Makijaż dla krótkowidza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-27, 08:30   #1
Natasza1200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2

Makijaż dla krótkowidza


Witam,
Mam dużą wade wzroku -8.5, mam problem z podkreśleniem oczu, ponieważ szkła bardzo pomniejszają mi oczy. Cienie, kreska są prawie niewidoczne, a rzęsy wyglądają tak jakbym ich w ogóle nie malowała. Jak powinnam malować oczy?
Natasza1200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 17:41   #2
jassjass
Raczkowanie
 
Avatar jassjass
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 199
Dot.: Makijaż dla krótkowidza

Oh, mój mąż zmaga się z podobną, więc wiem o czym mówisz Od lat co prawda nosi pocieniane szkła - rewelacja, bardzo niewiele różnią się od moich (a noszę "zaledwie" -2) a do tego można do nich dobrać "otwarte" oprawki. Niestety są okrutnie drogie, chociaż niekiedy podczas promocji, można znaleźć w cenie do przełknięcia.
Wracając jednak do tematu, wydaje mi się, że możesz malować się mocniej, wyraziściej i nie podkreślać za bardzo ust, żeby nie odwracały uwagi od oczu. Sama u siebie zauważyłam, że chociaż same szkła nie zmniejszają mi oczu, to oprawki skutecznie łagodzą mój makijaż więc mogę pozwolić sobie na więcej
Polecam youtube - większośc to co prawda dziewczyny z maływmi wadami, ale myślę, że spokojnie możesz podpatrzeć coś dla siebie:
http://www.youtube.com/watch?v=8KhhWKW3bgo
http://www.youtube.com/watch?v=D-zuO2v5VFA
całą resztę znajdziesz w propozycjach podobnych filmików
__________________
Ooh, look at the little-dittle-wittle kitty-poo!
jassjass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 20:23   #3
nefretete88
Raczkowanie
 
Avatar nefretete88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 105
Dot.: Makijaż dla krótkowidza

Szkła cieniowane niestety też pomniejszają oczy.Co do make up proponuje:
-cieniowanie przy wewnetrznych kacikach oczu jasny-biały, beż cień, nawet jakiś z lekkim brokatem (przy okularach nie badzie widać go, a ładnie rozświetli oczy), na środek powieki jakiś ciemniejszy cień, np. lekki fiole, a przy końcu najciemniejszy kolor-ale co ważne już za powieką ruchomą, możesz nawet przedłużyć ten makijaż, przedobrzyć nawet na dzień
- nie bój się kontrastowych kolorów, kolorów mocnych, przy szkłąch one się tonują,
- od 3/4 oka zrób cienką kreske wychodzac poza obrys oka,
- biała kreska na lini wodnej,
-zalotka i mocne tuszowanie rzes,
- na wielke wyjscia- nie obawiaj sie sztucznych rzes, otwieraja oko, poprostu oko bedzie bardziej widoczne.
-jasny beowy cien pod luki brwiowe,
-brwi podkresl ladnie


Ja jeszcze dodałabym, że usta w takim wypadku-jesli masz duze, to najbardziej, nie nude czy błyszczyk a kolorowa pomadka, odwórcą uwage od oczków- które nawet przy mocnym make upie nie bedą wcale wygladały na przesadzone.

aha i jak najbardziej cienie perły dla Ciebie, odbijaja one światło zatem oczy jasniejsze, a tym samym wieksze.
I głowa do góry testuj i czekamy na efekty
nefretete88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.