Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 14:32   #1
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017

Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?


Często mówi i pisze się o tym jak sprawiać, żeby kobieta czuła się jak kobieta i mam wrażenie, że większości mężczyzn jest to znane. Poczucie bezpieczeństwa przy pewnym siebie i silnym mężczyźnie, bycie szarmanckim itd, no nie będę się rozwodził, bo nie o tym ma być temat.

Ostatnio mocno zacząłem się zastanawiać nad tym czy kobiety potrafią sprawiać, że mężczyzna czuje się jak mężczyzna z krwi i kości.

I to jak jest przyprawia mnie o gęsią skórkę, bo generalnie we wszystkich moich relacjach z płcią przeciwną, kobiety były totalnie bierne i wręcz czasem odznaczały się całkowicie przeciwną postawą pt 'jak sprawić, żeby mężczyzna czuł się mniej męsko'. Zadziwiające, że dzieje się to przy jednoczesnym przeświadczeniu kobiet o swojej doskonałości i o tym, że doskonale wiedzą, co mężczyźni lubią.

A mężczyźni, jak wiadomo lubią seks. Więc dbanie o to, żeby mężczyzna czuł się męsko, tak myślę, w większości przypadków ogranicza się tylko i wyłącznie do spraw łóżkowych pt. udaję orgazm, żeby on czuł się męski, przełamuję moje bariery, żeby było mu dobrze w łóżku. Czasem jednak i tutaj nie jest tak kolorowo, bo niektóre kobiety potrafią nawet krytykować seksualność mężczyzny i różne naturalne jej przejawy, bywa również tak, że ta seksualność jest sprowadzana do przejawów egoizmu, lub jest nawet nazywana zboczeniem. Mężczyźni to w końcu dranie i liczy się dla nich tylko seks.

Tak sobie czasem myślę o tym dlaczego w ostatnich czasach jest coraz więcej zdrad. Doszedłem do wniosku, że być może jednym z powodów jest fakt, że kobiety o męskość swoich mężczyzn potrafią dbać tylko i wyłącznie w łóżku. Jeśli mężczyzna znajdzie kobietę, która wie jak to robić poza łóżkiem, a do tego seks ze stałą partnerką jest słaby, lub od święta, to nie dziwię się tym mężczyznom, że zdradzają.

Biję na alarm!!!

Uważam, że kobiety już tak dużo dostają i są rozpieszczone w relacjach damsko męskich, że stają się totalnie bierne, marudne, narzekające, lękliwe jeśli chodzi o kontakty społeczne i seksualne - a to dlatego, że w tych sprawach wyręczają je mężczyźni. To oni się starają, to oni są aktywni, pozostaje jednak pytanie: czy to im wystarcza i czy czują się przez to mężczyznami? Czy są w stanie rezygnować z siebie, żeby spełniać coraz bardziej wygórowane wymagania kobiet?

Gdybym miał wybór czuć się mężczyzną przy stałej partnerce w różnych, także pozałóżkowych kontekstach życia związkowego, a czuć się mężczyzną dzięki zdobywaniu kobiet, to wybrałbym to pierwsze. Sęk w tym, że to pierwsze rzadko się zdarza, a to drugie coraz łatwiej zrobić, dlatego świat dąży w tym kierunku w którym dąży.

Może jest jednak jeszcze jakaś nadzieja? Jak Wy dbacie o to, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 14:53   #2
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

poruszyłeś ciekawy temat bo dużo jest teraz maminsynków i facetów, za których wszystko robi kobieta

hmm... no ja na przykład dbam o napięcie między nami, mam wybrane kilka rzeczy w nim, które mi się naprawdę podobają i mówię mu wprost, całując je, że są męskie: ma pięknie zarysowaną szczękę i ładne stopy, męsko wyrzeźbione nogi. Więc daję mu poczucie że mi się podoba.
Oprócz tego dbam o siebie i dbam żeby on słyszał i widział że podobam się innym. Ostatnio kuzyn opowiadał nam że jak wynosiłam śmieci to dwóch facetów się za mną oglądało z rozdziawionym dziobem i M. od razu czuje się fajnie że tylu facetom się podobam a jestem właśnie jego
Drobne niespodzianki i fajnie organizowane randki to oczywiste
I staram się go zaangażować w naszą przyszłość; tj. zachęcam do pracy która daje mu satysfakcję a nam perspektywy żeby mieszkać razem za kilka miesięcy. Chcę żeby czuł się jak odpowiedzialny mężczyzna.
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 14:58   #3
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Często mówi i pisze się o tym jak sprawiać, żeby kobieta czuła się jak kobieta i mam wrażenie, że większości mężczyzn jest to znane. Poczucie bezpieczeństwa przy pewnym siebie i silnym mężczyźnie, bycie szarmanckim itd, no nie będę się rozwodził, bo nie o tym ma być temat.

Ostatnio mocno zacząłem się zastanawiać nad tym czy kobiety potrafią sprawiać, że mężczyzna czuje się jak mężczyzna z krwi i kości.

I to jak jest przyprawia mnie o gęsią skórkę, bo generalnie we wszystkich moich relacjach z płcią przeciwną, kobiety były totalnie bierne i wręcz czasem odznaczały się całkowicie przeciwną postawą pt 'jak sprawić, żeby mężczyzna czuł się mniej męsko'. Zadziwiające, że dzieje się to przy jednoczesnym przeświadczeniu kobiet o swojej doskonałości i o tym, że doskonale wiedzą, co mężczyźni lubią.

A mężczyźni, jak wiadomo lubią seks. Więc dbanie o to, żeby mężczyzna czuł się męsko, tak myślę, w większości przypadków ogranicza się tylko i wyłącznie do spraw łóżkowych pt. udaję orgazm, żeby on czuł się męski, przełamuję moje bariery, żeby było mu dobrze w łóżku. Czasem jednak i tutaj nie jest tak kolorowo, bo niektóre kobiety potrafią nawet krytykować seksualność mężczyzny i różne naturalne jej przejawy, bywa również tak, że ta seksualność jest sprowadzana do przejawów egoizmu, lub jest nawet nazywana zboczeniem. Mężczyźni to w końcu dranie i liczy się dla nich tylko seks.

Tak sobie czasem myślę o tym dlaczego w ostatnich czasach jest coraz więcej zdrad. Doszedłem do wniosku, że być może jednym z powodów jest fakt, że kobiety o męskość swoich mężczyzn potrafią dbać tylko i wyłącznie w łóżku. Jeśli mężczyzna znajdzie kobietę, która wie jak to robić poza łóżkiem, a do tego seks ze stałą partnerką jest słaby, lub od święta, to nie dziwię się tym mężczyznom, że zdradzają.

Biję na alarm!!!

Uważam, że kobiety już tak dużo dostają i są rozpieszczone w relacjach damsko męskich, że stają się totalnie bierne, marudne, narzekające, lękliwe jeśli chodzi o kontakty społeczne i seksualne - a to dlatego, że w tych sprawach wyręczają je mężczyźni. To oni się starają, to oni są aktywni, pozostaje jednak pytanie: czy to im wystarcza i czy czują się przez to mężczyznami? Czy są w stanie rezygnować z siebie, żeby spełniać coraz bardziej wygórowane wymagania kobiet?

Gdybym miał wybór czuć się mężczyzną przy stałej partnerce w różnych, także pozałóżkowych kontekstach życia związkowego, a czuć się mężczyzną dzięki zdobywaniu kobiet, to wybrałbym to pierwsze. Sęk w tym, że to pierwsze rzadko się zdarza, a to drugie coraz łatwiej zrobić, dlatego świat dąży w tym kierunku w którym dąży.

Może jest jednak jeszcze jakaś nadzieja? Jak Wy dbacie o to, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Generalnie mój mężczyzna jest mężczyzną i czuje się jak mężczyzna. Nie ma potrzeby ani też możliwości tego "sprawiać". Tak samo ja jestem kobietą i czuję się kobietą - nie wymagam od niego,żeby jakos specjalnie dbał o tę moją kobiecość,bo nie od niego to zależy, tylko ode mnie - od moich myśli, od mojego poczucia własnej wartości.

W związku z tym temat wątku uważam za nieco bezzasadny.
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:08   #4
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Hehehe, nawet nie wiesz jak bardzo kobieta może sprawić, że mężczyzna odkrywa w sobie takie męskie cechy i zalety o jakie by siebie nie podejrzewał.
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:08   #5
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Jak Wy dbacie o to, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?
Proszę go, żeby wymieniał żarówki i zabijał pająki
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:08   #6
hotaru_no_haka
Raczkowanie
 
Avatar hotaru_no_haka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 226
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

"wykorzystuję" to, że jest silniejszy. Oczywiście zachwytom wspaniałej siły nie ma końca Podobnie jeśli chodzi o sprawy związane z elektryką czy mechaniką samochodową. Owszem, potrafię zrobić większość sama, ale po co, skoro mogę zaangażować w to wszystko miłego pana Jednak mam tak, że "komplementy" tego typu kierować potrafię do każdego faceta, z którym łączy mnie minimum dobra znajomość. Zachwycanie się męską sylwetką zarezerwowane jest dla TŻ.
__________________
These walls keep a secret
But how long can they keep it?
'Cause we're two lovers, we lose control
When the fire has no heat, You light it up again.

hotaru_no_haka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:09   #7
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

a jaki był zachwycony jak nie wiedziałam w którym miejscu się włącza konsolę PS3
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 15:10   #8
hotaru_no_haka
Raczkowanie
 
Avatar hotaru_no_haka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 226
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Titane Pokaż wiadomość
Proszę go, żeby wymieniał żarówki i zabijał pająki
mój były nie zabił nawet jednego pająka jak go prosiłam... wszystkie wyrzucał za okno a gdyby miał mi wymienić żarówkę, to zmarłabym w egipskich ciemnościach z niedoczekania.
__________________
These walls keep a secret
But how long can they keep it?
'Cause we're two lovers, we lose control
When the fire has no heat, You light it up again.

hotaru_no_haka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:12   #9
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

ja mojemu pozwalam wynosic smieci, obierac ziemniaki i przewracac mieso na grillu w ramach podniesienia jego poczucia "meskosci" ;p
a serio: moj sprawdza sie w pracy, ona daje mu adrenaline i poczucie "Boga"
po pracy wazne są dla niego inne rzeczy, nic nie musi udowadniac, w łozku mysle ze nie znajdziemy nikogo kto da nam wiecej niz sami sobie, potrafimy smiac sie ze soba do łez, wygłupiac sie itd, a przy tym ciagle widzi w moich oczach to samo zauroczenie i zakochanie co na poczatku
no i pomaga mi rozwiazywac wieksze moje problemy, co tez podnosi jego poczucie wartosci
ogolnie nie wiem, ja sie nie staram zbytnio,on tez nie, albo jest cos naturalne albo wymuszone
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:13   #10
hotaru_no_haka
Raczkowanie
 
Avatar hotaru_no_haka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 226
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
a jaki był zachwycony jak nie wiedziałam w którym miejscu się włącza konsolę PS3
oj tak, oni to lubią
czasem nawet warto poudawać taką głupiutką wredne to i nieco chamskie, ale jak podbudowuje męskie ego. Sprawdziłam to przy samochodzie. Wykorzystałam biedaka, aby naprawił mi kilka rzeczy (nie chciało mi się brudzić). Kilka dni później, gdy spotkaliśmy się ze znajomymi i temat zszedł na autka, zdziwił się bardzo jak obeznana w temacie byłam. Ale cieszył się jak dziecko z udzielonej pomocy, taki dumny chodził, że ho ho
__________________
These walls keep a secret
But how long can they keep it?
'Cause we're two lovers, we lose control
When the fire has no heat, You light it up again.

hotaru_no_haka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:22   #11
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

bo oni generalnie lubią czuc sie potrzebni
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 15:35   #12
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99
Ostatnio mocno zacząłem się zastanawiać nad tym czy kobiety potrafią sprawiać, że mężczyzna czuje się jak mężczyzna z krwi i kości.
Facet, który szuka podpory w kobiecie, aby wspierała jego wątłe męskie ego, nie jest prawdziwym facetem. To najczęściej "wieczny dzieciak", maminsynek lub zakompleksiony narcyz.
Facet z krwi i kości nie potrzebuje "och-ów" i "ach-ów" kobiety aby poczuć się facetem. Wie co ma robić i jak. Identycznie jest z kobietą: ma klasę, gust i ceni siebie i swoje ciało. Reszta to zakompleksione mniej lub bardziej osobniki ludzki płci żeńskiej.
Oczywiście ile ludzi tyle poglądów: maminsynek poczuje że ma jaja jak mu kobieta powie, że jest debeściak bo wymienił żarówkę i w ogóle ocalił przez to wszechświat, prawdziwy facet obroni partnerkę przed zgrają dresów z osiedla i nic sobie z tego tytułu nie pomyśli i nie będzie wymagał wyrazów uznania i laurek , bo wie że to jego zasrany obowiązek.
Cytat:
Napisane przez Dopamine99
I to jak jest przyprawia mnie o gęsią skórkę, bo generalnie we wszystkich moich relacjach z płcią przeciwną, kobiety były totalnie bierne i wręcz czasem odznaczały się całkowicie przeciwną postawą pt 'jak sprawić, żeby mężczyzna czuł się mniej męsko'.
bo prawdziwa kobieta sprawdza, czy facet jej zapewni bezpieczeństwo życiowe, jak się okaże, że ma do czynienia z dzieckiem to oleje ciepłym sikiem i pójdzie dalej....
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:39   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Aivilo Pokaż wiadomość
Generalnie mój mężczyzna jest mężczyzną i czuje się jak mężczyzna. Nie ma potrzeby ani też możliwości tego "sprawiać". Tak samo ja jestem kobietą i czuję się kobietą - nie wymagam od niego,żeby jakos specjalnie dbał o tę moją kobiecość,bo nie od niego to zależy, tylko ode mnie - od moich myśli, od mojego poczucia własnej wartości.

W związku z tym temat wątku uważam za nieco bezzasadny.
Dokładnie. Miałam napisać to samo...
Czuję się kobietą, czuję się kobieco i nie mają na to wpływu jakieś działanie mojego faceta.

Z ciekawości, jakie to są te rzeczy, które ponoć panowie wiedzą, a które sprawiają, że kobieta się czuje jak kobieta?

Mój TŻ jest mężczyzną i tak się czuje. Nie musi swojej męskości "odkrywać" poprzez mnie.
Nie widzę też sensu na jakimś nadmiernym skupianiu się na tym, jak wspomóc czyjąś kobiecość/męskość...

Cytat:
Napisane przez Titane Pokaż wiadomość
Proszę go, żeby wymieniał żarówki i zabijał pająki
O pająki też prosiłam, ale on je wynosi na zewnątrz... Za to ja je tłukę butem, moja mama również. To chyba my dwie jesteśmy męskie

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
bo oni generalnie lubią czuc sie potrzebni
Oni? Ludzie generalnie lubią się czuć potrzebni. I kobiety, i mężczyźni.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:49   #14
Babygia
Zadomowienie
 
Avatar Babygia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart/Niemcy
Wiadomości: 1 111
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Nie musze robic NIC.
Moj maz jest meski "sam z siebie",nigdy nie watpil w swoja meskosc,ma zero kompleksow i ani ja ani nikt inny nie musi mu tego faktu potwierdzac.
Tak samo mam ja ze swoja kobiecoscia-wiec dobralismy sie perfekcyjnie,cieszymy na kazda chwile spedzona razem,ale dajemy sobie luz i wolnosc robienia rzeczy "po swojemu",poniewaz to oglolnie robi zwiazkowi dobrze.Poza tym wyglupiamy sie razem jak nastolatki (po 40-tce) stoimy przy sobie jak opoka w zlych i dobrych chwilach.
Coz tu potwierdzac? To zwiazek dwoch typow "alfa",w partnerskim zwiazku nikt nie musi potwierdzac nic.
A pajaki wynosze sama,nie znosze ukatrupiania zyjatek. Poza tym moj maz sie ich brzydzi,ja nie.
__________________
"Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience."

NASZA KLASA http://nasza-klasa.pl/card/11402382/e1546266ad

FACEBOOK http://www.facebook.com/Feline.Gia?ref=profile
Babygia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:59   #15
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Ostatnio mocno zacząłem się zastanawiać nad tym czy kobiety potrafią sprawiać, że mężczyzna czuje się jak mężczyzna z krwi i kości.
A co konkretnie kobieta powinna robić? Jak się powinna zachowywać byś czuł się jak mężczyzna z krwi i kości?
Bo wiesz, często jest tak, że kobiety narzekają, może nie tyle, że nie czują się jak kobiety, ale że facet je zaniedbuje, że się nie stara, że nic nie robi dla nich i takie tam. A facet często wtedy nie widzi problemu i trzeba mu powiedzieć czarno na białym: np. kupuj mi częściej kwiatuszka bez okazji bo inaczej się nie domyśli nam też ciężko jest domyśleć się czego mężczyzna oczekuje, może więc nam podpowiesz?
__________________


velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:01   #16
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Facet, który szuka podpory w kobiecie
Ciekawa interpretacja, ale temat jest o zupełnie czymś innym . Nie wspomnę o fakcie, że w związku ludzie powinni być podporą dla siebie nawzajem, a czasem świetnie się razem bawić w przeciwnym wypadku nie rozumiem po co być razem. To jest ludzkie.

Cytat:
nie jest prawdziwym facetem
W takim razie rozumiemy 'prawdziwego faceta' zupełnie inaczej. Dla mnie prawdziwym facetem jest ktoś, kto ma dostęp do wszystkich swoich emocji, nie ukrywa i nie wstydzi się swoich łez, o ile są prawdziwe. Taki któremu korona z głowy nie spadnie jak nie wypełni swoich 'zasranych obowiązków', który ma spory dystans do tego, co społeczeństwo nazwało 'prawdziwym facetem'. A nie taki, który ma urok Terminatora i zero naturalności w sobie. I sporo strachu pod tą maską - przed tym, że mógłby zostać uznany za słabego. Taki kolos na drewnianych nogach .

Generalnie faceci dzielą się dla mnie na 3 typy: panienki, normalnych ludzi i takich co to lubią sobie pozgrywać herosów i don juanów i bojąc się zdjąć swoją maskę, ledwo powstrzymują się przed puszczaniem bąków z wysiłku utrzymywania tej iluzji niezniszczalnego Arnolda S.

Zapomniałem uprzedzić, że w tym temacie interesują nas tylko normalni ludzie. Ten temat z łatwością można zniekształcic w taki sposób, że wyjdzie w końcu, że miłe gesty w stosunku do partnera/partnerki nie są w ogóle potrzebne, a ludzie czują się zawsze super sami z siebie, co nawiasem mówiąc moim zdaniem jest bujdą.

Zastanawiam się, kiedy popuścisz.

Cytat:
Identycznie jest z kobietą: ma klasę, gust i ceni siebie i swoje ciało. Reszta to zakompleksione mniej lub bardziej osobniki ludzki płci żeńskiej.
Może nie uwierzysz, ale znam sporo kobiet, które mimo wszystko od czasu do czasu lubią się poczuć kobieco, gdy mężczyzna chowa ją w swoich ramionach i zapewnia, że tutaj jest bezpiecznie. Nie zrozumiałeś tematu.

Cytat:
Oczywiście ile ludzi tyle poglądów: maminsynek poczuje że ma jaja jak mu kobieta powie, że jest debeściak bo wymienił żarówkę i w ogóle ocalił przez to wszechświat
A ja myślałem, że maminsynek to człowiek uzależniony od swojej matki, a komplementy lubi każdy. Nigdy bym nie wpadł na blokowanie dopływu pozytywnych emocji, bo jeszcze mógłbym stać się maminsynkiem.

Cytat:
bo prawdziwa kobieta sprawdza, czy facet jej zapewni bezpieczeństwo życiowe, jak się okaże, że ma do czynienia z dzieckiem
A może ja nie chcę zapewniać kobiecie bezpieczeństwa? Moja kobieta tego nie potrzebuje, bo jest bezpieczna sama z siebie i przez się!
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:03   #17
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Prawdziwy facet wie o tym, że nim jest nie trzeba mu tego udowadniać, po prostu aż kipi męskością i to czy dziewczyna powie mu tak czy siak, tego nie zmieni

Sama uwielbiam samców alfa właśnie dlatego że to są faceci, którzy sami swoim zachowaniem, mówieniem pokazują swoją siłę. nie potrzebują żeby to dopiero kobieta jakimis trikami pomogła mu poczuć się męsko

Jestem typem dość delikatnej kobiety, która często potrzebuje męskiej pomocy i rady, dlatego wiele rzeczy (jak np prośba aby wytłumaczył mi jak coś działa, naprawił coś itd) przychodzą całkowicie naturalnie i są rzeczywiste a nie wymyślone po to, żeby facet się lepiej poczuł.

Uważam, że odgrywanie jakiś scenek, które mają sprawić żeby niemęski facet poczuł się męsko wynika chyba z litości wobec niego

Powiedz co to takiego co sprawia że kobieta czuje się kobieco i o czym wszyscy meźczyźni wiedzą ?
Ja kobieco czuję się np poprzez to jak się ubieram, zachowuję itp i to poprzez mój wizerunek, która sama tworzę, faceci mogą mnie odbierac jako kobiecą
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:05   #18
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Generalnie to nie robię niczego specjalnie. Po prostu mam nadzieję, że mój mężczyzna czuje się mężczyzną bo dla mnie jest bardzo męski Zresztą jego zachowanie nie wskazuje mi na to, żeby miał jakieś ze swoim poczuciem męskości problemy.

A to co napisałeś autorze wątku o staraniu się tylko w łóżku to brzydkie stereotypy. Kobiety udają orgazmy najczęściej dlatego, że kochanek jest kiepski i to jest na zasadzie "kończ waść wstydu oszczędź" i raczej to nie jest troska o panów tylko o nas i nasze psychiczne zdrowie, bo żadna z nas nie chce mieć traumy potem do końca życia
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-08-04 o 16:08
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:11   #19
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
A nie taki, który ma urok Terminatora i zero naturalności w sobie. I sporo strachu pod tą maską - przed tym, że mógłby zostać uznany za słabego. Taki kolos na drewnianych nogach .
no ale przecież wiadomo, że ktoś kto udaje `twardziela', a we wewnątrz się boi to nim nie jest
uwierz, że są mężczyźni, którzy nie tylko są twardzielami bo taki wizerunek sobie stworzyli, a wewnątrz są roztrzęsieni i pełni strachu. Są silni, mescy faceci, którzy NAPRAWDĘ tacy są
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 16:15   #20
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Z ciekawości, jakie to są te rzeczy, które ponoć panowie wiedzą, a które sprawiają, że kobieta się czuje jak kobieta?
Proponuję założyć na ten temat inny wątek

Cytat:
Mój TŻ jest mężczyzną i tak się czuje.
Cieszy mnie to. Ja też się czuję mężczyzną. Moja kobieta czuje się kobietą.
Co nie zmienia faktu, że fajnie patrzeć, jak czuje się jak księżniczka, gdy noszę Ją na rękach, przytrzymuję drzwi i chowam w swoich ramionach.

Pytam więc, co podobnego robicie, żeby Wasi mężczyźni czuli się dobrze i żeby tą ich męskość 'połechtać', skoro już tak się czepiacie tego, co napisałem. Niektórzy zrozumieli od razu o co chodzi i dziękuję Wam za odpowiedzi

Cytat:
Nie widzę też sensu na jakimś nadmiernym skupianiu się na tym, jak wspomóc czyjąś kobiecość/męskość...
Nie widzisz tego w swoim związku, ale są związki, w których nie przychodzi to w sposób naturalny, lub dzieje się coś wręcz przeciwnego - np. mężczyzna sprawia, że kobieta czuje się mniej kobieca poprzez złośliwe komentarze na temat jej tyłka. Dlatego uważam, że łatwo zrozumieć ideę tematu
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:17   #21
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
Facet, który szuka podpory w kobiecie, aby wspierała jego wątłe męskie ego, nie jest prawdziwym facetem. To najczęściej "wieczny dzieciak", maminsynek lub zakompleksiony narcyz.
Facet z krwi i kości nie potrzebuje "och-ów" i "ach-ów" kobiety aby poczuć się facetem. Wie co ma robić i jak. Identycznie jest z kobietą: ma klasę, gust i ceni siebie i swoje ciało. Reszta to zakompleksione mniej lub bardziej osobniki ludzki płci żeńskiej.
Oczywiście ile ludzi tyle poglądów: maminsynek poczuje że ma jaja jak mu kobieta powie, że jest debeściak bo wymienił żarówkę i w ogóle ocalił przez to wszechświat, prawdziwy facet obroni partnerkę przed zgrają dresów z osiedla i nic sobie z tego tytułu nie pomyśli i nie będzie wymagał wyrazów uznania i laurek , bo wie że to jego zasrany obowiązek.

bo prawdziwa kobieta sprawdza, czy facet jej zapewni bezpieczeństwo życiowe, jak się okaże, że ma do czynienia z dzieckiem to oleje ciepłym sikiem i pójdzie dalej....
Hmm.. i gdybyś rzeczywiście znalazł się w takiej sytuacji, że musiałbyś obronić swoją ukochaną przed bandą dresów i zrobiłbyś to, to wcale, ale to wcale nie wzrosłoby Twoje męskie ego, no bo przecież to tylko zasrany obowiązek i w ogóle pikuś. Przeszedłbyś od razu nad tym do porządku dziennego i nawet błysku w oku owej Pani byś nie chciał w dowód uznania

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
ja mojemu pozwalam wynosic smieci, obierac ziemniaki i przewracac mieso na grillu w ramach podniesienia jego poczucia "meskosci" ;p
a serio: moj sprawdza sie w pracy, ona daje mu adrenaline i poczucie "Boga"
po pracy wazne są dla niego inne rzeczy, nic nie musi udowadniac, w łozku mysle ze nie znajdziemy nikogo kto da nam wiecej niz sami sobie, potrafimy smiac sie ze soba do łez, wygłupiac sie itd, a przy tym ciagle widzi w moich oczach to samo zauroczenie i zakochanie co na poczatku
no i pomaga mi rozwiazywac wieksze moje problemy, co tez podnosi jego poczucie wartosci
ogolnie nie wiem, ja sie nie staram zbytnio,on tez nie, albo jest cos naturalne albo wymuszone
O właśnie o śmieciach zapomniałam

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość

O pająki też prosiłam, ale on je wynosi na zewnątrz... Za to ja je tłukę butem, moja mama również. To chyba my dwie jesteśmy męskie
.
Ja zabijam tylko jak TŻ nie ma i nie widzi, bo jak by się dowiedział, że sama mogę, to później już musiałabym sama się z nimi rozprawiać, a ja leniwa jestem

A tak w ogóle dla mnie wątek z przymrużeniem oka. Czasem pewnie robię coś co sprawia, że TŻ czuje się bardziej męski i myśli sobie "wow jestem za***isty", ale jeśli już, to robię to nieświadomie i spontanicznie. Myślę, że nie potrzeba mu dowodów na to, że jest męski, przyjmuje to za pewnik i na codzień się nad tym nie zastanawia. I w drugą stronę też tak to działa. Ja czuję się kobietą w 100% i nie potrzebuję, nie chcę, żeby facet się zastanawiał co zrobić, zebym poczuła się bardziej kobieco.
Miło jest być docenianym, ale jeśli ktoś potrzebuje takich szczególnych starań, zapewnień i komplementów, obojętnie czy kobieta czy mężczyzna, to ma problemy/kompleksy/jest niedowartościowany. Niepotrzebne skreślić
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:25   #22
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że fajnie patrzeć, jak czuje się jak księżniczka, gdy noszę Ją na rękach, przytrzymuję drzwi i chowam w swoich ramionach.
a czy nie robisz tego właśnie po to żeby samemu poczuć się bardziej męskim, żeby czuć że dajesz jej oparcie?

dla mnie takie rzeczy jak np otwieranie drzwi jest dosć normalne -wielu facetów nawet nieznajomych się zachowuje w ten w sposób, że przytrzyma mi drzwi czy zaproponuje poniesienie zakupów i wg mnie nie robią tego po to, żeby pozwolić mi poczuć się kobietą
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:27   #23
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
no ale przecież wiadomo, że ktoś kto udaje `twardziela', a we wewnątrz się boi to nim nie jest
uwierz, że są mężczyźni, którzy nie tylko są twardzielami bo taki wizerunek sobie stworzyli, a wewnątrz są roztrzęsieni i pełni strachu. Są silni, mescy faceci, którzy NAPRAWDĘ tacy są
Czas i różne wydarzenia weryfikują, czy maska wiecznie napiętego, silnego i męskiego herosa jest prawdziwa, czy nie. Zobaczymy czy będzie tak samo prawdziwa jak straci pracę, żonę, lub zachoruje.

Moim zdaniem każdy zachowuje się w ten sposób, bo boi się odrzucenia przez kobiety, wyśmiania przez kumpli, odejścia od powszechnie przyjętych norm, przyznania przed samym sobą, że jest słaby itd. Wątpię, że są gdzieś mężczyźni, którzy się tak napinają, bo im dobrze i zdrowo się dzięki temu czują. Tak naprawdę od kiedy zdjąłem tą maskę, to wreszcie czuję się jak prawdziwy mężczyzna , ale to chyba już offtop?

Cytat:
a czy nie robisz tego właśnie po to żeby samemu poczuć się bardziej męskim, żeby czuć że dajesz jej oparcie?

dla mnie takie rzeczy jak np otwieranie drzwi jest dosć normalne -wielu facetów nawet nieznajomych się zachowuje w ten w sposób, że przytrzyma mi drzwi czy zaproponuje poniesienie zakupów i wg mnie nie robią tego po to, żeby pozwolić mi poczuć się kobietą
Widzisz, a ja jestem przeciwnikiem uznania tego za normalne i za coś, co się kobietom należy - z prostego powodu - jak uważasz, że Ci się to należy, to nie cieszysz się z tego, tylko jesteś zdenerwowana jak tego nie ma. Uważam, że otwieranie drzwi jest wyrazem uprzejmości i szacunku dla kobiety, tak samo jak poniesienie zakupów i musicie zdać sobie sprawę, że są kraje, bardziej cywilizowane niż Polska, w których mężczyźni w tak dobry sposób kobiet nie traktują.

Jasne, że czuję się męski, jak daję mojej kobiecie oparcie, w wyniku którego Ona czuje się kobieco. W ogóle jak czuje się przy mnie kobieco, to ja czuję się męski, dla mnie to oczywiste.

Edytowane przez Dopamine99
Czas edycji: 2010-08-04 o 16:31
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:40   #24
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Titane Pokaż wiadomość
Proszę go, żeby wymieniał żarówki i zabijał pająki
Jak wyżej + zabijanie ciem (nie wiem czy tak to się odmienia ) i much
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:42   #25
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
no ale przecież wiadomo, że ktoś kto udaje `twardziela', a we wewnątrz się boi to nim nie jest
uwierz, że są mężczyźni, którzy nie tylko są twardzielami bo taki wizerunek sobie stworzyli, a wewnątrz są roztrzęsieni i pełni strachu. Są silni, mescy faceci, którzy NAPRAWDĘ tacy są
Zgadzam się Są mężczyźni od których bije taka wewnętrzna siła, pomijam już nawet fizyczność. Patrzysz na taką osobę i wiesz, że on sobie poradzi w każdej sytuacji. Jeśli w praktyce czasem coś mu się nie uda, to podniesie się i działa dalej. A nawet jeśli się posypie, to dlatego, że naprawdę ma poważny problem, a nie np. dziewczyna go zostawiła i biedny miso nie wie jak żyć . Taki typ człowieka. I nie ma tu żadnej maski, to przychodzi naturalnie.

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że fajnie patrzeć, jak czuje się jak księżniczka, gdy noszę Ją na rękach, przytrzymuję drzwi i chowam w swoich ramionach.

Pytam więc, co podobnego robicie, żeby Wasi mężczyźni czuli się dobrze i żeby tą ich męskość 'połechtać', skoro już tak się czepiacie tego, co napisałem. Niektórzy zrozumieli od razu o co chodzi i dziękuję Wam za odpowiedzi
Sam sobie odpowiedziałeś. Jeśli w ten sposób to widzisz, to wystarczy napisać, że np. pozwalamy się nosić na rękach . Jeśli akurat ktoś lubi. Ja niekoniecznie
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 17:03   #26
hotaru_no_haka
Raczkowanie
 
Avatar hotaru_no_haka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 226
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Widzisz, a ja jestem przeciwnikiem uznania tego za normalne i za coś, co się kobietom należy - z prostego powodu - jak uważasz, że Ci się to należy, to nie cieszysz się z tego, tylko jesteś zdenerwowana jak tego nie ma. Uważam, że otwieranie drzwi jest wyrazem uprzejmości i szacunku dla kobiety, tak samo jak poniesienie zakupów i musicie zdać sobie sprawę, że są kraje, bardziej cywilizowane niż Polska, w których mężczyźni w tak dobry sposób kobiet nie traktują.

Jasne, że czuję się męski, jak daję mojej kobiecie oparcie, w wyniku którego Ona czuje się kobieco. W ogóle jak czuje się przy mnie kobieco, to ja czuję się męski, dla mnie to oczywiste.
Wiem o co ci chodzi, ale "uderzę" z innej strony. Ustąpienie miejsca, przytrzymanie drzwi, pomoc w dźwignięciu czegoś ciężkiego to nie tylko święte prawo, ale przede wszystkim KULTURA! Tak postąpi dżentelmen. Odsunie krzesełko, pomoże zdjąć płaszcz etc... Znając realia nie wymagam tego od każdego napotkanego faceta, ale jakby nie patrzeć jest to miłe. I facet nie musi czuć się przez to bardziej męsko a kobieta bardziej kobieca.
Robiłam zakupy w sklepie motoryzacyjnym, kupowałam dość dużo części. Sklep na drugim piętrze, brak windy, brak koszyków... brakowało mi rąk i siły aby ze wszystkim się zabrać. Zrobiło mi się bardzo miło, gdy pan sprzedawca sam zaproponował pomoc, bo teraz mało kto pomaga jesli o tę pomoc nie jest poproszony. Zwykła uprzejmość często odbierana jest albo jako podrywanie albo "pokażę jaki jestem m(i)ęski".

Najbardziej rozbrajają mnie panowie, którzy kłaniając się w pas swojej kobiecie otwierają jej szeroko drzwi, a ja idąc z ogromnymi zakupami krzyczę, aby przytrzymał je, bezczelnie je zatrzaskuje. Męskość pierwsza klasa
I tutaj dodam, że kobiety też nie są chodzącymi cnotami


Tak więc, łechtanie męskiego ego nie jest złe. Każdy lubi usłyszeć komplement i coś miłego, nawet jeśli jest to oczywista oczywistość. Bo lubiłam od TŻ usłyszeć, że mam świetną figurę pomimo iż rewelacyjnie to wiem.
__________________
These walls keep a secret
But how long can they keep it?
'Cause we're two lovers, we lose control
When the fire has no heat, You light it up again.

hotaru_no_haka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 17:09   #27
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Jasne, że czuję się męski, jak daję mojej kobiecie oparcie, w wyniku którego Ona czuje się kobieco. W ogóle jak czuje się przy mnie kobieco, to ja czuję się męski, dla mnie to oczywiste.
No właśnie i o to chodzi. Czucie się męskim/kobiecym wynika samo przez się z powodu różnic płci i tyle
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 17:15   #28
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Dobrze czegos nie umieć, ja np. nie potrafię prowadzić samochodu i zawsze mój partner musi mnie wszędzie wozić. Co dziwne - obecnemu partnerowi bardzo to odpowiada i bez najmniejszego skrzywienia się wozi mi tyłek gdzie tylko chcę i kiedy chcę (i tak już 9 lat).

Poza tym nigdy w zyciu nie umyłam samochodu - dlatego, że jest ogromny i dużo z tym roboty, poza tym ja nie prowadzę więc niech sobie własciciel myje i sprząta. Tak samo zresztą nie wykonuję ciężkich prac domowych: odkurzanie (nie znoszę, ciężkie i hałaśliwe), nie koszę ogródka, nie myję okien i nie zmieniam zasłon, firan etc... bo jestem za mała i boję się wysokości. Nie remontuję, nie wbijam gwoździ i nie zmieniam żarowek. To wszystko domena partnera. On to lubi robić i jest w tym dobry.

Nie zmuszam nigdy mojego faceta aby robił coś "tradycyjnie" przypisane kobiecie - czyli pranie, prasowanie, gotowanie. Skoro on tego ani nie lubi, ani nie potrafi, ani nie chce się nauczyć - bo ma takie zwyczaje z domu - nie mam zamiaru z tym walczyć. I ja się tym zajmuję. Za to on jest szczęśliwy bo ma dobre żarełko i czyste ciuchy.

Oboje wzajemnie doceniamy pracę na rzecz domu, czyli chwalimy się
ja jego jak elegancko uporządkuje ogród, on mnie za pyszny obiad...

Nie staram się być siłaczką, nie muszę być samodzielna. On mi pomaga w wielu kwestiach. Zwłaszcza w róznych załatwianiach spraw urzędowych.
Przez pierwsze 11 lat wszystko ja załatwiałam i rządziłam calym domem (z pierwszym mężem byłam wtedy) i mam dość na następne 50 lat. Dlatego generalnie teraz głową rodziny u nas jest facet. I jak mi z tym wygodnie to nie wie nikt.

Ja pracuję zawodowo, dbam o dom, wychowuję dzieci, a On mi pomaga w wychowaniu chlopców (dzieci z pierwszego związku), dba o całą organizację życia, płaci wszystkie rachunki (również za moje zakupy np. w Internecie) , robi zakupy. I on to uwielbia, to człowiek który uwielbia mieć kontrolę nad wszystkim. Dlatego - jak to lubi i czuje się w tym dobrze - czemu nie
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 17:32   #29
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Tak sobie myślę, że problem polega tu na tym, że kulturowo te przejawy "wzmacniania męskości" nie opierają się na tym co kobieta robi, ale raczej na tym co pozwala robić facetowi. No bo tak: ten "męski facet" ma kobity bronić i jej pomagać, co by się czuł "potrzebny" Ma być oparciem, tym silniejszym, który ją wesprze. I w tak stereotypowo ujmowanej sytuacji to kobieta może co najwyżej czasem udać, że czegoś nie wie, nie umie...
Tak jadę stereotypem, bo chyba o tym w sumie ten wątek. Łechcze się ego właśnie takimi metodami, żeby facet się poczuł wręcz niezbędny w życiu swej kruchej kobietki Hm.

No więc ja się chcę spytać autora wątku tak w drugą stronę, co on uważa na ten temat? Co kobieta powinna robić żeby facet się poczuł bardziej męski? Bo ja prawdę mówiąc niewiele mogę wymyślić, wszystko co mi wpada do głowy opiera się na tym, że to facet "działa" czyli "coś robi" (bo męskość kojarzona jest z siłą, energią, działaniem, a kobiecość z delikatnością, z biernością, pewną potrzebą pomocy, opiekuńczością). Jak nagle kobieta zacznie przejmować rolę "działacza", to nie wiem, czy to pozytywnie wpłynie na męskie ego, jako że mogłoby to być uznane za wchodzenie kobiety w męską rolę, co zarazem bije w męskie ego.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 17:35   #30
jajagna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 97
Dot.: Jak sprawiacie, żeby Wasi mężczyźni czuli się jak mężczyźni?

Brawo dla Autora za wątek Pełen szacun.
Widzę, że temat się szybko rozwija, więc obawiam się, że się zdublujemy. Przeraża mnie fakt kompletnego niezrozumienia przez wiele wypowiadających się tu osób pojęcia "męski". Mam wrażenie, że mylone jest pojęcie "samiec" i "mężczyzna".
Dopamine99 pisze o Mężczyźnie przez duże M. a takich jest naprawdę niewielu. Mężczyzna przez duże M. może mieć 148 cm wzrostu, wątłą klatę i bać się myszy.
Za to jego męskość polega na tym, że kiedy kobieta ma problem to zawsze do niego pobiegnie po poradę, bo wie, że jej pomoże. Z anielską cierpliwością poczeka aż po 40 minutach gadania jego kobieta dojdzie do sedna (albo i nie dojdzie, bo zapomni o co jej chodziło ). Z czułością wysłucha babskiego martwienia się na zapas i będzie tłumaczył godzinami, że to niemądre. Zrozumie zmienne nastroje w czasie PMS -u. Rozbroi go babski sposób rozumowania.... Nie zmieni koła za swoją kobietę. Nauczy ją jak to robić, żeby sobie poradziła, kiedy go nie będzie w pobliżu. Kiedy ona będzie chora, w szpitalu, on nie przyleci z bukietem kwiatów. Ale on jej poda miskę do rzygania, albo pomoże jej się umyć.
I taki facet ma gdzieś komplementy w stylu "Misiu, jaki ty jesteś odważny, silny, jak cudownie przykręciłeś tę śrubkę..." itp. a do tego wiele osób tu nawiązuje.
Mam szczęście być z Mężczyzną opisanym wyżej (tyle, że ma 185cm wzrostu i jest świetnym perkusistą, ale to naprawdę nie ma znaczenia) i doceniam jego męskość w ten sposób, że jestem mu wdzięczna za to, że przy nim mogę być prawdziwą, bezradną, kompletnie nielogiczną kobietą. Bo wiem, że on w pełni akceptuje moją babską naturę. Mówimy sobie o tym. I to działa w obie strony.
jajagna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.