Coś zamiast kanapki na studiach?? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-17, 12:24   #151
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Ja mam zwykle problemy z jedzeniem poza domem - w liceum i teraz na studiach. Po pierwsze nie znoszę rozciapanych i zgniecionych kanapek. Po drugie koleżanka zawsze w podstawówce dostawało pół obranego jabłka w folii aluminiowej - było zbrązowiałe juz w połowie lekcji. W dodatku miała strasznie żółte zeby i do dzisiaj mama walczy ze mną zebym brała jabłka ze sobą a ja nie mogę sie przełamać.
Po drugie jogurty, kubusie - nie ma dla mnie nic gorszego jak ktoś podejdzie i powie "daj gryza" albo"o tego jeszcze nie jadłam daj spróbować". I nie mogę odmówić bo mi głupio a potem mam niesmak i nie mogę tego już zjeść ani wypić. Nie wiem czemu tak jest - batoniki, woda mineralna, kawa, herbata - tym mogę częstować innych z przyjemnością, ale kubuś, jogurt, serek - obrzydzają mnie

Jeśli chodzi o owoce - uwielbiam jeść je w domu, na spacerze, na wycieczce, w barze sałatkowym albo jakimś tanim ale apetycznym barze mlecznym. A na uczelni mam jakiś uraz. Naprawdę nie mam pojęcia czemu tak jest W domu mam straszny bałagan, pracowałam jako barmanka i musiałam czyścić ubikacje w knajpie - ie obrzydzało mnie to. Sortowałam w Niemczech czereśnie i zdejmowałam z nich ślimaki - nie obrzydzało mnie to. Ale częstowanie kogoś gryzami owoców, łykiem jogurtu lub gęstego soku to dla mnie coś wyjątkowo niesmacznego. Tylko z moim chłopakiem mogę jeść i pić wszystko i to z przyjemnością
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 14:26   #152
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
Ja mam zwykle problemy z jedzeniem poza domem - w liceum i teraz na studiach. Po pierwsze nie znoszę rozciapanych i zgniecionych kanapek. Po drugie koleżanka zawsze w podstawówce dostawało pół obranego jabłka w folii aluminiowej - było zbrązowiałe juz w połowie lekcji. W dodatku miała strasznie żółte zeby i do dzisiaj mama walczy ze mną zebym brała jabłka ze sobą a ja nie mogę sie przełamać.
Po drugie jogurty, kubusie - nie ma dla mnie nic gorszego jak ktoś podejdzie i powie "daj gryza" albo"o tego jeszcze nie jadłam daj spróbować". I nie mogę odmówić bo mi głupio a potem mam niesmak i nie mogę tego już zjeść ani wypić. Nie wiem czemu tak jest - batoniki, woda mineralna, kawa, herbata - tym mogę częstować innych z przyjemnością, ale kubuś, jogurt, serek - obrzydzają mnie

Jeśli chodzi o owoce - uwielbiam jeść je w domu, na spacerze, na wycieczce, w barze sałatkowym albo jakimś tanim ale apetycznym barze mlecznym. A na uczelni mam jakiś uraz. Naprawdę nie mam pojęcia czemu tak jest W domu mam straszny bałagan, pracowałam jako barmanka i musiałam czyścić ubikacje w knajpie - ie obrzydzało mnie to. Sortowałam w Niemczech czereśnie i zdejmowałam z nich ślimaki - nie obrzydzało mnie to. Ale częstowanie kogoś gryzami owoców, łykiem jogurtu lub gęstego soku to dla mnie coś wyjątkowo niesmacznego. Tylko z moim chłopakiem mogę jeść i pić wszystko i to z przyjemnością
Jak się daje gryza jogurtu ? Może powiedz, że masz helicobacter. Skoro nie lubisz rozciapanych kanapek, to kup pojemnik i noś nawet osobno przekrojoną bułkę i coś do posmarowania/włożenia do niej? A owoce/jogurty zawsze możesz jeść w ukryciu . Ja czasem kroję marchewkę w paseczki (bo mam aparat na zębach) i chętnie częstuję innych. Jest to jak najbardziej higieniczne, zresztą estetyczne również - marchew nie brązowieje.
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:11   #153
Icy-fruit
Rozeznanie
 
Avatar Icy-fruit
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: cato-cato
Wiadomości: 783
GG do Icy-fruit
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

a ja tam wszystko nosze na uczelnie wczoraj piers z kurczaka + sałtka + makron no i woda jakiś owoc dziś krokiety. nie przejmuje sie kto coś powie. zresztą u mnie to jest popularne kolega nosi nawet parówki, więc...

a częstowanie jest na poziomie dziennym, wiec zawsze biore więcej
__________________
Learning is a treasure that will follow its owner everywhere..
Icy-fruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:16   #154
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez Icy-fruit Pokaż wiadomość
a ja tam wszystko nosze na uczelnie wczoraj piers z kurczaka + sałtka + makron no i woda jakiś owoc dziś krokiety. nie przejmuje sie kto coś powie. zresztą u mnie to jest popularne kolega nosi nawet parówki, więc...

a częstowanie jest na poziomie dziennym, wiec zawsze biore więcej
Ale odgrzewasz to gdzieś sobie czy tak na zimnego zajadasz?
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:41   #155
Abigail123
Rozeznanie
 
Avatar Abigail123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 526
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Ja też nie lubię kanapek.
Ale ostatnio biorę sobie pól bułki razowej do tego jabłko, mandarynka czasami jogurt i jest ok
Abigail123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 23:35   #156
Tweet0
Raczkowanie
 
Avatar Tweet0
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 88
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Ja już powoli zaczynma myśleć o tych szkolnych śniadniach Trzeba będzie kupić pojemniczki plastikowe i siup - jogurt naturalny z otrębami albo z musli. Zastanawiałam się też nad tymi batonikami corny czy czymś w tym stylu (te niby zdrowe batoniki), ale one chyba mają dużo cukru, więc się zajogurcę Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Chociaż w sumie taka pokrojona marchewa to też fajne rozwiązanie. Albo sałatka. Jakaś rybna może... O, albo serek ziarnisty ze szczypiorkiem. Mmmm...
Tweet0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 00:04   #157
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

ja tam robie kanapki z razowego chleba smaruje serkiem, na to szynka , ogorek i jeszcze jakies 'suche' warzywa bo wiadomo jak wlozy sie pomidora to sie rozciapcia, w tamtym roku bralam w pojemniczku nawet caly obiad i jadlam w przerwie miedzyy wykladami
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 17:41   #158
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

ja tam zawsze bralam ze soba wiesniaka lekkiego, warzywka, jogobelle light i chlebek chrupki...;p
i mleko 0,5 tez nosilam;p;p
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 12:06   #159
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Mleko? Ale chyba zakręcane) Ja ze sobą zazwyczaj nosiłam sałatki lub kanapki (np z pastą z awokado - a co!). czasem jak namówili mnie przyjaciele dawałam się wyciągnąć na obiad - naleśniki...W zasadzie jogurty też są fajne, mam jednak traumę, że się rozleją
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 12:56   #160
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

kiedyś miałam taki pojemniczek tylko się rozszczelnił... tylko ciekawe czy mi by się chciało te sałatki robić...bo zjeść to z chęcią
ja przeważnie wcinam kanapki naładowane warzywami, czasem jakiś owoc. z buteleczce zielona herbata, albo czerwona albo yerba na zimno (terere).
gdy jestem dłużej na uczelni po prostu obowiązkowo zabieram coś słodkiego, np. jedną krówkę. po kilku wykładach mój organizm domaga się cukru.
gdy mam więcej czasu robię sobie placki tortilla i zawijam w nie różne rzeczy. piekłam też kiedyś bułki z nadzieniem warzywnym, pycha sprawa
w liceum zabierałam litrowy sok pomidorowy i zdarzało się, że nawet nie robiłam się głodna pijąc go więc nic więcej nie brałam. czasem zamieniałam go na maślankę, ale pomidor był moim faworytem ;P
ogólnie stawiałam na 'sycące napoje'. np. maślanke miksowałam z bananem, albo maślanka+ogórek starty+koperek i wiele wiele innych... do tego kromka chleba ziarnistego i byłam najedzona.

w tym roku zaczęłam mieć jakieś problemy z żołądkiem... po godzinie siedzenia na wykładzie zaczynało mi jeździć w brzuchu, przeraźliwie głośno. moim sposobem było pieczenie ciastek bardzo mocno odchudzonych owsianych (mogę podać przepis ) a jak wiadomo ziarna lepiej sycą i dłużej się trawią. więc jedno ciasteczko i nie dość, że się najadłam to jeszcze nie było problemu

ale kurczę te warzywka z makaronem i ziołami... chyba trzeba zacząć
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 15:30   #161
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez Ashira Pokaż wiadomość
kiedyś miałam taki pojemniczek tylko się rozszczelnił... tylko ciekawe czy mi by się chciało te sałatki robić...bo zjeść to z chęcią
ja przeważnie wcinam kanapki naładowane warzywami, czasem jakiś owoc. z buteleczce zielona herbata, albo czerwona albo yerba na zimno (terere).
gdy jestem dłużej na uczelni po prostu obowiązkowo zabieram coś słodkiego, np. jedną krówkę. po kilku wykładach mój organizm domaga się cukru.
gdy mam więcej czasu robię sobie placki tortilla i zawijam w nie różne rzeczy. piekłam też kiedyś bułki z nadzieniem warzywnym, pycha sprawa
w liceum zabierałam litrowy sok pomidorowy i zdarzało się, że nawet nie robiłam się głodna pijąc go więc nic więcej nie brałam. czasem zamieniałam go na maślankę, ale pomidor był moim faworytem ;P
ogólnie stawiałam na 'sycące napoje'. np. maślanke miksowałam z bananem, albo maślanka+ogórek starty+koperek i wiele wiele innych... do tego kromka chleba ziarnistego i byłam najedzona.

w tym roku zaczęłam mieć jakieś problemy z żołądkiem... po godzinie siedzenia na wykładzie zaczynało mi jeździć w brzuchu, przeraźliwie głośno. moim sposobem było pieczenie ciastek bardzo mocno odchudzonych owsianych (mogę podać przepis ) a jak wiadomo ziarna lepiej sycą i dłużej się trawią. więc jedno ciasteczko i nie dość, że się najadłam to jeszcze nie było problemu

ale kurczę te warzywka z makaronem i ziołami... chyba trzeba zacząć
Ja poproszę przepis
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 15:58   #162
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

z niezawodnego cincin http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=6548
polecam
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 17:46   #163
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez Ashira Pokaż wiadomość
z niezawodnego cincin http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=6548
polecam
Dzięki
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 09:17   #164
Essentiales
Raczkowanie
 
Avatar Essentiales
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 282
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

ja w szkole jadam kanapki z bułki pszennej a w środek sałatka kiedyś nawet wzięłam do szkoły makaron w pudełeczku(uwielbiam zimny makaron) i wszyscy się na mnie patrzyli jak na jakiegoś dziwka ale ja ich olewałam nie przejmowałam się nimi nie sobie patrzą popatrzą i przestaną bo ile można tak patrzeć na kogoś
__________________
Nie ma kobiet brzydkich,
Są tylko kobiety zaniedbane


Coco Chanel

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
Essentiales jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 14:00   #165
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
Ja mam zwykle problemy z jedzeniem poza domem - w liceum i teraz na studiach. Po pierwsze nie znoszę rozciapanych i zgniecionych kanapek. Po drugie koleżanka zawsze w podstawówce dostawało pół obranego jabłka w folii aluminiowej - było zbrązowiałe juz w połowie lekcji. W dodatku miała strasznie żółte zeby i do dzisiaj mama walczy ze mną zebym brała jabłka ze sobą a ja nie mogę sie przełamać.
Po drugie jogurty, kubusie - nie ma dla mnie nic gorszego jak ktoś podejdzie i powie "daj gryza" albo"o tego jeszcze nie jadłam daj spróbować". I nie mogę odmówić bo mi głupio a potem mam niesmak i nie mogę tego już zjeść ani wypić. Nie wiem czemu tak jest - batoniki, woda mineralna, kawa, herbata - tym mogę częstować innych z przyjemnością, ale kubuś, jogurt, serek - obrzydzają mnie

Jeśli chodzi o owoce - uwielbiam jeść je w domu, na spacerze, na wycieczce, w barze sałatkowym albo jakimś tanim ale apetycznym barze mlecznym. A na uczelni mam jakiś uraz. Naprawdę nie mam pojęcia czemu tak jest W domu mam straszny bałagan, pracowałam jako barmanka i musiałam czyścić ubikacje w knajpie - ie obrzydzało mnie to. Sortowałam w Niemczech czereśnie i zdejmowałam z nich ślimaki - nie obrzydzało mnie to. Ale częstowanie kogoś gryzami owoców, łykiem jogurtu lub gęstego soku to dla mnie coś wyjątkowo niesmacznego. Tylko z moim chłopakiem mogę jeść i pić wszystko i to z przyjemnością
jest mnóstwo owoców, które można ze sobą zabrać - nie czernieją, a dzielenie się nimi nie obrzydza. mandarynki, pomarańcze, winogrona, śliwki (w zimie suszone - super), itd.

mnie się często zdarza odwiedzać w zimę markety, w których można kupić luzem, na wagę (albo paczkowane) różne suszone smaczne rzeczy - daktyle, śliwki, morele, orzechy, mieszanki owocowe. nie ma problemu z zabieraniem ich na uczelnię/do szkoły.

a co do bardziej sycących i mniej słodkich przekąsek:
- 'suchy' chleb (typu wasa) + np. mały serek topiony/serek wiejski/twaróg z rzodkiewką/szczypiorkiem (zrobiony w domu, zabierany w małym pojemniczku)
- jogurt + musli osobno, strasznie nie lubię takich jogurtów z musli już w środku, które jest rozciapciane;- )
- ugotowany (lub podsmażony dla niedietujących) kurczak w kawałkach. jeszcze nikt mi nie powiedział, że jestem dziwna, kiedy wyciągam pojemniczek z czymś takim na przerwie. może dlatego, że mam większość facetów w teamie.
- warzywa do pogryzania - marchewka, pomidor, zielony ogórek.
- sałatki (mniej lub bardziej obiadowe. np. ugotowane pieczarki pokrojone na drobno + pokrojony na drobno ogórek kiszony. może wydawać się dziwne, ale smaczne i można sobie przygotować poprzedniego dnia, na drugi dzień smakuje tak samo. albo kukurydza+papryka pokrojona na drobno+kawałeczki kurczaka+trochę ryżu, itd).
- batoniki musli/ciasteczka bez paskudnych rzeczy w składzie. można kupić w sklepach ze zdrową żywnością... albo nawet w rossmanie. trzeba tylko oczywiście wcześniej sprawdzić, czy faktycznie zjadamy coś zdrowego i light, czy to ściema.

czasami wystarcza mi tylko maślanka z owocami (taka duża, w kartonie, zakręcana) albo jogurt z musli. czasami pojemniczek z winogronami (podobno mają właściwości ujędrniające skórę, więc je wcinam w dużych ilościach, mimo kaloryczności).
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 10:27   #166
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

To ja zapytam z innej beczki z racji tego, że już mam dość jedzenia przypadkowych rzeczy postanowiłam nosić ze sobą świeżo wyciskane soki z warzyw. Ma ktoś może pomysł w czym to najlepiej nosić ?
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 20:43   #167
marlen92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 371
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
To ja zapytam z innej beczki z racji tego, że już mam dość jedzenia przypadkowych rzeczy postanowiłam nosić ze sobą świeżo wyciskane soki z warzyw. Ma ktoś może pomysł w czym to najlepiej nosić ?
moze po prostu termos? szczelny,wykonany z takiego materialu ze nie wejdzie w interakcje ze swiezym sokiem. skoro mozna w nim nosic,kawe,herbate to czemu nie sok.
marlen92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 15:13   #168
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

2 kromki chleba tostowego pelnozuarnistego (ok 125 kcal)
plus duże sera zóltego , keczup jakies warzywko
pozywny tościk z opiekacza w folie aluminiową niam
orzeski przerózne soczek..
ale ja sie nie odchudzam to troche nie na temat..

jakbym sie odchudzała brałabym sobie sałatki (z makronem/ryżem pelnoziarnistym lub nawet nie) dompijemniczka i miałabym gdzies co ludzie pomysla, owoce, sozki, jogurty, serrki wiejskie i homo
albo zamówiłabym w braku np jakąs zupę..pieczywo chrupkie pełnoziarniste, wafle ryzowe jakies zdrowsze...nie wiem
jednak chyba bym sie jednak zdecydowała na grahamke z mnóstwem zdrowych dodatków, najlepiej syci.i najwygodniejsza
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 15:18   #169
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

super pomysł z wydrążeniem grahamki ! dzisiaj go zastosowałam - do środka dałam łychę serka homo, kurczaka, paprykę i ogórka. było przepyszne

tylko co zrobić teraz ze środkiem ?
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 06:58   #170
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
super pomysł z wydrążeniem grahamki ! dzisiaj go zastosowałam - do środka dałam łychę serka homo, kurczaka, paprykę i ogórka. było przepyszne

tylko co zrobić teraz ze środkiem ?
kulki
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 08:47   #171
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez mavika Pokaż wiadomość
kulki
Co masz na myśli?
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 09:32   #172
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

To żart. Jak byłam mała to robiłam takie kulki w palcach z miąższu bułek
A tak serio to miąższem owym można zagęścić gulasz czy sos mięsny.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 13:30   #173
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez mavika Pokaż wiadomość
To żart. Jak byłam mała to robiłam takie kulki w palcach z miąższu bułek
A tak serio to miąższem owym można zagęścić gulasz czy sos mięsny.
aha w porządku

No ja myślałam czy nie pokroić tego, podprażyć na patelni i nie dodać do sałatki jako grzanki
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 10:02   #174
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

tez mozna
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 15:41   #175
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez mavika Pokaż wiadomość
tez mozna
Sprawdziło się świetnie
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 22:39   #176
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
To ja zapytam z innej beczki z racji tego, że już mam dość jedzenia przypadkowych rzeczy postanowiłam nosić ze sobą świeżo wyciskane soki z warzyw. Ma ktoś może pomysł w czym to najlepiej nosić ?
może być np. taka trwała plastikowa buteleczka po jogurcie pitnym/kefirze etc.
zwykle są 350/400/500ml, ale zdarzają się też mniejsze(250ml)
po zdjęciu naklejki jest po prostu biała

warto zwrócić uwagę na kształt w brzuchatej części
im jest "gładszy" tym łatwiej go umyć (w przeciwieństwie do tych o fałdowanych ściankach..)
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 15:08   #177
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Ja mam np. teraz od tego roku akademickiego wtorkowe zajęcia od 8 do 18.15 bez dosłownie żadnej przerwy, nie licząc 10 minutowych co półtora godziny, bo zaczęłam drugi kierunek i nie brałam indywidualnego toku.
Ale sobie radzę ;] Rano sycąca owsianka o 7.00, potem ok. 11.15 jem już na uczelni jakiś owoc/jogurt naturalny/orzechy/suszone owoce/pestki nasion, a potem ok. 13.00 jem obiad pod salą :P Biorę w pojemnik sałatkę (kawałki kurczaka w ziołach z dużą ilością różnych warzyw albo kaszę gryczaną/ryż z warzywami). Potem ok. 16.30 znów jogurt/owoc/orzechy/nasiona. I mam generalnie chillout na to czy się ktoś patrzy czy nie :P
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:25   #178
mia17str
Raczkowanie
 
Avatar mia17str
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 220
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Ja uwielbiam banany, są dość sycące (zazwyczaj po innych owocach jednak nie przetrwałabym 1,5 h bez burczenia w brzuchu, a z bananem daję radę
Też jogurty pitne (uwielbiam Activię o smaku kiwi-truskawka )
mia17str jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 17:26   #179
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

kanapki, sałatki, jogurty, do picia jogutry i bary mleczne:P
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 11:15   #180
201610041047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 416
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
h
albo takie deserki (przecierane owoce) dla dzieci- pychota!
moze tez jakies ciasteczka i herbata w termosie?
o jaaa że też nigdy o tym nie pomyślałam!!!!! przecież one są pyszne!!!! idę do sklepu kupić cały zapas, dzięki za inspirację
aha i herbatkę lub kawę w termosie takim małym też noszę w takie dni kiedy mam na wczesną godzinę zajęcia, wszyscy zawsze chcą łyka
201610041047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.