leczo - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-24, 10:32   #31
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: leczo

Ilona, lepiej zostan przy tej owsiance
Tak, cebula i papryka, razem czy osobno to nie najlepszy pomysl przy karmieniu piersia.
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 11:42   #32
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: leczo

Cytat:
Napisane przez Klara02 Pokaż wiadomość
Ilona, lepiej zostan przy tej owsiance
Tak, cebula i papryka, razem czy osobno to nie najlepszy pomysl przy karmieniu piersia.
Toteż właśnie tak czynię i degustację leczo odkładam na rok przyszły !
A owsianka mniam
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 14:06   #33
madarynka
Zadomowienie
 
Avatar madarynka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 127
Dot.: leczo

odswiezam watek bo wlasnie zapycham sie leczem
ja robie z takiego przepisu ze papryka, pomidory i cebula sa w proporcjach 1:1:1, do tego kabaczek, z miesa to zawsze wedzone podgardle, bo daje duzo tluszczu no i smak wedzonki i potem dokrajam kielbase i tak sie razem rumieni. A do podduszanej papryki dodaje cala papryczke chili [to wtedy wystarczy tylko dodac soli i juz jest pikantny smak], ktora na koncu gotowania wyciagam i gotowe mniam

aaa i jem z chlebem lub pilawem [ryz podsmazony z przyprawami, a potem gotowany w piekarniku z kostka rosolowa]
__________________
MADarynka
[bez 'n']

madarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 09:07   #34
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: leczo

Uwielbiam leczo Robię je z różnokolorowej papryki, cebuli, pomidorów z dodatkiem podsmażonej kiełbasy i doprawiam papryką w proszku (obowiązkowo). Czasami dodaję młodą cukinię lub bakłażana, ale wtedy to bardziej ratatouille niż węgierskie leczo.
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 13:20   #35
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: leczo

Chciałam odświeżyć wątek bo zamierzam dziś robić.... u a tu wielka niespodzianka LECZO! Wróciłam niedawno z zakupów i będzie pysznościowe leczo na obiado-kolację: mam dużo czerwonej papryki, pomidory, cukinię, cebulę, marchewkę i kurczaka ( myślicie że się nada bo nie mam innego mięska w domu a wolę zrobić z mięsem niż wegetariańskie)
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 05:23   #36
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: leczo

Nie wiem czy to co ja gotuje, mozna nazwac leczo, hm...wyrob leczopodobny
Papryka (roznokolorowa, staram sie unikac zielonej), cukinia, pomidor (1-2 male), duzo cebuli (nie podsmazam), pieczarki w plastry, kielbasa (podsmazona), slodka papryka (przyprawa) sol, swiezo mielony pieprz, pieprz cayenne, koncentrat pomidorowy i jak mam lyzka pikantnego keczupu
Papryka puszcza duzo soku i to leczo wychodzi mi dosc rzadkie, tzn. jest duzo sosu. Mi to troche przeszkadza, ale TZ najpierw wyjada warzywa, a na koniec zostawia sobie sam sosik i macza w nim chleb .

Nastepnym razem dodam troszke boczku
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 11:58   #37
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: leczo

Ja leczo robie tak : kroje : papryke zolta , zielona, czerwona , zeby bylo kolorowo , w PL kielbaske u mnie parowke , pomidory , i na patelnie najpierw kielbaska / parowka potem papryka az zmieknie, pomidory , przyprawy sol, pieprz mozna cos bardziej ostrego , podlewam na tyle woda zeby potem byl i sosik , jak papryka zmieknie dodaje 2-3 jajka i mieszam jak sie zetna - gotowe przepis przejelam od Mamy
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 06:45   #38
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: leczo

[QUOTE=libra.a;584448]Zrobiłam w niedzielę gar leczo. Dziś już się kończy niestety, a z dnia na dzień było lepsze.

Mój przepis:
1 kg czerwonej papryki
1 kg pomidorów
0,5 kg cebuli
2 laski kiełbasy podwalweskiej
kostka rosołowa, przecier pomidorowy

Kiełbasę pokroić w kostkę i podsmażyć. Do tego dodać pokrojoną cebulę i przesmażyć razem. Później przerzucam to do dużego gara i dodaję pokrojone (bez skórki) pomidory i pokrojoną paprykę. Zalewam wszystko szklanką bulionu z kostki i duszę aż pomidory się rozpadną a cebula i papryka zmiękną. Na koniec 3, 4 łyżeczki przecieru pomidorowego i gotowe.

ja zaś mało kiełbasy a więcej mięsa jakiegoś na przykład z obiadu dodaje i czesto ogórka kiszonego dodaje pokrojonego troszkę.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 08:48   #39
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: leczo

Ja leczo robie tak, porcja na 5 litrowy garnek (10 sloikow 1/2 litrowych).
Skladniki:
3 kg pomidorow
1 kg ogorkow lub cukinii
1 kg papryki, najlepiej rozne kolory
1 kg marchwi
1 kg cebuli
1/2 litra przecieru pomidorowego lub 1/2 litra sosu pomidorowego, jak do makaronu, najlepiej z bazylia (gotowego ze sklepu w sloiczkach)
2 listki laurowe
1 szklanka oleju
3/4 szklanki cukru
do przyprawienia sol, pieprz, papryka ostra i papryka slodka

Pomidory sparzyc, obrac ze skorki, pokroic w kawalki i poddusic troche z papryka pokrojona w wieksza kostke. Nastepnie dodac reszte warzyw pokrojonych w duza kostke (marchew najpierw ugotowac tak, zeby nie byla bardzo miekka). Dodac olej, cukier, przyprawy i dusic okolo 30 minut. Na koniec dodac przecier lub sos pomidorowy, sprobowac i jeszcze jak trzeba doprawic do smaku. Gorace leczo wlozyc do 1/2 litrowych sloikow i szczelnie zakrecic. Tak zawekowane leczo mozna przechowywac dlugo. Jesc leczo z makaronem, lub ugotowanymi ziemniakami i z podsmazona kielbasa lub miesem, np. kotletem schabowym, stekiem, kotletem mielonym itp.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-11 o 08:55
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 09:51   #40
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: leczo

Z uwagi na to, ze glownym skladnikiem leczo jest papryka, to gosci ono na naszym stole, gdy pojawia sie na nia sezon (sierpien, wrzesien) i jest zwyczajnie tania no i kiedy mamy jakies resztki To wedlug przepisu mijego faceta: z dwie cebule pokroj, dosc grubo, rozgrzej tluszcz na patelni, podsmaz na nim z trzy przecisniete zabki czosnku, wrzuc cebule, posol i poslodz, od tego zmieknie, nie moze sie spalic. Przeloz ja do garnka, w miedzyczasie pokroj w kostke z cztery - szesc papryk (czerwone, zolte, pomaranczowe, nie polecam zielonej). Skóre od kawalku boczku wrzuc na patelnie i wytop tluszcz, na ktorym przesmaz z 10 minut papryke, jesli bedzie za malo tluszczu, doloz lyzke smalcu, mozesz tez dorzucic pokrojone z polplasterki cukinie. Dorzuc do cebuli. Podlej woda, dorzuc kilka podsmazonych na smalcu duzych pomodorow obranych ze skory, pokrojonych w kostke, lub cala puszke. Dus z kostka rosolowa, po czym wrzuc pokrojony w kostke boczek i przesmazone, pokrojone w plasterki dwie kielbasy i z 20dkg pieczarek pokrojonych w plastry. Zostaw na malutkim ogniu z 30-40 min, papryka musi byc bardzo miekka. Na patelni przesmaz z trzy lyzki koncentratu z lyzka cukru mieszajac jakies 3 min. Dodaj do leczo, dopraw pieprzem, papryka slodka, ew. sola.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 17:39   #41
Surrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 13
Dot.: leczo

Leczo po naszemu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg leczoblog.jpg (79,4 KB, 3 załadowań)
Surrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.