Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-13, 14:18   #3931
EvaBS
Raczkowanie
 
Avatar EvaBS
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 214
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Martencja24 dziękuje ślicznie
chętnie sprawdzę perły, mam malutkie kolczyki z perełkami...

Niestety kociak nie mój lecz kocham wszystkie koty, zdjęcie znalazłam w necie, i przypomina mi kota sąsiada. Sama mam w domu dwa króliki też czarne
__________________
Praca (też ją kocham)
Studia (naprawdę lubię to co studiuję)
Perfumoholizm (ah te perfumy...)
Zwierzątka duże i małe

EvaBS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 16:54   #3932
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez EvaBS Pokaż wiadomość
Dziękuje czy mogłabyś wytłumaczyć co oznacza light summer, wiem lekkie łagodne lato. gdzi mogę znaleźć porady dla tego typu urody ?

Będę mega wdzięczna
kolory są na stronce 83 tego wątku
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 17:34   #3933
EvaBS
Raczkowanie
 
Avatar EvaBS
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 214
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
kolory są na stronce 83 tego wątku

Super, dziękuje teraz wszystko jasne
__________________
Praca (też ją kocham)
Studia (naprawdę lubię to co studiuję)
Perfumoholizm (ah te perfumy...)
Zwierzątka duże i małe

EvaBS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:09   #3934
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez kate_rossi Pokaż wiadomość
(...)
nie wiem, może się mylę, ale mi wyglądasz na wiosnę
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:21   #3935
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? - Szybko, raczej na brązowo, może z odrobiną szarego.
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? - Jasno niebieskie oczy, ciemniejsza obwódka jest, jasnobrązowe brwi i rzęsy, kolor taki nijaki, nawet ku szarości.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? - Nie mam
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? - Odcień skóry raczej bez żółtych i pomarańczowych tonów, prędzej różowe, rumienię się również na różowo.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? - Pomiędzy brązem, a ciemnym blondem, raczej intensywny kolor.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? - Dość intensywny, wpadający bardziej w róż, niż w czerwień.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Źle czuję się w zieleniach, fioletach, turkusach, żółciach. Najlepiej klasyczne black, red, white.
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:23   #3936
Louve23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 53
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny mam pytanie czy pani zima może mieć taki kolor oczu? Czy oczy mają takie znaczenie jeśli chodzi o analizę kolorystyczną? Mam ciemne włosy, jasną cere ale te oczy jakoś mi nie pasują. Takie jakieś jesienne. Same zobaczcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Oko.jpg (13,5 KB, 32 załadowań)
Louve23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:23   #3937
Epikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk ( Gliwice )
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuje za pomoc : )
Epikaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 20:40   #3938
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Fiola86 Pokaż wiadomość
kolejne

Mam nadzieję że to pomoże
Tak, chyba jesteś zima
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg s.jpg (67,9 KB, 49 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:41   #3939
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Louve23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie czy pani zima może mieć taki kolor oczu? Czy oczy mają takie znaczenie jeśli chodzi o analizę kolorystyczną? Mam ciemne włosy, jasną cere ale te oczy jakoś mi nie pasują. Takie jakieś jesienne. Same zobaczcie.
ja mam również takie oczy. I mam pytanie do wizażanek: czy jest możliwe aby z takim okiem być zimą?
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-03-18 o 13:04
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 08:38   #3940
ekate 28
Przyczajenie
 
Avatar ekate 28
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hey dziewczyny...jest tutaj nowa i to mój pierwszy post ale od dłuższego już czasu czytam wasze porady i opinie.
Wydaje mi się, że mam jesienny typ urody ale nie jestem do końca pewna ... Pomóżcie ! Ponieważ mam od ostatniego czasu straszną ochotę coś w sobie zmienić ... !

1. Jak się opalasz - Nie mam problemu z opalaniem. Pierwszego dnia jestem lekko zaczerwieniona ale następnego dnia jestem już brązowa

2. Kolor oczu - Zielone, kocie

3. Piegi - mam przez cały rok aczkolwiek letem są dużo bardziej intensywne w kolorze ładnego brązu.

4. Cera - ani nie jasna ani nie ciemna. Aczkolwiek mam ciemną obudowę oczu, brwi, ciemne długie rzęsy więc ... sprawiam pozoru ciemniejszej niż jaśniejszej.

5. Naturalny kolor włosów- ciemny brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - różowe / takie w sam raz /
ekate 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 10:01   #3941
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ekate 28 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny...jest tutaj nowa i to mój pierwszy post ale od dłuższego już czasu czytam wasze porady i opinie.
Wydaje mi się, że mam jesienny typ urody ale nie jestem do końca pewna ... Pomóżcie ! Ponieważ mam od ostatniego czasu straszną ochotę coś w sobie zmienić ... !

1. Jak się opalasz - Nie mam problemu z opalaniem. Pierwszego dnia jestem lekko zaczerwieniona ale następnego dnia jestem już brązowa

2. Kolor oczu - Zielone, kocie

3. Piegi - mam przez cały rok aczkolwiek letem są dużo bardziej intensywne w kolorze ładnego brązu.

4. Cera - ani nie jasna ani nie ciemna. Aczkolwiek mam ciemną obudowę oczu, brwi, ciemne długie rzęsy więc ... sprawiam pozoru ciemniejszej niż jaśniejszej.

5. Naturalny kolor włosów- ciemny brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - różowe / takie w sam raz /


odcienie!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
wlosy - brąz z ciepłym połyskiem, jasnym, mże wpada w złoty, może w hmm, czerwień-mahoń ten połysk?
cera - jaki ma odcień? ciepły, beżowy, zimny, chłodny róż, może szary, z niebieskawymi odcieniami, naczynka prześwitują, czy i jak się rumienisz?
usta - co to znaczy w sam raz? róż - ciemny, jasny, wyraźnie się odcinają, a może sprawiają wrażenie rozmytych?
piegi - ten ładny brąz jest złotawy czy szarawy?

Kolory w jakich uważasz, że dobrze wyglądasz? w jakich źle?

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
ja mam również takie oczy. I mam pytanie do wizażanek: czy jest możliwe aby z takim okiem być zimą?

nie sądzę....
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 10:42   #3942
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość

nie sądzę....
Dzięki wielkie. Ja chciałabym też przestrzec wizażanki, aby dokładnie przyjrzały się odcieniowi swojej skóry, gdyż często łatwo jest pomylić odcien zimny z ciepłym, a szczególnie jak wysyłacie do analizy zdjęcia. A przez to możemy odkryć, że jesteśmy porą roku, którą wcale nie jesteśmy. Często odcienie ciepłe wychodzą jak zimne, zależy od ustawień aparatu itp. Można to sprawdzić np. w taki sposób: popatrzcie na żyły np. przy nadgarstkach:

niebieskie - odcień zimny
zielone - odcień ciepły

I pamiętajcie, że bycie np. wiosną czy jesienią nie oznacza, że musicie mieć rude włosy, mogą być nawet popielate lub ciemnobrązowe ale o złotym odcieniu
I że prawidłowa analiza i późniejsze dobranie kolorów ubrań/makeup'u i całej reszty powoduje, że wygląda się jakoś tak inaczej, pięknie i młodo;-);-) więc jeśli mimo analizy nie ma takiego efektu, oznacza, iż coś jest nie tak.
Osobiście polecam wam przejscie się po sklepach i poprzymierzanie róznych odcieni, odkryjecie, że w niektórych jest wam pięknie a w innych nie. W ten sposób łatwo jest poznać jakim jest się typem
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-03-18 o 10:51
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 11:18   #3943
ekate 28
Przyczajenie
 
Avatar ekate 28
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
odcienie!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
wlosy - brąz z ciepłym połyskiem, jasnym, mże wpada w złoty, może w hmm, czerwień-mahoń ten połysk?
cera - jaki ma odcień? ciepły, beżowy, zimny, chłodny róż, może szary, z niebieskawymi odcieniami, naczynka prześwitują, czy i jak się rumienisz?
usta - co to znaczy w sam raz? róż - ciemny, jasny, wyraźnie się odcinają, a może sprawiają wrażenie rozmytych?
piegi - ten ładny brąz jest złotawy czy szarawy?

Kolory w jakich uważasz, że dobrze wyglądasz? w jakich źle?

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------




nie sądzę....
Włosy : Farbuję od dawna więc trudno mi dokładnie ocenić odcień moich naturalnych w tym momencie. Naturalne są zdecydowanie ciemne ... ale nie brązowe. Jestem raczej szatynką.
Cera : raczej skłaniała bym się ku ... brzoskwiniowej. Ciepły odcień zdecydowanie.
Usta : raczej ciemny róż...
Piegi : złotawy brąz.
Nie rumienie się i nie prześwitują mi naczynka.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

aaaa a propo kolorów : kocham intensywne kolory- czerwień, czerń, biel. Nie lubię zielonych i niebieskich. Mało też chodzę w pastelach chociaż ostatnio kupuję sporo brązowych ciuchów bo też mi pasują I fiolettt.... odcienie malinowe, fuksja.
ekate 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:16   #3944
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dillingerine Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? - Szybko, raczej na brązowo, może z odrobiną szarego.
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? - Jasno niebieskie oczy, ciemniejsza obwódka jest, jasnobrązowe brwi i rzęsy, kolor taki nijaki, nawet ku szarości.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? - Nie mam
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? - Odcień skóry raczej bez żółtych i pomarańczowych tonów, prędzej różowe, rumienię się również na różowo.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? - Pomiędzy brązem, a ciemnym blondem, raczej intensywny kolor.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? - Dość intensywny, wpadający bardziej w róż, niż w czerwień.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Źle czuję się w zieleniach, fioletach, turkusach, żółciach. Najlepiej klasyczne black, red, white.
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:18   #3945
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dillingerine Pokaż wiadomość
Chyba zima ew. lato
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:25   #3946
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To ja może jeszcze wkleje jako ciekawostkę, co się dzieje, gdy zrobimy z siebie inna porę roku niż nią jestesmy. Wklejam typową delikatną wiosnę Lily Cole i obok jej zdjęcia z kolorem włosów niezbyt dobranym dla wiosny Widać jak ją przytłacza ten kolor. Może ktoś u siebie rozpozna ten efekt
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lily-cole-nippon11.jpg (76,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg timwalker Lily Cole.jpg (37,9 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lily Cole-SPX-040845.jpg (29,7 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lily+Cole+Lily+Cole+Groucho+Club+London+u3Se6LdeQeEl.jpg (39,7 KB, 34 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:37   #3947
ekate 28
Przyczajenie
 
Avatar ekate 28
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

to ja zdecydowanie nie jestem wiosna !!! Już prędzej jesień.... bo zima to raczej nie są zielone oczy i piegi prawda?
ekate 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 16:19   #3948
Wyanimowana
Przyczajenie
 
Avatar Wyanimowana
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Chciałabym się dowiedzieć czy dobrze siebie postrzegam. W jakiej kolorystyce jest mi do twarzy nie tylko odzieżowej ale i kosmetyków kolorowych. Zdjęcie nie jest po przeróbkach.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
-Opalam sie wolno, Najpierw na czerwono a poźniej zostaje lekki złotawy odcień.
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? - Jasno niebieskie oczy, ciemniejsza obwódka jest, jasnobrązowe brwi i rzęsy, kolor taki nijaki, nawet ku szarości czy beżu.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? Piegi są raczej brązowe. Wrr.. nienawidze ich.
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? - Odcień skóry jasny, chłodny ale nie porcelanowy.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Jaśniejszy niż na zdjęciu. Jasny brąz raczej ciepły. W słońcu ma rudawo- złote refleksy.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? Taki jak na zdjęciu. Jasny róż. Dość chłodny.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? źle czuję sie w zieleniach, brązach, czerwieniach i żółciach. Myślę, że moimi kolorami są turkusy, ciemne szarości, błekity, róże i fiolety.
__________________
"Errare humanum est."

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-15 o 08:32 Powód: usuniete zdjecie autorki
Wyanimowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 18:14   #3949
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wyanimowana Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć czy dobrze siebie postrzegam. W jakiej kolorystyce jest mi do twarzy nie tylko odzieżowej ale i kosmetyków kolorowych. Zdjęcie nie jest po przeróbkach.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
-Opalam sie wolno, Najpierw na czerwono a poźniej zostaje lekki złotawy odcień.
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? - Jasno niebieskie oczy, ciemniejsza obwódka jest, jasnobrązowe brwi i rzęsy, kolor taki nijaki, nawet ku szarości czy beżu.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? Piegi są raczej brązowe. Wrr.. nienawidze ich.
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? - Odcień skóry jasny, chłodny ale nie porcelanowy.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Jaśniejszy niż na zdjęciu. Jasny brąz raczej ciepły. W słońcu ma rudawo- złote refleksy.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? Taki jak na zdjęciu. Jasny róż. Dość chłodny.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? źle czuję sie w zieleniach, brązach, czerwieniach i żółciach. Myślę, że moimi kolorami są turkusy, ciemne szarości, błekity, róże i fiolety.
Wyanimowana- wydajesz mi się soft autumn czyli jesień z tendencją do lata - więcej na stronie 83 tego wątku, a poniżej inna ciekawa paletka tego typu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Soft-Autumn-chart1.jpg (57,1 KB, 54 załadowań)
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 18:48   #3950
Wyanimowana
Przyczajenie
 
Avatar Wyanimowana
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

No właśnie ja zastanawiałam sie nad latem.. Ale może masz racje ze jesien z elementami lata.. Kolory faktycznie moje procz khakiego. Nienawidze tego koloru.. zrobi mnie strasznie zimną. A jeszcze zapytam. Co sadzisz o makijazu na zdjeciu ?
__________________
"Errare humanum est."
Wyanimowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 20:17   #3951
malunia
Raczkowanie
 
Avatar malunia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 364
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

pomożecie dziewczyny? trudno mi określić swój typ- zbytnio nie znam się na tym


1. Jak się opalasz - średni brąz, dość szybko się opalam, czasami zdarza się na czerwono

2. Kolor oczu -niebieskie- przygaszony, oprawa jasna, rzęsy blond, brwii średni brąz dość jasne

3. Piegi - występują najczęściej w lato są brązowe

4. Cera - jasna odcień raczej chłodny ale nie porcelanowy

5. Naturalny kolor włosów- dość ciemny brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemno różowy przygaszony

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
źle się czuję w żólciach, pomarańczach, czerwieniach, raczej w ostrych barwach, wolę kolory bardziej pastelowe
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
malunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 21:08   #3952
marilyn monroe
Zadomowienie
 
Avatar marilyn monroe
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? - najpierw na czerwono a potem kolor opalenizny ma odcień ciepły.
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? - Jasno niebieskie oczy, ciemniejsza obwódka jest, brwi i rzęsy ciemne, od 3 lat nie robie henny na brwi i jest ok.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? - Nie mam
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? - Odcień skóry chłodny, bardzo często się rumienie, na nosie naczynka, rumienie się na różowo.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? - w dzieciństwie miałam jasne z pasemkami od słońca a później ściemniały na ciemny mysi.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? - różowe z domieszką fioletu.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - uwielbiam fiolet w każdej postaci, nie lubię się w żółciach.
__________________
70/48





marilyn monroe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 21:52   #3953
incapacitated
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 33
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Ja też bardzo proszę o pomoc, próbowałam zrobic to sama, ale ciężko byc mi obiektywną, wydaje mi się że pewne cechy mi się nawzajem wykluczają...

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? - opalam się dosc wolno (i szybko mi opalenizna schodzi). Mam taką żółtą opaleniznę (nigdy nie miałam brązowej) ale zwykle najpierw mam zaczerwienioną skórę. generalnie opalam się bardzo rzadko więc...

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? - kolor oczu: coś pomiędzy piwnym a khaki z ciemną obwódką wokół tęczówki. oprawa oczu - niby średnio ciemna (w zimie) ale gdy na moje brwi i rzęsy padają promienie słoneczne, potrafią byc nawet niemalże niewidoczne... końcówki rzęs mam jaśniejsze

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? - nigdy nie miałam

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? - generalnie jestem bardzo blada (zawsze najbledsza wsrod znajomych), ale moja skóra przy opalaniu ma żółtawy (?) odcień i to jest dla mnie zagadką, bo tak na codzień jako blada osoba wydaje mi się że mam chłodną, jasną cerę... nie rumienię się nigdy. na nadgarstkach zawsze mam widoczne żyły (fioletowe, niebieskie, zielone...)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? - naturalnie jestem szatynką, wlosy rozjasniały mi się trochę od słońca (i w słońcu połyskiwały na złoto), zimą były mysie, szare. teraz farbuję je na taki odcień gorzkiej czekolady i uwazam ze wyglądam o niebo lepiej

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? -trudne pytanie... kolor nie wybija się jakos bardzo z cery ale nie jest wcale blady. taki "zwykły" czasem mi się wydaje że mają chłodny, a czasem że ciepły odcień...

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - arcytrudne pytanie, gdyz w ciagu ostatnich lat ubierałam się we wszystkie możliwe kolory trochę wydaje mi się że lepiej mi w zimnych odcieniach, ale z kolei gdy ostatnio załozyłam taką pomidorowo-koralową tunikę wraz ze złotą branzoletą mój TŻ był zachwycony i ciągle mówił jak mi pasuje to połączenie kolorów... :/
generalnie lubię czerń, szarości, fiolety, granat, chabrowy. wydaje mi się że źle mi w klasycznym czerwonym (ze względu na odcień skóry i skłonnosci do wyprysków) choc go lubię.

Edytowane przez incapacitated
Czas edycji: 2011-03-18 o 22:12
incapacitated jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 12:53   #3954
RedLorry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 261
Jaki typ urody?

Bardzo ładnie proszę o analizę kolorystyczną
1. Opalam się raczej ciężko i na czerwono, później skóra jest lekko "zarumieniona".
2. Oczy zielone, ale nie jest to czysty zielony, tylko taki trochę "mdły", oprawa oczu - rzęsy dość ciemne, ale "liche", brwi ciemnie i niestety już "porządne"
3. Piegi latem (zimą jest ich dosłownie kilka), raczej takie mdłe.
4. Co do cery to nie potrafię określić jej koloru Wiem tylko, że jest jasny. Rumienię się, gdy się zawstydzę, tak to raczej nie.
5. Jak się urodziłam to miałam włosy koloru bardzo ciemnego brązu, póżniej wyjaśniały i miałam ciemny blond (jak miałam ok. 5 lat), pozniej znowu bardzo ciemne i tak jak poszłam na studia to znowu zaczęły jaśnieć i mam jasny/średni brąz.
6. Kolor ust jasny, są takie blade.
7. Lubię kolor czarny (ale nie wiem, czy w nim dobrze wyglądam), kremowy, szary, granatowy, fioletowy - raczej preferuję takie stonowane kolory. Tragicznie wyglądam w pomarańczowym i wrzosowym. Co do reszty to nie mam opinii, nie mam pojęcia jakie kolory powinny dominować w mojej garderobie :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00311.jpg (97,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5671.jpg (91,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7146.jpg (43,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0030.jpg (81,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SL271196.jpg (87,0 KB, 18 załadowań)
__________________
"Wiem, że się urodziłem.

Wiem, że umrę.

To pomiędzy jest moje"
— Eddie Vedder
RedLorry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 14:49   #3955
veloute
Raczkowanie
 
Avatar veloute
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Blisko Warszawy
Wiadomości: 326
Dot.: Jaki typ urody?

Na moje oko jesteś wiosną
veloute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 16:02   #3956
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wyanimowana Pokaż wiadomość
No właśnie ja zastanawiałam sie nad latem.. Ale może masz racje ze jesien z elementami lata.. Kolory faktycznie moje procz khakiego. Nienawidze tego koloru.. zrobi mnie strasznie zimną. A jeszcze zapytam. Co sadzisz o makijazu na zdjeciu ?
Nie jestem za niebieskim cieniem do powiek, a tym bardziej do niebieskich oczu
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 16:20   #3957
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wyanimowana Pokaż wiadomość
(...)
wg mnie jestes wiosną ale szkoda, ze nie masz jakiegos zdjecia w swietle dziennym i z profilem od przodu... ;-)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-03-23 o 10:59
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 16:24   #3958
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jaki typ urody?

dla mnie lato ?? hmm, jezeli masz jasną skórę, w tonacji różowej to raczej lato
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 16:29   #3959
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez incapacitated Pokaż wiadomość
(...)
z opisu wynika, że jestes wiosenką, twój chlopak miał racje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lily-cole-nippon11.jpg (76,5 KB, 23 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-03-19 o 16:34
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 17:53   #3960
Wyanimowana
Przyczajenie
 
Avatar Wyanimowana
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wstawie jeszcze jedno zdjęcie. Troszke dziwne.. ale na okreslenie urody może i wystarczające. Dziś zostałam wymalowana brązem i odcieniem rdzawym. Tragicznie wyszło. Jestem w szkole dla kosmetyczek.. i wyszcy twierdza ze jestem wyzwaniem do makijażu. Akurat dzis było określanie pór roku. Wyszło mi ze lato z tendencja do jesieni jednak. Chociaż mogę sie mylić bo nie konsultowałam tego z nikim mądrzejszym.
__________________
"Errare humanum est."

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-15 o 08:39
Wyanimowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.