Filtry UV a makijaż - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-17, 17:55   #4681
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Cosmelanem
nie robiłam maski bo wcześniej uzywałam beeee pigmanormu i miałam dość zmasakrowaną buzie po nim
a tak sam cosmelanik2 pomógł i efekty uboczne w postaci wyprasowania zmarszczek, pięknie zamkniętych porów itp itp
Clarins - nawet nie sprawdzałam czy mam mike i talk bo na bank je ma mój ulubiony "sypaniec" zniego ni zrezguję nigdy mozesz sprawdzić wKWC
Magda, a jeśli można spytać jakiego typu miałaś plamy? Ja się też właśnie zastanawiam nad samym cosmelanem 2 bez maski, nie wyobrażam sobie tak długiego czasu łuszczenia, poza tym mam przebarwienia tylko w kilku miejscach więc nie chcę męczyć całej twarzy, mam przebarwienia typowo posłoneczne, kiedyś dużo się opalałam i dodatkowo brałam pigułki anty. Myślisz że jest szansa na to że sam krem pomoże?
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 18:05   #4682
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Magda, a jeśli można spytać jakiego typu miałaś plamy? Ja się też właśnie zastanawiam nad samym cosmelanem 2 bez maski, nie wyobrażam sobie tak długiego czasu łuszczenia, poza tym mam przebarwienia tylko w kilku miejscach więc nie chcę męczyć całej twarzy, mam przebarwienia typowo posłoneczne, kiedyś dużo się opalałam i dodatkowo brałam pigułki anty. Myślisz że jest szansa na to że sam krem pomoże?
no to masz nie posłoneczne tylko hormonalne tak jak ja - tylko mnie evra załatwiła... a cosmelan mi pomógł sam bez maski, próbowałam wszystkich specyfikóww i ipl i krwawą demrmabrazję i pigmanorm neostatę, chyba wszystko co było na przebarwienia.....)
więc zrobilam tak że cosmelanik początkowo z tydzien 3 razy nastepny tydzień 2 razy dziennie potem długo 1 razeraz 1 - 2 azy na tydzień
wiesz idzie to przeżyć a warto dawać na cała buźke bo efekt jest niesamowity - nawet pod oczy i powieki daję.. o oprócz nosa, po miesiącu juz sie tak mocno nie łuszczysz ale ja go stosowac będe na pewno d łużejjjjjjjj cosmelan jest SUPER
przed maska tylko mnie powstrzymał stan skóry po pigmanormie i nie żałuje mam alabastrową buźkę tzn żałuję pigmanormu ale po ptokach

o co do przebarwień ja miałam tylko "wąsa", łezkę w kąciku oka i pod dolna wargą kreskę- tak jak sie przygryza parę piegów nie ma nic

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2009-11-17 o 18:11
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:08   #4683
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Jestem pewna - nie mogę ryzykowac - plam sie pozbyłam - ale używam prewencyjnie teraz cosmelana więc nie mogę ryzykować że znowu mi wyjda
przekopałam wizaż i uzywam tych filterków gdzie są tinosorby tych z parsolem unikam..... ale przypomniała mi sie sunbrela to ją otworzę jak skończę to co aktualnie jest napoczętę
A bardzo fajny tez jest soltan bootsa - na którek tez możemy kolorówke w dowolnej ilości uzywać

i powiem że oprócz krzemionki i pudru ryżowego to nie bawiłam bym sie w mieszanie cynamonu itp..... uwielbiam moje inne puderki np clarins z niego niegdy nie zrezygnuje
a i te podklady co sa niegryzące mnie nie odpowiadaja - to wole szukac właściwych filtrów
a jesli filtr zawiera i tinosorb i parsol? to nie można kłaść na niego całej kolorówki?

czyli tylko jak sam tinosorb to mogę dowolną kolorówkę nakładać?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:22   #4684
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
a jesli filtr zawiera i tinosorb i parsol? to nie można kłaść na niego całej kolorówki?

czyli tylko jak sam tinosorb to mogę dowolną kolorówkę nakładać?
Zobacz w tych linkach co wrzuciłam kompendium filtromaniaczki -bogata wiedza
ale wg mnie jeśli sa tinosorby to one stabilizuja parsol i można maziać czym się chce
ja tak mam z anessą shiseido tam to i to nic się nie dzieje wg mnie plama nie ciemnieje
Jak same tinosorby to mozna wszystko np Avene, klorane czy Roc, Iwostin..... sunbrela Dermedicu.............
parsol+tinosorby tez się maziaj i pudruj....
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 20:41   #4685
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
no to masz nie posłoneczne tylko hormonalne tak jak ja - tylko mnie evra załatwiła... a cosmelan mi pomógł sam bez maski, próbowałam wszystkich specyfikóww i ipl i krwawą demrmabrazję i pigmanorm neostatę, chyba wszystko co było na przebarwienia.....)
więc zrobilam tak że cosmelanik początkowo z tydzien 3 razy nastepny tydzień 2 razy dziennie potem długo 1 razeraz 1 - 2 azy na tydzień
wiesz idzie to przeżyć a warto dawać na cała buźke bo efekt jest niesamowity - nawet pod oczy i powieki daję.. o oprócz nosa, po miesiącu juz sie tak mocno nie łuszczysz ale ja go stosowac będe na pewno d łużejjjjjjjj cosmelan jest SUPER
przed maska tylko mnie powstrzymał stan skóry po pigmanormie i nie żałuje mam alabastrową buźkę tzn żałuję pigmanormu ale po ptokach

o co do przebarwień ja miałam tylko "wąsa", łezkę w kąciku oka i pod dolna wargą kreskę- tak jak sie przygryza parę piegów nie ma nic
Być może i hormonalne, wiem że są od opalania dlatego je tak nazywam Też próbowałam już chyba wszystkiego, microdermabrazja, Neostrata, nie wspominając o 'zwykłych' specyfikach niby rozjaśniających. Chyba przestanę tracić pieniądze na rzeczy które nie działają i skuszę się na cosmelan, zastanawiam się czy nie kupić dermamelanu, ponoć silniej działa, ale mało jest opinii o nim.
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 21:10   #4686
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Zobacz w tych linkach co wrzuciłam kompendium filtromaniaczki -bogata wiedza
ale wg mnie jeśli sa tinosorby to one stabilizuja parsol i można maziać czym się chce
ja tak mam z anessą shiseido tam to i to nic się nie dzieje wg mnie plama nie ciemnieje
Jak same tinosorby to mozna wszystko np Avene, klorane czy Roc, Iwostin..... sunbrela Dermedicu.............
parsol+tinosorby tez się maziaj i pudruj....
ooo spoko ;]]]]]]]]
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 00:15   #4687
Niniczka
Raczkowanie
 
Avatar Niniczka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 411
Wyślij wiadomość przez ICQ do Niniczka GG do Niniczka Send a message via Skype™ to Niniczka
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam dziewczyny!
Piszę pierwszy raz chociaż czytam i chłonę wszystko co piszecie od dawna , to jest mój kompendium wiedzy. No i właśnie zwracam się do Was z moim problemem z nałożeniem filtru. Od miesiąca stosuję kurację atredermem no i wiadomo się łuszcze z czego jestem bardzo zadowolona ale jak tu wyjść do ludzi?! Po nałożeniu filtra widać każdą skóreczkę a jak na filtr daje jeszcze podkład to już w ogóle twarz wygląda jak popękana i wysuszona pustynia, jak bym miała liszaj. Dramat! Próbowałam się maziać przed filtrem zwykłym kremem nawilżającym ale filtr wtedy się nie trzyma i spływa.
Dodam że używam kremu z filtrem Aven SPF 50 i podkładu też Aven.
Może która z was też miała taki sam problem i sobie jakkoś poradziła? Bo nie znałazłam odpowiedzi na forum
Niniczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 09:27   #4688
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Niniczka Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny!
Piszę pierwszy raz chociaż czytam i chłonę wszystko co piszecie od dawna , to jest mój kompendium wiedzy. No i właśnie zwracam się do Was z moim problemem z nałożeniem filtru. Od miesiąca stosuję kurację atredermem no i wiadomo się łuszcze z czego jestem bardzo zadowolona ale jak tu wyjść do ludzi?! Po nałożeniu filtra widać każdą skóreczkę a jak na filtr daje jeszcze podkład to już w ogóle twarz wygląda jak popękana i wysuszona pustynia, jak bym miała liszaj. Dramat! Próbowałam się maziać przed filtrem zwykłym kremem nawilżającym ale filtr wtedy się nie trzyma i spływa.
Dodam że używam kremu z filtrem Aven SPF 50 i podkładu też Aven.
Może która z was też miała taki sam problem i sobie jakkoś poradziła? Bo nie znałazłam odpowiedzi na forum
Ja się kwaszę i używam Effaclar Duo, K. Nawilżam twarz kremem nawilżającym, daję mu ok 15 minut na dobre wchłonięcie i nakładam filtr Avene 50+ ale emulsję i po kolejnych ok 10 minutach nakładam podkład. TEN filtr u mnie wchłania się do matu i mogę go alożyć nawet w bardzo dużej ilości . Miałam Avene krem 50+ i było u mnie tak jak piszesz - spływające ciasto Może spróbuj z innym filtrem, bo krem jest bardzo ciężki
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 11:46   #4689
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Brrr ciarki mnie przeszły po plecach czytając Twój wpis, już sobie wyobrażam tą paciaję na twarzy... Oczywiscie że zmywać, dokładnie czyścić i na nowo wklepywać. Kto ma czas? Nieliczni, bardzo nieliczni. Ja się w to bawiłam zaledwie przez tydzień, spędzałam całą długa oprzerwę w kiblu
Nie wiem czy wiesz, ale pisano o Tobie w przedostatnim Twoim Stylu

A-ha i jeszcze o kajol
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-11-23 o 12:14
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 12:31   #4690
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
no to masz nie posłoneczne tylko hormonalne tak jak ja - tylko mnie evra załatwiła... a cosmelan mi pomógł sam bez maski, próbowałam wszystkich specyfikóww i ipl i krwawą demrmabrazję i pigmanorm neostatę, chyba wszystko co było na przebarwienia.....)
więc zrobilam tak że cosmelanik początkowo z tydzien 3 razy nastepny tydzień 2 razy dziennie potem długo 1 razeraz 1 - 2 azy na tydzień
wiesz idzie to przeżyć a warto dawać na cała buźke bo efekt jest niesamowity - nawet pod oczy i powieki daję.. o oprócz nosa, po miesiącu juz sie tak mocno nie łuszczysz ale ja go stosowac będe na pewno d łużejjjjjjjj cosmelan jest SUPER
przed maska tylko mnie powstrzymał stan skóry po pigmanormie i nie żałuje mam alabastrową buźkę tzn żałuję pigmanormu ale po ptokach

o co do przebarwień ja miałam tylko "wąsa", łezkę w kąciku oka i pod dolna wargą kreskę- tak jak sie przygryza parę piegów nie ma nic
A możesz mi powiedzieć gdzie mozna ten Cosmelan dostać? Bo wyczytałam w internecie ze zabieg + kuracja do domu to koszt ok. 1600 zł, faktycznie tak drogo?

Napiszcie prosze coś więcej bo mnie też przebarwienia trądzikowe dobijają


I jeszcze jedno pytanko: czy na teraz wystarczy mi filtr 25 spf? Bo zamowilam sobie na dzien krem z AVON'u Anew Rejuvenate z SPF 25, ma dobre opinie na KWC (inaczej na Avon bym sie nie skusila ) i dziewczyny pisaly ze po tym kremie w sloneczny dzien nie opalily sie Dotychczas używałam (choć zupelnie bez przyjemnosci) Avene emulsja spf 50+ ale przy mojej tłustej cerze jest zdecydowanie za tlusta ;(
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 14:38   #4691
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Wink Dot.: Filtry UV a makijaż

nie robiłam maski sam cosmelan2 mi wystarczył
A poczytaj wątek pamiętnik-cosmelan tam większośc dziewyn robiła pełny zabieg sama. Po co u lekarza w sumie jak to tylko nałożenie maski nic wiecej.....
wstawiałam tu ostatnio linki gdzie kupuje cosmelan na allegro

a jesli chodzi p filtr 25 to moim zdanien nie wystarczy - tylko trzeba 50+ najlepiej z tinosorami bo wtedy możemy sie dowolną koorówką maziac i mamy pewnośc co do ochrony, a jak mam nkładć 25 w przepisowej ilości to chyba bym wolała troszkę mniej 50+.....

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2009-11-23 o 14:40
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 15:01   #4692
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
nie robiłam maski sam cosmelan2 mi wystarczył
A poczytaj wątek pamiętnik-cosmelan tam większośc dziewyn robiła pełny zabieg sama. Po co u lekarza w sumie jak to tylko nałożenie maski nic wiecej.....
wstawiałam tu ostatnio linki gdzie kupuje cosmelan na allegro

a jesli chodzi p filtr 25 to moim zdanien nie wystarczy - tylko trzeba 50+ najlepiej z tinosorami bo wtedy możemy sie dowolną koorówką maziac i mamy pewnośc co do ochrony, a jak mam nkładć 25 w przepisowej ilości to chyba bym wolała troszkę mniej 50+.....
Dzieki

Kurcze to ja już nie wiem, dziś dermatolog mi powiedziała, że 25 na teraz wystarczy w zyupełności, a wie, że stosuję np. kremy z kwasami.
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 15:50   #4693
Niniczka
Raczkowanie
 
Avatar Niniczka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 411
Wyślij wiadomość przez ICQ do Niniczka GG do Niniczka Send a message via Skype™ to Niniczka
Dot.: Filtry UV a makijaż

[QUOTE=Mariola13;15448235]Ja się kwaszę i używam Effaclar Duo, K. Nawilżam twarz kremem nawilżającym, daję mu ok 15 minut na dobre wchłonięcie i nakładam filtr Avene 50+ ale emulsję i po kolejnych ok 10 minutach nakładam podkład. TEN filtr u mnie wchłania się do matu i mogę go alożyć nawet w bardzo dużej ilości . Miałam Avene krem 50+ i było u mnie tak jak piszesz - spływające ciasto Może spróbuj z innym filtrem, bo krem jest bardzo ciężki [/QUOTE
Dzięki
...mam kilka próbek emulcji Aven 50+ zobacze jak bedzie po tym wyglądać moja twarz . Latem używałam mleczka Aven i było calkiem dobrze, bo nie potrzebowałam podkładów, ciało i twarz miałam lekko opaloną i te moje nieszczęsne blizny (dziurki) nie bylo tak widać, a w tej chwili to bez podkładu nie wyjde z domu, sam puder nie wystarczy bo bardziej uwidacznia wyżej wymienione dziurki .
W sumie ten filter w kremie nie jest taki zły, fajnie przykrywa wszystkie niedoskonałości skórne na mojej twarzy, tylko właśnie nie w te dni kiedy linieje niestety :-(
Niniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 18:18   #4694
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Filtry UV a makijaż

jestem totalnie nowa w filtrach. chciałabym wiedzieć, czy filtr babydream 50 nadaje się pod makijaż (podkład edm)? czy używanie go ma jakikolwiek (nawet minimalny) sens?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 19:04   #4695
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wiesz, ale pisano o Tobie w przedostatnim Twoim Stylu

A-ha i jeszcze o kajol
tak, tak nawet chwaliłam się siostrze, że znam z Wizażu taką sławną osobę ale ten artykuł wg mnie miał niezbyt pozytywny wydźwięk - ot takie dziwne zjawisko, że ktoś bez naukowego kosmetycznego zaplecza (większość wizażanek w tym ja) wypowiada się nt. chemii kosmetycznej tonem profesjonalistki (jak tak można?!). no i że skrobią można się pudrować?! ale to chyba powszechna postawa wśród tych 'urodowych' pseudospecjalistek z kobiecych pism: propagujemy ekskluzywne koncerny, ale krzywo patrzymy na taki dziwny trend jak np umiejętność czytania składów czy chęć poznania podstawowych inf. z zakresu chemii kosmetycznej. już sobie wyobrażam, co by napisano o robieniu mazideł itp...(może porównano nas by do czarownic?)
aha - no i Wizaż zaczął się reklamować w gazetach
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2009-11-23 o 19:07
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:30   #4696
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Filtry UV a makijaż

Zaczęłam się filtrować i już na starcie mam dość Używam emulsji 50+ Lirene. Wchłania się dość szybko, daje się pięknie zmatowić skrobią - cały dzień w szkole przeżyłam bez błyszczenia. Ale ten filtr okropnie bieli, wszyscy pytali mnie, co mam na twarzy i czy może źle się czuję. Nie używam podkładu. Planuję kupić MF Cream Puff, bo podobno trochę kryje. Jak myślicie, dałby radę wyrównać tę biel? Składowo chyba się wszystko zgadza, bo Lirenka nie ma Parsolu. Mam jeszcze w zapasie filtr Babydream, również bez Parsolu, i Iwostin - z Parsolem, ale ustabilizowanym.

Oj, jednak mają Parsol
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia

Edytowane przez dotka95
Czas edycji: 2009-12-03 o 20:59
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:52   #4697
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Zaczęłam się filtrować i już na starcie mam dość Używam emulsji 50+ Lirene. Wchłania się dość szybko, daje się pięknie zmatowić skrobią - cały dzień w szkole przeżyłam bez błyszczenia. Ale ten filtr okropnie bieli, wszyscy pytali mnie, co mam na twarzy i czy może źle się czuję. Nie używam podkładu. Planuję kupić MF Cream Puff, bo podobno trochę kryje. Jak myślicie, dałby radę wyrównać tę biel? Składowo chyba się wszystko zgadza, bo Lirenka nie ma Parsolu. Mam jeszcze w zapasie filtr Babydream, również bez Parsolu, i Iwostin - z Parsolem, ale ustabilizowanym.
Skoro nie używasz podkładu to zmieszaj sobie skrobię z cynamonem [ten z firmy Kamis nie ma czarnych 'kropeczek' - niektórym one przeszkadzają na buzi m.in. mi]. Wtedy unikniesz trupiaszczej bieli po filtrze.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:54   #4698
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Filtry UV a makijaż

Słyszałam, że cynamon może podrażniać. Ale awaryjnie jutro tak zrobię
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:57   #4699
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że cynamon może podrażniać. Ale awaryjnie jutro tak zrobię
owszem, cynamon może podrażnić i rozjuszyć naczynka
jeśli masz cerę naczynkową to radziłabym w ogóle zaniechać eksperymentu
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 21:01   #4700
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Filtry UV a makijaż

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1565461 5]owszem, cynamon może podrażnić i rozjuszyć naczynka
jeśli masz cerę naczynkową to radziłabym w ogóle zaniechać eksperymentu[/QUOTE]

Cery naczynkowej nie mam, ale jest dość wrażliwa. No i używam Brevoxylu, co dodatkowo może wpływać na jej wrażliwość.

No to Creme Puff odpada przy Lirence
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 10:10   #4701
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Filtry UV a makijaż

czesc dziewczyny mam do was pytanie bo juz nie wiem co robic . Kupilam nowy fluid loeal Solar 50+ (niby jest to kem barwiony), niestety kolor tak ciemny ,ze po nalozeniu wygladam jak murzynka ... do tej pory nakladalam filtr Roc minesol 50+ niestety mialam na na buzi okropna biala maske , i ten blask skrobia przestala pomagac .Po tym lorealu mam sliczna matowa buzie ,zero blyszczenia no ale niestety ten kolor jest za ciemny i teraz mam pytanie czy moge zmieszac ten barwiony filtr na rece z wersja (tej samej fimy) ale nie barwiona i taka mieszanke nalozyc na buzie ???czy nic sie nie stanie z filtem ??


to jest sklad tego loreal barwionego :


L'Oreal Solar Expertise Active Anti Wrinkle Tinted Matte Fluid SPF 50+


Laboratoria L'Oreal stworzyły Aktywny fluid do opalania przeciw zmarszczkom i przebarwieniom słonecznym Solar Expertise, swój pierwszy ultralekki fluid przeciwsłoneczny, który:
Chroni Twoją skórę przed poparzeniami słonecznymi
Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i nasilaniu się przebarwień spowodowanych przez słońce
Dzięki innowacyjnej ultralekkiej konsystencji łączy właściwości ochronne kremu z lekką konsystencją fluidu.

ZAAWANSOWANA OCHRONA

Solar Expertise zapewnia zaawansowaną ochronę przed promieniami UVA/UVB dzięki opatentowanemu systemowi filtrów z Mexoryl SX+XL.
Przeciwko UVA - Zaawansowana ochrona w celu zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry spowodowanemu przez słońce (zmarszczki i plamy)

Przeciwko UVB - wysoka ochrona przed poparzeniami słonecznymi.

Formuła wzbogacona w:
Activa-Cell - stymuluje naturalną ochronę skóry, chroni komórki przed wolnymi rodnikami oraz osłania włókna elastyny i kolagenu, aby skutecznie przeciwdziałać fotostarzeniu
Kompleks Melanin-Control - redukuje ilość wytworzonego pigmentu, aby przeciwdziałać nasilaniu się przebarwień.

Innowacyjna ultralekka konsystencja
ultradelikatna niesamowicie lekka konsystencja
wzbogacona w aktywny składnik matujacy, aby przeciwdziałać błyszczeniu sie skóry.


skład : Aqua Water ) ,Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Alcohol Denat, Dicaprylyl Carbonate , Isononyl Isononanoate, Cyclopentasiloxane , Titanium Dioxide, Glycerin, Nylon - 12, Butyl Methoxydimenzoymetane, Dimethicone, Propylene Glycol, PEG - 30 Dipholyhydroxysterate, Silica, Drometrizole Trisiloxane, Ethylenyl Triazone, , CI 77492, CI 77491 / Iron Oxides, CI 77891 /Titanium Dioxide, Disteardimonium Hectorite, Phenxyethanol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (TINOSORB) , Terephtalydene Dicamphor Sulfonic Acid, Lauryl Peg / PPG-18/18 Methicone, Triethanolamine, Methylbaraben, Dipenyl Dimethicone, Glycine Soja /Soybean Oil, Tocopherol, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Vitreoscilla Ferment, Poloxamer 407, Ethylparaben , Dodecene, , Propylpraben, ,Limonene, Isobutylparaben, Butylparaben , Calcium Pantheine Sulfonate, Linalool, Parfum (Fragance)
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI




Edytowane przez Aaliyah1981
Czas edycji: 2009-12-04 o 11:43
Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 10:18   #4702
marznia
Raczkowanie
 
Avatar marznia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam pytanie czy na filtr z Parsolem zmatowiony skrobią z cynamonem można już kłaść róż z miką lub/i talkiem w składzie? Nie zdestabilizuje mi go?
__________________
- Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna. -

marznia prosi o głosy na jej recenzje Garniera
marznia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 17:23   #4703
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1565461 5]owszem, cynamon może podrażnić i rozjuszyć naczynka
jeśli masz cerę naczynkową to radziłabym w ogóle zaniechać eksperymentu[/QUOTE]
Poważnie? Oja.... to cynamon won! ;p
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 17:24   #4704
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Aaliyah1981 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny mam do was pytanie bo juz nie wiem co robic . Kupilam nowy fluid loeal Solar 50+ (niby jest to kem barwiony), niestety kolor tak ciemny ,ze po nalozeniu wygladam jak murzynka ... do tej pory nakladalam filtr Roc minesol 50+ niestety mialam na na buzi okropna biala maske , i ten blask skrobia przestala pomagac .Po tym lorealu mam sliczna matowa buzie ,zero blyszczenia no ale niestety ten kolor jest za ciemny i teraz mam pytanie czy moge zmieszac ten barwiony filtr na rece z wersja (tej samej fimy) ale nie barwiona i taka mieszanke nalozyc na buzie ???czy nic sie nie stanie z filtem ??


to jest sklad tego loreal barwionego :


L'Oreal Solar Expertise Active Anti Wrinkle Tinted Matte Fluid SPF 50+


Laboratoria L'Oreal stworzyły Aktywny fluid do opalania przeciw zmarszczkom i przebarwieniom słonecznym Solar Expertise, swój pierwszy ultralekki fluid przeciwsłoneczny, który:
Chroni Twoją skórę przed poparzeniami słonecznymi
Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i nasilaniu się przebarwień spowodowanych przez słońce
Dzięki innowacyjnej ultralekkiej konsystencji łączy właściwości ochronne kremu z lekką konsystencją fluidu.

ZAAWANSOWANA OCHRONA

Solar Expertise zapewnia zaawansowaną ochronę przed promieniami UVA/UVB dzięki opatentowanemu systemowi filtrów z Mexoryl SX+XL.
Przeciwko UVA - Zaawansowana ochrona w celu zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry spowodowanemu przez słońce (zmarszczki i plamy)

Przeciwko UVB - wysoka ochrona przed poparzeniami słonecznymi.

Formuła wzbogacona w:
Activa-Cell - stymuluje naturalną ochronę skóry, chroni komórki przed wolnymi rodnikami oraz osłania włókna elastyny i kolagenu, aby skutecznie przeciwdziałać fotostarzeniu
Kompleks Melanin-Control - redukuje ilość wytworzonego pigmentu, aby przeciwdziałać nasilaniu się przebarwień.

Innowacyjna ultralekka konsystencja
ultradelikatna niesamowicie lekka konsystencja
wzbogacona w aktywny składnik matujacy, aby przeciwdziałać błyszczeniu sie skóry.


skład : Aqua Water ) ,Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Alcohol Denat, Dicaprylyl Carbonate , Isononyl Isononanoate, Cyclopentasiloxane , Titanium Dioxide, Glycerin, Nylon - 12, Butyl Methoxydimenzoymetane, Dimethicone, Propylene Glycol, PEG - 30 Dipholyhydroxysterate, Silica, Drometrizole Trisiloxane, Ethylenyl Triazone, , CI 77492, CI 77491 / Iron Oxides, CI 77891 /Titanium Dioxide, Disteardimonium Hectorite, Phenxyethanol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (TINOSORB) , Terephtalydene Dicamphor Sulfonic Acid, Lauryl Peg / PPG-18/18 Methicone, Triethanolamine, Methylbaraben, Dipenyl Dimethicone, Glycine Soja /Soybean Oil, Tocopherol, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Vitreoscilla Ferment, Poloxamer 407, Ethylparaben , Dodecene, , Propylpraben, ,Limonene, Isobutylparaben, Butylparaben , Calcium Pantheine Sulfonate, Linalool, Parfum (Fragance)
z tego co wie to można lączyć z tej samej firmy filtry
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 18:29   #4705
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Filtry UV a makijaż

Do skrobii można dodać mąkę karobową, to wiem, a beta glukan drożdżowy? Na forum Laboratorium Urody pisamo o owsianym, ale może i ten da radę? http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

A może to to samo?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia

Edytowane przez dotka95
Czas edycji: 2009-12-04 o 18:35
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 19:36   #4706
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
z tego co wie to można lączyć z tej samej firmy filtry
dziekuje za odpowiedz ten filtro-fluid jest naprawde super po godzinach strasznego wysilku mialam sliczna matowa buzie (balam sie ze beda zacieki ale nic sie nie stalo -jedyny minus brudzi troszke ubrania ), czyli postaram sie ten fluid zmieszac ze zwyklym niebarwionym kremem UV tej samej firmy moze kolor troszke sie rozjasni
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI



Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 20:17   #4707
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Aaliyah1981 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz ten filtro-fluid jest naprawde super po godzinach strasznego wysilku mialam sliczna matowa buzie (balam sie ze beda zacieki ale nic sie nie stalo -jedyny minus brudzi troszke ubrania ), czyli postaram sie ten fluid zmieszac ze zwyklym niebarwionym kremem UV tej samej firmy moze kolor troszke sie rozjasni
ja mieszałam sobie tak Antheliosa z LRP barwionego bo był ciemny ze zwykłym i było ok
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 20:28   #4708
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
ja mieszałam sobie tak Antheliosa z LRP barwionego bo był ciemny ze zwykłym i było ok
dziekuje musze pokabinowac teraz fakt ten loreal ma sliczny kolorek kazdy mi prawil dzis komplementy (wogole buxia taka gladka a nie jak zawsze mialam biala maske na buzi , i to swiecenie okropne) ale wydaje mi sie ,ze jak na te pore roku lepiej jak go rozjasnie .Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI



Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 20:47   #4709
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny które się na tym znają,pisały "zakładamy,że można łączyć filtry w obrębie tej samej firmy co nie musi byc prawdą" .Myśle,że nikt wiecej już nie wie na ten temat
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 09:24   #4710
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny które się na tym znają,pisały "zakładamy,że można łączyć filtry w obrębie tej samej firmy co nie musi byc prawdą" .Myśle,że nikt wiecej już nie wie na ten temat
Rozumiem Aniu kurcze nie wiem gdzie ozna ie jeszcze podpytac ale sadze ,ze kazdy bedzie miec inna odpowiedz...chyba tak bardzo bym sie tym nie przejmowala tylko ,ze smaruje sie Retin A i boje sie ,ze moge zdestabilizowac filtr lub olabic jego dzialanie mieszajac tak te filtry ze soba


Ania ty je mieszlalas na reku ze soba??? czy nakladalas jeden na 2-gi??
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI




Edytowane przez Aaliyah1981
Czas edycji: 2009-12-05 o 09:26
Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.