Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-15, 20:25   #4231
miracle2808
Raczkowanie
 
Avatar miracle2808
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 77
GG do miracle2808 Send a message via Skype™ to miracle2808
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny ... pominęłam jedną tabletkę w ostatni piątek, albo sobotę zupełnie nie wiem jak to się mogło stać, byłam na wyjeździe, w towarzystwie, zostawiłam torebkę w samochodzie ... no i zapomniałam w każdym bądź razie piątek byłby ósmym dniem przyjmowania tabletek, a sobota byłaby dziewiątym... tak więc to był generalnie drugi tydzień. Czytałam ulotkę, zabrałam dwie tabletki w jednym dniu ... teoretyczni jeśli przez 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki brałam je regularnie, nic nie powinno mi grozić... sama nie wiem co teraz myśleć ... co o tym myślicie?
__________________
bo czasem mam taką chwilę,
że chciałabym dostać szczęście za darmo

miracle2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 23:39   #4232
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez miracle2808 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ... pominęłam jedną tabletkę w ostatni piątek, albo sobotę zupełnie nie wiem jak to się mogło stać, byłam na wyjeździe, w towarzystwie, zostawiłam torebkę w samochodzie ... no i zapomniałam w każdym bądź razie piątek byłby ósmym dniem przyjmowania tabletek, a sobota byłaby dziewiątym... tak więc to był generalnie drugi tydzień. Czytałam ulotkę, zabrałam dwie tabletki w jednym dniu ... teoretyczni jeśli przez 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki brałam je regularnie, nic nie powinno mi grozić... sama nie wiem co teraz myśleć ... co o tym myślicie?

w ulotce nie mogą kłamać, więc nie martwiłabym się na Twoim miejscu
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 11:05   #4233
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
gdzie we WROCŁAWIU można je tanio kupić?

Z tego co widzę kosztują około 21zl?
W aptece przy placu św. Macieja są dość tanie, chociaż wczoraj kupowałam i po tej zmianie opakowania zdrożały o trzy złote. Z reguły zamawiam sobie w aptece internetowej i odbieram na Oławskiej, tak chyba wychodzi najtaniej

Co do nowego opakowania, to moja pani farmaceutka powiedziała, ze to jest nowe opakowanie, więc chyba już tak zostanie . Dni tygodnia są po węgiersku Fakt faktem, też mi się mniej podoba i chyba też zostawię sobie opakowanie z kolibrem, bo takie jakieś bardziej kobiece było
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2011-02-17 o 11:13
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 15:52   #4234
mrou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witam. Od siedmiu miesiecy biore novynette i ostatnio przez pewne zdarzenie musialam wziac jedna tabletke wiecej dlatego pani ginekolog polecila mi skrocic cykl i przyjac tylko 20 tabletek zeby nie brac jednej z nowego opakowania. Zapomnialam jej jednak zapytac czy jesli po siedmiu dniach w ktorych wystepuje okres zaczne brac kolejne opakowanie to ochrona jest zachowana czy musze sie jakos dodatkowo zabezpieczać. Stad moje pytanie, czy jezeli wspolzylam dzisiaj (czyli po piatej tebletce nowego opakowania) to bylam w pelni zabezpieczona? I czy mozliwe jest plamienie gdy zmieniam cykl? Poniewaz dzisiaj po wspolzyciu moj partner byl we krwi i nie wiem jaki byl tego powod.

Edytowane przez mrou
Czas edycji: 2011-02-20 o 23:05
mrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 18:25   #4235
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

tez kupilam te tabletki w czarnym opakowaniu, a to z tego wzgledu,ze byly tansze o 5zl na paczce
one sa przepakowywane w Polsce wiec dlatego tansze - tak mi powiedziala farmaceutka.
nie rozumiem jakie znaczenie ma to przepakowanie, ale 5 zl na kazdym opakowaniu daje mi 30zl.
ktos mowil o dacie waznosci. moje wszystkie maja do 07.2016
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 14:03   #4236
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
tez kupilam te tabletki w czarnym opakowaniu, a to z tego wzgledu,ze byly tansze o 5zl na paczce
one sa przepakowywane w Polsce wiec dlatego tansze - tak mi powiedziala farmaceutka.
nie rozumiem jakie znaczenie ma to przepakowanie, ale 5 zl na kazdym opakowaniu daje mi 30zl.
ktos mowil o dacie waznosci. moje wszystkie maja do 07.2016
z tak długą datą ważności nigdy się nie spotkałam nawet gdy kupowałam świeżo po zmianie opakowania zawsze były to maks 2 lata, ale 5?
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 14:13   #4237
beautifulnightmare2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
;)

Witam chciałam zsięgnąc porady. Zażywm tabletki novynette, zwykle biore tabletki 23-24 lecz okolo 1 w nocy zaczelam wymiotowac... Byla to 18-19 tabletka. Nstepna wzielam kolejnego dnia o 23 gdyz wymiotowalam caly czas i nie oplacacalo sie brac dodatkowej. Zrobilam normalna przerwe 7 dniowa, okres był wszytko pieknie. teraz jestem po 4 tabletce z nowego opakowania i chcialbym sie dowiedziec czy nadal musze sie dodatkowo zabezpieczac poniewaz dzisija po raz pierwszy od tych 2 tyg chcialam wspolzyc. pozdrawiam
beautifulnightmare2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 14:21   #4238
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
tez kupilam te tabletki w czarnym opakowaniu, a to z tego wzgledu,ze byly tansze o 5zl na paczce
one sa przepakowywane w Polsce wiec dlatego tansze - tak mi powiedziala farmaceutka.
nie rozumiem jakie znaczenie ma to przepakowanie, ale 5 zl na kazdym opakowaniu daje mi 30zl.
ktos mowil o dacie waznosci. moje wszystkie maja do 07.2016
U mnie te w nowych opakowaniach są droższe Data faktycznie jakaś zastanawiająco długa, ja mam standardowo , do 2013.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:32   #4239
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
W aptece przy placu św. Macieja są dość tanie, chociaż wczoraj kupowałam i po tej zmianie opakowania zdrożały o trzy złote. Z reguły zamawiam sobie w aptece internetowej i odbieram na Oławskiej, tak chyba wychodzi najtaniej

Co do nowego opakowania, to moja pani farmaceutka powiedziała, ze to jest nowe opakowanie, więc chyba już tak zostanie . Dni tygodnia są po węgiersku Fakt faktem, też mi się mniej podoba i chyba też zostawię sobie opakowanie z kolibrem, bo takie jakieś bardziej kobiece było

a w jakiej aptece internetowej zamawiasz?

ja wlasnie ostatnio kupowalam na oławskiej w jakiejs aptece i zaplacilam 25.53, tam gdzie Ty kupujesz ile placisz?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 19:01   #4240
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
U mnie te w nowych opakowaniach są droższe Data faktycznie jakaś zastanawiająco długa, ja mam standardowo , do 2013.
przepraszam dziewczyny literówka...
oczywiscie mial byc 2013 07.2013
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 21:35   #4241
piwonia91
Raczkowanie
 
Avatar piwonia91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 426
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Przepraszam, jeżeli takie pytanie już było, ale zauważyłyście, że jedne tabletki są oznaczone jako P9 a drugie RG?
Ale wszystkie są takie same i nie ma różnicy jaką wezme, prawda?
Własnie wziełam pierwszą z oznaczeniem Soboty .


****
Przepraszam, za głupie pytanie, właśnie przeczytałam ulotke i już wszystko wiem .
__________________
"Nie możesz kazać słońcu, świecić jaśniej.
Albo deszczowi, żeby mniej padał..."



Edytowane przez piwonia91
Czas edycji: 2011-02-19 o 21:38 Powód: dopisek
piwonia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 23:56   #4242
kasiag90
Przyczajenie
 
Avatar kasiag90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Po jednej stronie jest rg a po drugiej p9. Chodzi mi o strony pigułki. Przyjrzyj się jak będziesz brała następną.
__________________
Razem od 18.02.2007 r.
kasiag90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 23:02   #4243
kasia2l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 13
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witam dziewczyny, dostałam plamienia przy końcu 2 tygodnia i trwa przez caly 3 brania tabletek, dzisiaj konce brac ostatnia z blistra i dalej plamie, czym to moze byc spowodowane? biore tabletki juz 8 miesięcy, w 1 miesiący mialam plamienie ale slyszlalam,ze to normalne , ale w 8 ? powinnam sie nie pokoic? czy to objaw ciązy? pomócie prosze! któraś z Was tak miała?
a i bardzo często pije herbate zielona grejpfrutowa, słyszałam,ze sok o tym smaku zmniejsza działanie tabletki? czy w przypadku herbaty jest tak samo? pije ja w ciagu dnia ale przepijac nie przepijam? więc pijąc herbate oslabiam dzialanie tebaletki? czy tylko o sok chodzi?

Edytowane przez kasia2l
Czas edycji: 2011-02-20 o 23:21
kasia2l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:18   #4244
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

kasia2l gdzie przeczytałaś o tym soku?? Ja wypiłam wczoraj 2 litry :O
Może masz jakąś infekcję? Ja, tak jak już pisałam po pierwszej tabletce z pierwszego opakowania nie miałam juz okresu potem plamienia ale bardzo słabe ale zrobiłam test i wszystko ok.. mam nadzieję.
I pytanie: Po jakim czasie brania tabletek poczułyście się bezpiecznie?Jakoś boję się kochać do końca ale przecież jestem już zabezpieczona prawda?
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:35   #4245
bleki00
Rozeznanie
 
Avatar bleki00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: trn
Wiadomości: 887
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

dziewczyny jeśli chodzi o ceny novynette to ja kupuję w superphram: płacę 24.99zł za normalne opakowanie, a 21.99 za przepakowywane (czasami złotówkę mniej) dodatkowo przy lekach nierefundowanych jest kupon na 10zł do wykorzystania w aptece lub drogerii-ja go wykorzystuję na tabletki więc mam jeszcze taniej. W innych aptekach w moim mieście płaciłam 28-29zł
__________________
Wedding
bleki00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:35   #4246
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasia2l Pokaż wiadomość
a i bardzo często pije herbate zielona grejpfrutowa, słyszałam,ze sok o tym smaku zmniejsza działanie tabletki? czy w przypadku herbaty jest tak samo? pije ja w ciagu dnia ale przepijac nie przepijam? więc pijąc herbate oslabiam dzialanie tebaletki? czy tylko o sok chodzi?
to na pewno nie ciąża raczej reakcja organizmu, może tabletki są dla Ciebie nieodpowiednie, za słabe etc.
Co do grapefruita, tak, raczej powinno się ich unikać grapefruit zwiększa działanie niektórych leków
nie osłabia działania tabletek, ale podnosi poziom hormonów i może się zdarzyć, że organizm "normalną" porcję hormonów (bez zjedzenia tego owocu czy wypiciu soku z niego) uzna za pominięcie - wtedy ochrona naturalnie spada
Cytat:
Napisane przez zaczarovana Pokaż wiadomość
I pytanie: Po jakim czasie brania tabletek poczułyście się bezpiecznie?Jakoś boję się kochać do końca ale przecież jestem już zabezpieczona prawda?
ja właściwie od początku ufałam tabletkom, upewniłam się po pierwszym krwawieniu z odstawienia

tu więcej o grapefruicie https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1066
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 12:42   #4247
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Organzza jak zwykle można na Ciebie liczyć jak powiem narzeczonemu, że dzisiaj nici z seksu bo piłam sok to sie uśmieje
z drugiej strony to, co wkleiłaś jest niepokojące
A tabletkom też już zaufałam ale wiadomo-nerwy będą do przyszłego miesiąca, może gdybym nie miała takich cyrków na początku nie bałabym się tak bardzo, no bo gdzie jest mój okres? Jak macica się oczyści skoro stanął z miesjscu..
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 15:13   #4248
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Hej. Czy ma jakieś znaczenie jak biorę novynette? Czy muszę brać je w kolejności wg strzałki czy nie ma to znaczenia ? Zawsze brałam od 1 do 21 ale teraz się pomyliłam i biorę od 21
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 19:24   #4249
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zaczarovana Pokaż wiadomość
Organzza jak zwykle można na Ciebie liczyć jak powiem narzeczonemu, że dzisiaj nici z seksu bo piłam sok to sie uśmieje
z drugiej strony to, co wkleiłaś jest niepokojące
A tabletkom też już zaufałam ale wiadomo-nerwy będą do przyszłego miesiąca, może gdybym nie miała takich cyrków na początku nie bałabym się tak bardzo, no bo gdzie jest mój okres? Jak macica się oczyści skoro stanął z miesjscu..
no trzeba uważać z tym grapefruitem, na pewno niewskazane jest zbyt długie picie/jedzenie, np. codziennie przez jakiś czas, bo potem organizm odbierze mniejszą dawkę hormonów jako pominięcie i można mieć problem

wszystko jest w porządku jeśli bierzesz systematycznie tabletki, więc bez obaw, zadziałały od pierwszej
Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Hej. Czy ma jakieś znaczenie jak biorę novynette? Czy muszę brać je w kolejności wg strzałki czy nie ma to znaczenia ? Zawsze brałam od 1 do 21 ale teraz się pomyliłam i biorę od 21
nie ma znaczenia od której zaczniesz, każda ma ten sam skład
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 21:34   #4250
kasiag90
Przyczajenie
 
Avatar kasiag90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Byle nie popijać tym sokiem. Nie wpadajmy w paranoję
__________________
Razem od 18.02.2007 r.
kasiag90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 07:06   #4251
myszkuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 29
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Mogę zdać relacje, gdyż jestem już po opakowaniu Mercilonu - czułam się fatalnie, non stop płakałam z byle powodu, bliscy nie mogli ze mną wytrzymać, w sumie ja ze sobą też nie

Edytowane przez myszkuu
Czas edycji: 2011-02-22 o 07:07
myszkuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 07:33   #4252
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasiag90 Pokaż wiadomość
Byle nie popijać tym sokiem. Nie wpadajmy w paranoję
właśnie nie, w przypadku grapefruita i antykoncepcji tyczy się to także spożywania w ciągu dnia, zawsze jakaś substancja (nie pamiętam nazwy) zawarta w grapefruicie podnosi poziom estrogenów dużo było na ten temat w wątku o interakcjach tabletek
a żadnych leków nie powinno popijać się sokami, to jasne

oczywiście nie twierdzę, że nie wolno grapefuitów absolutnie, ale dobrze jest mieć świadomość, że nadmiar może zaszkodzić
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake

Edytowane przez Organzza
Czas edycji: 2011-02-22 o 07:35
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 11:03   #4253
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
a w jakiej aptece internetowej zamawiasz?

ja wlasnie ostatnio kupowalam na oławskiej w jakiejs aptece i zaplacilam 25.53, tam gdzie Ty kupujesz ile placisz?
W Dbam o zdrowie Ale właśnie sprawdzilam na stronie i teraz kosztują tam 24 zł, więc podrożały troszkę

Ale to i tak chyba najkorzystniej, jeśli o Wrocław chodzi. Przynajmniej w moim przypadku, bo mieszkam w centrum i raczej nie chce mi się jeździć zbyt daleko za tabletkami Za to w ramach ciekawostki - w aptece na Drobnera zapłaciłam kiedyś 30 zł To był mój pierwszy i ostatni zakup tam...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 17:09   #4254
Gosiu
Rozeznanie
 
Avatar Gosiu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Hmm dołączę się do wątku, ale jako ex-novynette
Bowiem od miesiąca ich nie biorę. Po I na razie nie mam gdzie ich "wykorzystać" heh, poza tym byłam chora, wymiotowałam i okres zrobił niespodziankę ...
I powiem Wam tak: chyba oszaleję! Najpierw pierwsze 2 tygodnie ok, a potem... MEGA CHCICA, jak kotka podczas rui normalnie! Teraz mam początki PMS... I biust mnie boli strasznie Ale jedno co zauważyłam dzięki temu: tablety mi całkowicie wyzerowały libido. Zaczęłam je brać, zanim zaczęłam współżyć i przez 2 lata no... Trzeba było mnie namawiać a teraz gdyby był ktoś obok mnie to grrr
Chyba jednak następne będą inne
Gosiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:38   #4255
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

inne tez raczej Ci obniżą libido
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 23:05   #4256
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
W Dbam o zdrowie Ale właśnie sprawdzilam na stronie i teraz kosztują tam 24 zł, więc podrożały troszkę

Ale to i tak chyba najkorzystniej, jeśli o Wrocław chodzi. Przynajmniej w moim przypadku, bo mieszkam w centrum i raczej nie chce mi się jeździć zbyt daleko za tabletkami Za to w ramach ciekawostki - w aptece na Drobnera zapłaciłam kiedyś 30 zł To był mój pierwszy i ostatni zakup tam...

dzięki za info

nieźle 4-5zl roznicy, to się cenią

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Gosiu Pokaż wiadomość
Hmm dołączę się do wątku, ale jako ex-novynette
Bowiem od miesiąca ich nie biorę. Po I na razie nie mam gdzie ich "wykorzystać" heh, poza tym byłam chora, wymiotowałam i okres zrobił niespodziankę ...
I powiem Wam tak: chyba oszaleję! Najpierw pierwsze 2 tygodnie ok, a potem... MEGA CHCICA, jak kotka podczas rui normalnie! Teraz mam początki PMS... I biust mnie boli strasznie Ale jedno co zauważyłam dzięki temu: tablety mi całkowicie wyzerowały libido. Zaczęłam je brać, zanim zaczęłam współżyć i przez 2 lata no... Trzeba było mnie namawiać a teraz gdyby był ktoś obok mnie to grrr
Chyba jednak następne będą inne

często po odstawieniu jest takie bum, sex przed oczami 24na dobe

ale potem to jakoś mija... tzn odstawialam tylko 2 razy ale za kazdym razem tak mialam, trzeba wykorzystac takie chwile;p
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 03:49   #4257
Gosiu
Rozeznanie
 
Avatar Gosiu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
inne tez raczej Ci obniżą libido
Nie strasz mnie... Na jakimś wątku czytałam, że dziewczynom się nawet podnosił...
Gosiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 09:09   #4258
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

zalezy jaki organizm, jakie proszki.

Novy np może komuś "pomóc" przybrać na wadze, innej osobie zwiększyć ochote na sex, a jeszcze innemu organizmowi nie wprowadzi żadnych zmian
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 12:28   #4259
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: ;)

18-19 tabletka to trzeci tydzień, więc wg mnie spokojnie możesz już uprawiać seks bez zabezpieczenia, ale sprawdź to jeszcze w ulotce [wg mojej trzeba sie zabezpieczać przez 7 dni po pominięciu tabletki]
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 12:57   #4260
aga__18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 18
GG do aga__18
Unhappy Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Ja ogólnie brałam te tabletki (Mercilon) przez ponad półtorej roku - skończyłam je brać w grudniu. Na początku wszystko było super, rzeczywiście miałam zwiększony apetyt, ale nie tyłam, nic mnie nie bolało, libido w porządku. Lekarka przepisała mi je na nieregularny okres i ból, który temu towarzyszył - i to się udało naprawić na jakiś czas, chociaż po roku miałam chyba gorsze bóle miesiączkowe niż przed braniem tabletek, i to był jeden z powodów dla którego je odstawiłam.

Po niecałym roku zaczęłam tyć i przytyłam 9 kilo, których póki co nie mogę zrzucić, pomimo tego, że apetyt już minął, jem mniej i się więcej ruszam. Razem z początkiem przybierania na wadze pojawiły się też jakieś dziwne humory, zaczęłam się czepiać wszystkiego, a nawet jak się nie czepiałam, to chodziłam tak rozdrażniona, że byle co potrafiło sprawić, że wybuchałam - taka bomba zegarowa. Z tym to w ogóle było coraz gorzej, w końcu stwierdziłam, że nie mogę tak wszystkich traktować, poza tym waga pokazywała coraz więcej, więc zdecydowałam się odstawić i w ogóle nie brać żadnych tabletek. Liczyłam na to, że może dawna przemiana materii wróci, ale się przeliczyłam.

Wiecie może ile czasu potrzeba na to, by organizm się odzwyczaił od tych tabletek? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że u każdej z nas to jest różnie, ale może chociaż tak mniej więcej?? Jak tak dalej będzie, to pomimo tego, że humory mi już przeszły, to będę się wkurzać rosnącym tyłkiem!
aga__18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.