W ogóle nie nadaję się do pracy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-01, 11:20   #1
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Unhappy

W ogóle nie nadaję się do pracy...


Jestem studentką. Na studiach podejmowałam się już wielu prac. Byłam kasjerką, pracowałam na produkcji, w kelnerstwie, jako pomoc kuchenna. I w każdej pracy mam ten sam problem: wolno się uczę, popełniam błedy, trudno uczę się obsługi maszyn, chcąc być szybka robię coś niedokładnie i współpracownicy sie na mnie denerwują... Mam wrażenie że jestem w pracy jak piąte koło u wozu...
Do czasu ukończenia studiów mam jeszcze troche czasu. Są to studia z gatunku tych które trzeba skończyć żeby móc pracować w zawodzie (prawo wyk. zawodu). Dlatego jeszcze przez jakiś czas pozostaje mi praca fizyczna. Musze sobie jakoś poradzić z ta moją gapowatością, niedokładnością.... Miał ktoś podobny problem?

Edytowane przez mel95
Czas edycji: 2017-09-01 o 11:21 Powód: .
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 11:29   #2
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Jestem studentką. Na studiach podejmowałam się już wielu prac. Byłam kasjerką, pracowałam na produkcji, w kelnerstwie, jako pomoc kuchenna. I w każdej pracy mam ten sam problem: wolno się uczę, popełniam błedy, trudno uczę się obsługi maszyn, chcąc być szybka robię coś niedokładnie i współpracownicy sie na mnie denerwują... Mam wrażenie że jestem w pracy jak piąte koło u wozu...
Do czasu ukończenia studiów mam jeszcze troche czasu. Są to studia z gatunku tych które trzeba skończyć żeby móc pracować w zawodzie (prawo wyk. zawodu). Dlatego jeszcze przez jakiś czas pozostaje mi praca fizyczna. Musze sobie jakoś poradzić z ta moją gapowatością, niedokładnością.... Miał ktoś podobny problem?


Może zbyt się stresujesz praca, stad takie błędy?

A staż w zawodzie? Praktyki?
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 11:39   #3
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Może powinnaś spróbować praktyk/staży już typowo w twojej przyszłej branży? Wtedy będziesz miała opiekuna, który powinien ci pomagać, jeśli będziesz miała z czymś kłopoty. W takim przypadku nikt nie powinien się denerwować na ciebie za braki, bo tam dopiero się nauczysz większości rzeczy. W jakiej branży będziesz pracować? To też ułatwi nam pomóc tobie.

Jak długo pracowałaś w dotychczasowych zajęciach? Może po prostu zajmuje ci to więcej czasu? Mogłaś też źle trafić. Kierownictwo to też ludzie o różnych charakterach.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 12:14   #4
Julitta91
Przyczajenie
 
Avatar Julitta91
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 14
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Pomysły ze stażem czy praktykami są ok, jeśli nie potrzebujesz zarabiac pieniędzy. Niestety większość stażów jest bezpłatnych.

Myślę, że w problem nie leży w tym, jaka jesteś, a w tym jaką pracę wybierasz i jakich ludzi spotykasz. Może zamiast rzucać sie w takie zajecia jak kelnerstwo spróbuj na przykład na recepcji w hotelu? Jest spokojniej.
Julitta91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 16:24   #5
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Dziewczyny ja w przyszłym zawodzie czuje sie dobrze i mam mnóstwo praktyk w ciagu roku, aż za dość więcej już by sie nie zmieściło w grafiku. Takze z moją przyszła prac anie mam problemu, tylko z tą która musze teraz wykonywać. Bede pracować w szeroko pojętej ochronie zdrowia.

Bardziej chodzi mi własnie o tą nieporadność w sprawach prac dorywczych które musze podejmować bo na razie nie mam dyplomu. Non stop myle się na kasie fiskalnej, nie ogarniam obsługi maszyn... jestem strasznie nieogarnięta i widze że ludzie w pracy są już zmeczeni moja gapowatością... Dotychczas pracowałam po 2-3 miesiace w kazdym miejscu, sama rezygnowałam bo już czułam że ludzie są zmęczeni tym że co chwila trzeba mi wszystko tłumaczyć.

Edytowane przez mel95
Czas edycji: 2017-09-01 o 16:26
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 17:17   #6
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja w przyszłym zawodzie czuje sie dobrze i mam mnóstwo praktyk w ciagu roku, aż za dość więcej już by sie nie zmieściło w grafiku. Takze z moją przyszła prac anie mam problemu, tylko z tą która musze teraz wykonywać. Bede pracować w szeroko pojętej ochronie zdrowia.

Bardziej chodzi mi własnie o tą nieporadność w sprawach prac dorywczych które musze podejmować bo na razie nie mam dyplomu. Non stop myle się na kasie fiskalnej, nie ogarniam obsługi maszyn... jestem strasznie nieogarnięta i widze że ludzie w pracy są już zmeczeni moja gapowatością... Dotychczas pracowałam po 2-3 miesiace w kazdym miejscu, sama rezygnowałam bo już czułam że ludzie są zmęczeni tym że co chwila trzeba mi wszystko tłumaczyć.
Najwyraźniej takie prace nie są dla Ciebie. Poza tym to przeświadczenie, że to praca tymczasowa i zdobyte umiejętności w niczym Ci się nie przydadzą nie wpływają pozytywnie na proces wdrażania do pracy. Poza tym wszystkiego trzeba się nauczyć, nawet najprostszej pracy. Pracowałam kiedyś w sklepie i na początku kasa mnie przerażała, dopiero tak po 2 miesiącach jak ogarnęłam jej obsługę i kody było ok. Po prostu za krótko wszędzie pracowałaś. I nie staraj na przyszłość robić czegoś szybko, jeśli tego nie potrafisz nigdy dobrze się na tym nie wychodzi. Jeśli ktoś Cię pogadania- trudno, lepiej powoli wyrabiać sobie dobre nawyki
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 18:32   #7
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Widocznie te prace nie były dla Ciebie. Szukaj czegos innego, jest masa zajec dorywczych. Call center, jakas recepcja w fitness klubach, ulotki, sprzatanie..masz spory wybor a to, ze jakas praca Ci nie wychodzi nie swiadczy o tym ze jestes gapą po prostu Cie one nie interesuja i to moze dlatego. A pracy na kasie trzeba sie nauczyc, 2 msc to moze byc po prostu za mało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-02, 08:27   #8
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Cytat:
Napisane przez letik Pokaż wiadomość
Widocznie te prace nie były dla Ciebie. Szukaj czegos innego, jest masa zajec dorywczych. Call center, jakas recepcja w fitness klubach, ulotki, sprzatanie..masz spory wybor a to, ze jakas praca Ci nie wychodzi nie swiadczy o tym ze jestes gapą po prostu Cie one nie interesuja i to moze dlatego. A pracy na kasie trzeba sie nauczyc, 2 msc to moze byc po prostu za mało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Utarło się przekonanie, że praca w sklepie jest banalna i każdy może ją wykonywać, a to nie do końca tak. Z jakiegoś powodu kiedyś były średnie szkoły handlowe Poza tym tak jak pisałam wcześniej, pracowałam w sklepie i nie lubiłam tej pracy. W mojej obecnej- trudnej, stresującej i wymagającej się odnajduję, a w sklepie mi nie specjalnie szło
Tak wiec Autorko, uszy do góry i szukaj czegoś, co Ci będzie pasować
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 09:39   #9
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja w przyszłym zawodzie czuje sie dobrze i mam mnóstwo praktyk w ciagu roku, aż za dość więcej już by sie nie zmieściło w grafiku. Takze z moją przyszła prac anie mam problemu, tylko z tą która musze teraz wykonywać. Bede pracować w szeroko pojętej ochronie zdrowia.

Bardziej chodzi mi własnie o tą nieporadność w sprawach prac dorywczych które musze podejmować bo na razie nie mam dyplomu. Non stop myle się na kasie fiskalnej, nie ogarniam obsługi maszyn... jestem strasznie nieogarnięta i widze że ludzie w pracy są już zmeczeni moja gapowatością... Dotychczas pracowałam po 2-3 miesiace w kazdym miejscu, sama rezygnowałam bo już czułam że ludzie są zmęczeni tym że co chwila trzeba mi wszystko tłumaczyć.
Jak tak wygląda sytuacja, to ja uważam, że nie masz czym się przejmować. To jak będziesz odnajdować w pracy zawodowej jest ważne, bo tam spędzisz te kilkadziesiąt lat. A prace dorywcze są na chwilę jak by nie patrzeć. Nie każdy ma powołanie do wszystkiego. Utarło się przekonanie, że do pracy w sklepie nadaje się każdy, a do tego też trzeba mieć powołanie.
Jeszcze tak a propos pracy w sklepie. Pracowałam w sklepie przez miesiąc (typowa praca na dorobienie) i ta praca ma to do siebie, że łatwo tam zgłupieć. Klienci i inni pracownicy ciągle patrzą Ci na ręce, wszystko ma być zrobione na już, bo klient na porozkładane kartony ma patrzeć najkrócej jak się da. Można zapomnieć o dokładności, bo współpracownicy ciągle poganiają i mają pretensje jak czemuś chcesz poświęcić więcej uwagi, żeby zrobić to od początku do końca dokładnie. A co do czepiających się współpracowników ja pracowałam z kobietą, która oczekiwała, że trzeciego dnia pracy ogarnę wszystko na tip top w szybkim tempie i o co jej się nie zapytałam strofowała mnie. Niektórzy tacy są, że wydaje im się, że jak coś dla nich jest proste, to dla nowego pracownika też ma być. Zapomina wół jak cielęciem był.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 12:06   #10
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Ja siebie też kompletnie nie widzę jako kelnerkę czy w sklepie, a zapewniam, że pracownikiem jestem dobrym Nie każdy nadaje się do wszystkich prac (śmiem twierdzić, że mało kto).
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 17:17   #11
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Z różnych rodzajów prac najbardziej nienawidzę fizycznej i wymagającej kontaktu z klientem, więc znalazłam sobie inną. Grunt, żebyś radziła sobie w sprawach związanych z zawodem, który docelowo chcesz wykonywać.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 13:41   #12
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Ja również mam ten problem,dlatego szukam nowej pracy ale każda jest dla mnie ogromnym stresem.W czwartek mam iść na rozmowę do kredyty i chwilówki i chyba nie pójdę,ogólnie raz byłam na rozmowie i zadawali mi tak ciężkie pytania oczywiście rekrutacji nie przeszłam i nie wiem czy sens jest żeby iść.Nie wiem na czym w ogóle ma polegać na moja praca,czy się do niej nadam i czy nie wypadnę na rozmowie rekrutacyjnej tak jak ostatnio.Czyli ciągle była cisza z mojej strony bo stres mnie zjadł i wypadłam głupio.Pracę mam,ale nie czuję się jako kasjerka bo ciągle mnie coś boli.Nie wiem czy nadałabym się do wciskania komuś kredytów i nie wiem nawet jak to wygląda jak sprawdza się zdolność kredytową kogoś itd.Oczywiście nie znajdę czasu raczej na to by przygotować się do rozmowy bo i tak mnie stres zje,a rozmowa trwa całe 20 minut tak mi powiedziano przez tel.

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2017-09-05 o 13:44
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 18:59   #13
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ja również mam ten problem,dlatego szukam nowej pracy ale każda jest dla mnie ogromnym stresem.W czwartek mam iść na rozmowę do kredyty i chwilówki i chyba nie pójdę,ogólnie raz byłam na rozmowie i zadawali mi tak ciężkie pytania oczywiście rekrutacji nie przeszłam i nie wiem czy sens jest żeby iść.Nie wiem na czym w ogóle ma polegać na moja praca,czy się do niej nadam i czy nie wypadnę na rozmowie rekrutacyjnej tak jak ostatnio.Czyli ciągle była cisza z mojej strony bo stres mnie zjadł i wypadłam głupio.Pracę mam,ale nie czuję się jako kasjerka bo ciągle mnie coś boli.Nie wiem czy nadałabym się do wciskania komuś kredytów i nie wiem nawet jak to wygląda jak sprawdza się zdolność kredytową kogoś itd.Oczywiście nie znajdę czasu raczej na to by przygotować się do rozmowy bo i tak mnie stres zje,a rozmowa trwa całe 20 minut tak mi powiedziano przez tel.
Oj nie możesz tak podchodzić do rozmów kwslifikacyjnych. Wiadomo, że to stres, ale może warto iść z przeświadczeniem, że taka rozmowa to kolejne cenne doświadczenie i za którymś razem będziesz już tak zaprawiona w boju, że stres opadnie do poziomu mobilizującego a nie paraliżującego swoją drogą- jeśli nie chcesz pracy z pewnością jej nie dostaniesz ale nie wiesz czy się do niej nadajesz póki nie spróbujesz. Tak czy siak- trzymam kciuki
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 07:37   #14
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Oj nie możesz tak podchodzić do rozmów kwslifikacyjnych. Wiadomo, że to stres, ale może warto iść z przeświadczeniem, że taka rozmowa to kolejne cenne doświadczenie i za którymś razem będziesz już tak zaprawiona w boju, że stres opadnie do poziomu mobilizującego a nie paraliżującego swoją drogą- jeśli nie chcesz pracy z pewnością jej nie dostaniesz ale nie wiesz czy się do niej nadajesz póki nie spróbujesz. Tak czy siak- trzymam kciuki
Dziękuję może rzeczywiście warto spróbować
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 11:20   #15
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ja również mam ten problem,dlatego szukam nowej pracy ale każda jest dla mnie ogromnym stresem.W czwartek mam iść na rozmowę do kredyty i chwilówki i chyba nie pójdę,ogólnie raz byłam na rozmowie i zadawali mi tak ciężkie pytania oczywiście rekrutacji nie przeszłam i nie wiem czy sens jest żeby iść.Nie wiem na czym w ogóle ma polegać na moja praca,czy się do niej nadam i czy nie wypadnę na rozmowie rekrutacyjnej tak jak ostatnio.Czyli ciągle była cisza z mojej strony bo stres mnie zjadł i wypadłam głupio.Pracę mam,ale nie czuję się jako kasjerka bo ciągle mnie coś boli.Nie wiem czy nadałabym się do wciskania komuś kredytów i nie wiem nawet jak to wygląda jak sprawdza się zdolność kredytową kogoś itd.Oczywiście nie znajdę czasu raczej na to by przygotować się do rozmowy bo i tak mnie stres zje,a rozmowa trwa całe 20 minut tak mi powiedziano przez tel.
Wysyłaj Cv tam, gdzie na pewno byś chciała pracować - jakbyś miała na dłuższą metę zmuszać się do czegoś, to się będziesz męczyć.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 10:51   #16
LENNA007
Raczkowanie
 
Avatar LENNA007
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: W ogóle nie nadaję się do pracy...

jak miałam z 19 lat to tez się bałam, ze do żadnej pracy się nie nadaje. Ale faktem jest, że tego typu prace fizyczne przeważnie są takie byle jakie – nie traktuje się zbyt dobrze pracowników, wymaga wiele za małe pieniądze. Po prostu początki zawsze są ciężkie.
LENNA007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-15 11:51:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.