy czy moze bardziej przypomina taki niebieski płomień gazowy?

I w końcu biopaliwo płynne czy żelowe?

I proszę o odpowiedzi praktyków domowych a nie sprzedawców ze sklepów.
Zapisz
__________________
Faceci są jak miejsca na parkingu: Najlepsi zawsze zajęci, wolni tylko "niepełnosprawni".

UŚMIECH - jeden rozmiar, a pasuje każdemu.
EMNE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 16:33   #43
Maczo2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Witam,chciałam sie zapytać również odnośnie biokominka czy może on być w nocy używany?,wiadomo z domu jak sie wychodzi trzeba wyłączać a właśnie w nocy mnie interesuje ponieważ byłoby jedyne co ogrzewa moje mieszkanie,
Maczo2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 12:26   #44
kamilahanoo
Hanoo biokominki
 
Avatar kamilahanoo
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 28
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Biokominek na ścianie w bloku to dobry pomysł, ponieważ zajmie on mało miejsca. Są modele, które mają 17 cm głębokości więc jest to bardzo mało. Takie kominki można sobie dowolnie zabudować albo po prostu zawiesić. Tak jak napisałaś EMNE polana ceramiczne oraz "mata" czyli fachowo efekt żarzenia.

Biokominki wolnostojące www.hanoo.eu to tez świetny pomyśl, ponieważ można je swobodnie przestawiać. Raz w pokoju dziennym raz w sypialni. Sa modele w stylu klasycznych kominków i tez maja one niewielką głębokość oraz nowoczesne designerskie kominki, które można nawet używać na zewnątrz. Czyli np na balkonie lub tarasie.

Kominek używasz ile chcesz i kiedy chcesz. Częstotliwość zależy tylko od Ciebie. Skoro jak sama piszesz lubisz widok rozpalonego kominka raczej Ci się nie znudzi.

Jeśli będziesz używała dobrego jakościowo płynu grzewczego a nie taniego z marketu otrzymasz zadowalający efekt. Dobre płyny palą się bezwonnie nie wytwarzając żadnego nieprzyjemnego zapachu. Ja ostatnio testowałam ten w salonie nawet nagrywałam filmik ale jeszcze nie wrzuciłam na bloga. Butelka kosztuje ok 13 zł. Na początku każdy płyn będzie palił się na niebiesko ale po kilku minutach zmienia kolor na właściwy czyli pomarańczowy. W biokominkach automatycznych ogień od razu po włączeniu pali się w odpowiedniej barwie.

Paliwo nie paruje pozostawione w palenisku. Jeśli zamkniesz zasuwę odcinasz dopływ powietrza i nic ci się nie ulatnia. Ogólnie producenci zalecają wypalać płyn całkowicie, chociaż my ostatnio zostawiliśmy w palenisku i nic się nie stało. Ważne żeby nie podpalać ciepłego płynu. Jeśli chcesz ponownie rozpalić kominek trzeba odczekać ok 30 min, aby płyn ostygł.

I na koniec. Nie jestem sprzedawca ;-) Piszę blog o biokominkach więc zapraszam do lektury.

Jeśli ktoś chce czegoś konkretnie się dowiedzieć zapraszam do kontaktu

Edytowane przez kamilahanoo
Czas edycji: 2016-12-04 o 17:58 Powód: linki reklamowe
kamilahanoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 17:20   #45
kamilahanoo
Hanoo biokominki
 
Avatar kamilahanoo
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 28
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Cytat:
Napisane przez Maczo2012 Pokaż wiadomość
Witam,chciałam sie zapytać również odnośnie biokominka czy może on być w nocy używany?,wiadomo z domu jak sie wychodzi trzeba wyłączać a właśnie w nocy mnie interesuje ponieważ byłoby jedyne co ogrzewa moje mieszkanie,
Biokominki mają zastosowanie głównie jako element dekoracyjny z funkcją grzewczą. Czyli nie służą do ogrzewania mieszkania a dogrzania. Po rozpaleniu w biokominku praktycznie od razu jest odczuwalna zmiana temperatury jednak nie stosuje się biokominka jako jedynego źródła ogrzewania. Inaczej mówiąc, prawdopodobnie będziesz marzła zimą jeśli tylko biokominkiem chcesz ogrzewać sypialnię
kamilahanoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 09:29   #46
Janina234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 6
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Co prawda post dotyczy wyboru biokominków, natomiast chciałam się dopytać odnośnie wyboru etanolu. Aczkolwiek, szukam paliwa o żółtej barwie, zależy mi aby było bezwonne i posiadał atest pzh . Ktoś, coś może polecić ?
Janina234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 07:58   #47
kamilahanoo
Hanoo biokominki
 
Avatar kamilahanoo
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 28
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Dobry płyn grzewczy podczas palenia nie bedzie wytwarzał nieprzyjemnego zapachu.

Bioetanol sam w sobie jest bezbarwny, najpierw spala sie na niebiesko, natomiast pare minut po rozpaleniu nabiera koloru żóltego. Chyba że posiadasz biokominek automatyczny bo tam plyn grzewczy pali sie od razu w odpowiedniej barwie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-30 o 15:12 Powód: Reklama.
kamilahanoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 20:09   #48
kominkinabiopaliwo_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Posiadamy bardzo szeroki wybór biokominków Polskiego producenta xxx. Spełniają one wszelkie wymogi jakości oraz bezpieczeństwa. Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania tutaj zadawane o biokominkach. Zapraszamy również do naszego sklepu xxx
Pozdrawiamy Serdecznie wszystkich forumowiczów Wizaz.pl

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2017-01-09 o 22:48 Powód: reklama
kominkinabiopaliwo_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 12:40   #49
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Cytat:
Napisane przez niezwykla22 Pokaż wiadomość
Witam
Mieszkamy w bloku więc o tradycyjnym kominku musimy zapomnieć, jedyna alternatywa dla nas do biokominek.
Dlaczego jedyna alternatywa? A słyszałaś o kominkach elektrycznych, idealnie nadają się do mieszkań w bloku, w ogóle nie mają żadnych ograniczeń w lokalizacji (no, może jedynie dostęp do prądu...)

Ja poki co wynajmuję mieszkanie ale za rok planujemy wprowadzić się do własnego i tam na pewno stanie kominek

Mi się podoba coś takiego: http://allegro.pl/kominek-elektryczn...579771847.html ale widziałam też dużo tańsze kominki na allegro, kwestia tego co ci sie podoba i jaki masz budżet.
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-10, 13:10   #50
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Cytat:
Napisane przez MartZZ Pokaż wiadomość
Dlaczego jedyna alternatywa? A słyszałaś o kominkach elektrycznych, idealnie nadają się do mieszkań w bloku, w ogóle nie mają żadnych ograniczeń w lokalizacji (no, może jedynie dostęp do prądu...)

Ja poki co wynajmuję mieszkanie ale za rok planujemy wprowadzić się do własnego i tam na pewno stanie kominek

Mi się podoba coś takiego: http://allegro.pl/kominek-elektryczn...579771847.html ale widziałam też dużo tańsze kominki na allegro, kwestia tego co ci sie podoba i jaki masz budżet.
To watek sprzed 7-lat więc dla mnie sprawa dla mnie już dawno nieaktualna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Z ciekawosci obejrzałam te elektryczne kominki. Zdecydowanie imitacja ognia to nie jest opcja dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 13:29   #51
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Cytat:
Napisane przez niezwykla22 Pokaż wiadomość
To watek sprzed 7-lat więc dla mnie sprawa dla mnie już dawno nieaktualna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Z ciekawosci obejrzałam te elektryczne kominki. Zdecydowanie imitacja ognia to nie jest opcja dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo, nie każdemu musi się podobać jeden lubi kolor czarny, drugi woli biały Ja w mieszkaniu w bloku nie mogę sobie pozwolić na kominek tradycyjny, stad pomysl na elektryczny. I też nie wszystkie imitacje płomienia mi sie podobają, dlatego wstawiłam tutaj ten, który moim zdaniem ma ladny efekt, z dymem/parą wodną.
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 12:31   #52
kryndus
Przyczajenie
 
Avatar kryndus
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Tak wygląda w bloku mieszkalnym mój biokominek rustykalny ze stalowym lustrzanym wkładem. Używałem zawsze biopaliwa Planika i ogień jest pomarańczowy jak w normalnym kominku. Niedługo będę się wyprowadzał na swój dom i tam będzie kominek na drewno a ten biokominek pójdzie chyba na sprzedaż.



Tak wygląda płomień tego biokominka https://www.youtube.com/watch?v=M5IuvVxhAU0
__________________
kmirko@wp.pl
kryndus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 06:02   #53
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Niedawno byłam w kawiarni, gdzie mieli biokominki i olejki eteryczne w nich - efekt był klimatyczny. Od tej pory zaczęłam się zastanawiać nad takim małym biokominkiem i spodobał mi się ten:



Myślicie, że się nada, czy jest jednak za mały, żeby to miało sens? Raczej na nic większego nie mogę sobie pozwolić - metraż mieszkania jest niewielki .
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 13:47   #54
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Cytat:
Napisane przez marysia_co Pokaż wiadomość
Niedawno byłam w kawiarni, gdzie mieli biokominki i olejki eteryczne w nich - efekt był klimatyczny. Od tej pory zaczęłam się zastanawiać nad takim małym biokominkiem i spodobał mi się ten:



Myślicie, że się nada, czy jest jednak za mały, żeby to miało sens? Raczej na nic większego nie mogę sobie pozwolić - metraż mieszkania jest niewielki .
Mnie się coś takiego nie podoba - za duża "abstrakcja", taki "kominek" to już właściwie kominka nie przypomina. Ale są gusta i guściki, ja jestem tradycjonalistką i wolę tradycyjne formy
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 19:54   #55
kominek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Witam, pół roku temu też zapytałem się o kupno biokominka, szukałem odpowiedzi na różnych forach, ale nie znalazłem nic sensownego, potem natknąłem się na jeden sklep, w którym sam go kupiłem, i tam Pan wyjaśnł mi wszystko w przystępnej formie. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze i zakupie biokominka, radzę skontaktować się ze xxx sklepem

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-03-03 o 10:29 Powód: link
kominek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 08:50   #56
Kuchniasklep_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Kupiłem w sieciówce na wyprzedaży i biopaliwo zapachowe, jednak w pokoju dziwny zapach, aż się krecilo w głowie. Lepiej kupowac tradycyjne paliwo
Kuchniasklep_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 07:59   #57
Barbaradecor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Biokominek praktycznie się nie różni od tradycyjnego kominka. Oczywiście mówię o wersji do wbudowania. Od niedawna zajmuję się dekoracją, wystrojem i trochę w tym temacie się orientowałam. Jest to fajne rozwiązanie, można umieścić taki biokominek w każdym pomieszczeniu i poza tym ekonomiczne. Koszt zakupu jest nieduży to samo z utrzymaniem. Do biokominka wystarczy zakupić tylko etanol. U siebie stosuję lux fire więc za 5l płacę około 40 zł, a starcza na długo.
Barbaradecor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 22:22   #58
Czersei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

My od pewnego czasu mamy w domu biokominek. Chcieliśmy, żeby z jednej strony był łatwy w użytkowaniu, ale z drugiej zapewniał tę niepowtarzalną przytulność i ciepło, a przy tym wyglądał nowocześnie. I tak zdecydowaliśmy się w końcu na model xxx, bo spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Czarny kominek, ale udało nam się go tak wkomponować w pomieszczenie, że pasuje stylizacją.

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-08-12 o 14:59 Powód: reklama
Czersei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 12:59   #59
Oliwier1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

Witam, ja osobiście posiadam 5 szt biokominków. 2 wolnostojące kostki małe przenośne, jeden wiszący duży, jeden stojący w kształcie róży z pięcioma palnikami, jedyny taki na rynku ( wygrany na licytacji WOŚP ) i jeden na tarasie duży przenośny. Po przeczytaniu wątku o płomieniu mizernym i bladym oraz o śmierdzącym paliwie powiem tak, owszem jeżeli jest tani produkt a biopaliwo syfiaste i tanie to tak. Pierwszy biokominek mam z castoramy i nie będę się wypowiadał. Ten wygrany na licytacji okazał się zupełnie inny, robiony przez firmę xxx i tak następne trzy tam zakupiliśmy. Tanio biokominka dobrego nie kupisz, tzn kupisz ale będzie lipa. Co do wyglądu płomienia to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę że biokominek musi się chwilę rozgrzać i wtedy ogień wygląda tak jak w kominku tradycyjnym z tym wyjątkiem że nie ma kopciuch i sadzy i nic nie śmierdzi, przecież to jest spirytus a nie nafta. Jeżeli ktoś chce mogę wysłać na priv zdjęcia moich biokominków. Pozdrawiam

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2020-06-18 o 20:17 Powód: reklama
Oliwier1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 13:12   #60
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Biokominek - ma ktoś?

No właśnie obawiałam się smrodu, bo to jednak jest spalanie do końca nie wiadomo jakiej substancji. Też mieszkam w bloku, więc na normalny kominek nie było szans. My kupiliśmy elektryczny z płomieniem 3d
Efekt wizualny jest bardzo przyjemny, ma też funkcję grzania, szczególnie przydatna jesienią i na wiosnę, kiedy nie grzeją. Można go używać bez grzania, wtedy jest tylko efekt wizualny. Moim zdaniem do bloku to chyba bardziej bezpieczna opcja, szczególnie jak nie mamy super wentylacji...
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-15 14:14:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.