BEZROBOTNI łączmy się część 2 - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-16, 22:35   #1411
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Kama, pozwól, że nie skomentuję, po prostu mi się nie chce ani Tobie, ani innym niczego już tłumaczyć i być uważaną za ciocię dobra rada. Do widzenia.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 22:49   #1412
kamaP123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

A jeszcze jedna rzecz, zapomniałam, jednym zdaniem ze swojego ostatniego wpisu przeszłaś samą siebie i chyba do końca obnażyłaś swój autorytet w dziedzinie rekrutacji. Jak specjalista od spraw rekrutacji może kpić z pojęcia wykluczenia społecznego? Widać, że nie masz pojęcia o psychologii pracy. Nie uczą was takich merytorycznych pojęć na studiach? Ja sobie tego pojęcia nie wymyśliłam, tak o problemie bezrobocia wypowiadają się ...prawdziwi fachowcy. No i jeszcze tekst o poświęcaniu prywatnego czasu na pomoc osobom szukającym pracy, tu mnie ubawiłaś, po pierwsze z taką wiedzą możesz sobie darować powyższe poświęcenie, po drugie myślę, że robisz to w dużej mierze z własnych egoistycznych powodów...ja jestem taka fajna, szukałam pracy pół roku, w międzyczasie chcieli mnie do czterech prac, ale im oczywiście odmówiłam, ochłapów nie biorę, jak idę na rozmowę to mi mówią, Pani taka młoda, z takim wykształceniem, z takim doświadczeniem czymże zasłużyliśmy sobie, że Pani odwiedziła nasze progi...to Twoje słowa, ciut zabawne, a i jeszcze, poza tym nie dam sobie w kaszę dmuchać, jak mi coś nie pasuje to od razu wygarnę co myślę...nie Ty jedna posiadasz takie cechy..., ale nikt o tym tutaj nie bębni na prawo i lewo
kamaP123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 23:21   #1413
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez kamaP123 Pokaż wiadomość
A jeszcze jedna rzecz, zapomniałam, jednym zdaniem ze swojego ostatniego wpisu przeszłaś samą siebie i chyba do końca obnażyłaś swój autorytet w dziedzinie rekrutacji. Jak specjalista od spraw rekrutacji może kpić z pojęcia wykluczenia społecznego? Widać, że nie masz pojęcia o psychologii pracy. Nie uczą was takich merytorycznych pojęć na studiach? Ja sobie tego pojęcia nie wymyśliłam, tak o problemie bezrobocia wypowiadają się ...prawdziwi fachowcy. No i jeszcze tekst o poświęcaniu prywatnego czasu na pomoc osobom szukającym pracy, tu mnie ubawiłaś, po pierwsze z taką wiedzą możesz sobie darować powyższe poświęcenie, po drugie myślę, że robisz to w dużej mierze z własnych egoistycznych powodów...ja jestem taka fajna, szukałam pracy pół roku, w międzyczasie chcieli mnie do czterech prac, ale im oczywiście odmówiłam, ochłapów nie biorę, jak idę na rozmowę to mi mówią, Pani taka młoda, z takim wykształceniem, z takim doświadczeniem czymże zasłużyliśmy sobie, że Pani odwiedziła nasze progi...to Twoje słowa, ciut zabawne, a i jeszcze, poza tym nie dam sobie w kaszę dmuchać, jak mi coś nie pasuje to od razu wygarnę co myślę...nie Ty jedna posiadasz takie cechy..., ale nikt o tym tutaj nie bębni na prawo i lewo
a przepraszam, gdzie ty tu widzisz kpine? słaba jestes w te klocki, w odczytywanie miedzy wierszami, wybacz :P To był tylko cytat Twoich slow, wiec sie nim posluzylam, zebys nie zarzucala mi, ze znowu kogos obrazam.
A poza tym, widze, że nie wiesz, jakie studia skonczyłam, wiec sie nie wypowiadaj.

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania, oto dowód:


Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość

To juz druga czesc, pelna pomocnych rad, nie tylko od pumas, ktora "pozjadala wszystkie rozumy" i udziela rad w stylu: keep smiling no matter what, ale tez od tych, ktorzy maja chęć poswiecać prywatny czas i pomagac w znalezieniu zajecia wlasnie wam, "z pogranicza wykluczenia spolecznego". Takze daruj sobie takie docinki, bo widze, ze jestes kolejna sfrustrowaną osobą, której przeszkadza rada o usmiechu i byciu optymista. A nawet nie zdajesz sobie sprawy, ze wlasnie ten Twoj brak usmiechu i negatywne nastawienie maja wplyw na to, ze teraz tutaj siedzisz i to czytasz.
Wyjasnie Ci, jesli jestes taka "mondra":

nie tylko od osoby X, ale też od innej osoby Y
czyli to znaczy, że
ta, to nie to samo co inna.
Capito?

Chcesz dyskutować, a nie potrafisz nawet przeczytać ze zrozumieniem tekstu. Dobre
Cześć.

Edytowane przez pumas
Czas edycji: 2011-01-16 o 23:22
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 00:07   #1414
trawka
Raczkowanie
 
Avatar trawka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 304
GG do trawka
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cześć Mogę się przyłączyć? Według kryteriów forum, pasuję tu: szukam pracy, mam wiele pytań i wątpliwości i liczę na wsparcie i pomoc z Waszej strony
__________________
"Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią"
trawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 07:22   #1415
kamaP123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Pumas nie mogę nie docenić tego, że się starałaś podać jakikolwiek argument w kontrataku, co prawda powtarzasz się, wysuwając jeden i ten sam...czytanie ze zrozumieniem (już to gdzieś widziałam), ale niech będzie. Na mnie niestety jest on trochę za słaby. Myślę, że Twoje intencje we wcześniejszym wpisie odczytałam znakomicie, chciałaś być uszczypliwa i jakoś dopiec m.in. mnie , więc uwydatniłaś to co faktycznie nie jest dla człowieka chlubne i sugeruje jego porażkę, mam na myśli wykluczenie społeczne. Zrobiłaś to celowo, kontekst Twojej wypowiedzi nie wskazuje na nic innego.
I odnośnik do drugiej części wpisu: wyjaśnianie pojęcia osób x i y, nie wiem gdzie Ty chodziłaś do podstawówki, ale u mnie w mieście takie rzeczy rozróżniają już chyba czwartoklasiści, więc daruj sobie taki argument, bo wychodzi trochę infantylnie. Oczywiście, pisząc o ludziach szlachetnie poświęcających Tutaj swój własny czas idąc z pomocą potrzebującym, użyłaś liczby mnogiej (pominę Twoje intencje, bo to nie do rozstrzygnięcia, sądzę, że miałaś na myśli w dużej mierze siebie, ale w to nie wnikam), w każdym razie w tej liczbie mnogiej zawierasz się również Ty i ja odniosłam się właśnie do Twojej wiedzy i pomocy, bo do innych nie mam zastrzeżeń.
Co do Twoich studiów, masz rację nie wiem, zasugerowałam się tym, że zajmujesz się rekrutacją, w każdym razie to, że nie masz kierunkowego wykształcenia wiele by tłumaczyło...
Ok, ze swojej strony kończę ten wątek, bo pewnie nikt nie ma ochoty czytać naszych wypocin i tylko zaśmiecamy forum, powiedziałam co miałam do powiedzenia. Poza tym obawiam się, że argumentacja będzie będzie schodziła na coraz niższy poziom, typu "mondra" i te sprawy, więc nie warto.
kamaP123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 09:06   #1416
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
Korzystałam z płatnych i darmowych. Mogę polecić stronę inwestycja w kadry oraz Akademię PARP. Nie wiem co aktualnie mają w ofercie, ale czasem są ciekawe szkolenia on line. Warto też odwiedzać strony lokalnych organizacji zajmujących się rozwojem danego regionu, mają czasem atrakcyjne programy (nie tylko szkolenia). Wiem też, że na portalu eurokobieta było certyfikowane szkolenie komputerowe on line (dla kobiet chyba z woj. śląskiego (?), ale w ramach limitu mogły brać udział kobiety z innych woj.). Nie wiem, czy jest jeszcze aktualne to szkolenie. Można odwiedzić też stronkę structura.pl
Poza tym możesz sama wyszukać sobie szkolenie, które Cię interesuje i złożyć wniosek do urzędu pracy o sfinansowanie tego szkolenia (tzw. szkolenia indywidualne), na które PUPy mają osobną pulę środków).


Z linków na pewno skorzystam znalazłam kursy które mnie interesują, teraz trzeba się do Urzędu Pracy przejść i zarejestrować znów, aby móc z nich skorzystać. Pewnie przejdę się od razu jak się da do doradcy (lub innej osoby) z moim CV i listem motywacyjnym żeby powiedzieli mi co w nim mam źle i co ulepszyć Chyba że któraś z Was jest w stanie mi pomóc.

Pracowałam 3 miesiące na produkcji, ale praca się skończyła i znów zasilam grono bezrobotnych

I powiem wam że ciężko mi się zmobilizować do jakiejś pracy w domu czy nauki. Najchętniej to seriale, książki, spotkania z chłopakiem.

Macie może jakieś linki do fajnych darmowych kursów języka angielskiego i niemieckiego?
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia






Edytowane przez Choji
Czas edycji: 2011-01-17 o 09:09
Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 09:27   #1417
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Choji Pokaż wiadomość
Z linków na pewno skorzystam znalazłam kursy które mnie interesują, teraz trzeba się do Urzędu Pracy przejść i zarejestrować znów, aby móc z nich skorzystać. Pewnie przejdę się od razu jak się da do doradcy (lub innej osoby) z moim CV i listem motywacyjnym żeby powiedzieli mi co w nim mam źle i co ulepszyć Chyba że któraś z Was jest w stanie mi pomóc.

Pracowałam 3 miesiące na produkcji, ale praca się skończyła i znów zasilam grono bezrobotnych

I powiem wam że ciężko mi się zmobilizować do jakiejś pracy w domu czy nauki. Najchętniej to seriale, książki, spotkania z chłopakiem.

Macie może jakieś linki do fajnych darmowych kursów języka angielskiego i niemieckiego?
W jakim miescie pracowałaś na produkcji???
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 09:30   #1418
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

W mieścinie o liczbie mieszkańców ok. 48 tysięcy.
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 09:31   #1419
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Choji Pokaż wiadomość
W mieścinie o liczbie mieszkańców ok. 48 tysięcy.
aha no to nie u mnie w mieście...
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 11:51   #1420
martynka783
Przyczajenie
 
Avatar martynka783
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Marzę o pracy za 1500zł netto. W moim mieście 100-tysięcznym samo dostanie umowy o pracę a nie umowy-zlecenia (na najniższą krajową) bez znajomości to cud. I co wy na to
martynka783 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 12:47   #1421
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

martynka, u mnie to 25tys mieszkańcow w miescinie i 1500 zl to tez marzenie.I zylabym sobie ohoho.

A to dlatego, ze mieszkam z rodzicami, i cala wyplata bylaby dla mnie (odliczajac to co dalabym mamie) więc 1500 w wieku 22 lat , mieszkajac z rodzicami to swietna wyplata.

Ale ze u mnie nawet za 1200 pracy nie ma, zmuszona bylam pracowac na kasie (ufff jeszcze tylko kilka dni!!!) bo potrzebuje pilnie kasy na luty koncze z tym przygode i powiedzialam sobie " o nie stac mnie na cos wiecej!" skonczylam studia, zrobie wszytsko zeby pracowac w zawodzie bo po prostu spelniam sie i to kocham. dzieki pracy na kasie, tez sie czegos nauczylam, bardziej cenie siebie. Choc to dziwne ale jakos tak nabralam pewnosci siebie

Trzeba zlapac odpowiedni moment, trafic na kogos kto da szanse i powinno byc dobrze. Ahh niech ten optymizm mnie nie opuszcza!
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 13:18   #1422
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

szczęście mi przynosicie
ledwo znów do was zawitałam, a odezwali się z produkcji. Od środy znów tam wracam
A że sama dalej szukam liczę że dzięki fluidom z wątku będzie już jakaś oferta z umową o pracę a nie umową zlecenie


Macie jakieś linki do stron z kursami/szkoleniami które można robić z umową zlecenie, a które są darmowe?
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 13:57   #1423
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

a ja idę na rozmowę kwalifikacyjną w środę na grafika, cieszę się jak nie wiem, w końcu jakaś szansa na sukces
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 15:11   #1424
arco_iris
Raczkowanie
 
Avatar arco_iris
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 130
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

była któraś w Was na rozmowie w Leroy Merlin?
__________________
arco_iris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 16:51   #1425
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Wolisz wymieniac sie doswiadczeniami z bezrobotnymi? haha wybacz, ale niezly znalazlas sobie autorytet. Bo co moze bezrobotny sie dowiedziec od bezrobotnego? Ile dostal zasilku? gdzie wyslal CV? gdzie nie dostal sie na rozmowe? Jak to znowu zle go potraktowano na rekrutacji, a byl taki "zajefajny". OK, jest to wymiana spostrzezen. Ale widze, ze tego oczekuje sie na tym wątku, a nie konkretnych rad, jak dostac prace i osiagac satysfakcje na tym polu.



Nieźle nas bezrobotnych zaszufladkowałaś. Jestem naprawdę w szoku. Przecież każdy z nas ma jakieś doświadczenie czy wiedzę, którą może podzielić się z innymi - to nie jest domena tylko pracujących. Bezrobotny od bezrobotnego może dowiedzieć się nie mniej niż od osoby pracującej, a co więcej może liczyć na zrozumienie i ewent. pocieszenie w chwilach, gdy się wali jemu cały świat na głowę. Tak, bo na to forum wchodzą osoby szukające też jakiegoś zrozumienia, podczas gdy ich najbliżsi nie rozumieją w jak trudnej dla samych siebie sytuacji się znajdują. A tu ataki, że znowu marudzimy.

Szukanie pracy nie polega na użalaniu się nad sobą i myślę, że każdy z nas o tym doskonale wie, a jak 5 bezrobotnych z rzędu pożali się nad swoim losem to nie powód by ich szufladkować według Twoich kryteriów. Trochę empatii. Jednak od Ciebie wymagać jej za bardzo nie można, bo dzielą nas lata świetlne i nie jesteś w stanie chyba nawet wyobrazić sobie pewnych rzeczy, więc nie mierz innych swoją miarą. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez trawka Pokaż wiadomość
Cześć Mogę się przyłączyć? Według kryteriów forum, pasuję tu: szukam pracy, mam wiele pytań i wątpliwości i liczę na wsparcie i pomoc z Waszej strony
Wal śmiało. Jakiej pracy szukasz?

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka783 Pokaż wiadomość
Marzę o pracy za 1500zł netto. W moim mieście 100-tysięcznym samo dostanie umowy o pracę a nie umowy-zlecenia (na najniższą krajową) bez znajomości to cud. I co wy na to
W moich okolicach podobnie.
Moim podstawowym celem jest dostanie pracy w zawodzie (na umowę o pracę) czyli stabilność pracy i kasy. Wynagrodzenie to póki co dla mnie drugorzędna sprawa, jak znajdę pracę to będę myślała, co by wtedy na lepsze zmienić.
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 16:53   #1426
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Jako, że bezrobotna już nie jestem a wątek staje się miejscami nieprzyjemny, chciałam się z Wami pożegnać - mam nadzieję, że na dłużej

Wszystkim poszukującym życzę dużo wytrwałości i optymizmu. A tych, którzy mają ochotę pogadać o "dupie Maryni" zapraszam na "plotkowy".
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 17:02   #1427
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
A to dlatego, ze mieszkam z rodzicami, i cala wyplata bylaby dla mnie (odliczajac to co dalabym mamie) więc 1500 w wieku 22 lat , mieszkajac z rodzicami to swietna wyplata.
Ja za 1000 z kawałkiem i umową o pracę na czas nieokreślony mogłabym wraz z moim TŻ'tem zacząć wreszcie wspólne życie. I też byśmy nie narzekali.

Cytat:
... " o nie stac mnie na cos wiecej!" skonczylam studia, zrobie wszytsko zeby pracowac w zawodzie bo po prostu spelniam sie i to kocham.
Dokładnie. Czasem los bywa przewrotny i człowiek ląduje w miejscu, o którym wcześniej by nawet nie pomyślał, ale masz rację najważniejsze to się nie poddawać i dążyć do realizacji swoich celów.

Cytat:
Trzeba zlapac odpowiedni moment, trafic na kogos kto da szanse i powinno byc dobrze. Ahh niech ten optymizm mnie nie opuszcza!
Ja też jestem optymistycznie nastawiona, mimo wszystko! Wiara czasem czyni cuda i ja w to wierzę .
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 17:06   #1428
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Witam
Ja jeszcze jestem na długim weekendzie, wracam dziś wieczorem Trochę tu się rozpisałyście... Przeczytałam wszystko i wniosek z tego jeden:
Cytat:
Napisane przez trawka Pokaż wiadomość
Cześć Mogę się przyłączyć? Według kryteriów forum, pasuję tu: szukam pracy, mam wiele pytań i wątpliwości i liczę na wsparcie i pomoc z Waszej strony
Wybacz trawka, że posłużyłam się akurat Twoim postem, ale gdybym wczoraj tu pierwszy raz zajrzała, to też bym się pytała o zgodę
Oczywiście jesteś tu mile widziana, a na forum nigdy nie było jakiś kryteriów przyjęcia, kto ma ochotę niech pisze To tylko chwilowa burza (oby!!!) Bezrobocie jest faktycznie bardzo ciężkim okresem, ludzie zaczynają być wyjątkowo rozdrażnieni i często źle odbierają krytykę, biorą do siebie to czego nie potrzeba! Ale dalej jestem na 100% przekonana, że nikt tu nie chciał nikogo obrazić, ani się wyśmiewać z kogoś. Co najwyżej zmotywować. Niektórzy potrzebują takiego bodźca inni nie...

carri_esce moje gratulacje Cieszę się, że Ci się udało!

Cytat:
Napisane przez -mała- Pokaż wiadomość
mam takie pytanie do Was: czy w tym czasie jak jesteście bezrobotne to korzystałyście z jakiś szkoleń z efs ? Jeżeli tak to napiszcie jak to wyglądało i w ogóle Wasze wrażenia
Ja robię kurs komputerowy z eurokobiety. Darmowy, w trybie elearning, chyba nie ma limitu przyjęć, więc też możesz się zapisać i spróbować.


A ja dziś spacerowałam po tym większym mieście od mojego w którym też szukam pracy... i powiem wam, że się trochę podłamałam... Co 3 sklep zamknięty i "lokal do wynajęcia" wiele małych banków pozamykanych i nawet salon sukni ślubnych zamknięty!!! Nie żebym szukała sukni, ale był to największy i najstarszy salon w okolicy, zawsze jak chodziłam centrum, to lubiałam patrzyć się na wystawę z sukniami, a tu nagle taki szok Jak widać w tym mieście też już nie ma przyszłości... i widziałam się ze znajomą, która mówiła, że teraz w pośredniaku, to trzeba zajmować kolejkę do rejestracji jeszcze przed jego otwarciem, bo tak dużo ludzi się rejestruje, że nie zdążają wszystkich przyjąć!!!
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 17:07   #1429
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Choji Pokaż wiadomość
Macie jakieś linki do stron z kursami/szkoleniami które można robić z umową zlecenie, a które są darmowe?
Na poprzedniej stronie podawałam kilka stron
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 17:13   #1430
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Dziewczyny ja tak z innej beczki. Uważam, że bezrobocie trzeba wykorzystać najlepiej jak sie da, tak żeby to nie był czas stracony. Pomyślcie, pracując nie będziecie miały tyle czasu do wykorzystania na naukę. Też szukam pracy, z nie najlepszym skutkiem niestety.
Tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24435543 uczymy się i nawzajem mobilizujemy do samodzielnej nauki języka. Zapraszam
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 17:22   #1431
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tak z innej beczki. Uważam, że bezrobocie trzeba wykorzystać najlepiej jak sie da, tak żeby to nie był czas stracony. Pomyślcie, pracując nie będziecie miały tyle czasu do wykorzystania na naukę. Też szukam pracy, z nie najlepszym skutkiem niestety.
Tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24435543 uczymy się i nawzajem mobilizujemy do samodzielnej nauki języka. Zapraszam
verda masz 100% rację. I wcale nie potrzeba kasy, nawet nie potrzeba z domu wychodzić. Ja też się dokształcam i rozwijam swoje pasje (m.in. fotografia). Robię w ogóle masę innych rzeczy, że czasem mi po prostu czasu brakuje .

Tak w ogóle to bardzo przydało mi się to bezrobocie i mówię to z czystym sumieniem, uporządkowałam sobie tyle myśli i spraw, tyle rzeczy nadrobiłam i zrobiłam tyle nowego i pożytecznego. Nie uważam tego czasu za stracony. No ale najwyższy czas już podpisać jakaś umowę.
A Wasz wątek czasem czytam i podziwiam Was za systematyczność, ja to bardziej chaotyczna jestem w ,,domowej" nauce .
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 17:49   #1432
kwasiorek
Raczkowanie
 
Avatar kwasiorek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez kamaP123 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie szukała któraś z was może pracy w banku? Orientujecie się może jak to wygląda? Tzn jak ciężko jest taką pracę dostać. Bo z tego co widzę w ogłoszeniach to wszędzie oczekują co najmniej 3 lata doświadczenia w bankowości, a ja do tej pory nie pracowałam w tym sektorze, a z tego co słyszę od znajomych, to rzadko przyjmują kogoś z ulicy, raczej po znajomościach, no chyba że ktoś może pozwolić sobie na bezpłatny staż u nich, to potem jest jakaś szansa. Szukam od jakiegoś czasu tej pracy w bankowości, ale ogłoszenia jakie znajduję to jedynie coś chyba na zasadzie sprzedaży produktów bankowych, jakiś przedstawiciel, doradca, ale to chyba nie jest taka zwyczajna praca w banku, tylko odnoszę wrażenie jakaś "czarna robota". Jeśli ktoś ma doświadczenie to byłabym wdzięczna za odpowiedź.
To może ja się wypowiem bo doświadczenie w bankach jakieś mam Na początku proponuję zaatakować jakieś punkty kredytowe w sklepach typu Sygma Bank itd. Dostać się tam jest dość łatwo, zatrudnia Cię bank, praca też nie najcięższa. Ja zaczynałam od Cetelemu którego aktualnie już nie ma. Przyjęli mnie zieloną, z doświadczeniem w telemarketingu, ale przyjęliBardzo dobrze wspominam tą pracę, nie napracowałam się a doświadczenie w bankowości i obsłudze klienta zdobywałam. Po półtora roku pracy przeniosłam się do większego banku ale też punktu kredytowego (tam już trochę większa harówka, ale doświadczenie się przydało), obecnie pracuję w tzw back office w ING, czyli już nie zajmuję się obsługą bezpośrednią klienta. Do back office bez doświadczenia w bankowości nie ma co startować, bo wydawało mi się, że ja mam spore doświadczenie w bankowości (3 lata), ale pracuję z dziewczynami co siedzą w tym po kilkanaście lat Także startuj śmiało do mniejszych banków szanse masz spore na przyjęcie, wiem po sobie.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

A tak wogóle dziewczyny to u mnie zaczęło się szkolenie praktyczne i jest cholernie ciężko Będzie głupie to co powiem, ale w chwilach załamania uważałam, że nie nadaję sie do tej pracy i zastanawiałam się czy nie poszukać czegoś innego Kopię się w tyłek codziennie, żeby dać z siebie jeszcze wiecej, bo ta praca to spełnienie moich marzeń i żadna inna firma nie da mi takiej szybkiej możliwości awansu i rozwoju, bo kolejną umowę dostaje się już z wyższym stanowiskiem i na czas nieokreślony
kwasiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 17:49   #1433
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Jako, że bezrobotna już nie jestem a wątek staje się miejscami nieprzyjemny, chciałam się z Wami pożegnać - mam nadzieję, że na dłużej

Wszystkim poszukującym życzę dużo wytrwałości i optymizmu. A tych, którzy mają ochotę pogadać o "dupie Maryni" zapraszam na "plotkowy".
eeee nie no nie przesadzaj, nic takiego aż tak nie dzieje sie. Ktoś tam wyraził swoje zdanie, co myśli...
To nie jest powód i nie ma co się od razu tak unosić...
Przecież po to jest to forum, aby pisać co się myśli...
Przecież na każdym wątku napisze ktoś coś co bedzie odbiegać i cio???Mamy nigdzie nie pisać, bo zawsze coś bedzię nie tak???Jula przemyśl to
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 19:01   #1434
kamaP123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Kwasiorek wielkie dzięki.
kamaP123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 19:05   #1435
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez kwasiorek Pokaż wiadomość


A tak wogóle dziewczyny to u mnie zaczęło się szkolenie praktyczne i jest cholernie ciężko Będzie głupie to co powiem, ale w chwilach załamania uważałam, że nie nadaję sie do tej pracy i zastanawiałam się czy nie poszukać czegoś innego Kopię się w tyłek codziennie, żeby dać z siebie jeszcze wiecej, bo ta praca to spełnienie moich marzeń i żadna inna firma nie da mi takiej szybkiej możliwości awansu i rozwoju, bo kolejną umowę dostaje się już z wyższym stanowiskiem i na czas nieokreślony

kwasiorek - ja Cię zaraz kopnę



na początku wszystko jest nowe i przerażające - wiem, banał, ale tak jest. Parę tygodni i będziesz stary wyga - zobaczysz
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 20:03   #1436
kamaP123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Kwasiorek, a powiedz mi jeszcze odnośnie tego Sygma Banku, myślisz, że powinnam czekać aż znajdę jakieś ich ogłoszenie na jakimś portalu z ofertami pracy czy przesłać im bezpośrednio? Bo szczerze mówiąc nie widziałam chyba jeszcze ogłoszenia o naborze do tego Sygma Banku, z drugiej strony (weszłam na ich stronę, jest zakładka kariera), ale obawiam się, że jak nie robią akurat rekrutacji, to moje cv i tak się gdzieś zawieruszy i ostatecznie przepadnie. Bo chyba już zupełnie nie ma sensu zanosić im tego cv osobiście?

Co do Twoich rozterek, to uważam tak jak Orenda, że na początku jest zazwyczaj ciężko, nawet najlepszym, bo dla nich też wszystko jest nowe i wszystko trzeba przyswoić od podstaw. Potem każdy się dopasowuje, wdraża i wychodzi, że to wszystko wcale nie było trudne. Poza tym skoro do tej pory dawałaś sobie radę, to powinnaś mieć już na tyle ugruntowane poczucie własnej wartości, że byle szkolenie nie powinno go zachwiać, tym bardziej, jeśli jak piszesz jest to praca Twoich marzeń, to nawet nie wolno Ci myśleć, że się nie nadajesz.
kamaP123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 21:02   #1437
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Choji Pokaż wiadomość
Macie może jakieś linki do fajnych darmowych kursów języka angielskiego i niemieckiego?
Ktoś się pytał o link do englishtown:
http://www.englishtown.com/online/home.aspx
Najbardziej podoba mi się możliwośc czatowania z całym światem
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 23:21   #1438
trawka
Raczkowanie
 
Avatar trawka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 304
GG do trawka
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Aaa wolałam spytać się o pozwolenie, żeby nie było
Powiem Wam, że podziwiam Wasz optymizm - ja do niedawna też taki miałam, ale teraz to już mnie momentami krew zalewa Moja sytuacja jest taka: jestem na V roku studiów, mam baardzo dużo wolnego czasu i chętnie zaczęłabym jakąś pracę. Do tej pory pracowałam w kinie, ale - może się orientujecie - zarobki tam są śmieszne, a pracy dużo. Ilość pracy akurat mnie nie przeraża, bo wcale nie chciałabym leżeć cały dzień, nudzić się i zarabiać 50 tys., ale atmosfera zaczęła się tam robić straszna i nie mogłam już wytrzymać. Wszędzie tylko dupowłazy i tyle Pomyślałam sobie, że przecież jestem bardzo dyspozycyjna, mam doświadczenie w pracy z klientami, więc rzuciłam kino i postanowiłam szukać czegoś innego, najlepiej w sklepie z ubraniami, butami, czymkolwiek. Nie tak dawno w Częstochowie otworzyli Galerię, więc sklepów jest sporo. I tu jest właśnie problem:
wysłałam strasznie dużo CV, zresztą nie tylko do Galerii, ale w różne miejsca, a tu nic. Nawet jednego telefonu nie dostałam. Chyba przeliczyłam się z tym moim doświadczeniem kinowym. Chociaż nie we wszystkich ofertach wymagano doświadczenia. Wysyłam CV przede wszystkim tam, gdzie spełniam wszystkie wymagania. Ale chyba jednak inni kandydaci są ode mnie lepsi Nie wybieram jakichś szczególnych ofert, nie wybrzydzam, że muszę pracować w ekskluzywnym sklepie w garsoneczce, ale chciałabym mieć po prostu pracę, gdzie zarobię trochę więcej niż w kinie. Mieszkam z rodzicami, sytuacja finansów domowych jest średnia i przydałoby się żebym dołożyła się do czynszu.
Powiem Wam, a pewnie to dobrze wiecie, że brak pracy jest straszny. Zaczynam myśleć, że do niczego się nie nadaję i w ogóle różne głupie myśli przychodzą mi do głowy. Może doradzicie mi coś? Jesteście takie mądre kobietki
__________________
"Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią"
trawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 07:11   #1439
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość




Szukanie pracy nie polega na użalaniu się nad sobą i myślę, że każdy z nas o tym doskonale wie, a jak 5 bezrobotnych z rzędu pożali się nad swoim losem to nie powód by ich szufladkować . Pozdrawiam.

.
Ten wątek też jest między innymi po to by się wygadać i wyżalić,poszukać zrozumienia u osób w podobnej sytuacji (bo nie zawsze w realu się tacy znajd ą)i wspierać się nawzajem.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez trawka Pokaż wiadomość
Aaa wolałam spytać się o pozwolenie, żeby nie było
Powiem Wam, że podziwiam Wasz optymizm - ja do niedawna też taki miałam, ale teraz to już mnie momentami krew zalewa Moja sytuacja jest taka: jestem na V roku studiów, mam baardzo dużo wolnego czasu i chętnie zaczęłabym jakąś pracę. Do tej pory pracowałam w kinie, ale - może się orientujecie - zarobki tam są śmieszne, a pracy dużo. Ilość pracy akurat mnie nie przeraża, bo wcale nie chciałabym leżeć cały dzień, nudzić się i zarabiać 50 tys., ale atmosfera zaczęła się tam robić straszna i nie mogłam już wytrzymać. Wszędzie tylko dupowłazy i tyle Pomyślałam sobie, że przecież jestem bardzo dyspozycyjna, mam doświadczenie w pracy z klientami, więc rzuciłam kino i postanowiłam szukać czegoś innego, najlepiej w sklepie z ubraniami, butami, czymkolwiek. Nie tak dawno w Częstochowie otworzyli Galerię, więc sklepów jest sporo. I tu jest właśnie problem:
wysłałam strasznie dużo CV, zresztą nie tylko do Galerii, ale w różne miejsca, a tu nic. Nawet jednego telefonu nie dostałam. Chyba przeliczyłam się z tym moim doświadczeniem kinowym. Chociaż nie we wszystkich ofertach wymagano doświadczenia. Wysyłam CV przede wszystkim tam, gdzie spełniam wszystkie wymagania. Ale chyba jednak inni kandydaci są ode mnie lepsi Nie wybieram jakichś szczególnych ofert, nie wybrzydzam, że muszę pracować w ekskluzywnym sklepie w garsoneczce, ale chciałabym mieć po prostu pracę, gdzie zarobię trochę więcej niż w kinie. Mieszkam z rodzicami, sytuacja finansów domowych jest średnia i przydałoby się żebym dołożyła się do czynszu.
Powiem Wam, a pewnie to dobrze wiecie, że brak pracy jest straszny. Zaczynam myśleć, że do niczego się nie nadaję i w ogóle różne głupie myśli przychodzą mi do głowy. Może doradzicie mi coś? Jesteście takie mądre kobietki
No ja mam trochę podobnie jak Ty.Tylko, że zamiast kina pracowałan na stacji paliw i w marketach.Na stacji dość długo więc też mi się wydawało,że mam niezłe doświadczenie.I też skaładam,składam i nic.
Teraz jestem na stażu,ale od kwietnia dalej zostaję bez pracy.
Skoro jeszcze studiujesz to moża popytaj w agencjach pracy tymczasowej typu Jobbam, Work Service,OTTO.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2011-01-18 o 09:08
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 09:26   #1440
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Ten wątek też jest między innymi po to by się wygadać i wyżalić,poszukać zrozumienia u osób w podobnej sytuacji (bo nie zawsze w realu się tacy znajd ą)i wspierać się nawzajem.
Dokładnie o tym napisałam w zdaniu poprzednim, którego już nie wzięłaś pod uwagę. Proszę Cię, nie wyrywaj zdań z kontekstu.
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.