On mnie o nic nie pyta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-25, 23:33   #1
dagmaraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 76

On mnie o nic nie pyta


Cześć. Chłopak, z którym jestem prawie dwa lata rzadko mnie o coś pyta. Wiem, jak to idiotycznie brzmi. Generalnie to on jest ekstrawertykiem, a ja introwertykiem. Nie lubię mówić o sobie- ale lubię rozmawiać na ciekawe tematy. Z kolei on lubi opowiadać o sobie, anegdoty, ciekawostki historyczne, generalnie ma tez tendencje do przedłużania opowiadań nawet o trywialnych sprawach- jak przedłużenie umowy u operatora telefonu, ja takie tematy skracam do jednego zdania, a on tworzy niesamowita historie pełna zwrotów akcji i dreszczyku emocji... wtedy tez rzadko pyta mnie ,,co o tym myslisz?”, ,,a Ty jak byś zrobiła?”. Tak samo kiedy mu powiem coś o swoich planach czy co robiłam ciekawego to bardzo często (często, ale nie zawsze), jest to skwitowane do ,o fajnie! A ja tego nie robiłem/ robiłem coś innego...” i tu zaczyna się historia właściwa. Mam problem z mówieniem o sobie, czasem trzeba mnie ciągnąć za jezyk, ale są tematy o których mogę długo mówić. Jednak czasem potrzebuje zainteresowania tylko mną, moja sprawa, kiedy mam jakiś problem chciałabym z bliska osoba go przegadać a tu często są dwa zdania po czym jest ,,nie wiem jak Ci pomoc” ,,nie wiem co więcej odpowiedzieć”. Zwrocilam mu uwage, ze rzadko się pyta o cokolwiek to stwiedzil, ze wie ze ma z tym problem, ale taki jest i skoro ludzie mu nie przerywają to widocznie są zainteresowani tym co mówi. Spytałam czy może spróbować zadawać mi jakiekolwiek pytania jak o czymś mowie, pytania które będą ciągnąć mnie za jezyk, o ile pierwszego dnia było w porządku, to drugiego już widziałam, ze zadaje takie pytania, żeby się ponaśmiewać z tego problemu i generalnie ze wyolbrzymian. Nie wiem co robić, wydaje mi się ze związek tak nie powinien wyglądać, gdzie więcej zainteresowania okazuje mi dalszy kolega w rozmowach niż własny chłopak. Czy któraś z Was nauczyła gadułę trochę ogłady? Nie wiem co robić...
dagmaraxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 06:34   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: On mnie o nic nie pyta

Dlaczego to on ma sie zmienic nie ty?
JJego postawa jest męcząca dla ciebie? Wyobraź sobie że twoja może być męcząca dla innych,ja np meczylabym się w związku z osoba które trzeba ciągnąć za język dopatrywać się o każdy szczegół itp
Poprostu jesteście nie dobrani on Cię denerwuje że za dużo gada Ty skolei piszesz że nie lubisz mówić o sobie a chcesz żeby się wypytywal,dla mnie to dziwne bo jedno wyklucza drugie
Nie ma tu innej ready jak rozstanie ,nie widzę sensu w zmienianiu kogoś charakteru lepiej poszukać takiego który naturalnie będzie pasował albo samemu się zmienic(zacząć mówić wiecej bez dopytywania)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 06:42   #3
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: On mnie o nic nie pyta

Nie wiem jak powinien wyglądać związek. Wiem natomiast, że trudno jest oczekiwać od kogoś, że będzie on uważał, że jestem ważny, gdy sam będę miał o sobie inne zdanie. Wewnętrzne przekonanie o tym, że jestem ważny jest kluczem. Wydaje się na pozór, że jeśli komuś będziemy dawali odczuć, że on jest ważny, że to co mówi jest ważne, to powinniśmy otrzymać w drugą stronę to samo. Ale tak wcale nie jest. Poczucie bycia istotnym, choć może być to trudne, wypływać powinno z wnętrza siebie. Wtedy łatwo stawiać granice, nie ma się wątpliwości co zrobić. Po prostu stawiasz siebie na pierwszym miejscu. W końcu i tak to Ty jesteś źródłem swojego własnego poznania i nigdy nie było, ani nie będzie inaczej.
Popracuj nad poczuciem własnej wartości. Może akurat ten chłopak jest doskonałym "narzędziem" do tego. Dlatego doskonałym, bo dzięki niemu łatwiej zrozumieć, że ta wewnętrzna zgoda na siebie takim, jakim się jest, nigdy nie przypłynie z zewnątrz. A w każdym razie jeśli nawet zdarzy się coś, że przypłynie (jakaś pochwała czy komplement), to nie będzie to trwałe.
Fajnie to można stestować, badając co się pojawia, gdy ktoś mówi Ci miłe rzeczy. Czy po prostu czujesz się dobrze, bo on po prostu stwierdził fakt a w Tobie nie ma sprzeciwu, cz może zaraz za tym przychodzi chęć odwdzięczenia się albo jakaś forma skrępowania.
Wykorzystaj go do obserwacji siebie. I nie czyń żadnych założeń typu: ja jestem introwertyczką, albo związek powinien wyglądać tak albo nie tak. Co będzie, to będzie. Może go za tydzień zostawisz a może, gdy zaczniesz stawiać siebie na pierwszym miejscu on to wyczuje i zmieni swoje zachowanie. Natomiast na pewno nie warto go wychowywać ani zmieniać. Zajmij się sobą, nie związkiem ani relacją.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 06:47   #4
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: On mnie o nic nie pyta

Nie jest zainteresowany tym co myślisz i nie za bardzo obchodzi go co powiesz. Generalnie bardziej lubi mówić niż słuchać, bo wtedy jest w centrum uwagi. Zalatuje mi tu egocentryzmem. Nie mogłabym być z kimś takim, dla kogo nie jest ważne moje zdanie- co czuję, myślę.
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:41   #5
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: On mnie o nic nie pyta

Cytat:
Napisane przez dagmaraxd Pokaż wiadomość
Nie wiem co robić, wydaje mi się ze związek tak nie powinien wyglądać, gdzie więcej zainteresowania okazuje mi dalszy kolega w rozmowach niż własny chłopak. Czy któraś z Was nauczyła gadułę trochę ogłady? Nie wiem co robić...
Skoro twierdzisz, że chłopak nie okazuje Ci zbytnio zainteresowania to dlaczego tkwisz w tym związku? Myślisz, że takie zmienianie kogoś na siłę coś da? On wiedząc o tym, co Ci przeszkadza, dalej nie okazuje tego zainteresowania, albo robi to w prześmiewczy sposób, raczej nie zamierza nic zmieniać. Moim zdaniem jesteście zwyczajnie niedobrani i każde z Was będzie dążyło do tego by uszczęśliwić drugą stronę za wszelką cenę, ale należy pamiętać, że nie zawsze co jest dobre dla nas, jest również dobre dla drugiej strony..
Związek ekstrawertyka z introwertykiem ma szanse, jeśli dwie osoby świadomie akceptują odmienność partnera, albo same z siebie próbują zmienić to, w czym są ''wybrakowani'' - uczą się tych cech, zachowań, które same nie mają. Wtedy to jak najbardziej ma sens.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:03   #6
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: On mnie o nic nie pyta

Brzmi jak opis miesięcznej znajomości, a nie trwającego około 2 lata związku. Dziwne.

Jak wygląda Wasz związek. Jak często się widujecie itd.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 15:29   #7
7890bc1b377a5416551befc97751d9fcee09a13b_608ddd8419bd3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 083
Dot.: On mnie o nic nie pyta

Cytat:
Napisane przez dagmaraxd Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was nauczyła gadułę trochę ogłady? Nie wiem co robić...

Uuuu, powodzenia. Gaduły nie umieją słuchać, bo są "stworzone" do ciągłego gadania. Zazwyczaj cierpią też na brak refleksyjności, bo cały czas skupione są tylko na zaspakajaniu wylewania z siebie często niepotrzebnych nikomu treści. Taki typ człowieka.
Wygląda na to, że nie jesteście zbyt dobrze dobrani.
7890bc1b377a5416551befc97751d9fcee09a13b_608ddd8419bd3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-27, 01:07   #8
dieRaserei
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 461
Dot.: On mnie o nic nie pyta

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Nie jest zainteresowany tym co myślisz i nie za bardzo obchodzi go co powiesz. Generalnie bardziej lubi mówić niż słuchać, bo wtedy jest w centrum uwagi. Zalatuje mi tu egocentryzmem. Nie mogłabym być z kimś takim, dla kogo nie jest ważne moje zdanie- co czuję, myślę.
Zgadzam sie. Dla mnie brak pytan = brak zainteresowania. Dodatkowo jesli Twoje wypowiedzi sa dla niego tylko poczatkiem opowiesci o nim... to tym bardziej brak zainteresowania z jego strony.
__________________
...co było, nie zniknie, nie przeminie z wiatrem,
zakotwiczyło w sercu, stało się teatrem,
teatrem wspomnień, których nie da się zapomnieć..
dieRaserei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-27 02:07:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.