Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dziwią. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-09, 23:48   #1501
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
I te ogórki całe, zdrowe, nie miękkie? Kurde. Kogo trzeba przelecieć żeby zostać zaproszoną na taki wypad?



Sos i marchewka w zamrażarce czekają na lepsze czasy. <3 Dzięki.
Twarde tak, że nadają się nie tylko do jedzenia, if you know what I mean.

Ogórków było najwięcej. Dwa wielkie kubły. Mniej-więcej 1/3 była częściowo miękka na końcówce z jednej strony, tyle jeżeli chodzi o stopień "rozkładu".

I chyba nikogo. Znaczy, ja nikogo nie musiałam. Na taki układ bym jednak nie poszła. Z tego co wiem, to w wielu większych miastach działają grupy, które pokażą co i jak. Ale prawda jest taka, że to nie trzeba jakoś strasznie być zapraszanym i wkręcanym. Tyle, że łatwiej się dowiedzieć o fajnych miejscówkach.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 23:56   #1502
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

No wlasnie ja bym chciala z kims bo ja nie umiem. A w grupie razniej. Nie wiem jak to sie lazi, gdzie szukac, kiedy szukac.

A na fb nie moge zadnych friganow warszawskich znalezc. Hm.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 00:03   #1503
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
No wlasnie ja bym chciala z kims bo ja nie umiem. A w grupie razniej. Nie wiem jak to sie lazi, gdzie szukac, kiedy szukac.

A na fb nie moge zadnych friganow warszawskich znalezc. Hm.

Send from my mind using the Force.
No czaję, bo też tak miałam. Wysłałam Ci PW.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 02:12   #1504
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Tak dużo mango :O
Muszę ogarnąć czy u mnie też tak jest
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 07:53   #1505
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Dziewczyny co do sosu pieczarkowego, który przewinął się 2 strony temu - ja robię jeszcze inną wegańską wersję. Smażę cebulę i pieczarki (+ sól, pieprz i jakieś zielsko np. tymianek), a potem miksuję ręcznym blenderem. Wtedy jest gęsty i nadaje się do polania placków czy tortellini. Prosta sprawa. Można odłożyć najpierw część podsmażonych pieczarek i dodać je po zmiksowaniu reszty.

A co do freeganizmu - sama chętnie bym spróbowała, czytałam o tym nie raz. Szukałam w necie, ale nie znalazłam żadnej grupy w moim mieście
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2016-02-10 o 07:55
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 08:11   #1506
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Rzucę tematem: freeganizm. Co myślicie o tym, że duże supermarkety/place targowe często wywalają całe kartony warzyw i owoców, bo nie opłaca się ich trzymać do następnego dnia? Dużo osób to zbiera i szykuje z tego np. darmowe posiłki dla bezdomnych w Krakowie.

Odważyłybyście się jeść jedzenie "ze śmietnika"?
serio ???

brązowe banany na targu kosztują 2,5, sprzedawane kiściami których nie można rozrywać, tj. kupujesz 4 zdrowe i dwa do połowy zgniłe

jabłka z kropkami na skorce 1 zł, zwykle te co się od środka psują

brokuły są przeceniane gdy z zielonych zrobią się żółte

pracowałam w wakacje w markecie, w pokoju socjalnym na stole były owoce, właśnie przeterminowane, uratowane przed kontenerem, rzeczywiście ohydne

całkiem niedawno kupiłam z leclercu jabłka za 1 zł, z wierzchu ładne, w środku czarne, więc ekspresem robiłam ciasto i ryż z jabłkami

od dobrego miesiąca nie mogę trafić w sklepach na smaczne buraczki czerwone to jakim sposobem znajdę je na śmietniku ?


ale, ale ... krzaczki i drzewka wywalone z marketów chętnie przygarnę, własnie ktoś coś dla mnie wynalazł
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 09:10   #1507
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Moi znajomi chodza i zbieraja "po smietnikach" wiec jem takie rzeczy u nich, ale sama nigdy z nimi nie chodzilam. Mam jakis opor w sobie
I to nie sa owoce czy warzywa zepsute, z pewnoscia nie. Takie jak widac na zdjeciach cholerki. Tutaj wystarczy, ze rzodkieweczka juz ma podwiedniete listki i juz siup do smieci.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2016-02-10 o 09:13
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 09:30   #1508
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Ollencja, ja pojechałam na Rybitwy, największy market owocowo-warzywny Krakowa. Tutaj ludzie kupują jedzenie hurtowo do sklepów i do restauracji. Więc jak ktoś ma tira mango, i okaże się, że mu się sprzedało 3/4 tira, na końcu ma kilkanaście kartonów, w których powiedzmy połowa mango jest poobijanych i zaczyna się psuć, to się nie przejmuje tą drugą połową i wypierdziela wszystko, bo mu się tego nawet wozić nie opłaca.

Właśnie piję śmieciowego smoothie
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 10:23   #1509
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
No wlasnie ja bym chciala z kims bo ja nie umiem. A w grupie razniej. Nie wiem jak to sie lazi, gdzie szukac, kiedy szukac.

A na fb nie moge zadnych friganow warszawskich znalezc. Hm.

Send from my mind using the Force.
Też z Wawy jestem i chętnie bym się dowiedziała jak znaleźć takie grupy


Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
No czaję, bo też tak miałam. Wysłałam Ci PW.
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 08:02   #1510
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

a34: produkty gdzies pozostawione raczej na pewno wracaja na miejsce.

A czasem zanim cos wyladuja to nabial sobie czeka w zbyt wysokich temperaturach. Mocniej to widac po np serkach wiejskich, dobrze przechowywane maja osobno ziarnista czesc, osobno wode. Zle- wszystko polaczone.

Najlepiej wypadal lidl(tam jak rozowa mrozonki i lodowkowe produkty po sklepie to wyciagaja z lodowek) tam zawsze te serki byly dobre. 2 miejsce- auchan.
Tragicznie wypadal carrefour.

A niektore male sklepy Tata mi kidys kupil bieluch jak bylam z wizyta, a tu plesn ale czego sie spodziewac jak sobie nabial podrozuje w goracym aucie

---
Wypatrzylam w sklepie internetowych ala camembert roslinny(i ala mozarelle i inne). Chyba to nie umiera w transporcie tak jak mleczne produkty, prawda?

Jak juz mowimy o 'serach' to nie polecam parmezanu violife, produkty w kostach maja ok, ale to niezbyt dobre, szczegolnie jak za taka cene

---
judith: platki drozdzowe sa dobre, troche przypominaja taki ser po upieczeniu jesli chodzi o smak.
Ja dodaje do makaronu, jak go robie ze szpinakiem i kremowym tofu. Dodaje w trakcie gotowania, bo tak wychodzi smaczniej niz jak sie posypie gotowa potrawe.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 09:48   #1511
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Wpadłam podrzucić przepisy, które wydają mi się ciekawe, niezbyt czasochłonne czy nie wiadomo z jakich produktów, i które niedługo sama mam zamiar wypróbować

Stir fry z tofu http://minimalistbaker.com/general-tsos-tofu/ kilka razy robiłam też inne przepisy z tego bloga i były pyszne, więc polecam :tak:

a tu sałatka z quinoa, ale może być też bulgur, chociaż w sumie i rodzimy pęczak powinien pasować http://www.yummymummykitchen.com/201...uinoa-and.html

Dorzucę później przepisy, które znalazłam w gazecie, kolejne w ramach inspiracji
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 11:41   #1512
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
A co do freeganizmu - sama chętnie bym spróbowała, czytałam o tym nie raz. Szukałam w necie, ale nie znalazłam żadnej grupy w moim mieście
Załóżmy swoją własną.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 21:20   #1513
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Dziewczyny, polecicie jakiś bulion warzywny instant? taki na brak czasu, ale z dobrym składem?
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 07:37   #1514
201604140952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 236
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecicie jakiś bulion warzywny instant? taki na brak czasu, ale z dobrym składem?
Ja używałam z Rossmanna. Na brak czasu może być, ale nie jest to szczególnie intensywny smak. Skład:

Sól morska, olej palmowy*, skrobia ziemniaczana*, skoncentrowany sok warzywny* (seler*, marchew*, cebula*), por*, marchew*, syrop glukozowy*, cukier karmelowy*, przyprawy*, cebula*, zioła* (zawiera liście selera*), czosnek*, pasternak*, pomidory*, olej słonecznikowy*, *z kontrolowanej uprawy biologicznej.

link: http://www.rossmann.pl/Produkt/enerB...8200,4537,5564

Edytowane przez 201604140952
Czas edycji: 2016-02-12 o 07:38
201604140952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 09:49   #1515
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Ja uzywam czegokolwiek, byle bylo weganskie, bo uzywam ich w malych ilosciach. Ale pamietam, ze w Piotrze i Pawle byl jakis eko bio drogi bulion w proszku i on mial ladny sklad.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 09:59   #1516
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez CaramelTea Pokaż wiadomość
Ja używałam z Rossmanna. Na brak czasu może być, ale nie jest to szczególnie intensywny smak. Skład:

Sól morska, olej palmowy*, skrobia ziemniaczana*, skoncentrowany sok warzywny* (seler*, marchew*, cebula*), por*, marchew*, syrop glukozowy*, cukier karmelowy*, przyprawy*, cebula*, zioła* (zawiera liście selera*), czosnek*, pasternak*, pomidory*, olej słonecznikowy*, *z kontrolowanej uprawy biologicznej.

link: http://www.rossmann.pl/Produkt/enerB...8200,4537,5564
To nie jest dobry skład
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:20   #1517
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Załóżmy swoją własną.
Może jest to jakiś pomysł.

Do dziewczyn które próbowały coś same zdobyć lub które pracują w marketach: te supermarketowe śmietniki są tak ogólno dostępne? Nie są zamknięte? O jakiej porze najlepiej jest chodzić?
Chciałabym spróbować (mieszkam w Lublinie), ale zwyczajnie się wstydzę że mnie ktoś zobaczy grzebiącą w śmieciach.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:20   #1518
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Nie moge znalezc tego eko bio z pip, ale teraz tez od nich mam firmy vita-natura i sklad ma taki

Bulion wegetariański. Skład: Maltodekstryna, sól, warzywa suszone (marchew, natka pietruszki, liście selera, por, cebula), olej roślinny, kurkuma, przyprawy, aromat naturalny.

Skrobia modyfikowana na poczatku, nie wiadomo jaki olej roslinny i czym sa tajemnicze przyprawy, ale ogolnie raczej spoko, nie rak instant.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:35   #1519
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Ja tylko wrzucę fajny przepis. Jadłam wczoraj na obiad tę pierwszą brukselkę: http://zufikowo.blogspot.com/2013/12...a-sposoby.html
Tylko z normalnym olejem kujawskim i dodałam do samej brukselki wędzonej słodkiej papryki. Pycha
Radzę jednak uważać na czas pieczenia, bo mojej już po 12 minutach zaczęły się przypalać zewnętrzne listki.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:36   #1520
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Może jest to jakiś pomysł.

Do dziewczyn które próbowały coś same zdobyć lub które pracują w marketach: te supermarketowe śmietniki są tak ogólno dostępne? Nie są zamknięte? O jakiej porze najlepiej jest chodzić?
Chciałabym spróbować (mieszkam w Lublinie), ale zwyczajnie się wstydzę że mnie ktoś zobaczy grzebiącą w śmieciach.
Najlepiej chodzić po zamknięciu, co do dostępności - nie ma reguły. Np. w niektórych biedronkach, z tego co czytam, kubły są pozamykane na łańcuchy albo w ogóle w zamkniętych pomieszczeniach, a w niektórych są otwarte. Trzeba sobie wyczaić miejscówki po prostu internet podpowiada giełdę Elizówka w Lublinie, ale nie wiem gdzie to i co to.

Edytowane przez cholernarejestracja
Czas edycji: 2016-02-12 o 10:37
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:52   #1521
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Dziewczyny, jakie ciekawe książki o kuchni (i nie tylko) wege/wega i polecacie? Książkę z Jadłonomii już mam


A dziś na obiad robię makaron niegrzecznej dziewczyny (przepis z jadłonomii)
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 11:07   #1522
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Ja uzywalam kostek marigold(dostepne w auchan, almie) Tylko jakis jeden smak mial laktoze(co akurat wczesniej mi nie przeszkadzalo)

Teraz mam jakies rapnuzel i jeszcze jedne, ale nie chce mi sie specjalnie zejsc po schodach do kuchni zeby to sprawdzic

Tylko, ze ja nie szukam hiper zdrowych, wazne zeby nie mialy skladnikow odzwierzecych- takich jasnych jak tluszcz wolowy i takich uj wie czy pochodzenia roslinnego czy nie jak e627.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 11:21   #1523
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

A ostatnio pani farmaceutka wróciła mi wiarę w ludzi. Z 20 minut szukała mi leków, które ani nie będą miały żelatyny, ani E120 <3
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 15:32   #1524
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Nie moge znalezc tego eko bio z pip, ale teraz tez od nich mam firmy vita-natura i sklad ma taki

Bulion wegetariański. Skład: Maltodekstryna, sól, warzywa suszone (marchew, natka pietruszki, liście selera, por, cebula), olej roślinny, kurkuma, przyprawy, aromat naturalny.

Skrobia modyfikowana na poczatku, nie wiadomo jaki olej roslinny i czym sa tajemnicze przyprawy, ale ogolnie raczej spoko, nie rak instant.

Send from my mind using the Force.
To skoro już był temat bulionu, dorzucę jeszcze skład swojego, chyba jest całkiem popularny, firmy Drobdar
Maltodekstryna, sól, warzywa suszone 12% (marchew, natka pietruszki, liście selera, por, cebula), cukier, olej roślinno-rzepakowy, kurkuma, pieprz czarny, lubczyk liść, aromat naturalny

Zastanawia mnie cukier i z czego jest olej poza rzepakiem.

Nachosy z batata, niby nic odkrywczego, ale to będzie mój hicior na jutrzejszy wieczór http://spinach4breakfast.com/skinny-...potato-nachos/ ser
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 17:29   #1525
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Dzięki za odpowiedzi wiem, że taki bulion instant i dobry skład zazwyczaj się wykluczają, ale własnie chodziło mi o coś, co nie ma składników zwierzęcych i całej tablicy mendelejewa w składzie Nie pamiętam, kiedy korzystałam z czegoś takiego, ale czasem się przyda mieć.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 20:20   #1526
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

O tym mówiłam, co był w PiPie, a dziś go nie było http://www.alma24.pl/artykuly-spozyw...oscia-soli-bio

A to jest ten mój


Jestem oburzona, bo mój PiP nie ma i nie będzie miał innego tofu niż Polsoi. Tfu.

Dziś żywię się zupą i wegańskimi żelkami z Niemców <3 Magy <3
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 20:36   #1527
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Któraś z Was pisała o dużej ilości pieczarek [Judith?] - polecam zapanierować i usmażyć <3. Im więcej, tym lepiej - znikajś w zastraszającym tempie .
Do tego ugotowałam ziemniaki w mundurkach i przygotowałam wariację własną na temat sosu tatarskiego .
Jutro powtórka, bo jest na prawdę obłędnie przepyszne .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 20:45   #1528
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Judith, to jest mój bulion, nie oszukuj

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

I skąd masz żelki?
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 21:19   #1529
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
A ostatnio pani farmaceutka wróciła mi wiarę w ludzi. Z 20 minut szukała mi leków, które ani nie będą miały żelatyny, ani E120 <3
a jakie leki maja e120? bo nie pamietam, zebym kiedys spotkala
I mimo, ze unikam e120 to nadal ciezko mi uwierzyc, ze w 2015 mamy barwniki z robakow
i jeszcze szelak i inne 'cuda'

kolejne pytanie to jakie witaminy w tabletkach (oprocz d3) sa pochodzenia zwierzecego

jutro sprobuje przemienic jogurt sojowy w cos przypominajacego twarozek, bo potrzebuje do ciasta. Jak sie czlowiek musi nameczyc, nawet musi sam tworzyc twarog i jajka.
Ciasto bedzie takie:
na spod kruche ciasto kakaowe- zamiast jajka dam glutka z siemienia
warstwa z ala twarogu
warstwa z budyniu zmiksowanego z biala czekolada(czekolade bezmleczna na szczescie mam)
na gore plasterki brzoskwin, a jak bede chciala umrzec z nadmiaru slodyczy dam jeszcze polewe

w wersji mlecznej to bylo pyyyyszne, zobaczymy jak w roslinnej

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
O tym mówiłam, co był w PiPie, a dziś go nie było http://www.alma24.pl/artykuly-spozyw...oscia-soli-bio
o, tej fioletowej wersji nie znalam
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2016-02-12 o 21:18
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 21:30   #1530
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Kurde, a ja już zsosowałam te pieczarki. Smażone jadam, ale bez panierki, muszę wypróbować.


To jest mój bulion, ale mogę się podzielić.


Żelki mam od Magy <3 <3 <3


Co do e120 to chciałam od razu napisać, że Nurofen Forte Express, ale zobaczyłam, że jednak ma 124, czyli tę syntetyczną czerwień koszenilową.
Nie wiem jakie to były, ale pani znalazła e120 w jakiejś witaminie b12.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-07 14:03:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.