cwiczenia na równowage - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-18, 21:56   #1
Kwikwi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 39

cwiczenia na równowage


cześć wizażanki!

Tancze od roku tt. Idzie mi coraz lepiej ale mam problemy z równowagą. Znacie może jakieś cwiczenia lub ruchy któe można powtarzać w domu by poprawić swoja równowagę i dziei temu nie chybotać sie na prawo i lewo podczas wykonywania trudniejszych figur w tancu. A moze są jakieś regóły co do ułozenia głowy rąk czy nóg albo stopy żeby lepiej utrzymać równowage? trzeba mieć cieżar ciała na pięcie czy podeszwie?
z góry dzięukuje za odpowiedź.
Kwikwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 14:09   #2
Kateanna
Rozeznanie
 
Avatar Kateanna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 745
Dot.: cwiczenia na równowage

hej
na tancu sie nie znam za to z doswiadczenia wiem ze przy rownowadze pomaga joga a zwlaszcza asany stojace, np http://yoga.blox.pl/2006/05/Asany-stojace.html jesli nigdy nie cwiczylas jogi wyszukaj w googlu, napewno beda podstawowe zasady

pozdrawiam
Kateanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 07:49   #3
Kwikwi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 39
Dot.: cwiczenia na równowage

dziekuje Ci bardzo jak tylko przyjade do domu to spróbuje te ćwiczenia. Wydają sie dobre. Szukałam zasad jogi ale nic nie znalazłam. nadal nie wiem gdzie trzeba trzymać cięzar ciała czy na na piętach czy na podeszwie i ogólnie...ale dziękuje za ćwiczenia.
Kwikwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 08:20   #4
Kateanna
Rozeznanie
 
Avatar Kateanna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 745
Dot.: cwiczenia na równowage

jesli chodzi o joge to ciezar ciala trzeba rozlozyc rownomiernie na srodku stopy. aby to wyczuc, podczas asany tadasana (ktora znajdziesz tutaj http://joga-joga.pl/index.php?art=1&...585&dzial2=486 ) przenosisz ciezar ciala raz do przodu na palce (ale nie odrwasz piet od podlogi) a raz na piety. potem jestes wstanie wyczuc gdzie jest srodek.

poza tym jesli przy pozycjach wymagajacych rownowagi sie kiwasz, nalezy obrac sobie jakis punkt npkropka na dywanie, obraz na scianie itp na ktorym skupiasz wzrok, najlepiej nieco oddalony od ciala. hmm no wlasnie, moze podczas tanca tez obierz sobie jakis punkt. mozliwe ze rownowage masz dobra ale skupienie kiepskie

pozdrawiam
Kateanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.