Filtry UV a makijaż - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-04, 11:38   #421
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Z Hauschki to tylko jedwabny, co Ja bym chciała jakiś puder z kolorem... Chyba w zasięgu zostaje tylko Translucide...
z kolorem masz jeszcze rozświetlający puder sypki Hauschki lub sypki Nu Skin (też oparty na skrobi ryżowej).


Cytat:
Napisane przez chocolatka
Eveline do kosza
a tam, zaraz do kosza. do stóp
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 13:16   #422
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez katiia
podkład rozświetlająco-antystresowy Avonu:

aqua, cyclopentsiloxane, phenyl trimethicone, dimethicone, cyclomethicone, buytylene glycol, cetyl peg/ppg-10/ dimethicone, diisostearyl dimer dilinoleate, octyldodecanol, sodium chloride, sorbitan sesquioleate, mica, glycerin, isononyl isononanoate, nylon-12, sodium pca, pvp/hexadecene copolymer, octyldodecyl neopentanoate, peg/ppg-18/18 dimethicone, quaterinum-18 hectorite, imidazolidinyl urea, laureth-4, tribehenin, pethylparaben, dimethiconol, perfluoropolymethylisopro pyl ether, disodium edta, polysilicone-11,propylene carbonate, aluminum hydrxide, stearic acid, parfum, xanthan gum, trifluoromethyl ci-4 alkyl dimethicone, tocopheryl acetate, trimethylsiloxysilicate, retinyl palmitate, aloe barbadensis extract, lecithin, anthemis nobilis oil, lavandula angustifolia oil, c12-15 alkyl benzoate, propylene glycol, diazolidynyl urea, tocopherol, adenosine triphospheate, saccharomyces/magnesium ferment hydrolysate, polyethylene,saccharomyce s/potassiumferment hydrolysate,silica, phenoxyethanol, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, ascorbyl palmitate, beta-carotene, helianthus annuus seed oil

Kurczę, rzeczywiście super
To już mamy kolejny, wczoraj dorzuciłam DDM Maybelline, niedawno doszedł H&M. Nie wiem, czy by listy nie przykleić na górze, jak myślicie?
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 14:22   #423
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Kurczę, rzeczywiście super
To już mamy kolejny, wczoraj dorzuciłam DDM Maybelline, niedawno doszedł H&M. Nie wiem, czy by listy nie przykleić na górze, jak myślicie?
No to się cieszę
A co do listy to jestem na tak-wszystko będzie bardzo przejrzyście, chociaż i teraz już jest niczego sobie
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 14:34   #424
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja również jestem za listą
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 14:42   #425
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ponieważ avene łapie dużo skrobii czy pudru, w przypadku dry flo powinnaś spróbować nakładać pędzlem, a nie płatkiem - z płatka zawsze łapie się dodatkowa porcja. Delikatnie nabrać odrobinę na pędzel, dobrze otrzepać i na buźkę - powinno być lepiej.
Zgodzę się, że na biodermie nie widać pobielenia, bo potrzeba naprawdę minimalnej ilości do zmatowienia.
Niestety nie mam swojego pędzla A kiedy podkradłam mamie kilka razy, narzekała, że jej wytłuściłam, no to sobie odpuściłam.
Nie mogę sobie póki co pozwolić na zakup jakiegoś fajnego z Sephory czy Inglota, a nie wiem czy jest sens kupować coś taniego, w granicach 10-20 zł?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 14:52   #426
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez beoneself
Niestety nie mam swojego pędzla A kiedy podkradłam mamie kilka razy, narzekała, że jej wytłuściłam, no to sobie odpuściłam.
Nie mogę sobie póki co pozwolić na zakup jakiegoś fajnego z Sephory czy Inglota, a nie wiem czy jest sens kupować coś taniego, w granicach 10-20 zł?
Ja również preferuję pędzel. Można nim delikatnie opruszyć buźkę

Beoneself, może spróbuj znaleźć coś z naturalnego włosia ale tańszego na Allegro
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 14:56   #427
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Kurczę, rzeczywiście super
To już mamy kolejny, wczoraj dorzuciłam DDM Maybelline, niedawno doszedł H&M. Nie wiem, czy by listy nie przykleić na górze, jak myślicie?
Oj przyklejać jak najbardziej, będzie przejrzyście, Sandija mogła byś dopisywać do takiej listy znalezione przez nas kolejne perelki beztalkowe i bezmikowe bo ja się już pogubiłam z tymi podkładami. Dobry pomysł
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 15:41   #428
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

No właśnie tak zrobię
Ale to za chwilkę, jednak muszę na razie popracować
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 17:39   #429
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Proszę bardzo,mamy przyklejone podkłady i puderki
Jak coś odkryjecie, piszcie PW.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 18:44   #430
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mentha
beoneself, pozwól, że Ciebie wyręczę.

Bielenda, No more, Ekspresowy pudrowy żel

Składniki: Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Cyclomethicone, Polysilicone-11, Ethylhexyl Hydroxystearate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Buthylphenyl Methylpropional, Citral, Limonene, Linalool.


Miałam trochę próbek tego dziwadła.. Zapach nieprzyjemny, na szczęście szybko się ulatnia. Nałożony na czystą skórę wygładza ją i sprawia, że staje się jedwabista w dotyku (pewnie te silikony). Matuje porównywalnie do przeciętnego pudru, z tym że ten ostatni ujednolica dodatkowo koloryt cery. W związku z powyższym, nie próbowałam nim odświeżać makijażu. Ogólnie - nie polecam.
Dziekuje za napisanie składu żelu bo tak na prawde to ja powinnam to zrobic bo to ja poruszyłam ten temat.
Ja go używam na emulsje Avene i oczywiście biore tego mało i dosłownie wklepuje go w skórę.Tak jak facet wode po goleniu
Nie radze sobie ze świeceniem sie skóry po filtrach i juz łapię sie wszystkiego co moge i nie mam juz pomysłów na mat
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 18:58   #431
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Proszę bardzo,mamy przyklejone podkłady i puderki
Jak coś odkryjecie, piszcie PW.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
Dobra robota!
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 19:38   #432
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez klaudynia
Dziekuje za napisanie składu żelu bo tak na prawde to ja powinnam to zrobic bo to ja poruszyłam ten temat.
Ja go używam na emulsje Avene i oczywiście biore tego mało i dosłownie wklepuje go w skórę.Tak jak facet wode po goleniu
Nie radze sobie ze świeceniem sie skóry po filtrach i juz łapię sie wszystkiego co moge i nie mam juz pomysłów na mat
A nakładasz na to podkład?
Bo tak się zastanawiam, ile Ci ochrony zostaje..ja bym sobie darowała ten żel.
Swoją drogą, skrobia potrafi zmatowić niesamowicie, spróbuj jakieś inne, lżejsze filtry, emulsja Avene to cięzki kaliber.
Używałaś DP LRP? Dla mnie to najlzeszy filtr
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 19:48   #433
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie wiem czy tylko ja mam taką dziwną skórę, czy może wszyscy tak mają?
często spotykam się z postami, że "Avene na lato za ciężka" i tak dalej Tymczasem ja (z suchą cerą, to fakt), cokolwiek bym na paszcze nie nałożyła, i choćby nie wiem jak tłuste to było, to po przypudrowaniu jest mi sucho. Cała tłustość Avenek się ulatnia, mogłabym z nimi na twarzy spędzić wakacje na Saharze.
Mam nadzieję, że ten filtr się nie utlenia czy coś, albo że skrobia go nie wsiąka, że z ochrony nic nie zostaje ? Bo ja nic nie czuję ; )
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 20:37   #434
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Na suchą paszczę Avenka jest jak znalazł, ja poleciłam Klayduniu DP LRP, bo do tłustej czy mieszanej bedzie idealny, natomiast do suchej - może ściągać, za bardzo się nie nadaje.

Beoneself jesteś pewna, że nakładasz 2ml?
Że nie czujesz nic, to dobrze
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 21:30   #435
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

Poważnie 2ml, jak mi się za hojnie nałoży to nawet więcej

Z czystej ciekawości przetestowałabym LPR DP, ale martwię się o moje widoczne naczynka (i nie chodzi mi tu o potocznie nazywane naczynkami niteczki w skrzydełkach nosa tylko rozszerzone, widoczne naczynia na policzkach i fantastyczny rumień ). W takiej sytuacji przy histerycznie wrażliwej cerze DP lepiej odpuścić?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 21:50   #436
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

No właśnie Ja teraz też mojemu tacie poleciłam DP, bo ma cerę naczynkową i trądzik różowaty (jest praktycznie czerwony na twarzy ) ale nie wiem czy dobrze zrobiłam
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 21:52   #437
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez beoneself
Nie wiem czy tylko ja mam taką dziwną skórę, czy może wszyscy tak mają?
często spotykam się z postami, że "Avene na lato za ciężka" i tak dalej Tymczasem ja (z suchą cerą, to fakt), cokolwiek bym na paszcze nie nałożyła, i choćby nie wiem jak tłuste to było, to po przypudrowaniu jest mi sucho. Cała tłustość Avenek się ulatnia, mogłabym z nimi na twarzy spędzić wakacje na Saharze.
Mam nadzieję, że ten filtr się nie utlenia czy coś, albo że skrobia go nie wsiąka, że z ochrony nic nie zostaje ? Bo ja nic nie czuję ; )
Mam dokładnie to samo...Jak nałozę korektor i się przyskrobiuję kukurydzianką To czuję jakbym na twarzy była goła i miała sucha skórę, chociaż jestem mieszańcem. Napewno nakładam 2ml i to w dodatku tłusciocha Antka. Najgorzej jest na dworze jak muszę biegać na wfi-ie po 2godz w południe, czuję się jakbym nie miała w ogóle ochrony....
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 21:54   #438
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wyprobowalam dzisiaj Dr Flo - odrobinka daje ladny mat, buzia nie swieci sie tak szybko. Po jakis 5 godzinach wychodzi lekki blysk... Jestem zadowolona
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 22:01   #439
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja melduję, że Dry Flo sprawuje się super także na samym filtrze, bez podkładu. Ziemniaczanka robiła mi ciasto, w ogóle się nałożyć nie dało. Dry Flo wręcz przeciwnie- nakłada się super, wygląda super.A ponieważ ładną sobie cerę ostatnio wyhodowałam, postanowiłam, że podkład idzie w odstawkę, przynajmniej do następnej zimy.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-04, 22:21   #440
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mckabi, Beoneself - absolutnie nie ładujcie na cery naczynkowe alkoholu! Zwłaszcza, jak są widoczne rozszerzone naczynka
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 09:09   #441
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
A nakładasz na to podkład?
Bo tak się zastanawiam, ile Ci ochrony zostaje..ja bym sobie darowała ten żel.
Swoją drogą, skrobia potrafi zmatowić niesamowicie, spróbuj jakieś inne, lżejsze filtry, emulsja Avene to cięzki kaliber.
Używałaś DP LRP? Dla mnie to najlzeszy filtr
Nakładam na filtr,czyli źle?
Z filtrów to ja uzywałam tylko Biodermy fuid SPF100 i jak sie dowiedziałam,że jak się uzywa pudrów z talkiem i mikką robi sie niestabilny to kupiłam Avene emulsje 50+.Nie wiedziałam nawet,że jest ciężki,nigdzie nie mogłam dostac próbki i w ciemno kupiłam.
A La Roche Posay to DP to możesz mi jaśniej napisac co to dokładnie jest,bo ja w tematyce filtrów az tak obcykana to nie jestem.
Od razu pisze że mam tłusta skóre skłonną do wyskakiwania niepodzianek nieproszonych.I kremów tonujących też nie lubie.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 09:19   #442
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

LRP Dermo Pediatrics
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11117
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 10:02   #443
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Mckabi, Beoneself - absolutnie nie ładujcie na cery naczynkowe alkoholu! Zwłaszcza, jak są widoczne rozszerzone naczynka
Sandija, to jest zasadniczo słuszne podejście, ale powiedz mi, jak mam nie ładować alkoholu (post nie był do mnie, ale ja też naczynkowa jestem ), jeżeli on jest wszędzie? Nawet Bioderma władowała alkohol do filtrów ostatnio. A Avene nie lubię i "ciężko znoszę". Też sie trochę boję, jak to będzie po kilku miesiacach używania filtra z alkoholem - bo dotąd miałam tylko Biodermy ze starej serii, czyli bezalkoholowe. Co prawda w tych nowych wersjach tego alkoholu się nie czuje, w przeciwieństwie do np. Vichy, który zalatuje tak, że się można wstawić, zanim się wyjdzie z łazienki
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 10:59   #444
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato nie chcę krakać, ale ciekawa jestem, jak Twoja buzia będzie wyglądać po roku stosowania fitrów z alkoholem.
Rób chociaż kilka dni przerwy na avenki,niech Ci cera odpocznie.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 13:29   #445
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Mckabi, Beoneself - absolutnie nie ładujcie na cery naczynkowe alkoholu! Zwłaszcza, jak są widoczne rozszerzone naczynka
Ale ze mnie gapa Kupiłam mleczko 50+ a tam Stearyl Alcohol jak byk...
Oba mleczka mnie czasami "podszczypują", ale i tak je lubię
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 13:41   #446
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Przed kupnem DP, pytałam się na forum czy nie szkodzi naczynkom (bo ja też je mam ) i dziewczyny pisały, że nic się nie dzieje i spokojnie mogę stosować To nie wiem, mam teraz wyrzucić? Bo z tego co wtedy zrozumiałam, to np. Sandija używasz na zmianę z Avene, tak? Czyli poprostu można, ale nie cały czas? Bo kurde fajne jest to mleczko i wolałabym jednak je używać A tacie poprostu chyba odradzę
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 14:47   #447
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez beoneself
Ale ze mnie gapa Kupiłam mleczko 50+ a tam Stearyl Alcohol jak byk...
Oba mleczka mnie czasami "podszczypują", ale i tak je lubię
Ale to nie alkohol, tylko coś tam wiążącego - jakaś chemia nie pamiętam.
Także spoko.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 15:17   #448
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ale to nie alkohol, tylko coś tam wiążącego - jakaś chemia nie pamiętam.
Także spoko.
Kamień z serca
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 16:41   #449
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mckabi
Przed kupnem DP, pytałam się na forum czy nie szkodzi naczynkom (bo ja też je mam ) i dziewczyny pisały, że nic się nie dzieje i spokojnie mogę stosować To nie wiem, mam teraz wyrzucić? Bo z tego co wtedy zrozumiałam, to np. Sandija używasz na zmianę z Avene, tak? Czyli poprostu można, ale nie cały czas? Bo kurde fajne jest to mleczko i wolałabym jednak je używać A tacie poprostu chyba odradzę
No ja protestuję!!! Ja doskonale pamiętam nasz kultowy wątek i z całą pewnością pisałam dokładnie to samo.
Ja nie mam popękanych naczynek, ani widocznych, ani rumienia - już sobie zaleczyłam. Dla równowagi jednak, żeby nie przedobrzyć, robię odskocznię do Avene i SVR, a DP LRP używam z przerwami przez 5 miesięcy w roku, w pozostałe - 7, zeby nie było - nawet na nie nie patrzę..
Natomiast co do cery naczynkowej, to pamiętam, że poparła mnie Paula A reszta dziewczyn - np. Alchemiczkai bodajze Justa- rzeczywiście, mimo że są naczynkowcami, mówiły, że im alkohol nie przeszkadza, tzn:nie czuja go.
Nie oznacza to, niestety, że nie wpłynie przecudnie na naczynka.

Stearyl Alcohol - to emolient, komedogenność i podrażnialność 2, także istnieje ryzko
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-05, 16:52   #450
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Każdy robi jak uważa, ale uczciwość nakazuję przestrzec przed alkoholem.
Naczynkowców, znaczy
Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.