Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-23, 15:33   #1
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106
Unhappy

Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?


Witam
Byłam dzisiaj na kolejnej konsultacji u mojej ginekolog - sprawa ma sie mniej więcej tak - od wielu lat mam bardzo, bardzo bolesne miesiączki, nieregularny cykl ok. 37 dni i długie krwawienie - 8 dni.

Poza tym mam bardzo silny trądzik na plecach, piersiach, pośladkach oraz nadmierne owłosienie. Mam niedoczynność tarczycy z hashimoto. Miałam też podwyższoną lekko prolaktynę, nie wiem jak teraz, nie mam kontrolowane.

Idąc dzisiaj na porade dot. tych bolesnych miesiączek pani ginekolog powiedziała mi jedynie że mam dwie opcje - albo nadal brać bardzo silne leki przeciwbólowe albo antykoncepcja hormonalna - max 2 lata. Jednak wiem, że to jest duże obciążenie dla organizmu, a ja i tak już jestem bardzo osłabiona i obciążona. Dodam tylko, że silne leki jak ketonal itp i tak działają na mnie po paru godzinach więc i tak swoją męczarnie przechodze co miesiąc.

Czy na prawde nie ma innych opcji?
VVeronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 15:50   #2
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Byłaś kiedykolwiek badana w kierunku endometriozy? Długie i bardzo bolesne miesiączki to częste przy tej chorobie.
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 16:58   #3
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Byłaś kiedykolwiek badana w kierunku endometriozy? Długie i bardzo bolesne miesiączki to częste przy tej chorobie.
Miałam robione usg, usg dopochwowe itp i z tego co wiem to z budową moich jajników i macicy jest wszystko ok.
VVeronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 17:34   #4
moniaaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 89
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

moze warto pojsc do innego lekarza ze swoimi wynikami, może on coś poradzi...
moniaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 18:56   #5
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez VVeronika Pokaż wiadomość
Witam
Byłam dzisiaj na kolejnej konsultacji u mojej ginekolog - sprawa ma sie mniej więcej tak - od wielu lat mam bardzo, bardzo bolesne miesiączki, nieregularny cykl ok. 37 dni i długie krwawienie - 8 dni.

Poza tym mam bardzo silny trądzik na plecach, piersiach, pośladkach oraz nadmierne owłosienie. Mam niedoczynność tarczycy z hashimoto. Miałam też podwyższoną lekko prolaktynę, nie wiem jak teraz, nie mam kontrolowane.

Idąc dzisiaj na porade dot. tych bolesnych miesiączek pani ginekolog powiedziała mi jedynie że mam dwie opcje - albo nadal brać bardzo silne leki przeciwbólowe albo antykoncepcja hormonalna - max 2 lata. Jednak wiem, że to jest duże obciążenie dla organizmu, a ja i tak już jestem bardzo osłabiona i obciążona. Dodam tylko, że silne leki jak ketonal itp i tak działają na mnie po paru godzinach więc i tak swoją męczarnie przechodze co miesiąc.

Czy na prawde nie ma innych opcji?
Przede wszystkim, zmień lekarza na takiego, który naprawdę będzie chciał Ci pomóc. Ewidentnie coś jest nie tak i trzeba Cię zdiagnozować. Idź do dobrego specjalisty, który oceni sytuację, skieruje Cię na badania, a potem dobierze metodę leczenia
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:03   #6
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Przede wszystkim, zmień lekarza na takiego, który naprawdę będzie chciał Ci pomóc. Ewidentnie coś jest nie tak i trzeba Cię zdiagnozować. Idź do dobrego specjalisty, który oceni sytuację, skieruje Cię na badania, a potem dobierze metodę leczenia
Tu się zgodzę zdecydowanie - opinia innego lekarza byłaby potrzebna.
Niektórzy lekarze traktują antykoncepcję jako złote remedium na wszystkie dolegliwości a prawda jest taka, że jeśli coś szwankuje to tabletki chwilowo to ukryją, ale problem pozostanie i co gorsza może postępować. A ja akurat mam wiele powodów, żeby śmiało twierdzić, że różnego rodzaju ginekologiczne dolegliwości to nie "taka uroda" tylko coś realnego...
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:07   #7
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Tu się zgodzę zdecydowanie - opinia innego lekarza byłaby potrzebna.
Niektórzy lekarze traktują antykoncepcję jako złote remedium na wszystkie dolegliwości a prawda jest taka, że jeśli coś szwankuje to tabletki chwilowo to ukryją, ale problem pozostanie i co gorsza może postępować. A ja akurat mam wiele powodów, żeby śmiało twierdzić, że różnego rodzaju ginekologiczne dolegliwości to nie "taka uroda" tylko coś realnego...
Chodze do najlepszego specjalisty u mnie w mieście... do innych nawet nie ma szans dostac się na NFZ, tak samo do endokrynologa nie dostanę sie w tym roku. A nie mam niestety funduszy na prywatne leczenie....
VVeronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-23, 19:10   #8
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez VVeronika Pokaż wiadomość
Miałam robione usg, usg dopochwowe itp i z tego co wiem to z budową moich jajników i macicy jest wszystko ok.
Endometrioza czasami potrafi się rozwinąć w zupełnie innym miejscu niż teoretycznie powinna :/
A badania hormonalne miałaś robione? Czytałam, że bardzo bolesne miesiączki czasami mają coś wspólnego ze zbyt wysokim stężeniem estrogenów. Z resztą również ta podwyższona prolaktyna może mieć coś na rzeczy.
No i jeszcze kwestia zakażeń bakteryjnych - cytologia jest dobra?

Aa, no i USG u jednego lekarza czasami znaczy zupełnie co innego niż u drugiego. Naprawdę bym się skonsultowała z kimś innym jeszcze.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez VVeronika Pokaż wiadomość
Chodze do najlepszego specjalisty u mnie w mieście... do innych nawet nie ma szans dostac się na NFZ, tak samo do endokrynologa nie dostanę sie w tym roku. A nie mam niestety funduszy na prywatne leczenie....
Hmm... dla mnie ginekolog, który pierwsze co robi to chce wcisnąć tabletki anty jest podejrzany Fakt, jestem do tego mocno uprzedzona, ale na moim miejscu też byś była
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:31   #9
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Endometrioza czasami potrafi się rozwinąć w zupełnie innym miejscu niż teoretycznie powinna :/
A badania hormonalne miałaś robione? Czytałam, że bardzo bolesne miesiączki czasami mają coś wspólnego ze zbyt wysokim stężeniem estrogenów. Z resztą również ta podwyższona prolaktyna może mieć coś na rzeczy.
No i jeszcze kwestia zakażeń bakteryjnych - cytologia jest dobra?

Aa, no i USG u jednego lekarza czasami znaczy zupełnie co innego niż u drugiego. Naprawdę bym się skonsultowała z kimś innym jeszcze.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------


Hmm... dla mnie ginekolog, który pierwsze co robi to chce wcisnąć tabletki anty jest podejrzany Fakt, jestem do tego mocno uprzedzona, ale na moim miejscu też byś była


cytologie miałam dobrą, prolaktyne podwyższoną lekko w lipcu... brałam diostinex jakiś czas ale endokrynolog odradził... i tak od lipca nie miałam żadnych badać. Pani ginekolog może i nie chce mi wciskać anty ale nie daje innych mozliwości poradzenia sobie z problemem.
VVeronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:37   #10
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

A inne hormony?
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 20:49   #11
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
A inne hormony?

Jedynie hormony tarczycy i kortyzol jeszcze ale to raczej nic z tym wspólnego
VVeronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-23, 21:09   #12
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez VVeronika Pokaż wiadomość
Jedynie hormony tarczycy i kortyzol jeszcze ale to raczej nic z tym wspólnego
To ja bym musowo sprawdziła resztę "babskich" hormonów. Jeśli będziesz miała w nich coś nie tak to przyjmowanie tabletek anty może zaowocować paskudnymi problemami w przyszłości. Jak nie endometrioza (a tym pachnie opis zdecydowanie i bym się uczepiła gruntownego sprawdzenia tego tematu) to może właśnie podwyższony poziom estrogenów.
Z resztą sama podwyższona prolaktyna plus antykoncepcja hormonalna to raczej murowane podwyższenie poziomu tej pierwszej na koniec kuracji. No i trzeba znaleźć przyczynę Twoich problemów - przecież nie będziesz do końca życia, a przynajmniej do menopauzy faszerować się na zmianę antykami i prochami przeciwbólowymi...
Swoją drogą ja też od czasów nastolatki cierpiałam okropnie z powodu bolesnych miesiączek - było wycie z bólu, niemożność podniesienia się z podłogi, tracenie przytomności i wymioty. Przeszło dopiero po unormowaniu sytuacji z hormonami i to nie za pomocą tabletek anty...
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 22:52   #13
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Jak nie endometrioza (a tym pachnie opis zdecydowanie i bym się uczepiła gruntownego sprawdzenia tego tematu)...
Tyle, że endometriozę nie jest tak łatwo wykryć. Na USG często wszystko jest w porządku, marker Ca- 125 też daje często wyniki fałszywie ujemne. Jedynym wiarygodnym badaniem diagnostycznym jest tutaj laparoskopia
A Tobie autorko współczuję, ale wiem co to znaczy, bo mam podobny problem. Tyle, że u mnie antyki nic nie pomogły, więc jak widać nie jest to lek na całe zło. Ja jadę na mocnych przeciwbólowych od ginekologa i jakoś leci.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 06:24   #14
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Tyle, że endometriozę nie jest tak łatwo wykryć. Na USG często wszystko jest w porządku, marker Ca- 125 też daje często wyniki fałszywie ujemne. Jedynym wiarygodnym badaniem diagnostycznym jest tutaj laparoskopia
Dlatego też napisałam, że czysty obraz USG (zwłaszcza u jednego lekarza) to jeszcze nie wyznacznik, że wszystko jest ok.
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 10:09   #15
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Czy na moje bolesne miesiączki naprawdę nie ma innej rady?

Mi przeszły jak zaczęłam suplementować (dobrze przyswajalny) cynk. Różnica była ogromna już po kilku tygodniach suplementacji. Niektórym pomaga też żelazo.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-24 11:09:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.