Leki bez recepty pomagające wrócić do jedzenia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-21, 12:34   #1
Ivanovna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 68

Leki bez recepty pomagające wrócić do jedzenia.


Nie wiem czy to dobre miejsce, żeby o tym pisać, ale może któraś z Was miała podobny problem i cos podpowie.
Jakiś tydzień temu moja koleżanka zerwała z chłopakiem i mniej więcej od tego czasu nic nie je. Nawet jak ma ochotę i postara się coś przełknąć maksymalnie kilka godzin później wymiotuje.
Dzisiaj dowiedziałam się, że wyjeżdża za granicę na ponad miesiąc i martwię się, że coś złego może się stać. Rozumiem nie jeść z nerwów 2,3 dni ale tydzień to już przesada.
Czy znacie może coś bez recepty co pomogłoby jej powrócić do jedzenia?
Mogą to być zarówno leki na nerwice jak i takie, które łagodzą dolegliwości gastryczne.
Będe bardzo wdzięczna za pomoc.

Edytowane przez Ivanovna
Czas edycji: 2013-09-21 o 13:15
Ivanovna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 11:40   #2
takwlasciwie
Przyczajenie
 
Avatar takwlasciwie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 8
Dot.: Leki bez recepty pomagające wrócić do jedzenia.

W aptekach są koktaile i lekarstwa pobudzające apetyt, są też posiłki wysokokaloryczne, każde bez recepty. Są dedykowane osobom chorym przewlekle, których organizm odmawia przyjmowania posiłków, ale tutaj też się sprawdzą. Spytaj w aptece.
Dowiedz się, czy eks nie zostawił czasem koleżanki dla "ładniejszej i szczuplejszej", albo nie komentował w jakiś sposób jej fizyczności - może podświadomie nie chce przyjmować jedzenia.
Jej wymioty i niejedzenie pojawiły się na tle nerwowym, to wskazuje na strach (umysł myśli tu mózgiem limbicznym - "im będę lżejszy, tym szybciej, bo bez zbędnego balastu, dam radę uciec przed niebezpieczeństwem" (zaprogramowane, kiedy jeszcze musieliśmy uciekać przed dziką zwierzyną). Z tych samych powodów może pojawiać się biegunka. (Skojarzcie nudności, bezsenność lub biegunkę przed ważnymi egzaminami.)
Trzecia możliwość, to potrzeba zwrócenia na siebie uwagi - UWAGA, ona nie musi robić tego celowo i wyrafinowanie. Im słabszy organizm, tym więcej pomocy i wsparcia potrzebuje, to taki sygnał dla otoczenia, zwłaszcza dla przyjaciół i rodziny "Zaopiekujcie się mną, jestem najsłabszym osobnikiem w stadzie, potrzebuję miłości, ciepła, wsparcia i siły."
Tyle z procesów nieświadomych.
Ból po rozstaniu będzie trwał jeszcze długo, zmotywuj do pomocy jej jak najwięcej osób i w jak najmilsze, najbardziej kreatywne sposoby. Trzymam kciuki.
takwlasciwie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 12:57   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Leki bez recepty pomagające wrócić do jedzenia.

Też mnie mdli z nerwów i nie mogę jeść. Staram się wtedy jeść coś, co jest mocno kaloryczne, ale raczej zdrowe i ma małą objętość.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 00:09   #4
Ivanovna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 68
Dot.: Leki bez recepty pomagające wrócić do jedzenia.

Ja jak kiedyś się stresowałam i nie miałam ochoty na jedzenie to jadłam rzeczy kaloryczne ale o małej objętości, koleżanka natomiast doprowadziła się do takiego stanu, że nawet jak ma ochotę coś zjeść to jej organizm zwraca to bardzo szybko.
A dodatkowy problem polega na tym że pojechała na prawie miesiąc do Włoch i nie wiem czy zna az tak dobrze język żeby sobie poradzić z ewentualnymi wizytami u lekarza albo w aptece, no może to drugie łatwiejsze.
Ivanovna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 02:50   #5
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Leki bez recepty pomagające wrócić do jedzenia.

A dajże się dziewczynie wypłakać. Wyluzuje się we Włoszech, to apetyt wróci. W tydzień z głodu się nie umiera, a elektrolitowo bardziej niebezpieczne są torsje
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.